Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu durumu yaşamadım canım ama denk gelip okumuştum bir iki kere. Adet söktürücüye rağmen adet göremeyenlerin çoğu sonradan hamiş olduğunu öğrenmiş. Hakkında hayırlısı olur umarım. Beklemeden gitsen de olur doktora diye düşünüyorum.

Kuzum heyecanini cok iyi anliyorum. Insallah gorusmeniz cok iyi gecer. Umarim sorularini hazirlamissindir. Ben doktorun odasina girince her seyi unutuyorum
Kuzumm insallah yaaa..umit hanima aldmm.umarim guzel gecer..
Vala yardimci olursan ck sevinirim aslinda ne yapmam ne sormam gerektigi konusunda..ilk asamalardan bahsedebilirsen kuzum tecrubelerinden faydalanabirlirim :)
Bugune kdr yapilan rahim filmi esimin sperm testi fln onlari aldm yanima..kullandigim ilaclari solerim diye dusundum sorar sanirim zatn bilemiyrm ciddn :)

Ayy adim atmissin kuzumm acilir insallah kuzum hic korkma Rabbim saglikla hamile kalip kucagina almayi nasip etsin insallh cnm bnm

Senin ilk gebelikte yapılmadı gülüm aşı? Ben oğluma hamileyken başladılar yapmaya, iki yılda 5 doz tamamlandı. O yüzden bu gebelikte gerek duymadılar

Aslına bakarsan hatırlamıyorum ama olmadım galiba asi

Kuzum cok tatli bi bayan rahatlatir seni. Bende izmir de olsam ona giderdim kesin.
Ne kadar süredir denediginizi ve yapilan tedavilerden bahsedebilirdin.
Hormon testlerin varsa onlarida yanina al canim.
Tup bebek tedavisi onerirse tedavi yontemlerini sorabilirsin canim. Kisa protokol, uzun protokol yapiyorlar. Labortuarlari hakkinda bilgi al canim. Muhtemelen sana uzun uzun anlatacaktir.
Aklima başka bir şey gelmedi benimde. Zaten tedavi önerirse ben sana detayli anlatirim. Rahat ol Sonuç guzel olsun insallah.
Saat kacta randevunuz?
Ayy adim atmissin kuzumm acilir insallah kuzum hic korkma Rabbim saglikla hamile kalip kucagina almayi nasip etsin insallh cnm bnm
Aminnn canim. Biraz beklenmedik durumlar oluyor ama bunda da vardir bir hayır diyelim.

Merhaba bisey sorucam kızlar. Bu çatlatma iğnesi , aşılama, klomen , ya da diğer tedavi seçeneklerini kullanan arkadaşlar, bu seçenekleri kullanmanız gerektiğini nasıl anladınız ? Bildiğiniz anormal bi durum zaten var mıydı yoksa gebe kalamayıp kontrol icin gittiğinizde doktor tahlil ya da ultrason ile görüntüleyince mi bu seçenekleri kullanmanıza karar verdi?? Bunu şu yüzden soruyorum, doktorum beni alttan ultrason ile muayene etti rahmin temiz dedi. Bir de hormon testi yaptırdım. Eğer uzun bir süre gebelik oluşmaz ise bilmediğim bir sebepten dolayı, bunun erken tespitini yapmak istiyorum

Canım ben 1 yıldır deniyordum olmadı sonra rahim filmi çektirmek için gittim doktora gösterdim sonra doktor klomen tedavisi yapalım 3-4 ay olmazsa aşılama yaparız dedi. Doktor galiba kaç aydır denediğine bakıp ona göre ilaç tedavisi yapıyor

Burda olsan ne guzel olurdu giderdik birlikte :) hormok testlerimide aldm kuzum ck tskr ederm bunlar bile yetr sanki ilk defa dr.a gidiyo gibiyim vala :) insallah sonucu guzel olsn..onerecegi sekilde devam ederiz insallah tabi dediklerini sanada danisicam kuzumm ck tskr ederm yardimlarn icin..saat 6.da randevum cnm ck merk ediyrm diyeceklerini..

Tabikide vardir herseyde bi hayir cnm bnm seninde sonu guzel olsn insallahh..ufak seyler onlar cnm bnm Rabbim dermansiz dert vermesin insallah cumlemize..duacinim kuzum Rabbim yardimciniz olsnn

Teşekkür ederim cevabın icin belki de erkekten kaynaklı bi sorundur kadına çok yükleniliyor bu konularda ama yine de bizim kontrolleri yaptırmamızda fayda var.. tez zamanda bebişlerimize kavuşuruz umarım... peki sorunun neymiş onu bulabildi mi doktorun ilacı ne icin verdi?

Canım
sen testlerini yaptır ama eşin de yaptırsın ne ladar erken teşhis o kadar önemli. Bizde eşimde sperm hız ve şekil sorunu vardı en sonunda sebebin eşimde kromozom bozukluğu varmış onu öğrendik direk tüp bebek başka çaresi yok mesela . İnsanın aklına gelmeyen başına geliyo. Bütün tetkileri yaptırımca en azından sıkıntı varsa boşa kürek çekmezsin

Aminnn canim benim❤
Elimden geldigince her zaman yardimci olurum istedigini sorabilirsin.
Görüşmeden sonra yaz hemen. Merakla bekliyorum.

Kızlar sllm
Bugun kontrolüm vardı,dikislerim düsmüstü,kalanları da dr aldı.Cok akıntım var ameliyat sonrası dedim alttan da muayene ettirdim.Dr keske calıssaydınız yumurta asagı düsmüs catlamıs dedi:))Biz pazar calıstık:)Dr kızar diye dememistim.Ama umutlanmıcam.Daha cok erken.Biz de durumlar böylee.

Muhtemelen yapılmamış, yoksa hatırlardın :)) ilk doz özellikle çok fena, bir hafta kolumu kullanamadım :)) aşının etkileri geçer birkaç güne, daha iyi hissedersin o zaman.. geçmiş olsun :)

Sagol canim aynen kolumu oynatamiyorum

Canim ben 1 kere hamile kaldim ama kaybettim. Sonra uzun süre hamile kalamayinca tüp bebek doktoruna basvurdum. Amh degerim yaşıma göre az çıktı ve yaşım da ilerledigi icin tedaviye başladık.
Eşinin de sperm testi yaptirmasini öneririm canim. Tabi rahim filmi cektirmediysen onu da yaptirmalisin. Bunlara bakilarakta tedavi yolu belirleniyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…