Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Adetin üzerinden 15 gün gecmesi normal
Doktorlar 20 gün diyor üzülmemek ve emin olmak için

Hımm. Bence gereksiz şekilde absurd. Artık tip ilerledi. 5 ten büyük değer gebelik. Ben adete 3 gun kala ogrendim ama 8 gun kala da testim pozitifti. Neden 15 gün beklesin ki. Neyse saygi duyuyorum

Hımm. Bence gereksiz şekilde absurd. Artık tip ilerledi. 5 ten büyük değer gebelik. Ben adete 3 gun kala ogrendim ama 8 gun kala da testim pozitifti. Neden 15 gün beklesin ki. Neyse saygi duyuyorum
Tavi haklısın canım bende adetime 2 gün kala öğrendım tesadüfen gebelik bile beklemıyodum ama doktorum öyle demıstı

Erken döllenme ile erken öğrenilen gebelikler de var . Geç döllenmeyle geç öğrenen de . Kendini gebe sanıp reglle birlikte kimyasal gebelik yaşamakta olası . Sağlıklı olan 1 hafta (min.) beklemek . Tabii lekelenme , kanama vsgibi bir durum yoksa . Birazda bilinçli olmak gerekiyor herşeyden önce .. Yeri geldi mi diyoruz annelerimiz ebelerimiz tarlada doğum yapmışlar vs çok üzerine düşmeyelim diye .. Ama o dönemdeki ve bu zamandaki sorunlu gebelikler neredeyse yarıya inmiş durumda . Takibimizi yapalım gerisi takdiri ilahi :KK200:

Erken döllenme ile erken öğrenilen gebelikler de var . Geç döllenmeyle geç öğrenen de . Kendini gebe sanıp reglle birlikte kimyasal gebelik yaşamakta olası . Sağlıklı olan 1 hafta (min.) beklemek . Tabii lekelenme , kanama vsgibi bir durum yoksa . Birazda bilinçli olmak gerekiyor herşeyden önce .. Yeri geldi mi diyoruz annelerimiz ebelerimiz tarlada doğum yapmışlar vs çok üzerine düşmeyelim diye .. Ama o dönemdeki ve bu zamandaki sorunlu gebelikler neredeyse yarıya inmiş durumda . Takibimizi yapalım gerisi takdiri ilahi :KK200:
Aynenn öyle canım Allah hepimize hayırlısını versin inşallah

Tavi haklısın canım bende adetime 2 gün kala öğrendım tesadüfen gebelik bile beklemıyodum ama doktorum öyle demıstı

Kuzum ben tiroid hastasiyim. Döllenmenin ertesi günü belli olsa koşar öğrenirim cunku tedbir acısından progesteron acısından erken öğrenmek kârlı. O yüzden belki boyle düşünüyordu.

Kuzum ben tiroid hastasiyim. Döllenmenin ertesi günü belli olsa koşar öğrenirim cunku tedbir acısından progesteron acısından erken öğrenmek kârlı. O yüzden belki boyle düşünüyordu.
Aynen canım haklısım her gebelik bir olmuyo çünkü bende çok tedirginim lekelenmem var korkuyorum yarın muayneye gidicem

Hanımlar gebelik öncesi veya başlangıcında beslenmenizde değişiklik yaptınız mı ? Yani örn ; kola , kahve tüketimini azaltmak gibi ???

Sağol canım tek başıma doymuyorum bide bebiş gelse nolcak :KK70:
:)))
Tontiş tontil olursun inşallah
Gebelik öncesinden ben İnofolic kullanamaya basladım doktorum gebeligi düşünmeue basladıgından itibaren folik asit kullanmalısın dedi ve halâ kullanıyorum

Hanımlar gebelik öncesi veya başlangıcında beslenmenizde değişiklik yaptınız mı ? Yani örn ; kola , kahve tüketimini azaltmak gibi ???
koladan vazgeçemiyorum kahve zaten içmiyorum folik asite başladım ikinci ayıma girdim.. hergün meyvemi yiyorum akşamları yatmadan süt içiyorum bebiş için herşeye değer :anne:

Benim de tiroit çıktı. Ne gibi sakıncalar var

Yavaş çalışanı hamileliği engeller. Hadi oldu diyelim çocuğun zeka engeli olma ihtimali çok yüksek. Hızlısı da gebelikte düşüğe sebep oluyor. Ilaclar gebelikte yasak kullanınca böbreği mahvediyor. Hiç iyi birsey degil yani. Ama her şeyden önce pazartesi devlette d vitaminine baktirin. Düşükse yükseltin. Tiroidimi O iyileştirdi benim . Ilac içmedim son zamanlarda

• Beğen
Reactions: D-E
X