Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yavaş çalışanı hamileliği engeller. Hadi oldu diyelim çocuğun zeka engeli olma ihtimali çok yüksek. Hızlısı da gebelikte düşüğe sebep oluyor. Ilaclar gebelikte yasak kullanınca böbreği mahvediyor. Hiç iyi birsey degil yani. Ama her şeyden önce pazartesi devlette d vitaminine baktirin. Düşükse yükseltin. Tiroidimi O iyileştirdi benim . Ilac içmedim son zamanlarda
Benim TSH 5.68 çıktı ilaç başladık ama vitaminlere baktırmadım. Sağlık ocağında bakıyorlar mı.

Herkeste belirtiler farklı oluyor cnm ama hamilede olabilirsin. Ama sivilce regl belirtiside olabilir bende ergen gibi geziyordum ortalarda sukur bugun regl oldum rahatladim :) artik klomene baslayabilirimm. Stres yapma kendinide dinleme dinlersen birsuru belirtin olur ben bildigin gebe gibiydim valla yurumem bile degismisti paytak paytak yürüyordum..

Kuzum hic takan biri değilim mesajlara bakarsan görürsün kaygım yoktur hic. Daha 12 gün var sivilce cok acayip birde bugün d vitamini sonucunu cok taktim kafama o olur bak onu acayip taktim

Ayy bilmiyorum ki canım alttan muayeneyi de sevmiyorum hiç :KK43:( bakalım çarşamba sadece kese mi görünecek yoksa içinde bebiş de görülür mü bilmem:) 6+0 olucam inş çarşamba günü.

Biz kızımda 6+1'de duymustuk kalp atışı.
Insallah duyarsinda biraz rahatlarsin.

Bende hep yatmadan icerim ne gibi zarari varki?

Bende cok canim isterse icerim ya da bisy cekerse yerim ama genel olarak aliskanliksa biraz dikkatli olmak lazim.
Organlar zaman zaman dinlenir ve kalsiyum orani fazlaligi gece beslenmelerinde onerilmez.Bobrekte olusabilecek sorunlara karsi.
Belli saatlerdeki vucudun aktifligi daha tercih edilebilir.
Mesela sabah 8 cinsellik icin en uygun saat denemelerde gozardi etmemek lazim hormonlar tavan:KK60:

Kendim başlasam mı d vitaminine

Sana tavsiyem once bir olctur. Devlette ölçülür. Hipotroid icin önerim hacamat yaptır iyice arastir. Daha sonra kaya tuzu al ve onu seker gibi yala. Boynundan sülük tedavisi yaptırmayı da dene. Ilac bosver ama bu süreçte iç iyice fırlamasın d vitamini olculunce de duruma göre bırak ve d vitaminine basla

Sana tavsiyem once bir olctur. Devlette ölçülür. Hipotroid icin önerim hacamat yaptır iyice arastir. Daha sonra kaya tuzu al ve onu seker gibi yala. Boynundan sülük tedavisi yaptırmayı da dene. Ilac bosver ama bu süreçte iç iyice fırlamasın d vitamini olculunce de duruma göre bırak ve d vitaminine basla
Deneyeyim bi sağol CNm

Kızlar şimdi bu ovulasyon testi işine yeni bulaştım ben de. Şimdi çift çizgi çıkıyo ya yani deneme yapabiliriz anlamınamı geliyo. Bu arada ben bugun kan testi yapıp sonucu 5.00 alan :))) ben denemelerime devam edicem yine de

Merhaba kızlar.
Hikayemi anlatmistim daha önce.. okumayanlar için tekrar soyliim 7 Ekim'de 6 haftalık düşük yaptım malesef.. kürtaj olmadığım için hiç korunmadim.. ve iki gündür adet olacak gibi sancılarim var fakat gelen giden yok.. düşükten sonra adet olma süresi uzuyor da diyorlar.. kafam karıştı yardımcı olabilecek varsa cok sevinirim

Merhaba kızlar.
Hikayemi anlatmistim daha önce.. okumayanlar için tekrar soyliim 7 Ekim'de 6 haftalık düşük yaptım malesef.. kürtaj olmadığım için hiç korunmadim.. ve iki gündür adet olacak gibi sancılarim var fakat gelen giden yok.. düşükten sonra adet olma süresi uzuyor da diyorlar.. kafam karıştı yardımcı olabilecek varsa cok sevinirim
Geçmiş olsun canım. Ben şuan burdayım ama hiç bir bilgim yok maalesef :KK43:(

Teşekkür ederim canımm kan testinde öğrendim sancım olmustu aglama derecesine geldim acile gittik üşüttüm sanmıstım
Ama simdide kaybetme korkum var lekelenmem geliyor :KK43:
Lekelenmeye çok dikkat et canım hemen doktora git progestan başlar banada öyle yapmıştı.. rabbim sana bağışlasın inşaallah

Kuzum hic takan biri değilim mesajlara bakarsan görürsün kaygım yoktur hic. Daha 12 gün var sivilce cok acayip birde bugün d vitamini sonucunu cok taktim kafama o olur bak onu acayip taktim
Bazen hayati tiiye alirsin ama oda aslında cok kafaya taktigindadir. Neyse insallah dedigin gibidir. Bu d vitamini fazlaliginij bi zarari yoktur bence cnm yaa

X