Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tahliller bitinceye kadar hapi kullanmaya devam ediyim mi? Internette okudum dis doktoru, kadin doktoru ve normal kab tahlilleri yaptirin yaziyor da bilemedim. Kendimi rahatsiz hissetmiyorum
Yanlış anlamada benim etraftan duyduğum Doğum kontrol hapı kullanan kişiler hamile kalmakta zorluk yaşıyorlar sonra pişman oluyorlar kullandıklarına. Tabi herkeste kesin böyle olacak diye birşey yok. Bence bugün itibariyle hapı çöpe at.
sende galiba bizim gibi biraz takıntılı birisin :) hiçbir rahatsızlığımda yok diyorsun buraları çok okuyup kafanı karıştırma. Diş doktoru eğer dişlerinde dolgu yada başka problem varsa hamile kalmadan önce yaptırın hamilelikte yapılmaz diye derler.
Sen birkaç ay dene baktın hamile kalmadın o zaman kadın doğum doktoruna git hormon tahlilleri yaptır. Sadece önemli olan folik asite hemen başlaman. He dersen ki ben şimdiden gideyim doktora jinekolojik bütün muayenelerini olayım adetin 3.günü gidip doktora hamile kalmak istiyorum hormon testi yaptıracağım dersen gerekli muayeneni yaparlar. Allah bekletmesin inşallah tez vakitte hamile kalırsın

Kızlar benim adetim ağrılı geçer birkaç gün önceden başlar sonra adet başlar adetin 3 günü ağır geçerdi. Yaklaşık 1 yıldır ağrılarım değişmişti adetim geliyordu hiç hissetmiyordum ancak 1. Gün akşam az ağrımaya başlardı. Ama bu ay farklı. Dün başladı ağrılar bugünde sabahtan beri ağrım var adetim geliyor gümbür gümbür bekle beni diyor. İlk günler evden çıkmayım bari kan gövdeyi götürecek galiba :) bakalım ne zaman gelecek bugün gidip marketten bolca ped alıp depolayım :)

Canım dün son birkez daha erken gebelik testi yaptım çıkmadı. Artik umudunu kestim adet olsam da yeni umutlara başlasak :) bu ay ben takip etmeyi düşünmüyorum olacağı varsa olur böyle çok stres oluyorum
ovulasyon testi yapmadan da denedim yok olmuyor vakti zamanı gelmeyince olmuyor nasip

Kızlar benim adetim ağrılı geçer birkaç gün önceden başlar sonra adet başlar adetin 3 günü ağır geçerdi. Yaklaşık 1 yıldır ağrılarım değişmişti adetim geliyordu hiç hissetmiyordum ancak 1. Gün akşam az ağrımaya başlardı. Ama bu ay farklı. Dün başladı ağrılar bugünde sabahtan beri ağrım var adetim geliyor gümbür gümbür bekle beni diyor. İlk günler evden çıkmayım bari kan gövdeyi götürecek galiba :) bakalım ne zaman gelecek bugün gidip marketten bolca ped alıp depolayım :)
Hahahaa stoklari guncelle cnm ama sunu soylemeden edemicem kirmizilar gelene kdr umit hep var :)

Kızlar birde birşey merak ediyorum kimyasal geçirilince adet hep geç mi gelir. Yani acaba önceki aylarda ben belki kimyasal geçirmişimde anlamamış olabilirmiyim. Ama benim adetlerim genelde 28 günü geçmez. Senede 1-2 sefer gecikme olur onu da mevsim geçişlerine bağlarım. Rabbim kimseye yaşatmasın ama kimyasal geçirmiş olsam hamile kalabiliyorum diye düşüneceğim

Kızlar birde birşey merak ediyorum kimyasal geçirilince adet hep geç mi gelir. Yani acaba önceki aylarda ben belki kimyasal geçirmişimde anlamamış olabilirmiyim. Ama benim adetlerim genelde 28 günü geçmez. Senede 1-2 sefer gecikme olur onu da mevsim geçişlerine bağlarım. Rabbim kimseye yaşatmasın ama kimyasal geçirmiş olsam hamile kalabiliyorum diye düşüneceğim
İnternette çoğu kişi hissetmeden geçirebilir adet kanamasıyla birlikte atılır gibisinden birşeyler diyordu ama canım durumuna birşey diyemem tabi::/

Agzina yuregine saglik ne guzel bi insansin sen masallah sana yaaa..bu surecleri guzel rahat bi sekilde atlatip saglikla alirsin pasamiizi kucagina insallah cnm bnmm ya kiyamam sana :KK43:
Sagol temiz yüreklim benimm .bugün tetanoz aşısının ikinci dozunu vurdular
İnşallah ilki gibi ağrımaz ama farkı yok dedi hemşire buz koyuyorum ha bire :) Rabbim sıkıntısız hamişlik nasip etsin sana bekleyenlere kuzummmm

Sabirlar cekilmis alttan alttan:-)
Huy meselesi galiba :))

Herkes iyidir insallah❤
@elifsenelif03 Gozunuzaydin :KK73:
@Elifyldzzz Nasıl oldun daha iyisindir insallah?

Agustos hazirliklari full gecsin Eylul bereketiyle gelsin insallah.:nazar:
Aminnn hamiş kalmayan olmasın inşallah bekleyenlerden :)
Nasılsın bebiş nasıl az kalmış yaa maşallah maşallah

Ne guzel işte ben adet oldugumda ağridan bacaklarim uyusuyodu

X