Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Şöyle belirteyim anestezisiz çektirip sorunsuz olanlar gayet memnun banada çok dediler anestezisiz diye ama doktorum çok ısrarla anestezili istemişti çünkü çekim esnasında kendini kasmadan kaynaklı bazen kapalı çıkabiliyor ben anestezili olmama rağmen çok ağrı hissetmiştim uyandığımda çünkü sol tüpüm kapalıymış birde anestezisiz olsaydım düşünemiyorum halimi sana tavsiyem anestezili çektirmen canım
Bende anestezisiz çektirmistim cok agrim olmamisti ama yurumekte zorlanmistim. Bence doktordan doktora değişiyor. Benim ogluma dogum yaptigim doktorun eli cok agirdi mesela bana bir simir testi yapti oluyorum sandim gecen gittigim doktor neler neler yapti rahim filmi cekti daha omce kistlerimi temizledi falan ben o kadar aci duymadim yani doktordan doktora degisiyor yani

Merhaba kızlar aktif kullanıcı olarak burada buluşup yeni yıla bebişlerimizle girmeye birlikte hazırlanalım :) gruptaki arkadaşlar bu mesajıma cevap vererek bat tarihini yazarsa düzenli birde liste yapalım.

HAMİŞLER
  1. @sarikirmizim :anneadayı:
  2. @meltem151515515 :anneadayı:
  3. @Busra5834 :anneadayı:
  4. @PPERA :anneadayı:
  5. @cigdemmm26 :anneadayı:

HAMİŞ ADAYLARI

1. @Feyzaaaaaaaa 20 ekim
  2. @Sekermatik 26 ekim
  3. Delfin_ Delfin_ 28 ekim
  4. @Hebehubele 28 ekim
  5. @kumsal_0707 29 ekim
  6. @Zeycan123 30 ekim
  7. @ilgimdisi 30 ekim
  8. @gcm19944 31 ekim
  9. @yeteramabukadar 31 ekim
  10. @sevgi5781 31 ekim
  11. @ankarali_94 31 ekim
  12. @Sosyaljo 1 kasım
  13. @sozkan56 1 kasım
  14. @kahverayihasii 1 kasım
  15. @gonendi 1 kasım
  16. @benderyayimki 1 kasım
  17. @glycl06 2 kasım
  18. @ocak_kizi 2 kasım
  19. @dyydem 2 kasım
  20. @hiranur3419 2 kasım
  21. @Vintageseven 2 kasım
  22. M meyraacnl 3 kasım
  23. @Zeyzeyerva25 3 kasım
  24. @VosVos35 3 kasım
  25. A ALYAESEN 3 kasım
  26. @merveeeeeeeee717 4 kasım
  27. @Dilara4 4 kasım
  28. @Nurhayat88 4 kasım
  29. @elifindunyasi 5 kasım
  30. @demlicaykeyfi 5 kasım
  31. @Sevvvv 6 kasım
  32. @Selay ay 6 kasım
  33. @fato38 6 kasım
  34. @mhnds_ 6 kasım
  35. @tugken 6 kasım
  36. @Caliskanbaharr 6 kasım
  37. @Pembepusula 6 kasım
  38. @Pinar yasin 6 kasım
  39. H Hayal10 6-7 kasım
  40. @Aysimam85 7 kasım
  41. @R4bi4 7 kasım
  42. @Yukakita 7 kasım
  43. @milen87987 7 kasım
  44. @canparcamugurum 8 kasım
  45. @CansuErhan52 8 kasım
  46. @Hakay3201 8 kasım
  47. @arkeolog01 8 kasım
  48. @arkeolog0635 9 kasım
  49. @fatmakhr 9 kasım
  50. @Semaa166 9-10 kasım
  51. @gkymc 10 kasım
  52. @cheesecake17 10 kasım
  53. @patisserieyumyum 10 kasım
  54. @Bebis27 10 kasım
  55. @RuveydaCihad 10 kasım
  56. @Efsununcivcivi 11 kasım
  57. @CanEs 11 kasım
  58. @Semaa166 11 kasım
  59. @dmlslnkrmk 11 kasım
  60. @Prmm 11-12 kasım
  61. @D-E 12 kasım
  62. @kbrnr1993 12 kasım
  63. @Glylmz 12 kasım
  64. @bebeqimyoldamrc 13 kasım
  65. @gulsahali88 13-14 kasım
  66. @hby88 14 kasım
  67. @GaSeLLe 14 kasım
  68. @hby88 14 kasım
  69. @gzmdncr33 15 kasım
  70. @Selinokay 15 kasım
  71. @kubra5505 15 kasım
  72. @RanaZ33 16 kasım
  73. @Smartanne 17 kasım
  74. @Emine0558 17 kasım
  75. @Juventass 17 kasım
  76. @madamsurgun27 17 kasım
  77. @gamlibaykuss 17 kasım
  78. @Hsbgrhn 18 kasım
  79. @pelinimben 19 kasım
  80. @Arel13 19-20 kasım
  81. @sinemm30 20 kasım
  82. @visne_receli 20 kasım
  83. @Temtemmm 21 kasım
  84. @MiyavKedi 21 kasım
  85. @juliet55 21 kasım
  86. @kelebek1587 21 kasım
  87. @Sibelak85 23 kasım
  88. @KumraL_KrakeR 23 kasım
  89. @bodrum90 23 kasım
  90. @Zehra ungrms 23 kasım
  91. @Bellinda 23 kasım
  92. @Se25lm25a 24 kasım
  93. @Se25lm25a 24 kasım
  94. @sdrdvn1006 24-25 kasım
  95. @Efe2014 25 kasım
  96. @Efsunluk 25 kasım
  97. @tubamms 25 kasım
  98. @hayaletcasper 26 kasım
  99. @begonyas 26 kasım
  100. @anne-oluyorum 26 kasım
  101. @Omur3510 27 kasım
  102. @Zeycan123 27 kasım
  103. @Gelartik00 ???
  104. @Bearhug ???
  105. @Mutlulukkk89 ???
  106. @solisss ???
  107. @selennn ???

Benimde 15 kasim

Kızlaaarrr bende hala gelen giden yok ama az önce sizin yazdıklarınızı okudum da acaba bu ay 31 çektiği için mi gecikti benim adetim ya? Aklımda deli sorular :işsiz::işsiz:
Ama halen daha adet ağrısı gibi bir belirtim yok. Kasıklarımda şişkinlik hissi var bazen karın boşluğumda hissediyorum ama adet sancısı kadar kuvvetli de değil..

Kızlaaarrr bende hala gelen giden yok ama az önce sizin yazdıklarınızı okudum da acaba bu ay 31 çektiği için mi gecikti benim adetim ya? Aklımda deli sorular :işsiz::işsiz:
Ama halen daha adet ağrısı gibi bir belirtim yok. Kasıklarımda şişkinlik hissi var bazen karın boşluğumda hissediyorum ama adet sancısı kadar kuvvetli de değil..

Yatagin kenarina otur ve arkaya uzan ayaklarin salık kalsin yani karnin gerilsin canim
Yumurtaliklarinin oldugu yerlere sirayla hafif bastir aci varsa adet oldu olacaktir.Aci yoksa rahminin yani tam kuşunu ustune gelen bosluga hafif bastir degisik bi doluluk baski hissedersin.Gebelikte o his olur.

Yatagin kenarina otur ve arkaya uzan ayaklarin salık kalsin yani karnin gerilsin canim
Yumurtaliklarinin oldugu yerlere sirayla hafif bastir aci varsa adet oldu olacaktir.Aci yoksa rahminin yani tam kuşunu ustune gelen bosluga hafif bastir degisik bi doluluk baski hissedersin.Gebelikte o his olur.

Ay okur okumaz hemen yaptım ve sağda da solda da ağrı yok canım orta kısımda sert gergin gibi böyle. Normalde adet olacağımda yumurtalıklara bastırdığımda acırdı şu an acımıyo zaten diyorum ya adet sancısı gibi değil bu ay hamile miyim yoksaaa

Ay okur okumaz hemen yaptım ve sağda da solda da ağrı yok canım orta kısımda sert gergin gibi böyle. Normalde adet olacağımda yumurtalıklara bastırdığımda acırdı şu an acımıyo zaten diyorum ya adet sancısı gibi değil bu ay hamile miyim yoksaaa

Yani benim cok belli olur acım regl zamanı.
Gebeliklerimde oyle olmustu.
Insallah kanda cikar degerin idrara gecmemistir sadece cok.

Dedigi yaptim kasiklarimda hic agri aci hissetmedim bombos gibi ama tam orda kisim zaten gerilincede agridi bastirinca acidi toparlandim hala agrio

Bunu ilk defa duydum canım daha neler duycaz :halay:

Yaptiktan sonra cokmu gerildim ne bacaklarimin ust kismi falanda agrima basladi duyduk yere agrilara bulandirdim kendimi cokmi bastirdkm bilemedim ya:110::110::110::110:

Yani benim cok belli olur acım regl zamanı.
Gebeliklerimde oyle olmustu.
Insallah kanda cikar degerin idrara gecmemistir sadece cok.

Tecrübeli olanlar biliyor işte biz böle herşeyi belirti sanıyoruz :)
Benim de regl zamanı bariz sancılarım olur yumurtalıklarda, bastırdığımda acır şu an hiç öyle bi sancı yok sadece dün gece sol kasığıma ani bir batma oldu geçti o kadar. Bugün sadece gereksiz bi gerginlik hissediyorum şişlik gibi gaz gibi.. Ve bütün eklemlerim ağrıyor özellikle bacaklarım

Tecrübeli olanlar biliyor işte biz böle herşeyi belirti sanıyoruz :)
Benim de regl zamanı bariz sancılarım olur yumurtalıklarda, bastırdığımda acır şu an hiç öyle bi sancı yok sadece dün gece sol kasığıma ani bir batma oldu geçti o kadar. Bugün sadece gereksiz bi gerginlik hissediyorum şişlik gibi gaz gibi.. Ve bütün eklemlerim ağrıyor özellikle bacaklarım
Cok fazla sayfa gectigi icin bilemedim cnm ne kadar kaldi batina yani bariz belirtilerin var merak ettim test mest sansini denedinmi

Hırsını mı aldın kasıklarından kuzum sen :KK70::KK70:
Valla yanlar bombos olunca acirmiki diye bastirdim tam orta kisim gobusun altina bastirdim cok agridi simdi hala agriyo ben suphelenmeye basladim ya doktorun dedigi tarihe adet olamazsam cumaya denk gelio pazartesi test yapacam bende

Cok fazla sayfa gectigi icin bilemedim cnm ne kadar kaldi batina yani bariz belirtilerin var merak ettim test mest sansini denedinmi

Şu an itibarıyle 4 gün gecikti benim reglim :) paZartesi günü kan vermek için acile gittim bakmadılar sonra eve gelirken test aldım negatif çıktı ama hala adet olamadım. Yumurtlama 18.günde olmuştu geç döllenme olabilir belki diyorum şu an bekliyorum hala :)

Şu an itibarıyle 4 gün gecikti benim reglim :) paZartesi günü kan vermek için acile gittim bakmadılar sonra eve gelirken test aldım negatif çıktı ama hala adet olamadım. Yumurtlama 18.günde olmuştu geç döllenme olabilir belki diyorum şu an bekliyorum hala :)
Neden bakmadilar cnm? Benim ilk gebeligimde acile gittim cok kotuyum ay midem bulanio basim donuyi falan dedim evlimisin dedi evet dedim gebelik suphen varmi dedi bende olabilir dedim tamam bi test isteyelim dedi hemen şaşırdım valla

Neden bakmadilar cnm? Benim ilk gebeligimde acile gittim cok kotuyum ay midem bulanio basim donuyi falan dedim evlimisin dedi evet dedim gebelik suphen varmi dedi bende olabilir dedim tamam bi test isteyelim dedi hemen şaşırdım valla

Ya benim de tecrübesizliğim oldu ama burdaki devlet hastaneleri de rezalet canım, önce bi yarım saat falan acilde sıra bekledim sonra grdim doktor geldi başım aşırı derecede ağrıyor gözlerimi açamıyorum ilaçta alamıyorum gebelik şüphesi var dedim ne kadar gecikme var dedi 1 hafta dedim şu an hcgye bakmayı gerektirecek bi durum yok ben size ilaç getiricem hamile olsanız bile zararı olmaz dedi eğer ağrınız devam ederse damar yolu açarız dedi gitti bana iki tane parol getirdi :) ben de sinirle aldım çıktım hastaneden

10dan fazla.sayfa okuyamadim. Haber veren oldumuuu bugün test veren deniz miydi o naptin acep

Ya benim de tecrübesizliğim oldu ama burdaki devlet hastaneleri de rezalet canım, önce bi yarım saat falan acilde sıra bekledim sonra grdim doktor geldi başım aşırı derecede ağrıyor gözlerimi açamıyorum ilaçta alamıyorum gebelik şüphesi var dedim ne kadar gecikme var dedi 1 hafta dedim şu an hcgye bakmayı gerektirecek bi durum yok ben size ilaç getiricem hamile olsanız bile zararı olmaz dedi eğer ağrınız devam ederse damar yolu açarız dedi gitti bana iki tane parol getirdi :) ben de sinirle aldım çıktım hastaneden
Bazen sacmaliyorlar ya suphen varmis iste yap testi bi bak bakalim.. saglik ocagi yakin deilmi onlara direk gebelik testi yaptirmak istiorum diyorsun yapiyorlar ama sabah gitmek lazim ertesi gune cikiyor yoksa sonucun.
Nugun ne sinavlardan gectik bole camasir sari dis macunlari testleri saymiyorum somdide elle muayene
Ay hala canim acio ben nie yaptiysam. Burda okuya okuya gaza geldim bende suphelenmeye basladm valla olabilirmi bilmiorum doktor muayenesinden 5 gun oncesine kadar korunmadan iliskimiz oldu yani gec dollenme olabili yada yumurtlama ama doktor görmez miydi bilemedim.. bu gecede uyku yok bana yarin okula nasi gidecem bakalim

Bazen sacmaliyorlar ya suphen varmis iste yap testi bi bak bakalim.. saglik ocagi yakin deilmi onlara direk gebelik testi yaptirmak istiorum diyorsun yapiyorlar ama sabah gitmek lazim ertesi gune cikiyor yoksa sonucun.

Ay hala canim acio ben nie yaptiysam. Burda okuya okuya gaza geldim bende suphelenmeye basladm valla olabilirmi bilmiorum doktor muayenesinden 5 gun oncesine kadar korunmadan iliskimiz oldu yani gec dollenme olabili yada yumurtlama ama doktor görmez miydi bilemedim.. bu gecede uyku yok bana yarin okula nasi gidecem bakalim

Sağlık ocağında sabah da gitsem ertesi gün veriyolar diye biliyorum ama emin değilim. Eşime akşam gelirken test al demiştim o da açık eczane bulamamış :) yarına ne yapacağım belli değil bakalım belki de kırmızlar gelir (inşallah gelmez tabii de) Senin kaç gün vardı bata canım? Belki vardır bebiş?

X