Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yaptiktan sonra cokmu gerildim ne bacaklarimin ust kismi falanda agrima basladi duyduk yere agrilara bulandirdim kendimi cokmi bastirdkm bilemedim ya:110::110::110::110:

Biraz kendini dinlediiginden daha fazla hissedersin canim.
Doktorun ultrasonla baktigindan daha fazla bastiramamissindir bile emin ol :)))

Sağlık ocağında sabah da gitsem ertesi gün veriyolar diye biliyorum ama emin değilim. Eşime akşam gelirken test al demiştim o da açık eczane bulamamış :) yarına ne yapacağım belli değil bakalım belki de kırmızlar gelir (inşallah gelmez tabii de) Senin kaç gün vardı bata canım? Belki vardır bebiş?
Ben gecen sene suphelenmistim gittigimde sabah vermis olsaydiniz oglene cikardi demisti. Demekki sehirden sehire degisiyor. Insallah gelmez kirmizilar cnm ii dusun ii olsun valla benim bi tarihim ne yazikki yok doktor ilac verdi kullandim yrn 8.gunu 10 gune regl olursun dedi ama ne gelen var ne giden belirtilerimdr var ama 18inde ulstrasonlada alttan da bakti olsa gorurdu die dusunuyorum..

Ben gecen sene suphelenmistim gittigimde sabah vermis olsaydiniz oglene cikardi demisti. Demekki sehirden sehire degisiyor. Insallah gelmez kirmizilar cnm ii dusun ii olsun valla benim bi tarihim ne yazikki yok doktor ilac verdi kullandim yrn 8.gunu 10 gune regl olursun dedi ama ne gelen var ne giden belirtilerimdr var ama 18inde ulstrasonlada alttan da bakti olsa gorurdu die dusunuyorum..

Döllenme 18inden sonra olmuştur belki canım neden olmasın üzerinden kaç gün geçmiş, inşallah hamileyizdir ikimiz de. Kaç yaşındasın, ilk çocuk mu? Sayfalar çok olunca insan unutuyor hepsini :)

Biraz kendini dinlediiginden daha fazla hissedersin canim.
Doktorun ultrasonla baktigindan daha fazla bastiramamissindir bile emin ol :)))
Sanirim yorumlara gore acimasini istedim :KK43: gebe kalmak istiyorum bende ve her gecen gun daha cok moralim bozuluyor regl bile olamamiyorum valla psikologluk oldum ben ya ama tam karin altinda agri hissetmem acaba hamile olabilirmiyim ne dersin?

Döllenme 18inden sonra olmuştur belki canım neden olmasın üzerinden kaç gün geçmiş, inşallah hamileyizdir ikimiz de. Kaç yaşındasın, ilk çocuk mu? Sayfalar çok olunca insan unutuyor hepsini :)
Kesinlikle unutuluyor 29 yasindayim ocakta 30 olcam bu ikinci olacak allah nasip ederse 3 yasinda bi oglum var ve bu gece cok korkmus beraber yataginda uyuyoruz yani o uyuyor bende kafayi yemekle mesgulum ahahah.. senin yas kac ve ilkmi? Ins cnn agzindan bal damliyor valla umutlandim iice gelmezse pazartesi gidecem saglik ocagina insalllaah

Sanirim yorumlara gore acimasini istedim :KK43: gebe kalmak istiyorum bende ve her gecen gun daha cok moralim bozuluyor regl bile olamamiyorum valla psikologluk oldum ben ya ama tam karin altinda agri hissetmem acaba hamile olabilirmiyim ne dersin?

Bende kendimce emin oldugum bisey sundum canim.Herkesin belirtileri farkli ayni kiside gebelikleri arasinda farklar bile oluyor sonucta.
Kiminin sivilce belirti iste bende tek sivilce hep regl belirtisidir mesela ki hic sivilce sikayetim olmamistir.
Kendini ve vucudunu iyi tanir herkes aslinda.
Eger yardim almayi dusunursen al bence kendini daha cok cikmaza sokma.
Insan en buyuk iyiligide kotulugude kendi kendine yapar ...

Kesinlikle unutuluyor 29 yasindayim ocakta 30 olcam bu ikinci olacak allah nasip ederse 3 yasinda bi oglum var ve bu gece cok korkmus beraber yataginda uyuyoruz yani o uyuyor bende kafayi yemekle mesgulum ahahah.. senin yas kac ve ilkmi? Ins cnn agzindan bal damliyor valla umutlandim iice gelmezse pazartesi gidecem saglik ocagina insalllaah

Ne güzel senin bi tane evladın varmış canım ben 30 yaşındayım ilk olucak inşallah olursa :)
İnsan uyuyamıyormuş gerçekten ya dün gece ben de aynıydım. Pazartesi test negatif çıkınca hem üzüldüm hem de dedim ki neyse yarın regl olcam demek ki ama baktım yine gelen yok iyice gerildim şimdi bu gece de uyku yok bana valla.. Dün gece resmen yalvardım Allahım bebek yoksa yarın regl olayım bu sıkıntıdan kurtar beni diye ama yine gelmedi bilmyiorum bu bi işaret mi :)) Sen de git en azından iyi ya da kötü sonuca bağlanır belirsizlik mahvediyo

Bende kendimce emin oldugum bisey sundum canim.Herkesin belirtileri farkli ayni kiside gebelikleri arasinda farklar bile oluyor sonucta.
Kiminin sivilce belirti iste bende tek sivilce hep regl belirtisidir mesela ki hic sivilce sikayetim olmamistir.
Kendini ve vucudunu iyi tanir herkes aslinda.
Eger yardim almayi dusunursen al bence kendini daha cok cikmaza sokma.
Insan en buyuk iyiligide kotulugude kendi kendine yapar ...
Bende de hic sivilce olmaz ama 2 gundur cokta degisik yapili ergen gibi sivilcelerim cikiyor. Yok cnm ya henuz o kadar olmadim ama cidden fazla takar oldum allahim aratmasin tez zamanda guzel haberler alayim ins yardimin icin tesekkürler belkide dogru bi tanidir. Pazartesiye kadar regl olmazsam gidecem insallah..

Ne güzel senin bi tane evladın varmış canım ben 30 yaşındayım ilk olucak inşallah olursa :)
İnsan uyuyamıyormuş gerçekten ya dün gece ben de aynıydım. Pazartesi test negatif çıkınca hem üzüldüm hem de dedim ki neyse yarın regl olcam demek ki ama baktım yine gelen yok iyice gerildim şimdi bu gece de uyku yok bana valla.. Dün gece resmen yalvardım Allahım bebek yoksa yarın regl olayım bu sıkıntıdan kurtar beni diye ama yine gelmedi bilmyiorum bu bi işaret mi :)) Sen de git en azından iyi ya da kötü sonuca bağlanır belirsizlik mahvediyo
Ilk gebeligimde hic zorlanmamistim benim ailemde erken menapoz ve kisirlik var. Halalarim hep tup bebek yapmis teyzemde oyle ablamin biri tup bebek digeri tedavi falan cok korkmustum hemen ilk ay hamile kaldim hatta ikincide oyle olur sandim ama pko goruntusu var dedi doktorum.. ilk heyecan seninkisi bide benimkinden fazladir. Seni cok ii anliyorum dusunmemeye ve uyumaya calis. Ben okulda rahatliyorum cocuklar etrafimda bicir bicir ama bugun biraz uzmusum onlarida üzüldüm :KK43: Pazartesiye insallah ikimizde gebelik takvimi eklemis olalim cnm ben simdiden ekledim gerci 4 kasimda cikarmi bilmem ahahah

Bende de hic sivilce olmaz ama 2 gundur cokta degisik yapili ergen gibi sivilcelerim cikiyor. Yok cnm ya henuz o kadar olmadim ama cidden fazla takar oldum allahim aratmasin tez zamanda guzel haberler alayim ins yardimin icin tesekkürler belkide dogru bi tanidir. Pazartesiye kadar regl olmazsam gidecem insallah..

Ilk gebeligimde hic zorlanmamistim benim ailemde erken menapoz ve kisirlik var. Halalarim hep tup bebek yapmis teyzemde oyle ablamin biri tup bebek digeri tedavi falan cok korkmustum hemen ilk ay hamile kaldim hatta ikincide oyle olur sandim ama pko goruntusu var dedi doktorum.. ilk heyecan seninkisi bide benimkinden fazladir. Seni cok ii anliyorum dusunmemeye ve uyumaya calis. Ben okulda rahatliyorum cocuklar etrafimda bicir bicir ama bugun biraz uzmusum onlarida üzüldüm :KK43: Pazartesiye insallah ikimizde gebelik takvimi eklemis olalim cnm ben simdiden ekledim gerci 4 kasimda cikarmi bilmem ahahah

Genetik geçmiş önemli tabii iyi yapmışsın genç anne olmakta güzel bazen ben de diyorum keşke daha önce evlenmiş çocuk yapmış olsaydım diye. İlkokul arkadaşlarımın ikinci çocukları oldu hatta 2 yaşına geldiler ben birinciye uğraşıyorum nasip tabii :) Ben de gerginliğimi eşimden çıkartıyorum iki gündür sonra da üzülüyorum garibim sesini de çıkartmıyor durumu bildiği için :KK43: Bi netleşse ailecek rahatlıcaz ahaha Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah canım

kizlar bende 2018e hamile olarak girmek istiyorum
2.aşilamami oldum.rahim darligindan cok zorlandi doktor ilki boyle zor olmamisti haliyke cok acı cektim insallah deger
zor gectiginden midir nedir
10 gundur kasiklarim agridi
dun ve bugun de cok hastayim usutmusum vucut kirginligim var ondan mi acana bilemedim kasik agrim yok artik
hakkimizda hayirlisini diliyorum Rabbimden

Maşallah sayfalar çok hızlı ilerliyor kızlar hepsini okuyana kadar yeni yeni sayfalar geliyor oku oku bitmiyor. Soğan kürüne başladım bende iki gündür, geçen ay yumurta takibi için gittim doktora, yumurtalarım büyümüştü doktor 3 gün sık ilişki demişti ama ben çatlamayıp kistleştiğini düşünüyorum her nedense, çünkü yumurtlama zamanından sonra hep sol kasık batmalarım ağrılarım oldu hala doluluk hissediyorum. Benim tahliller temiz çok şükür, eşim sperm testi yaptırdı maşallah sayısı da ileri hızlıları morfolojisi falan da hep yüksek çıktı ona da bin şükür. Biz doktorun dediği günleri değerlendirdik adetim 3 gün gecikmeli geldi sonuç hüsran olunca Yumurtlayamadım büyük ihtimal ve kist oluştu diye düşünüyorum. İnşallah soğan kürünü boşuna yapmıyorumdur.

Genetik geçmiş önemli tabii iyi yapmışsın genç anne olmakta güzel bazen ben de diyorum keşke daha önce evlenmiş çocuk yapmış olsaydım diye. İlkokul arkadaşlarımın ikinci çocukları oldu hatta 2 yaşına geldiler ben birinciye uğraşıyorum nasip tabii :) Ben de gerginliğimi eşimden çıkartıyorum iki gündür sonra da üzülüyorum garibim sesini de çıkartmıyor durumu bildiği için :KK43: Bi netleşse ailecek rahatlıcaz ahaha Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah canım
Insallaahhhhh valla benim esim 2.yi istemiyo allah olmayanada versin diyo ama ben azicik arkasindan is ceviriyorum. Cocuklari sever ve eminim ilk duydugunda cok mutlu olacak. Benim lise arkadasim var kizi 4.sinifa gidiyor yaa 2.cocugu da benim oglumla beraber.

Cnm hic oyle dusunme herseyin yeri ve zamani vardir evlilikte oyle bebekte öyle hayirli zamani ne zamansa o zaman olacak. Ama bi sarki varya hani bana bi koca lazim oda bu gece lazim die ahahh.. bize bi bebeeee lazim oda bu gece lazim :))

Maşallah sayfalar çok hızlı ilerliyor kızlar hepsini okuyana kadar yeni yeni sayfalar geliyor oku oku bitmiyor. Soğan kürüne başladım bende iki gündür, geçen ay yumurta takibi için gittim doktora, yumurtalarım büyümüştü doktor 3 gün sık ilişki demişti ama ben çatlamayıp kistleştiğini düşünüyorum her nedense, çünkü yumurtlama zamanından sonra hep sol kasık batmalarım ağrılarım oldu hala doluluk hissediyorum. Benim tahliller temiz çok, eşim sperm testi yaptırdı maşallah sayısı da ileri hızlıları morfolojisi falan da hep yüksek çıktı. Biz doktorun dediği günleri değerlendirdik adetim 3 gün gecikmeli geldi sonuç hüsran olunca Yumurtlayamadım büyük ihtimal ve kist oluştu diye düşünüyorum. İnşallah soğan kürünü boşuna yapmıyorumdur.
Bayaa okudum arastirdim cnm sogan kuru genellikle ise yariyor.tabi allah nasop ederse.. ama rahimi gebelige hazirlayip yumurtalik gelisiminede cok faydasi varmis bende ins regl olduktan sonra basliyacagim. Esindr de sendede hicbir sikinti yokmus şükür bide sogan kuru ins bu ay senden bi hamis haberi aliriz..

Kızlar bu ay ovulasyon testi yaparak deneyeceğim.netten 25+4 geldik testi 25 liraya buldum.markasi laboguick kullanan varmı.yeterlimi yoksa 30 lü olan var onunu alayim.

Bayaa okudum arastirdim cnm sogan kuru genellikle ise yariyor.tabi allah nasop ederse.. ama rahimi gebelige hazirlayip yumurtalik gelisiminede cok faydasi varmis bende ins regl olduktan sonra basliyacagim. Esindr de sendede hicbir sikinti yokmus şükür bide sogan kuru ins bu ay senden bi hamis haberi aliriz..
İnşallah canım hepimize de nasip olur inşallah, Allah ne zaman ol derse ozaman olacak ona şüphe yok ama tedbir bizden takdir Allahtan.

Kızlar bu ay ovulasyon testi yaparak deneyeceğim.netten 25+4 geldik testi 25 liraya buldum.markasi laboguick kullanan varmı.yeterlimi yoksa 30 lü olan var onunu alayim.
Canım yetiyo genelde ama ben ne olur ne olmaz diye 30 ovulasyon testi + 10 gebelik testi 30 tl ye aldım birkaç gün önce, aynı marka benimki de.

Ya benim de tecrübesizliğim oldu ama burdaki devlet hastaneleri de rezalet canım, önce bi yarım saat falan acilde sıra bekledim sonra grdim doktor geldi başım aşırı derecede ağrıyor gözlerimi açamıyorum ilaçta alamıyorum gebelik şüphesi var dedim ne kadar gecikme var dedi 1 hafta dedim şu an hcgye bakmayı gerektirecek bi durum yok ben size ilaç getiricem hamile olsanız bile zararı olmaz dedi eğer ağrınız devam ederse damar yolu açarız dedi gitti bana iki tane parol getirdi :) ben de sinirle aldım çıktım hastaneden

Aslında migren ağrım var kötüyüm.ama hamile şüphem de var diyip istiyebilirfin.

He bu arada aaa bebek çarşafa çok kucukmus diyen salak doktor daha çıkarsa karşına ben istiyorum de gerçekten hamile olabilirdin veya gerçekten hasta olup o ilaçları kullanabilirdin. Benim boş gebelikte yapmadığım kalmadı tabi bilmiyordum doktor dedi maşallah hiç dikkat etmemissin

Sağlık ocağında sabah da gitsem ertesi gün veriyolar diye biliyorum ama emin değilim. Eşime akşam gelirken test al demiştim o da açık eczane bulamamış :) yarına ne yapacağım belli değil bakalım belki de kırmızlar gelir (inşallah gelmez tabii de) Senin kaç gün vardı bata canım? Belki vardır bebiş?

Sen şimdi de gitmezsin sağlık ocağına kız altı üstü sabahtan kan vereceksin yarın alacaksın niye bu kdr stres yaptın ki :halay:
Peki günde 2 testmi yapcam yoksa 1 yetermi.ben nasıl kullanıcam bu mereti sabah idrariylami

İlk iftardan sonra sıvı alimin az olacakmış ondan sonra test yaoacakmissin 2. İdrarda öyle dedi buradaki arkadaslar

X