Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Gecmis olsun umitsizlik yok esine iyi bak dogada nice sifalar var zeytinyaginda incir nohut kuru keciboynuzu ozu çakşır birsuru tecrube var arti saracoglu kendi sitesinde cay satiyor sorunu söyleyip onlarida deneyebilirsin arisuti polen ve sigara icmesin tabiki biliyorsindur takiptesin ama iyi olacak bende 34 oldum daha bebis yok kismet saglikli olsun da komşumuz 3 kere tup bebekte dusuk yapti 4 5 6 ayllikken düşün bide bunlar var
Umutluyum allaha çok şükür,en azından artık yolumuz belli.evet eşim sigara içiyordu ama bıraktı,doktorum verdiği ilaçlar dışında bende takviyeler yapıyor.
Oda baya umutlu inşllah bu defa herşey güzel olacak,34 yaş bize uğurlu gelsin insllah

Simayinannesi Simayinannesi sezson sezson VosVos35 VosVos35 plojovic plojovic hatırlandığıma okadar mutlu oldum ki,sanki uzun zamandır görmediğim dostlarımla hasret gidermiş gibiyim,ıyiki varsınız :KK200:
Yeni yıl bana iyi gelecek inanıyorum,umutluyum
İnşallah herşey umduğundan da güzel olur canım ❤ burda beraber az gün saymadık :) yine takipteyiz, ortak oluruz sevincine, heyecanına inşallah ❤

@Sosyaljo cnmm h.geldinn..grup eskisi kdr aktif degil ama sessizde kalmiyr :) guzel dostluklar devam ediyr elhamdulillah..

Yazini uzun uzun okudum..Sorununuz icin uzuldumm..ama sorunun saptanmasina da ayri sevindim cnm..sorun tespit edilip ustune gidilmesi taraftariyim bende.. her seyin caresi bulunuyr artk ck sukur Rabbim nasip ettikten sonra insallah olucaktir ben inaniyrmm..sende inan..canini sikma olurmu marta ne kalmis bu kdr beklemisiz :)

kızlarım her birinize düşündüğünüz için ayrı ayrı teşekkür ederim. bir süre pek girmedim topiğimize. biraz kafam dağınık. eşimle ilişkimize dair sorgulamaya başladım. hakkımızda hayırlısı için dua edin lütfen, kendisinin hiç haberi yok ama ben ipleri koparsam mı diye bile düşünüyorum. ortada sorun da yok, huzur battı gibi oldu hatta, Allah affetsin. biri nazar mı etti, başka şeyler mi yaptı anlamadım..
inşallah aslım ve zeynebimin keyifler yerindedir, mahir kuzusunun parmaklarını minik minik ısırasım geldi =) kübüşüm de azıcık sabretsin, belirtiler adete benzeyebilir, daha vakit var kuzum..

değerin güzel çıkar inşallah canım =)
haydaa noldunuz kuzu ya:KK43:
Hep yasadık bunları
Ben benim cocugum olmuyo sen bak basının çaresine bile dedim zamanında adama:bicak:
Sacmalama dedi geçti.
Felak nas oku bol bol..
Aklını da bulandırma.:KK51:

Umutluyum allaha çok şükür,en azından artık yolumuz belli.evet eşim sigara içiyordu ama bıraktı,doktorum verdiği ilaçlar dışında bende takviyeler yapıyor.
Oda baya umutlu inşllah bu defa herşey güzel olacak,34 yaş bize uğurlu gelsin insllah
Ins ins

Kizlar bugun bi ovu testi yapaym bakaym dedm yaptm ve boyumun olcusunu aldm..tutmamis bnm asilama :KK43: size sormak istedigim 2. Asilamayi yaptirayimmi tupe mi geceyim..aklim fena karisik..

@Sosyaljo cnmm h.geldinn..grup eskisi kdr aktif degil ama sessizde kalmiyr :) guzel dostluklar devam ediyr elhamdulillah..

Yazini uzun uzun okudum..Sorununuz icin uzuldumm..ama sorunun saptanmasina da ayri sevindim cnm..sorun tespit edilip ustune gidilmesi taraftariyim bende.. her seyin caresi bulunuyr artk ck sukur Rabbim nasip ettikten sonra insallah olucaktir ben inaniyrmm..sende inan..canini sikma olurmu marta ne kalmis bu kdr beklemisiz :)
Teşekkür edrim canım.
Evet marta az kaldi,icim kıpır kıpır o kadar heyecanliyim ki geçmiyor günler.
Sürekli tüp bebek asamalarini araştırıp duruyorum,o kadar umutliyimki inşllah herşey güzel olacak :halay:
Sende durumlar nedir canım eski arkadaşların çoğu hamile,takip edemiyorum artık baya kaçırmışım

Kizlar bugun bi ovu testi yapaym bakaym dedm yaptm ve boyumun olcusunu aldm..tutmamis bnm asilama :KK43: size sormak istedigim 2. Asilamayi yaptirayimmi tupe mi geceyim..aklim fena karisik..
Kuzum ovu testi herkeste pozitif olacak diye bi şey yok bende olmamıştı mesela hatta çizgi bile yoktu sen neden erkenden karaları bağladın ki

Teşekkür edrim canım.
Evet marta az kaldi,icim kıpır kıpır o kadar heyecanliyim ki geçmiyor günler.
Sürekli tüp bebek asamalarini araştırıp duruyorum,o kadar umutliyimki inşllah herşey güzel olacak :halay:
Sende durumlar nedir canım eski arkadaşların çoğu hamile,takip edemiyorum artık baya kaçırmışım
Sevindm cnm adina..bend easilama yaptirdim bugun 8. Gun aa fenalardaym aglayip duruym sabahtn beri :KK43: gun yaklastikca fena stres oldm ben

Kuzum ovu testi herkeste pozitif olacak diye bi şey yok bende olmamıştı mesela hatta çizgi bile yoktu sen neden erkenden karaları bağladın ki
Kuzum aglayip duruym sabahtn beri ck kotuyum ben yaa acayip stres oldm :KK43: ck iyi yapmissim demi :KK43:( gun yaklastikca daha kotu oluyrm negatifi gorucem diye..kendime gelmem lazm :KK43:

Kuzum aglayip duruym sabahtn beri ck kotuyum ben yaa acayip stres oldm :KK43: ck iyi yapmissim demi :KK43:( gun yaklastikca daha kotu oluyrm negatifi gorucem diye..kendime gelmem lazm :KK43:
Canım ne diyeyim sana bilemedim. sanki aylarca burda boşa yazdık boşa öğrendik birbirimizden bu işleri. Daha 8. Günüm diyorsun gebelik testinde pozitif göremeyeceğin günler kaldı ki ovulasyon testi pozitif olsun. İdrara geçtikçe ovulasyonda da yavaş yavaş artış görülüyor kaldı ki herkeste olmayabilir. Ovulasyon daha hassas olduğu için koyulaştıkça acaba mı diyorduk unuttun mu kuzucumm. Önümüzde bir hafta var canısı lütfen kendini strese koyma. İyi olacak iyi düşün canım benim ❤

Valla yaninda olup söyle bir senin omuzlarindan tutup sarsasım geldi. Kendine gel yavrum bu ne eziyet boyle. Ovu testi yapmakta nerden cikti. Cok kızdım haberin olsun. Bir de aglamissin. Yapma kendine bunu. Beklemek cok zor bilirim. Ama asla umutsuz olma. Az kaldi hayirlisi ile olacak insallah❤

Kızlar moralinize ihtiyacım var bebeğim çok gazlı öyle günler oluyor ki acile gidiyoruz , uykusu yok tabi benimde yok yalnız başına mücadele veriyorum. Sürekli aglamakliyim bide sürekli etrafımda çok bilmisler ordusu bunaldım resmen.ne yapacağım bilmiyorum dua edin lutfen

Kızlar moralinize ihtiyacım var bebeğim çok gazlı öyle günler oluyor ki acile gidiyoruz , uykusu yok tabi benimde yok yalnız başına mücadele veriyorum. Sürekli aglamakliyim bide sürekli etrafımda çok bilmisler ordusu bunaldım resmen.ne yapacağım bilmiyorum dua edin lutfen
Canım geçmiş olsun öncelikle. Benim bebişte çok gazlı. Ben stres yaptıkça o ağladığı zaman bende ağladıkça bebişin daha kötü olduğunu farkettim. Sakin atlatmaya çalışıyorum. Biogaia damlayı veriyorum 5 damla geceye doğru. Sürekli altını açıp elimi ısıtıp karına masaj yapıyorum ayaklarını içe doğru hafif bastırıp bırakıyorum bisiklet sürer gibi hareket ettiriyorum. Olmadı ayakta sallıyorum oda gaza iyi. Eşimde mutlaka destek olması lazım ki sağolsun oluyor da oda odaları gezdirip sakinleştiriyor. Birazdan uyanır kriz saatlerimiz başlar :)) damlayı düzenli vermen gerekiyor buarada. Sıcak uygulama çok iyi geliyor canım .ayaklarının altına sıcak su koyan da var denemedim ama iyi geliyormuş

Cnm kuzummm bizde hatirliyorsundur esimle bir ay kdr ayri kaldik bosanma esigine gelmistk sonrasinda duzeldi ck sukur..gelip geecer insallah ck irdeleme derim sorun ykmus zeyahima katiliyrmm dua et bol bol yavrm esini evini kendini oku ufle hem rahatlatir hem varsa kem gozlerden korunun yavrm nazar dualari okj normal dualarini oku Rabbim huzur versin yuvaniza..kiskanan ck oluyr etraf fitne fesat..dualarimdasin bitanem Rabbim ferahlik versin icine insallah
canımın içi.. valla inşallah hayırlısı olur, çok soğudum eşimden sebebini bilmiyorum şu an bebek falan da düşünmüyorum hiç açıkçası, yani aklıma gelmiyor. önceden adet zamanını takip ederdim, gün sayardım. hevesim kaçmış gibi. ilişki zaten bir var bir yok. acaba hayır da mı olmuyor bebek diye bile düşündüm. evde de sürekli bir şeyler kırılıp dökülüyor, ya benim kolum kanadım tutmuyor , ya da gerçekten nazara geldik.
sen de boşuna şimdiden üzme kendini be kuzum. bak herkes yazmış, birazcık daha sabır. kaçında test yaptır demişti dr.un 18 i miydi, öyle kalmış aklımda.
Gözü olanın gözü çıksın inşallahhhh:sinirli:
Bu durumu cogumuz yaşadik canim. Duygularimiz degisken olabiliyor. Biz transferden birkac gun once bosanmayi dusunduk. Ya ayrilsaydik diye dusunuyorum, iyiki olmamis.

Hayat bazen yoruyor canim. Ama esinle mutlu oldugun anlar fazlaysa daha da fazla olacaktir emin ol. Bizim oyle de oldu. Bol dua et diyecegim bende. İnşirah suresini okumanı tavsiye ederim rahatlatir seni.
önerilerin için teşekkür ederim bitanem. başka deneyimleri okumak ferahlatıcı oluyor gerçekten. bakalım hayırlısı inşallah.. senin bir dahaki kontrolün ne zaman? tekmeleri hissetmeye başladın mı, yoksa daha var mı?? =)

Bu Cuma giricem inşaallah abla heyecanla bekliyorum... evet yarısı bitti çok şükür hareketleri de hissetmeye başladım o kadar güzel bi nimetmiş ki Rabbim her isteyene tattırsın bu duyguyu❤️
maşallah size kuşum :KK66:

Mahir kuzu öper teyzesiniiii ❤ canısı lütfen kendini üzme inişler çıkışlar elbette olacaktır evlilikte de işte de. Hepimizde oluyor hem işin uğraştırıcı hem çocuk uğraşı seni yormuş eşinden uzaklaştırmış olabilir bunun geçici bişey olduğunu düşün ve zamana bırak. Rahatlık battı demesen bi sıkıntı var mı diye düşünürdüm ama belli ki yok. Nazar edenlerin de kendine dönsün nazarı :)) Allah büyük sen duanı et herşey yoluna girecek inşallah kuzum benim ❤
ay ben senin o dillerini yerim, bir de profil fotonu hihihi :)) dur bakalım kuzum, beni bir ümitsizlik kapladı ama hayırlısı. ya burada yazmak istemeyeceğim denli karışığım aslında. aşk bu mu, ben aşıkken böyle miydim falan diye düşünüp taa eskilere gidiyor kafam. yani çok utanç verici daha da anlatmayayım :KK43:

30 sayfa almis basini gitmis :) insallah bol iyi haberler saklidir icinde❤
whiterabbit88 whiterabbit88 Okudum..Uzuldumm..En azindan boyle zamanlarda onemli kararlar almamal gerek...Kendi kendine dusunmekte zarar aslinda.Belki bu kadar uç dusunuyor olman esini kirabilir ama yine de paylasmaya birlikte atlatmaya deger.Olmuyorsada en azindan birlikte karar vermis olursunuz.Ama bu sansi herkes hakeder bence.Kimbilir o senin icin neler dusunuyor belki senin gb bilinmez ama oyle olsa da bahsetsin isterdin?degil mi...
Belki de kiyamiyor bile sacinin bi teline...
Kendin halletmeye calisma...
Dilerim kisa surede en derinden toparlanirsin❤
Simayinannesi Simayinannesi Yarılamışsınız yoluuuu❤
sezson sezson Ne kadarlik oldu minik adam buyumustur :) Iyisinizdir insallah...
@nalyecetemtahin Yazdiysan gormedim ama meraktayim nasilsiniz?

Kafam bulanik :) dolu :)
Tek tek soramiyorum,herkes iyidir insallah :)
en çok senin yorumun dokundu bana canım. anlamışsın beni, onu hissettim yani..
inşallah ikimiz için de hayırlısı olacak şekilde sonuçlanır..
sen nasılsın iki cadıyla baş etmek nasıl =)

Merhaba arkadaşlar,grubun ilk kurulduğu anı bilen biri olarak hala ilk günkü gibi birbirine canla başla yardım eden,derdiyle denetlenen insanları görünce tekrar o günler aklıma geldi...
Evet bende bu sayfadan çok şey öğrendim,derdimi sıkıntımı çok anlattım,hala eski arkadaşları görüyorum çoğu tanıdık ve hamile.
Hatta çoğu evladını kucağıma almış bile...

Bense hala aynı durumdayim,3 yıl vajinismus illetiyle savaştım sonra,başladık her ay bebek ümidiyle çalışmalara...ama hep aynı son oldu :KK43:
1 yılın sonunda artık birşeyler ters gidiyor diye kapsamlı bir araştırma yapıldı,rahim filmleri hatta histereskopi... herşey normal dendi,
Sonra eşimin tahlil sonuçları istendi ve sonuç bizi yıktı.Malesef esimin morfolojisi 2 ileri hızı ise 0 cıktı ayrıca totalse sperm satışında azmış...
Yani o kadar bekleme,ümit etme hersey boşaymış,ben nerdeyse 13 14 ay boyunca hep boşa umitlenmisim zaman kaybetmisim...
Bu arada tabi zmanda geçiyor ben mayısta artık 34 yaşında olacağım,eşimin tedavisine başlandı ama biziim normal yolla bebek sahibi olamayacağımiz kesinleşti.
Eğer eşimin sperm kalitesinde iyileşme olursa martta inşllah tüp bebek tedavisine başlayacağız...
Yeni bir dönem,yeni umutlar,yeni bekleyişler...
Uzun zamandır girmiyordum gruba,sadece kendi içime ağlıyordum paylasmak,rahatlamak istedim...
Eski dostlara selam olsun,hamile arkadaşlar sağ sağlim evlatlarıni kucaklarina alsınlar...
Darısı da tüm hasretle bekleyenlere olsun

haydaa noldunuz kuzu ya:KK43:
Hep yasadık bunları
Ben benim cocugum olmuyo sen bak basının çaresine bile dedim zamanında adama:bicak:
Sacmalama dedi geçti.
Felak nas oku bol bol..
Aklını da bulandırma.:KK51:
hakkınızda hayırlısı olsun canım. iyi ki yazdın, ben de hatırladım seni.
seymaka seymaka mız da bir ses etse fena mı olurdu.. her şeyin zamanı vardır, hiçbir şey için geç değil, öyle düşün.
gelişmeleri paylaş bizimle de :KK66:

ay ben senin o dillerini yerim, bir de profil fotonu hihihi :)) dur bakalım kuzum, beni bir ümitsizlik kapladı ama hayırlısı. ya burada yazmak istemeyeceğim denli karışığım aslında. aşk bu mu, ben aşıkken böyle miydim falan diye düşünüp taa eskilere gidiyor kafam. yani çok utanç verici daha da anlatmayayım :KK43:
Kuzumm sen epey karışmışsın :/ dedim ya düşünme ha olmadı terapiste git hatta olmadı eşinle gidin belki iyi gelir ha ne dersin? bazen başkasının bakışı insana iyi gelebiliyor. Uzman olması da rahatlatır insanı. Topikten uzaklaşma canısı bebiş çalışmalarını şimdilik bırakmış olabilirsin ama bizim muhabbetimiz sadece o değil demi ama :)

X