Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende bu hafta baktırdım mide bulantısı istifradan içemiyordum kan ilaçlarını kan 9 düşmüş ferritin 4 :KK43: demirde 24 baya düşmüş .. fmf içinde ilaç kullanıyorum oda düşürüyordu zaten ilaç içmekten. Bıktım :KK43:
Kuzum yaa :/ iç mutlaka vitamini ve d3 u icmiyordum baslicam zorlicam kendimi .napalim bebisler icin mecburuz. Duzelir insallah sikmayalim canimizi❤
Bebisin cinsiyetini kesin demedi i doktor :) bakarsin kızdır hissiyatina gore:)

Kızlar merhaba ben haziranın 14unde adet oldum 18ınde bitti adetım 8 gun sonra kahverengi leke geldi 2 gun surdu daha sonra seffaf akıntım gelmeye basladı oda 3 gun surdu suan adetım gectı 4 gun oldu test yaptım herhangi bısey yok boyle durum yasıyan varmı

Kuzum yaa :/ iç mutlaka vitamini ve d3 u icmiyordum baslicam zorlicam kendimi .napalim bebisler icin mecburuz. Duzelir insallah sikmayalim canimizi❤
Gecmis olsun tatlimcim, kontrollerini aksatma ne gerekiyorsa da ic artik napican ya. Su bebeler saglikli cin gibi olsun da. Unutuyorsan alarm kur baby

Kızlar merhaba ben haziranın 14unde adet oldum 18ınde bitti adetım 8 gun sonra kahverengi leke geldi 2 gun surdu daha sonra seffaf akıntım gelmeye basladı oda 3 gun surdu suan adetım gectı 4 gun oldu test yaptım herhangi bısey yok boyle durum yasıyan varmı
Testi idar mi yaptin canim?

Gecmis olsun tatlimcim, kontrollerini aksatma ne gerekiyorsa da ic artik napican ya. Su bebeler saglikli cin gibi olsun da. Unutuyorsan alarm kur baby
Kuzu daha ben sana yazacaktim durumlar nasil diye cansin. Sagol canisi icecez mecbur alarm isini bende dusundum folik asit icin de kurardim daha baglayici oluyor :) ee sen Napiyon nasilsin? Bebis haberini alalim insallahhh tez zamanda ❤

Ben içtim bi kaçkez istifra dahaçok oldu ondan bırakmıştım
Kesin kız dedi :) ya aslında kız olmuş erkek olmuş pek önemsemiyorum ama sanki yanlış söylemişler gibime geliyor

Vosvikim bu yorumuna koptum ya :)) allam ben de boyle heyecandan tum bildiklerimi unutayim, cift cizgi gordugum an asereyim falan istiyorum yaa :) bat'a 6 :) senin taramalar falan hersey yolunda mi kusum?
Ben çizgiyi görmeden aş ermiştim olur mu olur cnm millet nar suyu içiyordu şalgam suyu sanıp nasıl içmek istemiştim anlatamam sonra hamile olduğumu öğrendim

Kuzu daha ben sana yazacaktim durumlar nasil diye cansin. Sagol canisi icecez mecbur alarm isini bende dusundum folik asit icin de kurardim daha baglayici oluyor :) ee sen Napiyon nasilsin? Bebis haberini alalim insallahhh tez zamanda ❤
Oy canim benim yaa. Ic ic oyle boyle derken yarisindan cogunu atlattin insallah bebisim :) bulanti vs olaylarin nasil oldu? benim bu ay ovu gunu tam ne zaman oldu anlayamadim. 13-17. Gunler arasi akintilarim oldu, bugun 24. Gunum. Gelen giden olmazsa haftaya sali test yapayim diyorum. Bazen umutlaniyorum, bazen de bunca ay olmadi herhalde olmaz diyorum, ne tuhaf hisler.. Bu arada sigara olayina ceki duzen verdik esimle. Polen de her gun iciyoz. Caksir suyu falan onerenler oldu ama ben cok bilmedigim seyleri icirme konusuna sicak bakmiyorum. Esimin sonuclari biraz dusuktu, bu ay tutmazsa ve testle kesinlesirse belki doktorlar ilac, vitamin takviyesi falan onerir bilemedim. Hic kimseye anlatmadim bebek istedigimizi. Bu da hem kafamin rahat etmesini sagliyor hem de bazen icim dolup tasiyor. Bazen aglayasim geliyor ama olumsuzluklara kendimi birakmak istemiyorum. Amaan iste boyle bir seyler be kuzum Burada da kimsenin canını sıkmayayım hayırlısı, Allah ne derse o :)

Oy canim benim yaa. Ic ic oyle boyle derken yarisindan cogunu atlattin insallah bebisim :) bulanti vs olaylarin nasil oldu? benim bu ay ovu gunu tam ne zaman oldu anlayamadim. 13-17. Gunler arasi akintilarim oldu, bugun 24. Gunum. Gelen giden olmazsa haftaya sali test yapayim diyorum. Bazen umutlaniyorum, bazen de bunca ay olmadi herhalde olmaz diyorum, ne tuhaf hisler.. Bu arada sigara olayina ceki duzen verdik esimle. Polen de her gun iciyoz. Caksir suyu falan onerenler oldu ama ben cok bilmedigim seyleri icirme konusuna sicak bakmiyorum. Esimin sonuclari biraz dusuktu, bu ay tutmazsa ve testle kesinlesirse belki doktorlar ilac, vitamin takviyesi falan onerir bilemedim. Hic kimseye anlatmadim bebek istedigimizi. Bu da hem kafamin rahat etmesini sagliyor hem de bazen icim dolup tasiyor. Bazen aglayasim geliyor ama olumsuzluklara kendimi birakmak istemiyorum. Amaan iste boyle bir seyler be kuzum Burada da kimsenin canını sıkmayayım hayırlısı, Allah ne derse o :)
Bizi bizden baskasi anla-ya-maz :KK43:
sezson sezson cum kuzum gecms olsn dikkat et kendine uzme bizi

Ben içtim bi kaçkez istifra dahaçok oldu ondan bırakmıştım
Kesin kız dedi :) ya aslında kız olmuş erkek olmuş pek önemsemiyorum ama sanki yanlış söylemişler gibime geliyor

Canim eger ilacla ilgili sorun yasiyorsan doktorun degistirir.Alternatif bulunur yani mutlaka soyle.
Bide ilaci icerken suyuna limon damlatabilirsin ve bol su ic.Demirin c vitamini ile emilimi yukseliyor.
Bende kullanmama iyide beslenmeme ragmen 9 kanim.Ki yillardir yasarim ne ile ne tuketecegim bile aliskanlik oldu artik.
En azindan doguma dogru duzeltirsin bayaa:KK66:

Tebrikler canım allah tamamına erdirsin

Canım senim transferler ne zmn olacak

Merhaba arkadaşlar,
Ovülasyon testimde Pazartesi günü çift çizgiyi gördüm ama o gün maalesef eşimle birlikte olamadık (çizgilerin ikisi de aynı renkti).Ertesi gün tekrar test yaptım ama çizgi silikleşmeye başlamıştı.Testi 11 gibi yapmıştım ama saat gece 1 gibi ancak birlikte olabildik.Sizce tutma ihtimali nedir ? Geç mi kaldık acaba ?
Benim silikleştikten sonra tuttu sanırım nasip inşallah bebeğin seninledir

Hahah ay cok tatlisin yaa, olur mu olur oyleyse :) icseydin salgamini bari :)
İçmemiştim :) ilk hamileliğimdi bilmiyordum bide .. :) olabiliyor yani canın falan birsey çekerse ki inşallah çeker sonra süprizin hop kucağında inşallah

Normalde bat yarin ben 2 gun kala yapmiştim yrinda yaptirim bakım deger kaç olmus

Artışa baktır canım ama kese için ben 5+3 gittim görünmüyordu bile nokta kadardı biraz beklemen gerekecek

Canim eger ilacla ilgili sorun yasiyorsan doktorun degistirir.Alternatif bulunur yani mutlaka soyle.
Bide ilaci icerken suyuna limon damlatabilirsin ve bol su ic.Demirin c vitamini ile emilimi yukseliyor.
Bende kullanmama iyide beslenmeme ragmen 9 kanim.Ki yillardir yasarim ne ile ne tuketecegim bile aliskanlik oldu artik.
En azindan doguma dogru duzeltirsin bayaa:KK66:

Ya cnm ilaçla ilgili değilde bende akdeniz ateşi hastalığı var günde 3 kere onun için hap içiyorum o hapta b12 kan düşüklüğü yapıyor sürekli ilk 4 ayda hamilelikten dolayı yiyip içemedim yesemde istifra ettim bu yüzden düştü baya ömür boyu ilaçlara talim yaşıcam sanırım . Senin dediğin gibide yaparım umarım daha etkili olur

X