Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Pıhtı falan düştü mü bazı kimyasallarda gününe kadar düşüyo ve anlamiyo bile çoğu insan normalde akıntın bu kadar yoğun olur muydu ?
pıhtılı zaten.Yürürken hissediyorm düştüğünü:KK43:Ya ben bide polip aldırdım gecen yıl ağustosta,onda da böyle adetim cok ve pıhtılı geliyordu.Suan yine polip mi oluştu diye korkuyorm..Ama temmuzda alttan muayene de özellikle sordum dra polip falan yok gayet temiz dedi.

Eki Görüntüle 2191868 Kızlar benim adetime 2 gün var ama bir kaç gündür kahverengimsi bişeyler geldi sonra durdu sonra hafif yine geldi şimdi yok kasıklarda belimde ağrı var göğüslerim şişti ve bugün test yapıyım dedim bu çıktı lütfen cvp verin daha önce bir kayıp yaşadım hiç çocuğum yok bir yılı geçti olmadı rabbim isteyen herkese nasip etsin
Fotoğraf görünmüyor

kızlar günaydın
Pazar günü öğleden sonra regl oldum.Pazar Sabahtan test yapmıştım.Test Albi.Nöbetci ecz. de o vardı cmrts.Basta dağınık cıktı 1-2 saate iyice ortaya cıktı.
Dün gece bir regl oldm afedersiniz,YaTak döşek batmış:KK43:Albi de mimli bi test.Pozitif çıkarma olasılığı yüksek.Su an ne yasıyorm sizce?Kist falan mı vardı gitt.
Canım testi tekrarladın mı üzerine görme diye birseyler varya öyle mi oldu acaba

pıhtılı zaten.Yürürken hissediyorm düştüğünü:KK43:Ya ben bide polip aldırdım gecen yıl ağustosta,onda da böyle adetim cok ve pıhtılı geliyordu.Suan yine polip mi oluştu diye korkuyorm..Ama temmuzda alttan muayene de özellikle sordum dra polip falan yok gayet temiz dedi.
2 ayda hemen büyümez diye düşünüyorum canım çokta bi fikrim yok yaşamadım hiç ama inşaallah öyle bi şey değildir

Fotoğraf görünmüyor

Canım testi tekrarladın mı üzerine görme diye birseyler varya öyle mi oldu acaba
Testi tekrarlayamadım gece zaten bi sokla uyandık.Üzerine görmede bukadr kanama olmz diye düsünüyorm bacım ya:KK43:Ama tekrarlıcam testimi eve gidince.Esime demedim çünkü bisy.

kızlar günaydın
Pazar günü öğleden sonra regl oldum.Pazar Sabahtan test yapmıştım.Test Albi.Nöbetci ecz. de o vardı cmrts.Basta dağınık cıktı 1-2 saate iyice ortaya cıktı.
Dün gece bir regl oldm afedersiniz,YaTak döşek batmış:KK43:Albi de mimli bi test.Pozitif çıkarma olasılığı yüksek.Su an ne yasıyorm sizce?Kist falan mı vardı gitt.
canım bana da kimyasal gibi geldi çünkü çizgi çok net. istersen eve gidince testi tekrar et
gene şaibeli olursa kan verirsin

canım bana da kimyasal gibi geldi çünkü çizgi çok net. istersen eve gidince testi tekrar et
gene şaibeli olursa kan verirsin
Aslında sabah yapcaktım ama adam dra gidelim diye pesimde dolandı,ise de o bıraktı.Eve gidince yapcam.Bosa heyecan yapmasın diye ona da ses edemedim.Off anam ne zor isler ya:KK43:

babyloading87 babyloading87 çünkü bazen regl sanıyorlar, aylarca oluyor ama aslında üstüne görme olabiliyor. ya da kimyasal ise de değerin sıfırlanmasını takip edersin yavrum.
Yani kardeşimde 2 hamileliğinde de üstüne görme oldu.Bukadr sökülme olmaz herhalde kuzum ya,ama yapcam eve gidince aynen..

Hanımlar bişey sormak istiyorum bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. Benim TSH değerim ilk yaptırdığım tahlilde 6.12 çıktı ilaca gerek yok dediler 2 ay sonra tekrarladım 4.16 çıktı. Başka bir doktora gösterdim bu sonucu oda aynı şeyi söyledi ilaç yazmadı. Fakat ben kime soruyorsam bu değerle ilaç kullandıklarını söylüyorlar. Başka bir doktor buldum ona gitmeye karar verdim adetimin 3.günümü ölçülüyor bu TSH değeri yoksa herhangi bir gün gitsem ölçüm yaparmıla ?

Hanımlar bişey sormak istiyorum bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. Benim TSH değerim ilk yaptırdığım tahlilde 6.12 çıktı ilaca gerek yok dediler 2 ay sonra tekrarladım 4.16 çıktı. Başka bir doktora gösterdim bu sonucu oda aynı şeyi söyledi ilaç yazmadı. Fakat ben kime soruyorsam bu değerle ilaç kullandıklarını söylüyorlar. Başka bir doktor buldum ona gitmeye karar verdim adetimin 3.günümü ölçülüyor bu TSH değeri yoksa herhangi bir gün gitsem ölçüm yaparmıla ?
Öncelikle 6,12 için mutlaka ilaç yazıyor doktorlar çünkü normal aralığın üstünde.. ikinci olarak 4,16 için de ilaç verebilirdi çünkü bebek istiyorsun ve 2,50 altı bir değer isteniyor..
Son olarak, TSH ölçümü herhangi bir zamanda yapılabilir. Eğer diğer hormonlara bakılmayacaksa istediğin zaman dahiliyeye hatta sağlık ocağına gidip kan verirsin. Sonuçları gösterirken de bebek istediğini söyle

Öncelikle 6,12 için mutlaka ilaç yazıyor doktorlar çünkü normal aralığın üstünde.. ikinci olarak 4,16 için de ilaç verebilirdi çünkü bebek istiyorsun ve 2,50 altı bir değer isteniyor..
Son olarak, TSH ölçümü herhangi bir zamanda yapılabilir. Eğer diğer hormonlara bakılmayacaksa istediğin zaman dahiliyeye hatta sağlık ocağına gidip kan verirsin. Sonuçları gösterirken de bebek istediğini söyle
Çok sağol canım peki sağlık ocağı ilaç yazarmı acaba ?

Çok sağol canım peki sağlık ocağı ilaç yazarmı acaba ?
Ben gebelik boyunca kullandığım için bittikten sonra yazıyorlar fakat başlangıç olarak yazarlar mı bilemedim. İstersen direk dahiliye polikliniğine gidip orda tahlil yaptır veya sağlık ocağında yaptırıp sonuçları alınca dahiliyeye gidebilirsin

X