Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canım herkesten aynı cümleyi duyuyordum bnde. Nasıl oluyo beklemediğin an diye soruyordum. Ama olıyomuş gerçekten. Tabisi tamamen kafandan atamıyorsun illaki aklın orda. Her ne kadar ilişkiyi görev bilinci ile yapmayın deselerde mutlaka aklında yumurtlama günü,akıntı vs vs oluyor. Yapmak gereken olabildiğince kafayı başka şeylere yormak. Yoksa Bebiş isterken onu düşünmemek mümkün mü hiç:))Rabbim hayırlı zamanda sağlıkla versin hepimize inş:dua::anneadayı:
Canim hayirli olsun. Tebrik edemedim ben. Allah saglikla kucagina almak nasip olsun. Darisi tum isteyenlere

Kızlar bugün doktora gittim adetin 12. günündeyim yumurta takibi için gittim rahim ağzında yara var dedi ve istenen tetkikleri yazıp beni ketem’e yönlendirdi orda daha hızlı sonuç alırız dedi, çok canım sıkıldı moralim bozuldu:KK43: yumurtalarım iki taraflı da gelişmiş 3-4 gün içinde çatlar gebe kalabilirsin dedi. Ama ketemdeki kadın pazartesi gününe kadar ilişki yok pazartesi geleceksin tetkikleri yapacaz dedi. Yani bu ay da böyle çöpe gitti. Daha 3 buçuk aydır evliyim ne çabuk oluştu bu yara neyin nesidir anlamadım :KK43: nolur dua edin kötü bişey çıkmasın.
3,5 ayda yumurta takibi yapıyorlar mı ?? Doktor beni odadan kovdu nerdeyse ne bu acelen diye :KK11: Ben doktorumu değiştireyim iyisi mi :sinirli: Hiç belli olmaz tahlilden sonra tek ilişkiyle bile kalırsın belki ?? İçini ferah tut yoktur kötü birşey inşallah . Alttan muayeneyle mi yara olduğunu söyledi ?

Ben burdayım diğer batı bekliyorum canım.Bir gün girmesem 400 mesaj fazlalaşıyor takip edemiyorum bende artık.Sende durumlar nasıl az kalmış 8 Kasıma.

Hiçbir belirtim yok . Regl belirtim de yok işin garibi :ruh: Elimde olan gebelik testlerimin hepsini tükettim .. Beklemedeyim hayırlısıyla inşallahhhhhhhh ... :KK54:

Kızlar bugün doktora gittim adetin 12. günündeyim yumurta takibi için gittim rahim ağzında yara var dedi ve istenen tetkikleri yazıp beni ketem’e yönlendirdi orda daha hızlı sonuç alırız dedi, çok canım sıkıldı moralim bozuldu:KK43: yumurtalarım iki taraflı da gelişmiş 3-4 gün içinde çatlar gebe kalabilirsin dedi. Ama ketemdeki kadın pazartesi gününe kadar ilişki yok pazartesi geleceksin tetkikleri yapacaz dedi. Yani bu ay da böyle çöpe gitti. Daha 3 buçuk aydır evliyim ne çabuk oluştu bu yara neyin nesidir anlamadım :KK43: nolur dua edin kötü bişey çıkmasın.
Allah korusun canim bisey cikmaz icini rahat tut. Daha yolun başındasın olur boyle seyler. Stres sıkıntı yapma hemen. Benimde testlerim yapilmisti. Sonuclari beklerken 3 ayim boşa gecti. Sonu iyi olacak diye sabrettim. Iyi sonuclar alirsin insallah canim.

Kızlar ara ara yazabiliyorum soru soruyorum cevapliyosunuz teşekkür ederim adetim bugün 4 gün gecikmiş oldu dünden beri ara ara sildikçe afedersiniz çok çok az silik kahverengi akintim geldi birkaç kez adetinl 1 gün gecince beta hcg 1.4 çıkmıştı sizce durum nedir kist mi oluştu yoksa gebelik mi var ben bilemedim

3,5 ayda yumurta takibi yapıyorlar mı ?? Doktor beni odadan kovdu nerdeyse ne bu acelen diye :KK11: Ben doktorumu değiştireyim iyisi mi :sinirli: Hiç belli olmaz tahlilden sonra tek ilişkiyle bile kalırsın belki ?? İçini ferah tut yoktur kötü birşey inşallah . Alttan muayeneyle mi yara olduğunu söyledi ?
Aynen geçen ay da yapılmıştı canım yapmaları lazım işleri bu yani, süresi onları ilgilendirmez ki. 30 yaşımdayım ben belkide ondandır bilmiyorum ama 3 farklı doktora gittim, üçü de takibi yaptı, ama biz tecrübesizdik denk getiremedik beceremedik, bu ay ilk defa tam anlamıyla tecrübelendik bu seferde bu çıktı. Evlendiğimiz günden beri istiyoruz biz eşim de 32 yaşında, beklemek istemedik. İnşallah dediğin gibi pazartesine kadar çatlamaz da pazartesiden sonrayı değerlendirebiliriz.

Allah korusun canim bisey cikmaz icini rahat tut. Daha yolun başındasın olur boyle seyler. Stres sıkıntı yapma hemen. Benimde testlerim yapilmisti. Sonuclari beklerken 3 ayim boşa gecti. Sonu iyi olacak diye sabrettim. Iyi sonuclar alirsin insallah canim.
Amin inşallah canım. Yara kötü çıkmasın da inşallah bi rahat nefes alırım ozaman.

Hiçbir belirtim yok . Regl belirtim de yok işin garibi :ruh: Elimde olan gebelik testlerimin hepsini tükettim .. Beklemedeyim hayırlısıyla inşallahhhhhhhh ... :KK54:
Aynen bende de yok belirti bugün regl olmam gerekiyordu ama olmadım ne belirti var ne hamilelik belirtisi var dr bana Klomen+Duphaston verdı acaba ondan mı hiç umudum yok kendimi hamile gibi hissetmiyorum bugün akşam son ilacı alcam heral ondan sonra regl olurum :mad:

Kizlar suna bir bakin hahahahaha 8A41E450-A856-440A-9524-88DF91E78D5F.jpeg

Bu ay dusunmuyorum sporu bitireyim de bak :))))))
Arkadasiminda gunu sasti,yumurtlama gunleride sasti malum o da nasilsa iyi hesaplayamam belli olmayacak dedi saldi,oldu bebe:KK19:

Insallah bosuna konusuyoruzdur yine de..
Ve sadece gecikmedir ya da söküleceksende kendiliginden sökülürsünde cabuk baslar calismalar.Rahim kendini hazirlarda derler boyle zamanlar icin.
Hayirli haberler olsun insallah♡
İnşaAllah canım Allah razı olsun... ama tabi denemeye devam. Şu var bide ovukasyon testi yapıyorum oda net çift çizgi çıkıyo.

Gecmis olsun.
Insallah cabucak halledilir.Gecsinde yeter ki bi dahaki aya daha hazir olursun ♡

Kızlar ara ara yazabiliyorum soru soruyorum cevapliyosunuz teşekkür ederim adetim bugün 4 gün gecikmiş oldu dünden beri ara ara sildikçe afedersiniz çok çok az silik kahverengi akintim geldi birkaç kez adetinl 1 gün gecince beta hcg 1.4 çıkmıştı sizce durum nedir kist mi oluştu yoksa gebelik mi var ben bilemedim

Sende bence doktora git canim.
Pazartesi daha da netlesir durumun belki.
Her kist lekelenme yapmaz ki,gebelikte olabilir,belki de sökülemiyorsundur sadece.

İnşaAllah canım Allah razı olsun... ama tabi denemeye devam. Şu var bide ovukasyon testi yapıyorum oda net çift çizgi çıkıyo.

Evet gebeliklerde de cikiyormus galiba.
Şu durumda sende bisy oldugu kesin zaten ama deger takip edip belirlenir saniyorum ki.

Aynen geçen ay da yapılmıştı canım yapmaları lazım işleri bu yani, süresi onları ilgilendirmez ki. 30 yaşımdayım ben belkide ondandır bilmiyorum ama 3 farklı doktora gittim, üçü de takibi yaptı, ama biz tecrübesizdik denk getiremedik beceremedik, bu ay ilk defa tam anlamıyla tecrübelendik bu seferde bu çıktı. Evlendiğimiz günden beri istiyoruz biz eşim de 32 yaşında, beklemek istemedik. İnşallah dediğin gibi pazartesine kadar çatlamaz da pazartesiden sonrayı değerlendirebiliriz.
Bu işte herşeyin başı moral .. Millet çatır çatır doğuruyor bazen sinir oluyorum kendime :deli:

Çok geçmiş olsun canım içini ferah tut biliyorum kolay değil ama pozitif düşünmeye zorla kendini. Olumsuzu çekme.. Hayırlısıyla güzel sonuçlar alırsın inşallah :KK200:

Canim senmi istedin yumurta takibi yoksa sadece muayene için gittin onları baktılar.bende diğer ay gideceğim eger bu ayda olmassa yumurta takibine.hatta aşılama istiycem yaparsa tabi.bende 32 yaşındayım kaybedecek vakit yok

X