Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yararı oluyorsa ne mutlu :)
İnsan o zaman caresizlikle her duyduğunu denemeye meyilli oluyor gecsin diye,duzelsin diye,cocugu icin vs...
En azindan deneme yanilmadan ziyade ilk seceneklerin guclu oluşu daha motive edici :)❤
Sizin bilgiler altın degerinde kuzum. Hic tereddüt etmeden yaparım❤

Allahimmm unutmaz da yaa teli elime aldimki sana yazayim guzel yuregini seveyim kuzumm...
Ca 125 diye bi test istedi dr..cikolata kistinden dolayi taze mi dondurulmus mu yapicak ona karar vericekmis..yarin vericem o kani..onun disinda 15 yumurta saydi en ufaginin boyutu 13 dedi..kucuklerde var dedi saymadi onlari guzel buldu rahim kalinligini fln..ignelere 3 gun daha devam persembe yine gorucem sonrasinda c.tesi buyuk ihtimal yumurta toplama dedi..ck tirsiyrmmmmm
Kalp kalbe karsıymış❤
Taze ya da dondurulmuş olması hıc kafani karistirmasin. Yumurta sayin cok guzel. Eminim kucuklerde buyuyecektir.
Toplama işleminden de hiç korkma. Ohhh bir guzel uyuyacaksin hooopppp işlem bitmiş :KK66: O gün evde dinlenirsin.
Her sey cok guzel olacak insallah. Heyecanla bekliyorum guzel gelismelerini❤
Aklina takilan bir sey olursa burdayim unutma kuzum.

İyi akşamlar canlar nasılsınız arada yorumları okuyup çıkıyorum Bebeğim yarın 3 aylık oluyor zaman su misali akıp geçiyor allahım hepimizin yardımcısı olsun hasta olanlara şifa doğum zamanı gelenlere kolaylık , bebek bekleyenlerede bi an önce nasip etsin inşallah hep aklımdasınız A AsyaaAyazz sezson sezson plojovic plojovic @VosVos35 Simayinannesi Simayinannesi @Sessizgemi86 @Vuslat ne zaman mahidevran61 mahidevran61 ve adını yazamadığım arkadaşlarım şaka maka 1 yıldan fazladır birlikteyiz :)
İyi valla ne olsun 36 oldum bende bekliyorum artık yvas yvas

Doyduğuna işaret canım. Onun midesi kiraz kadar. Sütüm yaramıyor az vs diye düşünme her annenin sütü değerlidir. "bu çocuk aç" laflarına da takılma benim gibi :) ben başta takmadım ama sonradan söylene söylene bende aç dedim gerçekten aç kaldı kuzum
Sordum hemen de normalmiş. Emdikçe bağırsakları çalışıyormuş :)

O zaman ha gayret :)
Önlem her zaman iyidir :)
Buarada sutun yaramamasi ne demek?Sakin oyle dusuncelere girme.Her annenin sütü bebeğine göre.Kusma cok asiriysa doktorun gerekenlere bakar soyler.
Kendini bu surede kolla canim üşüme,sirtina hemen bisy ativer.
Kusma değil ama altına ishal tarzı yapıyordu. Sordum ama normalmiş :)

A AsyaaAyazz gözetim altında olmak iyidir kuzum ❤ eve çıkıp napcan, evde her kafadan bir ses.. hastanede doktor ne derse hemşireler en güzel şekilde bakar sana. Ağrın olursa ilaç, iğne, serum.. Bebek de gözetim altında.. miss.. benim memleketimde 5-6 gün tutuyorlar doğum yapan kadını. Anne ve bebeğin her türlü ilk bakımı yapılmadan gönderilmiyor eve. Böylece annede doğum sonrası komplikasyon veya bebekte yenidoğan sarılığı olursa anında müdahale ediliyor. Ki hastanede kaldıkları ve profesyonel bakım aldıkları için pek olmuyor bunlar. Sen de toparlanırsın merak etme. Çıkana kadar da emzirme konusunda ustalaşırsın, evde takmazsın kimseyi :) göğüsler de düzelmeye başlamış maşallah size ❤
Aynen vallaha. Bugün duşumu da aldım rahatladım. Dediğin gibi hastanede olmak daha iyi. Benimle olanlar çoktan taburcu oldu. Diyorum evde olsan bu ağrılarla ne yapardın. İğne hap serum acayip iyi geldi. Artık kendim kalkıp altını falan temizliyorum. Kalkarken zor oluyor ama ilk günkü gibi değil. Evde dediğin gibi tantana beni bekliyor şuan :KK70:

Kusma değil ama altına ishal tarzı yapıyordu. Sordum ama normalmiş :)

Emdikce bagirsak hareketleri baslar :)
Bende kusma sandim :)
Iste kendi gör sutüm yaramiyor diye bisy yoktur,nasilda yariyor :)))
O evdekileride bi lohusa gerginligiyle kov :))))))) 1 kisi kalsin yemegini yapacak,gerektiginde bebegini tutacak yeter.Kalabalik yapacaklarina dönüsümlü gelsinler :))))
Saka bi yana kafani karistirmalarina izin verme.Allah o gucu kadinin icine vermis zaten.Hislerine guven❤

Kalp kalbe karsıymış❤
Taze ya da dondurulmuş olması hıc kafani karistirmasin. Yumurta sayin cok guzel. Eminim kucuklerde buyuyecektir.
Toplama işleminden de hiç korkma. Ohhh bir guzel uyuyacaksin hooopppp işlem bitmiş :KK66: O gün evde dinlenirsin.
Her sey cok guzel olacak insallah. Heyecanla bekliyorum guzel gelismelerini❤
Aklina takilan bir sey olursa burdayim unutma kuzum.
Cnmm c.tesi olmasi ck guzl olduu h.sonu tatiline denk geldii..haber vericm kuzum insallah..tazemi dondurulmus mu olacagina degere gore karar vericek..ama degeri olcturecek yer bulamadim orda hast.de yaptircam mecbur..bakalim heyecan var :)

Emdikce bagirsak hareketleri baslar :)
Bende kusma sandim :)
Iste kendi gör sutüm yaramiyor diye bisy yoktur,nasilda yariyor :)))
O evdekileride bi lohusa gerginligiyle kov :))))))) 1 kisi kalsin yemegini yapacak,gerektiginde bebegini tutacak yeter.Kalabalik yapacaklarina dönüsümlü gelsinler :))))
Saka bi yana kafani karistirmalarina izin verme.Allah o gucu kadinin icine vermis zaten.Hislerine guven❤
Annem olacak kaynanam da gelecek. Artık diğerleri gelip giderler görmeye. Kaynanam da bebeği yıkama derdinde şuan. Ben pis bırakamam diyormuş. Kaç kez dedim göbek bağı düşmeden istemiyorum diye

Annem olacak kaynanam da gelecek. Artık diğerleri gelip giderler görmeye. Kaynanam da bebeği yıkama derdinde şuan. Ben pis bırakamam diyormuş. Kaç kez dedim göbek bağı düşmeden istemiyorum diye

Sensin pis de :) Pis ne demek ya :)
Tamam yikansinda sonucta ne istediginde onemli.Belki kendin yikayacaksin zaten.Birakma hatta onlara.Elinden tut bebeginin mutlaka❤
Mesela bende islansada bisy olmuyorculardan degilim :) Hergun yikadik ama ustunden cikan esyasini katlayip gobeginin ustunde tutuyorduk.Zaten bi su dökülüyor.Sampuan vs kullanmadim ilk zamanlar.
Boyle konularda cidden seni uzmelerine izin verme.Sonra keşke deme hicbisy icin.

Cnmm c.tesi olmasi ck guzl olduu h.sonu tatiline denk geldii..haber vericm kuzum insallah..tazemi dondurulmus mu olacagina degere gore karar vericek..ama degeri olcturecek yer bulamadim orda hast.de yaptircam mecbur..bakalim heyecan var :)
Haftasonu olmasi gercekten cok iyi olmus canim.
Hayirli guzel haberlerini alacagiz insallah. Bende senin adina cok heyecanliyim :)

Haftasonu olmasi gercekten cok iyi olmus canim.
Hayirli guzel haberlerini alacagiz insallah. Bende senin adina cok heyecanliyim :)
Cnmmmm insallahh bi de beni gorrrr :))) pzt gunu yumurtalar gayt iyi dedi rahim kalinligi cok iyi dedi yaa ben nasil seviniyrm insallah sonucu alinca da boyle sevinirimm yaaa

Kızlar birşey sorucam dün iki göğüs ucumun kenarlarında beyaz birşey vardı tortu gibi birikmiş göğüs ucumdads çok az beyazlık vardı. Sizce bu süt mü? Acaba aktıda kenarlarında mı birikti? Son tahlillerimde prolaktin değerimde iyi çıkmıştı oysaki.
Birde nette iç çamaşırı bile prolaktin değerine etki eder diye birşey okudum. Ve dünkü iç çamaşırımı yeni farklı bi marka almıştım sizce bu yüzden mi oldu? Off moralim bozuldu yine mi prolaktin değerim çıktı yoksa yaa :KK43:((

Deneyimli arkadaşlar nerelerdesiniz? Sizce bu sütmü? Doktor bana hep akıyor mu diye soruyor ama ben akıp akmadığını anlamıyorun

sezson sezson canım eski mesajları okudum da gaz sancısı bitti diyordun geri mi başladı zıkkım
Canım ara sıra oluyor da çok değil. zatürre olmuş kuzum canı ağrıdığı için o kadar ağlamış. Bugün kontrole götürdük burnu tıkalı olduğu için huzursuzdur iştahsızdır dedi. Serum fizyolojik damlatıyorum. Görünürde bi tıkanıklık da yok ki anlamadım. Sizde durumlar nasıl

Kızlar göğsümün birinin etrafı şiş damarlar elime geliyo süt de sarı çok acıyor sağıyorum ama çok süt de gelmiyo neden olmuş olabilir ki

Canım ara sıra oluyor da çok değil. zatürre olmuş kuzum canı ağrıdığı için o kadar ağlamış. Bugün kontrole götürdük burnu tıkalı olduğu için huzursuzdur iştahsızdır dedi. Serum fizyolojik damlatıyorum. Görünürde bi tıkanıklık da yok ki anlamadım. Sizde durumlar nasıl
Bizde bronşit olmuştuk canım hiç bişey yoktu ortada bir gün bir baktım öksürüyor o gün doktora götürdüm bronşit dedi çok şaşırdım. Biz şimdide sürekli burnunu açıyoruz aspiratörle gazimizda hala var bağırmalar yok ama hala sallanarak uyuma geceleri gazla uyanma malesef. 3 ayda biter demişlerdi şimdi 4ü bekliyoruz

Bizde bronşit olmuştuk canım hiç bişey yoktu ortada bir gün bir baktım öksürüyor o gün doktora götürdüm bronşit dedi çok şaşırdım. Biz şimdide sürekli burnunu açıyoruz aspiratörle gazimizda hala var bağırmalar yok ama hala sallanarak uyuma geceleri gazla uyanma malesef. 3 ayda biter demişlerdi şimdi 4ü bekliyoruz
:)) 4 ü beklesek diş çıkarma aşamaları başlar 2 yaşına kadar bence rahat yok gibi. Çok geçmiş olsun canım. Kilo durumunuz nasıl bizim baya verdi ya

:)) 4 ü beklesek diş çıkarma aşamaları başlar 2 yaşına kadar bence rahat yok gibi. Çok geçmiş olsun canım. Kilo durumunuz nasıl bizim baya verdi ya
Canım biz zaten 2650 doğduk şimdide 4740 olduk kilo alımı iyi ama bizim kız minik biraz anne baba minyon ancak bu kadar oldu . Hastalıktan vermedi pek ben hiç fırsat vermedim sık sık emzirdim .

X