2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kemiklerin doğuma yer açmak için genişliyo canım normal, benim hem kuyruk sokumum hem alttaki kemiklerim çürümüş gibi acıyordu... Doğumdan sonra şaşılacak kadar çok kısa sürede hepsi eski haline dönüyor... belden kasıklara uzanan regl sancısı doğum sancısı oluyor.

Kızlar bu arada bir bilgi paylaşayım. Ben doğum yaptığımda dr um suriyelilerden kaynaklı bir salgın olduğunu 3 bebişin (Allah korusun) boğmacadan yoğun bakımda olduğunu anlattı. Bebekle aynı ortamda bulunacak herkesin aşı olmasını tavsiye ederim dedi. Biz hepimiz boğmaca, dizanteri ve tetanoz karışık bir aşı olduk. İst dan teyzem geldi iki gün kaldı, o bile önce hastaneye gitti aşısını oldu sonra eve geldi. Önlem iyidir, hem de 40 ına kadar misafir kabul etmiyorum gelecek olan aşı olup gelsin diyorum o da iyi oldu...

Kilosu çok güzel olmuş, maşallah canım İnşallah döner tekrar, hiç belli olmaz son gün bile dönebilir, ama dönmezse de olsun, hayırlısı ne ise o olsun, sağlıkla al kucağına inşallah en önemlisi o canım... Ben hassas mutfak terazisinde tartıyorum Denizi iyi gidiyoruz, bakalım Dr da ne çıkacak. :)

Şimdi anladım canım tüm vücudu yan çevirip arkasına yastık koymayı :)
Çok sağol canım teşekkür ederiz
Yastık sadece bel kısmını denk gelçek şekilde olucak demi
Tum vucut yan yatacaj canim sirtina kucuk b3bek yastigi vardi onu dayiyorduk ekstra yastik almadim ben .eski usul yani:)) her emzirmede sag sol degistir.1 ay falqn sonrada gunduz sirtustu yatir oyun oynatirken sivrilmesin hep sag sol derken hep o sekil devam et. Aradada mutlaka yuzustu yatir biyun kaslari ve motor gelisimi icin tani bunlarin ikisindede yanindan ayrilma. Zatem ilk zmanlar yuzustu bir kac dk durmaz bile zmanla alisir kafayi tutmaya baslar falan.
Ayrica ilk zman banyo yaptirilmaz genelde gobek dusene kadar o surede boyun alti ve koltuk altini mutlaka ilik su ile pamugu islat ve sil. Pisik olur kusunca biyun altinda kalabiliyor. Sonra dusa girer zman ama girmedigi gunlerde mutlaka koltuk altini temizle

canım ben bu konuyu baya baya kaçırmışım. Hiç bildirim gelmemiş. Daha yeni okuyabiliyorum eski sayfaları. Kusura bakma nolur yeni gördüm.
Benim kızım 2.ayından beri 5-6 günde bir kaka yapıyor. Bağırsakları biraz zayıf çalışıyor galiba. Bu kadar geç yapınca da hep yeşilimsi oluyor. Doktora sordum çok üzerinde durmadı, senin yediklerinden de olabilir dedi. Yani bebeğinin başka bir sıkıntısı yoksa her yeşil kakaya olumsuz bir anlam yüklememek gerekir.

canlarım nasılsın bayadır kaçırmışım sayfayı yazamamışım ama hepsini okudum yazılanların. Dilek'in konuyu takip edip bize yazmamasına çok kırıldım. Hepimiz çok merak etmiştik onu. Artık kendi bileceği bir şey. Umarım iyidir.
Biz cumartesi günü 4 aylık olduk. Ben 10 gün önce işe başladım. 8:30-16:30 çalışıyorum. Serroş bir anneanne bir babaanne geziyor :) Yorucu bir tempodayız ama sağlığımız yerinde şükür

Teşekkür ederim kuzum benim. Estafurullah ne kusuru canım beni. Senin her türlü cevap vereceğinden zaten emindim:)) geç olsun güç olmasın:)
Ben netten bakmıştım da her zamanki gibi abartılı yazılar gördüm haliyle korktum biraz sizlere de sorayım dedim. Başka bir sıkıntısı yok şükür ki. Senin Dr da çok üzerinde durmadığına göre normal demek ki.

Arkadaşlar elinde proluton depot iğne olup kullanmıycak olan var mı bana ve çevremdeki kişilere lazım ama bi türlü bulamıyoruz

Çok sağol canım teşekkür ederiz
Kendimi hep normale adapte ettiğim için ilk başta bir üzüldüm ama sonra en hayırlı doğum neyse Rabbim onu nasip et diye dua ettim. Çıkan sonuç doğrudur o zaman canım :) güzel haberlerini bekliyoruz
Çok sağool canım inanki verdiğin bilgiler altın niteliğinde
İyiki varsınız sizlerin sayesinde tecrübe edinmiş oluyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…