Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
32. Haftadan sonra sola yatmak önemliymiş kuzum öncesinde de kimi yatın diyor kimi rahat ettiğiniz tarafa yatın diyor ama sol diye biliyorum. Sende araştır istersen çünkü kan akışı için dikkat edilmesi gereken bir şey. Ben baştan beri yatmaya çalışıyorum
Iyiki soyledin canim. Bende zorla saga dogru yatmaya calisiyordum. Daha cok dikkat ederim❤

Hala belli değil ya :KK43: ikili test zamanı kız dendi. 18. Haftada erkeģe benzedi ama net değilim dedi. Sonra gittim ben de gördüm resmen erkek gibi önden arkasını döndü arkadan kıza benziyor dedi. Bazen kızlarda ödem olabilir o da erkeğe benzetir dedi. Sonra ayrıntılı ultrasona girdim. Ordaki doktor da emin olmamakla birlikte kız dedi :KK70: 2 gün sonra randevum var bakalım ne olacak. Az az bir şeyler almak istiyorum artık :)
Benimkide göstermedi 20. Haftada erkek gibi dediler ayrıntılı ultrason da da göstermedi sürekli arkası dönük yüzünü göremedik

Benimkide göstermedi 20. Haftada erkek gibi dediler ayrıntılı ultrason da da göstermedi sürekli arkası dönük yüzünü göremedik
Arkası dönük değil hep gösteriyor da anlayamadilar. Özele de gittim devlete de net bir şey duymadım. Önden erkek arkadan kız nasıl oluyor onu da bilemedim :KK70:

kızlar ne güzel gelişmeler olmuş maşallah ya.. ben gene regl oldum, bu ay 27. gün yani erken geldi ballı kürden dolayı sanırım. şimdi de 4. gündeyim..
eşim biraz daha mı doğal denesek diyor, ben gün geçtikçe sabırsızlanıyorum. en azından test ver diyorum poff.. bilemedim valla..
hevesimi kaybettim, nasılsa bu ay da tutmamıştır diye düşünüyorum artık. tuhaf bir his.. neyse ki ilaca gerek kalmadan kendi kendime adet olabiliyorum, bir ara 40-50 günlere çıkmıştı onu düşünmek sevindiriyor. işte böyle kızlar ya çok güzel haber veremedim maalesef..

tebrikler canım, güle güle büyüt =)

ayy 10. hafta olmuş bile maşallah =)

canım benimm isim konusunda mahirden yanayım ben de =) diğer konuda da geçmiş olsun, inşallah kalan süreci de sorunsuz, ağrısız sızısız atlatırsın bitanem. bolca dinlen, az kaldııı :)

canımmm benim müthiş haber! yavrun seninle, ne güzel ki böyle ilgili tatlı bir annesi var şanslı bıdık =)

çok tebrikler, süper görüntü =)
Yaaa bugun kan verdim bekliyorum 120 ve ustu çıkması lazım

Arkası dönük değil hep gösteriyor da anlayamadilar. Özele de gittim devlete de net bir şey duymadım. Önden erkek arkadan kız nasıl oluyor onu da bilemedim :KK70:
Bence pipisini saklıyor :) kemik yapısına göre yorum yapanlar var canım ama bana erkek gibi geliyor senin bebiş. Geçen komşum anlattı oda senin gibi bi kız bi erkek demişler .ayrıntılıda bile kız denmiş. doğuma sarı kıyafet götürmüş bebek doğmuş erkek :))

Bence pipisini saklıyor :) kemik yapısına göre yorum yapanlar var canım ama bana erkek gibi geliyor senin bebiş. Geçen komşum anlattı oda senin gibi bi kız bi erkek demişler .ayrıntılıda bile kız denmiş. doğuma sarı kıyafet götürmüş bebek doğmuş erkek :))
Böyle durumlarda unisex renkler almak en iyisi zaten. Ben de kuzenimin oğluna sarı takım almıştım hastane çıkışı için, ne olur ne olmaz diye :)

Kendi doktoruma geldim çok şükür içimi rahatlattı şimdilik acil bi durum yok olası durumları söyledi :) magnezyum yazdı inşallah böyle devam eder gününü doldurana kadar
Çok sevindim senin için canım minik zamanında sağlıkla gelsin inşaallah yazmıştım yine ama görmedin galiba :):)

Oyy maşallah gezin tabii :) 40 ından önce çıkınca bizim burda laf ediyorlar ya zaten kış bebişi bizde baharda gezeriz inşallah :))
Teşekkürler inşallah geçmiştir :)

Cok gece olmadikca ve tenha olmayinca bi sakincasi olmaz bence :) Eskiden bu sekilde zaten degil dogum yapmis kadin normal insanlar bile cikmazmis :)
Sen yine de kendini hic kisitlama.
Zaten doktora vs hep cikiliyor.Iyi oldulca keyif aldigin birine ya da bi yere gidebilirsin sana da iyi gelir.Tabii bende kalabalik olmamasina dikkat ediyorum daha cok kucukler mikroplar acisindan,binbir turlu insan var.

Bahara cok daha keyifli olurlar❤

Teşekkürler arkadaşım ❤ benim kuzunun keyfî yerinde galiba :)) eli kulağında diyor doktor bakalım ne zaman teşrif edecek :))
Senin fıstık nasıl? Uyku, emme, gaz sorunu yoktur inşallah?

Oyu ne heyecanliii❤saglikla gelsin,kolaylikla guzellikle hatirlayacagin bir dogum olur insallah❤
Kız kız derken nerelere geldin :) zaman ne hizli.Gozlerim doluyor :)

Benim minikte iyi cok sukur.Elimden geldigince dikkat ediyorum gaz konusuna ama iste buyumeninde verdigi bi guzellik oldugundan oluyor yine de yardimci oluyorum cikarmasinada :)))))
Cok sukur yolunda hersey ekstra bi saglik sorunu olmasinda diyorum minicik bebekle emmeler uykular olabildigi kadar iste :)))

Kendi doktoruma geldim çok şükür içimi rahatlattı şimdilik acil bi durum yok olası durumları söyledi :) magnezyum yazdı inşallah böyle devam eder gününü doldurana kadar

Insallah❤icinde rahatlamistir biraz.Hayirli zamanda saglikla gelsin insallah

Böyle durumlarda unisex renkler almak en iyisi zaten. Ben de kuzenimin oğluna sarı takım almıştım hastane çıkışı için, ne olur ne olmaz diye :)
Aynen abla mantıklı oluyor hem diğer bebişlere de kalabilir böyle renkler :))

Çok sevindim senin için canım minik zamanında sağlıkla gelsin inşaallah yazmıştım yine ama görmedin galiba :):)
Canım mesajını okudum cevap verdim diye hatırlıyorum ya kusura bakma lütfen . Çok şükür içim rahatladı enerjim yerine geldi
. Doktor çok önemli bu süreçte :)
Senin nasıl gidiyor maşallah 10 haftanıza ❤

Cok gece olmadikca ve tenha olmayinca bi sakincasi olmaz bence :) Eskiden bu sekilde zaten degil dogum yapmis kadin normal insanlar bile cikmazmis :)
Sen yine de kendini hic kisitlama.
Zaten doktora vs hep cikiliyor.Iyi oldulca keyif aldigin birine ya da bi yere gidebilirsin sana da iyi gelir.Tabii bende kalabalik olmamasina dikkat ediyorum daha cok kucukler mikroplar acisindan,binbir turlu insan var.

Bahara cok daha keyifli olurlar❤
Haklısın lafa söze şimdiden takılmamak gerek aslında .
Aynen baharda toparlanmış olurlar hemde :))
Insallah❤icinde rahatlamistir biraz.Hayirli zamanda saglikla gelsin insallah
Aminnn çok teşekkürler bütün hamişlerin Allah yardımcısı olsun :)

Kizlarrrrrr toplanıñnnnn. Keseyi gördük,haftaya kalp atışı için davet etti doktor. Sadece herşey yolunda dedi ve kan testleri istedi yine tüm değerlere bakmak için. Acayip bir sürü anlamadığım tıbbi testler. Işin özü yine kan testleri ile başbaşayım. Neyin nesidir??? Tansiyonumda yüksek cikti nasil düsürürüzzz

Kizlarrrrrr toplanıñnnnn. Keseyi gördük,haftaya kalp atışı için davet etti doktor. Sadece herşey yolunda dedi ve kan testleri istedi yine tüm değerlere bakmak için. Acayip bir sürü anlamadığım tıbbi testler. Işin özü yine kan testleri ile başbaşayım. Neyin nesidir??? Tansiyonumda yüksek cikti nasil düsürürüzzz
Hayırlı olsun kuzummm . Kan tahlilleri genel tarama amaçli yapılıyor herhangi bir viruse bağışık mısın değil misin diye

Hayırlı olsunn :) testler rutin olarak yapılır şimdiden alış. Sağlık ocağında da isterler takibin için. Tansiyonun konusunda doktorundan bilgi almalısın yüksek tansiyon gebelikte istenmeyen bir durum. Beslenmene dikkat etmen gerekiyor

X