Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Rabbime çoktan bıraktım canım ama aklımdan çıkmıyor yani oldu mu olacak mı düşüncesi de Yok açıkcası bugün biraz duygu patlaması oldu ama toparlarım inşallah desteğin için çok teşekkür ederim bizimde nasibimizde vardır evlat kokusu inşallah :dua: sende bebişini sağ Salim kucağına alırsın inşallah canım..
bu ay çok üstüne düşmüyorum canım korunuyorum da zaten ama dediğin gibi hassas bi dönemdeyim galiba takılmazdım yoksa böyle şeylere.. sağol canım Allah razı olsun sende bebişini sağ Salim kucağına alırsın inşallah..

İlk başlarda o kadar takıyodum ki son 3 aydır falan olgun düşünmeye başladım teslimiyet en önemlisi tabiki Rabbim daha fazla yandırmasın.. kendi kendime diyorum yani elinden geleni yapıyosun fazlası gelmiyo kendini bunaltma daha fazla ve elhamdulillah son aylarda bunun rahatlığınıda yaşıyorum bugün bi duygu patlaması yaşadım demek ki boşalmam gerekiyodu hiç yokken ağlamaya başladım vardır bunda da bi Hikmet Rabbim İnşaAllah daha fazla bekletmeden hayırla sağlıkla nasip etsin biz isteyenlere :dua: desteğin için çok teşekkür ederim bitanem İnan insanın en yakınları anlamazken tanımadığın insanla aynı dilden konuşmanın tadı da bi başkaymış bunu anladım Allah razı olsun
Aminn kuzum benim inan elden geleni yapiyoruz gerisi Rabbimin takdiri..bende ilk baslarda cok fazla takiyordum inan milletle gorusmeyi kesmistim sonra ne yapiyosun dedim kendi kendime boyle kendini neden mutsuzluga itiyosun sona hastaliklar gelicek pesinden aslinda her sey bir ders biz goremiyoruz eksik hissediyoruz kendimizi anne olamadigimiz ve esimizi baba yapamadigimiz icin..ama bu bizlik degil kuzummm elden hic bir sey gelmiyr..
Beni annem bile anlamazken burdakiler o kdr iyi anliyor ki cunku yasayan biliyor sadece ck ck farkli bi yurek yanginiymis bu..Rabbim daha cok yandirmasin insallah hayirli zamanlarda bizlerede nasip etsin annelik duygusunu tatmayi..seviyrm seni :KK200:

Aminn kuzum benim inan elden geleni yapiyoruz gerisi Rabbimin takdiri..bende ilk baslarda cok fazla takiyordum inan milletle gorusmeyi kesmistim sonra ne yapiyosun dedim kendi kendime boyle kendini neden mutsuzluga itiyosun sona hastaliklar gelicek pesinden aslinda her sey bir ders biz goremiyoruz eksik hissediyoruz kendimizi anne olamadigimiz ve esimizi baba yapamadigimiz icin..ama bu bizlik degil kuzummm elden hic bir sey gelmiyr..
Beni annem bile anlamazken burdakiler o kdr iyi anliyor ki cunku yasayan biliyor sadece ck ck farkli bi yurek yanginiymis bu..Rabbim daha cok yandirmasin insallah hayirli zamanlarda bizlerede nasip etsin annelik duygusunu tatmayi..seviyrm seni :KK200:
Amiiinnn İnşaAllah canım benim o kadar güzel anlattın ki beni yüreğine sağlık bende şimdi o kendine gel kısmındayım bakalım ne zaman yüzümüz gülecek Rabbim çok bekletmesin ... bnde seni seviyorum :KK200:

Canım şimdi dahiliyeye geldim tsh için doktor geçirdiğin Boğaz enfeksiyonu ile alakalı büyük ihtimalle ama yinede bütün tetkiklerini yapalım dedi tahmin ettiğim gibi o da subakut tiroidinden şüphelendi sevindim büyük bi sıkıntı çıkmadığına çok mutluyum :halay:

Çevre İnan daha da strese sokuyor kaç yıl oldu hadi niye çocuk yapmıyorsun doktora gitsene bizde biliyoruz bunları ama anlatamıyoruz burda birbirimizi anlıyoruz biraz daha rahatlıyoruz en azından konuşunca

Günaydın kızlar bir sorum olacaktı. Düşük yapalı 2,5 ay oldu birkaç kez doktora gittim hatta bugünde gittim ara kanamalarımdan dolayı bir sorun olmadığını korunmama gerek olmadığını söyledi doktor. Ben daha önce hormon tahlili vs yaptırmadım düşük yapmış olmam sorun olmadığı anlamına mı geliyor kaç doktora gittim hiç biri demedi testlerini yapalım vs diye bunu benim mi söylemem gerekiyor aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum açıkçası en az 6 farklı doktora gittim :/

Günaydın kızlar bir sorum olacaktı. Düşük yapalı 2,5 ay oldu birkaç kez doktora gittim hatta bugünde gittim ara kanamalarımdan dolayı bir sorun olmadığını korunmama gerek olmadığını söyledi doktor. Ben daha önce hormon tahlili vs yaptırmadım düşük yapmış olmam sorun olmadığı anlamına mı geliyor kaç doktora gittim hiç biri demedi testlerini yapalım vs diye bunu benim mi söylemem gerekiyor aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum açıkçası en az 6 farklı doktora gittim :/
Canım düşükten dolayı test diyosun onu ikinci düşükten sonra bakıyorlar ama normal hormon testleri diyorsan onu da gebelik istiyorum dediğinde bakıyorlar ben düşükten sonra iki kere gittim gebelik istediğimi de söyledim ve bütün hormon testlerine baktılar

KIzlar benimde sorum şu tsh için dahiliyeye gittim ve doktora meramımı anlattım doktor bana Boğaz enfeksiyonu ile alakalı büyük ihtimalle sıkıntı Yok geçici dedi sonra kadın Doğuma gittim 20 mm yanlış anlamadıysam yumurta oluşmuş çatlamak üzere dedi sizce korunuyum korunmayım mı ne dersiniz ?

KIzlar benimde sorum şu tsh için dahiliyeye gittim ve doktora meramımı anlattım doktor bana Boğaz enfeksiyonu ile alakalı büyük ihtimalle sıkıntı Yok geçici dedi sonra kadın Doğuma gittim 20 mm yanlış anlamadıysam yumurta oluşmuş çatlamak üzere dedi sizce korunuyum korunmayım mı ne dersiniz ?
TSH düşürmek için ilaç kullandın mı?

Canım düşükten dolayı test diyosun onu ikinci düşükten sonra bakıyorlar ama normal hormon testleri diyorsan onu da gebelik istiyorum dediğinde bakıyorlar ben düşükten sonra iki kere gittim gebelik istediğimi de söyledim ve bütün hormon testlerine baktılar
Bende bugün söyledim ama birşey demedi cumartesi tekrar gideceğim o zaman söyleyeyim hormonlarıma bakılsın diye. Ben diyorum yapmıyorlarsa sorun yok sanırım diye

Canım şimdi dahiliyeye geldim tsh için doktor geçirdiğin Boğaz enfeksiyonu ile alakalı büyük ihtimalle ama yinede bütün tetkiklerini yapalım dedi tahmin ettiğim gibi o da subakut tiroidinden şüphelendi sevindim büyük bi sıkıntı çıkmadığına çok mutluyum :halay:
Heh soyle mutlu ol kuzum bnm yaa sevindm bnde buyuk bi sorun olmadigina sikinti cikarsa ustune gidilir inan daha iyi bir sey yk deyip gondermelerinden ben ole dusunuyrm sahsen..o buhranli haller hepimizde oluyr dedigim gibi..Rabbim daha ck bekletmesin bizleri kuzucumm

Çevre İnan daha da strese sokuyor kaç yıl oldu hadi niye çocuk yapmıyorsun doktora gitsene bizde biliyoruz bunları ama anlatamıyoruz burda birbirimizi anlıyoruz biraz daha rahatlıyoruz en azından konuşunca
Aynen malesef kadinlar olarak birbirimizi daha ck uzuyrz kolay saniyorlar e hadi cocuk yap sanki kalk kek yap diyo o kdr rahat cunku bilmiyr biz ne kdr ugrasiyrz dusunmuyrm drrken icimizde kopan firtinalari..o gun 7 sene cocugu olmayan annemin bi ark.i bana diyoki daha fazla geciktirmeyin hadi neyi bekliysunuz bende dedm yavastan dusunmeye basladk icraat ne zmn olur bilmem.bana diyoki bak kendisi de bizim gibi bu yollardn gecen biri her yolu denemis biri bana herkesin icinde diyoki olmuyomu yksa..ya sansli ki o kdr yoldan sonra iki cocugu da kendiliginden oldu yasadigi mucizenin farkinda degilki hala dengesizlik yapiyr..baskilari beni benden aliyr milletin..

Bugun gittiginde bir teklif etsemiydin acaba..sanirim normal karsiliyorlar tutmus ama dusmus diye dusunuyolar olur bi dahakine diyolar sanirim gecms olsn..

X