2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Ben sordum dr a, yarım saat öncesi ve sonrası emmesin dedi. Ayarlayamıyorsan 1 damla fazla ver dedi canım. Süt ve süt ürünleri emilimini azaltıyor.

Bu atak haftaları tam olarak kaçıncı ayında başlıyor ☺

Canım aşağıdaki çizelgede koyu renkli haftalar atak haftaları. Kimi bebekte hafif geçiyor kimisinde daha ağır, bu dönemlerde bebişler hızlıca büyüyor ve hızlıca değişiyor. Google a atak haftaları yazarsan dönem dönem neler bekleyebileceğini ayrıntılı yazmışlar.

Reflü yatağını kaçıncı ayda bırakıyoruz acababeşiğin içinde hala onunla yatıyor gittiğim yerlere götürme işi de ayrı. Buralar baya sessizleşmiş bu arada

Ben anlamıyorum canım bizim dönem anneleri sayfasında 40. Hafta tarihi ne ise ona göre belli oluyor bir uygulama varmış cep telefonununa yüklenip irfan bakıyorlar
Çok sağolun kızlar. Bende ara ara bu kız neden huysuzlaşıyor diyodum meğer ataktan mı oluyormuş

Reflü yatağını kaçıncı ayda bırakıyoruz acababeşiğin içinde hala onunla yatıyor gittiğim yerlere götürme işi de ayrı. Buralar baya sessizleşmiş bu arada

Ya benze bir sorum var, yan yatırla yastığıyla yatıyoruz halen, ne zaman rahat bıraksam bebişi döne döne yatsa acaba?

Ya benze bir sorum var, yan yatırla yastığıyla yatıyoruz halen, ne zaman rahat bıraksam bebişi döne döne yatsa acaba?
Ben ona devam ediyorum. Kendi halinde bırakınca dönüveriyor gece uykuda tehlikeli olabilir. Bir kaç ay daha devam. Ben yan yatırmıyorum düz yatırıyorum yan yatma yastığının ortasına. O başını sağ sola çeviriyor sadece. En azından komple dönemiyor. Benim ki bu. Genişliği ayarlanıyor cırt cırtlı

Eklentiler

• 49321753-EEF1-44F2-AD80-E76DD0BBC2CE.jpeg
    89 KB · Görüntüleme: 40

Benimki de üçgen olanlardan, cırtcırtını dönemeyecek şekilde ayarlıyorum. Hala sırt üzeri dönerse sanki tehlikeli olur gibi düşünüyorum. Ama nereye kadar böyle olmalı bilemedim valla... Ne zaman serbest bırakıcaz biz bunları?

Bir de arkadaşlar benim bu saatlerde sütüm azalıyor, ya da çocuk büyüdü gün boyu çok emince yetişemiyor. Bazen 5-6 kere çeviriyorum bi o memeye bi öbürüne ama doymuyor. Gece araya 2-3 saat girdiği için doluyor tekrar ama eskisi gibi taş olacak kadar süt olmuyor. Günde 3-4 kaka var, demekki doyuyor diyorum ama içim rahat etmiyor. Bugün diğer yediklerim dışında süt yapsın diye yediklerim: Kuru dut, rezeneli anne çay, promalt, tahin pekmez, dere otu, anason çayı, etli yemekler, semiz otu, roka, marul, su da çok içiyorum... Sizin de böyle mi çocuk büyüdükçe mi yetmiyor?

Canım sütün inan ol bana yetiyordur. Kızım küvezdeyken 2 saate bir sağım yapıyordum,saatli boşaldığı için göğüslerim dolu dolu taş gibiydi. Kızım küvezden çıktı benim göğüsler nene göğsü gibi söndü gitti,bu çocuk doymuyor aç kalıyor diye çok üzülüyordum. Maşallahı var çok güzel kilo alıyor nene göğüsleriyle Saatli emmediği için devamlı sütü boşaltıyor eee haliylede göğüsler boşalıyor,doluyor sönük gibi kalıyor canım ☺ sütün azlığından değil yani üzülme.

Hahaha :) aynen benim de nene göğsü gibi :) kilo çok iyi maşallah bi tek akşamları doymuyo, bi göğüs 1 dk da bitiyo sonra diğeri, böyle emerken 5-6 tur yapıyoruz, çok ağlıyo... sonra ağlamasın diye hoptri zoptri oyunlar yapıyorum, biraz zaman geçsin de azcık süt biriksin diye... gerçi benim kız obur, güldür güldür aksın istiyor hep.

Kilo alımı iyi doymuyor diyorsan akşama doğru göğsünün boşaldığı vakitten önce günlük hurma ve tahin tüket o zaman canım :) Birde canım emzik kullanmıyorsan seni emzik olarakta görüyordur. Benim kız öyle çünkü ☺

Bence yeter artık yatırma canım çocuk bırak nasıl uyumak isterse öyle uyusun ben 40na kadar arkasına onune yastık koudum sonra kaldırdım

Süt konsu benim benimmicinde sıkıntı en baştan beri yeterli gelmiyor bir gün çok birgun hiç yok gibi mama veriyorum duruma göre

Peki canım yatarken üzerini nasıl örtüyorsun? Benimki rahat durmaz çünkü... Yazlık tulum mu alsam diye düşündüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…