Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ondan sonra adet oldum tam günümde Ama çok kısa sürdü 2ci gün bitti 3.cu gün kahverengiydi.Dr gittim zaten femara ilaç verdi bakalim aşılama istedim yok erken dedi bu ayda bekliyelim dedi.
Tam gununde adet olduysan yumurtan catlamistir kuzum. Sen tekrar denicek olursan igne vuruldugun günün ertesinde 2-3 gun mutlaka degerlendr

Allahim en dogru zamanda da sana nasip etsin insallaaahh.. bende haberlerde su birakilan bebeklere sinir oluyorum hep beni buluyo o haberlerde dun izledim park halindaki arabanim tekerinin ucuna koymuslar şoför arabayi çalıştırıp geriye taksa aninda bebek olecek. Neyseki aglamasindan duymuslarda kurtarmislar yavruyu 11 saattirde acmis 3 gunluk sabii yaa
Oyleleri beni de deli ediyor. Rabbim nasip edip veriyor ama nedeni bilinmeksizn birakiyorlar bebsleri

Baş dönmesi yumurta çatladıktan sonra yerleşme olurken ve devamındaki kan basıncının artmasıyla oluşuyor evet . Herkeste farklılık göstermekle birlikte kabızlık , kasıklarda batma , şişkinlik en önemlisi göğüs hassasiyeti sık idrara çıkma gibi belirtiler en sık rastlananların. Bende hiçbiri oluşmadı ama :halay:
Eger yerlesme olduysa ki inşaallah bende sadece bel agrisı ve 3-5 saatte bi kasıgimda birsyler oldugunu hissediyorum. Hareketlenmeler var gbi kasıgimda

• Beğen
Reactions: D-E
Benim regl yeni bitti klomende bu aksam bitti ama bende agri basladi kasiklarimda cok agri var akinti var bilemedimki kotu biraeymi yoksa bu surecte normalmi
Normal tatlm normal yumurtalarn buyuyor. Bnde de oldu adim atarken kasimlarım sizliyordu ahh diye diye yuruyordum yolda. Ama dr sordm iyiye isaret yumurtalarn buyümüş dedi.

ağrılı diyolardı anstezi falan deyince millet korktum.bakalım bu ay da olmazsa film çekecez dedi
Canim ben daha once cekildim ve 3 ay sonrasinda hamile kaldim ustelik sol tupum kapali cikmisti ozelde cektirdim aci esigine bagli ben anestezisiz cekindim acillik oldum ama hic agri hissetmeyenlerde var kisiye göre degisiyo bu ay hamile degilsem bende cekilcem canim

Bat 19 kasım. Ama çatlatma ignesi olduğum için 16-17 kasım i bekliyorum aslinda
İlk kez mi oldun çatlatma iğnesini?

İğnenin 16. Yada 18.günü adet olunur. Ona gore mi hesaplıyorsun?

Ayrıca çatlatma iğnesi sürekli kasık ağrısı batması vs yapar dileğim öbür türlüdür ağrıların.

Canim ben daha once cekildim ve 3 ay sonrasinda hamile kaldim ustelik sol tupum kapali cikmisti ozelde cektirdim aci esigine bagli ben anestezisiz cekindim acillik oldum ama hic agri hissetmeyenlerde var kisiye göre degisiyo bu ay hamile degilsem bende cekilcem canim
Düşük mü oldu yoksa

Amin Allah razi olsun bende gordum o haberi gozlerim doldu hayat iste kimi ister kimide basindan atar ölsün diye. Allah herseyin hayirlisini nasip etsin
Kiymet bilmeyene verme allahimm die dua ediyorum 2 gundur ben kendimden gectim yillardir bebek hasreti ceken ne analar babalar var yaa bilinmeyen kac tane olmus bebek var acaba dunyanin civisi cikti ya

Kasik ağrısı normal yumurtalar büyüyor ondan oluyor bende kullandım bu ay doktora gittim sol tarafında çok ağrı vardı solda iki yumurta büyümüş dedi.
Ay cnmmm benimde solumda agri sislik hissi falan var ins gelisip buyuyolardir. Doktora gidene kadar catlamaz dimi ya valla ilk kez boyle deniyorum bakalik tecrubesizim

İlk kez mi oldun çatlatma iğnesini?

İğnenin 16. Yada 18.günü adet olunur. Ona gore mi hesaplıyorsun?

Ayrıca çatlatma iğnesi sürekli kasık ağrısı batması vs yapar dileğim öbür türlüdür ağrıların.
2.kez oldum canım. Eger dollenmediyse igne oldugun gunu se hesaba katarsak 15.gun geliyor genelde adet. Benim yumurtamin olduğu tarafta batma gbi birsyler oluyor. Bugun 8.gunüm. etkisi yavas yavas azaliyor diye soylemısti dr.Maksimum 10-12 gün icinde tamamen bitiyor etki. Ama insaallah igneden degildir. Devamli degl cunku ara ara oluyor

Oyleleri beni de deli ediyor. Rabbim nasip edip veriyor ama nedeni bilinmeksizn birakiyorlar bebsleri
Aynen cnm ya 9 ay karninda tasimiz dogurmus o acilari cekmis sonra 3 günlük bebegi bırakıyor birakiosun madem cocuk esirgemeye birakta yasama sansi tani bebisine dimi ama.. normal bi insan yapamaz zaten allahim gostermesin kimselereeeee

2.kez oldum canım. Eger dollenmediyse igne oldugun gunu se hesaba katarsak 15.gun geliyor genelde adet. Benim yumurtamin olduğu tarafta batma gbi birsyler oluyor. Bugun 8.gunüm. etkisi yavas yavas azaliyor diye soylemısti dr.Maksimum 10-12 gün icinde tamamen bitiyor etki. Ama insaallah igneden degildir. Devamli degl cunku ara ara oluyor
İnşallah hayırlıca nasip olur ♡

Aynen cnm ya 9 ay karninda tasimiz dogurmus o acilari cekmis sonra 3 günlük bebegi bırakıyor birakiosun madem cocuk esirgemeye birakta yasama sansi tani bebisine dimi ama.. normal bi insan yapamaz zaten allahim gostermesin kimselereeeee
Bende cocuk esirgemeye birakanlari kinamiyorum çunkü ordan sonra çok iyi bil geleceğj olabiliyor bebeklerin. En azindan karinlari doyuyor hasta olduklari zamn tedavi ediliyor yaşama tutunuyorlar. Ama boyle oldumu içim ciz ediyor inanki

Normal tatlm normal yumurtalarn buyuyor. Bnde de oldu adim atarken kasimlarım sizliyordu ahh diye diye yuruyordum yolda. Ama dr sordm iyiye isaret yumurtalarn buyümüş dedi.
Yaa sanki gebeykenki ilk aylar sancisi gibi yururken dahada artiyor. Ben su carsamba igne olayimda sonra rapor alcam 2 hafta evde yatacam aman oluversin ins. Cok sevindim valla yaa yazdiklaein bebi cok mutlu etti

Yaa sanki gebeykenki ilk aylar sancisi gibi yururken dahada artiyor. Ben su carsamba igne olayimda sonra rapor alcam 2 hafta evde yatacam aman oluversin ins. Cok sevindim valla yaa yazdiklaein bebi cok mutlu etti
Kontrole yarin mi gideceksin ? Klomen kullandiysan ihmal etme derim ben

Bende cocuk esirgemeye birakanlari kinamiyorum çunkü ordan sonra çok iyi bil geleceğj olabiliyor bebeklerin. En azindan karinlari doyuyor hasta olduklari zamn tedavi ediliyor yaşama tutunuyorlar. Ama boyle oldumu içim ciz ediyor inanki
Bide hep beni buluyor bu haberler dun tam oturdum koltuga bu haber esim bile dedi aha senon haberlerden cikti yine die ben 2 saat saydirdim sinirimi atamadim valla nasida tatli nasida masumm yaaa benim ablam 3 yildir bebek bekliyor cocuk esirgemeden ya hakmi bu cok yazik vallla

X