Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
canımın içi.. valla inşallah hayırlısı olur, çok soğudum eşimden sebebini bilmiyorum şu an bebek falan da düşünmüyorum hiç açıkçası, yani aklıma gelmiyor. önceden adet zamanını takip ederdim, gün sayardım. hevesim kaçmış gibi. ilişki zaten bir var bir yok. acaba hayır da mı olmuyor bebek diye bile düşündüm. evde de sürekli bir şeyler kırılıp dökülüyor, ya benim kolum kanadım tutmuyor , ya da gerçekten nazara geldik.
sen de boşuna şimdiden üzme kendini be kuzum. bak herkes yazmış, birazcık daha sabır. kaçında test yaptır demişti dr.un 18 i miydi, öyle kalmış aklımda.

önerilerin için teşekkür ederim bitanem. başka deneyimleri okumak ferahlatıcı oluyor gerçekten. bakalım hayırlısı inşallah.. senin bir dahaki kontrolün ne zaman? tekmeleri hissetmeye başladın mı, yoksa daha var mı?? =)

maşallah size kuşum :KK66:

ay ben senin o dillerini yerim, bir de profil fotonu hihihi :)) dur bakalım kuzum, beni bir ümitsizlik kapladı ama hayırlısı. ya burada yazmak istemeyeceğim denli karışığım aslında. aşk bu mu, ben aşıkken böyle miydim falan diye düşünüp taa eskilere gidiyor kafam. yani çok utanç verici daha da anlatmayayım :KK43:

en çok senin yorumun dokundu bana canım. anlamışsın beni, onu hissettim yani..
inşallah ikimiz için de hayırlısı olacak şekilde sonuçlanır..
sen nasılsın iki cadıyla baş etmek nasıl =)

hakkınızda hayırlısı olsun canım. iyi ki yazdın, ben de hatırladım seni.
seymaka seymaka mız da bir ses etse fena mı olurdu.. her şeyin zamanı vardır, hiçbir şey için geç değil, öyle düşün.
gelişmeleri paylaş bizimle de :KK66:

Kuzum umarım bu hissettiğin duygular geçicidir. O eskilere gitme bende de oluyor. Özlüyorum bile o zamanları.
Her seyin hayırlısı diyelim.

Bir sonraki kontrole 3 hafta var canım. Bir seyler hissediyor gibiyim ama bebiş mi degil mi onu çözemiyorum :KK66:

Kuzum umarım bu hissettiğin duygular geçicidir. O eskilere gitme bende de oluyor. Özlüyorum bile o zamanları.
Her seyin hayırlısı diyelim.

Bir sonraki kontrole 3 hafta var canım. Bir seyler hissediyor gibiyim ama bebiş mi degil mi onu çözemiyorum :KK66:
Oyy oy hareketlerini hissediyorsundur kuzum yaa hani böyle pırr bişey uçuşuyor gibi :)) çok güzel duygular Rabbim tamamına erdirsin inşallah

Sevindm cnm adina..bend easilama yaptirdim bugun 8. Gun aa fenalardaym aglayip duruym sabahtn beri :KK43: gun yaklastikca fena stres oldm ben
Yıpratma kendini üzme diyeceğim ama malesef elinde olmuyor insanın biliyorum o çaresizce beklemeleri,ınşallah iyi olur canım.
O çift çizgiyi gördüğünde banada umut olur yol gösterirsin,tecrubelrin aktarirsin.
Adini bilmiyorum ama bu gece senin içinde dua edeceğim

Oyy oy hareketlerini hissediyorsundur kuzum yaa hani böyle pırr bişey uçuşuyor gibi :)) çok güzel duygular Rabbim tamamına erdirsin inşallah
Amin canim benim insallah.
Sırt üstü yatınca daha çok hissediyorum. Doktor 20. haftada hissedilir deyince emin olamadim.
Mahir'in o ayaklarını yerim. Parmaklar bezelye tanesi gibi❤:nazar:

Canım geçmiş olsun öncelikle. Benim bebişte çok gazlı. Ben stres yaptıkça o ağladığı zaman bende ağladıkça bebişin daha kötü olduğunu farkettim. Sakin atlatmaya çalışıyorum. Biogaia damlayı veriyorum 5 damla geceye doğru. Sürekli altını açıp elimi ısıtıp karına masaj yapıyorum ayaklarını içe doğru hafif bastırıp bırakıyorum bisiklet sürer gibi hareket ettiriyorum. Olmadı ayakta sallıyorum oda gaza iyi. Eşimde mutlaka destek olması lazım ki sağolsun oluyor da oda odaları gezdirip sakinleştiriyor. Birazdan uyanır kriz saatlerimiz başlar :)) damlayı düzenli vermen gerekiyor buarada. Sıcak uygulama çok iyi geliyor canım .ayaklarının altına sıcak su koyan da var denemedim ama iyi geliyormuş
Ah canım neler yapıyoruz neler bizim 3. Cu damlamiza geçeceğiz çünkü diğerleri ise yaramadı zaman lazım galiba ama bazen umidimi kaybediyorum annem hafta sonu geliyor o gidince çok üzülüyorum eşim çok yardımcı bazen uyumuyor ben uyuyayım diye ama sorun benim zihnimde bide ben yay burcuyum fazla özgür ruhluyum alışamadım bu sorumluluğa eve tıkalı kalmaya gittim yere sigamamaya gececek geçecek diyorum sürekli gün sayıyorum

Amin canim benim insallah.
Sırt üstü yatınca daha çok hissediyorum. Doktor 20. haftada hissedilir deyince emin olamadim.
Mahir'in o ayaklarını yerim. Parmaklar bezelye tanesi gibi❤:nazar:
Bende senin haftalarda hissettim ama emin olamıyordum acaba o mu kan akışı mı sindirim mi falan diye. Biraz daha büyüyünce anladım bebiş hareketleri :) ilk hareket ettiğini hissettiğimde eşime baktım karşımdaydı ne kadar doğru bilinmez tabi de ona benziyor :)
O ayaklar karnımdayken de durmuyordu hala durmuyor zor çektik resmi elimizden çekip durdu :)

Ah canım neler yapıyoruz neler bizim 3. Cu damlamiza geçeceğiz çünkü diğerleri ise yaramadı zaman lazım galiba ama bazen umidimi kaybediyorum annem hafta sonu geliyor o gidince çok üzülüyorum eşim çok yardımcı bazen uyumuyor ben uyuyayım diye ama sorun benim zihnimde bide ben yay burcuyum fazla özgür ruhluyum alışamadım bu sorumluluğa eve tıkalı kalmaya gittim yere sigamamaya gececek geçecek diyorum sürekli gün sayıyorum
Geçecek inşallah canım. Yavaş yavaş düzelecek. Alabildiğin desteği al ailenden eşinden. Ben İlçedeyim annemde hasta diye gelen gidenim pek olmuyor. Soğuk aldım boğazım şişti tam düzeldi derken sesim gitti. Ben mahire seslenmeye çalışıyorum ses yok çocuk tuhaf tuhaf bakıyor :))

Geçecek inşallah canım. Yavaş yavaş düzelecek. Alabildiğin desteği al ailenden eşinden. Ben İlçedeyim annemde hasta diye gelen gidenim pek olmuyor. Soğuk aldım boğazım şişti tam düzeldi derken sesim gitti. Ben mahire seslenmeye çalışıyorum ses yok çocuk tuhaf tuhaf bakıyor :))
Çok geçmiş olsun canım sana da bugünlerde geçecek güleceğim agladiklarima inşallah . Bebek bebek dedik şimdide sancı sancı diyoruz

Kuzum aglayip duruym sabahtn beri ck kotuyum ben yaa acayip stres oldm :KK43: ck iyi yapmissim demi :KK43:( gun yaklastikca daha kotu oluyrm negatifi gorucem diye..kendime gelmem lazm :KK43:
Yavrum yapma bak nolur böyle yaptıkça kötü olacak ya eşin ilgilenmiyor mu senin ya alsın götürsün kafanı dağıtsın seni böyle düşününce çok üzülüyorum yaa :KK43:lütfen kendine gel olcak inşaallah böyle yaparsan olmaz gez dolaş biraz yaaa

Bende senin haftalarda hissettim ama emin olamıyordum acaba o mu kan akışı mı sindirim mi falan diye. Biraz daha büyüyünce anladım bebiş hareketleri :) ilk hareket ettiğini hissettiğimde eşime baktım karşımdaydı ne kadar doğru bilinmez tabi de ona benziyor :)
O ayaklar karnımdayken de durmuyordu hala durmuyor zor çektik resmi elimizden çekip durdu :)
Ben ilk hissettigimde yanimda kimse yoktu ama dün cok belirgindi esimde yanimdaydi. Benzerse sarışın olur artık :)
Hareketli demek maşallah kuzuya.

canımın içi.. valla inşallah hayırlısı olur, çok soğudum eşimden sebebini bilmiyorum şu an bebek falan da düşünmüyorum hiç açıkçası, yani aklıma gelmiyor. önceden adet zamanını takip ederdim, gün sayardım. hevesim kaçmış gibi. ilişki zaten bir var bir yok. acaba hayır da mı olmuyor bebek diye bile düşündüm. evde de sürekli bir şeyler kırılıp dökülüyor, ya benim kolum kanadım tutmuyor , ya da gerçekten nazara geldik.
sen de boşuna şimdiden üzme kendini be kuzum. bak herkes yazmış, birazcık daha sabır. kaçında test yaptır demişti dr.un 18 i miydi, öyle kalmış aklımda.

önerilerin için teşekkür ederim bitanem. başka deneyimleri okumak ferahlatıcı oluyor gerçekten. bakalım hayırlısı inşallah.. senin bir dahaki kontrolün ne zaman? tekmeleri hissetmeye başladın mı, yoksa daha var mı?? =)

maşallah size kuşum :KK66:

ay ben senin o dillerini yerim, bir de profil fotonu hihihi :)) dur bakalım kuzum, beni bir ümitsizlik kapladı ama hayırlısı. ya burada yazmak istemeyeceğim denli karışığım aslında. aşk bu mu, ben aşıkken böyle miydim falan diye düşünüp taa eskilere gidiyor kafam. yani çok utanç verici daha da anlatmayayım :KK43:

en çok senin yorumun dokundu bana canım. anlamışsın beni, onu hissettim yani..
inşallah ikimiz için de hayırlısı olacak şekilde sonuçlanır..
sen nasılsın iki cadıyla baş etmek nasıl =)

hakkınızda hayırlısı olsun canım. iyi ki yazdın, ben de hatırladım seni.
seymaka seymaka mız da bir ses etse fena mı olurdu.. her şeyin zamanı vardır, hiçbir şey için geç değil, öyle düşün.
gelişmeleri paylaş bizimle de :KK66:
Canım inşaallah senin ve eşin için en güzeli en hayırlısı neyse o olur... hepimizin bazı dönemlerinde olabiliyor böyle bunalımlar... bende bi ara acaba biz boşanacak mıyız iyi bi çift değil miyiz de Rabbim bize bebek vermiyor diyodum böyle gelgitleri yaşıyoruz maalesef ... inşaallah sadece gelgittir bunlar kuzum gerçekten böyle zamanlarda karar vermek yapacağın en büyük hata olur... Rabbim sizin için hayırlıysa muhabbetinizi artırsın inşaallah ❤️

Canım çok geçmiş olsun bi an önce iyileşirsin inşaallah

Canım inşaallah senin ve eşin için en güzeli en hayırlısı neyse o olur... hepimizin bazı dönemlerinde olabiliyor böyle bunalımlar... bende bi ara acaba biz boşanacak mıyız iyi bi çift değil miyiz de Rabbim bize bebek vermiyor diyodum böyle gelgitleri yaşıyoruz maalesef ... inşaallah sadece gelgittir bunlar kuzum gerçekten böyle zamanlarda karar vermek yapacağın en büyük hata olur... Rabbim sizin için hayırlıysa muhabbetinizi artırsın inşaallah ❤️
Yalnız değilmişim demekki bende böyle düşünüyorum şimdilerde ://

Kızlar moralinize ihtiyacım var bebeğim çok gazlı öyle günler oluyor ki acile gidiyoruz , uykusu yok tabi benimde yok yalnız başına mücadele veriyorum. Sürekli aglamakliyim bide sürekli etrafımda çok bilmisler ordusu bunaldım resmen.ne yapacağım bilmiyorum dua edin lutfen
Canım benim Allah kolaylık versin zordur gazlı bebek. Öncelikle kendi yediklerine dikkat etmen gerekir. Ayrıca ayaklarını ve belini üşütme, sende gaz olursa bebeğe de geçer. Beline yün korse takabilirsin, böylece emzirirken belin karnın sıcak kalır. Masajlara internetten bakmışsındır, zeytinyağı ile karnını ovalamak işe yarıyor. Bebeğin ayakları da üşümesin tabi. Çok zorda kalırsan kendine rezene tohumu kaynat iç, birazını bebeğine sulandırıp içir, o da iyi gelir. Bunlar hep benim uygulayıp fayda gördüğüm şeyler. İnşallah sana da yardımı olur. O çok bilenler seni gerdikçe stres bebeğine de geçer, daha da sıkıntılı olur durumu. Kendini rahatlatmaya çalış, sen sakin ol ki bebeğin de gevşesin. Geçmiş olsun ❤

Ben ilk hissettigimde yanimda kimse yoktu ama dün cok belirgindi esimde yanimdaydi. Benzerse sarışın olur artık :)
Hareketli demek maşallah kuzuya.
Bende ilk oğlumda 14 ikincisinde 16 haftada hissetmiştim böyle tekme gibi değilde içinde birsey kayıyor gibi hissediyorsun ara ara seyirmeler oluyor 20 haftalarda sıklaşıyor tekmeler başlıyor ay ne güzel di o günler her anın tadını çıkar :)

Bırak kendini bebeğine, keyif almaya çalış canım :) ben de ilk bebeğimde çok stresliydim, aglasa panik olurdum hemen. Doğum travması, emzirme sorunları derken ilk aylar tatsız geçiyor maalesef. Sonra bebek sana gülüp seslenmeye başlıyor, anneliğin tadına varıyorsun. Konuş bebeğinle, gülümse sürekli. Sen güldükçe o da gülecek, onun tatlı yüzüne baktıkça rahatlayacaksın, o da sakinleşecek, gazlar azalıp bitecek. Zaten iki ay sonra sağa sola dönerek halledecek kendi işini. Uyduruk şarkılar söylüyorum kızıma, ağzı kulaklarına geliyor mutlu oluyor çok ❤ arada kendini de şımart. Mutlu olacağın şeyler yapmaya çalış ki yüzün gülsün ❤

Geçmiş olsun tatlım ❤ kıyamam sana ben. Çok soğuk oralar koru kendini. Bağışıklığı güçlendiren besinler tüketin eşinle, başka türlü baş edemezsin. Organik bal, propolis, arı sütü, polen karışımı al, ben çok güvenirim arı ürünlerine. Bir tatlı kaşığı yersin günde, şifa oluyor insana

X