2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar nasılsınız? Takipteyim ama 1 dk bulup da bişi yazamıyorum kaç gündür. Transfer ve tedavi olacak arkadaşlar, hayırlısıyla en kısa sürede pozitif haberlerini almanızı dilerim :KK200::dua:

Kızlar 4. haftada büyüme atağı yaşayan var mı? kaka çiş iyi bol miktarda yapıyor şükür, ama sürekli yani en fazla 30 dk arayla emmek istiyor... Gazdan değil eminim, büyüme atağı olup doyamadıkları 1-2 hafta olabiliyormuş diye okudum nette. Cuma 1 aylık dr kontrolümüz var.

Kızlar nasılsınız? Takipteyim ama 1 dk bulup da bişi yazamıyorum kaç gündür. Transfer ve tedavi olacak arkadaşlar, hayırlısıyla en kısa sürede pozitif haberlerini almanızı dilerim :KK200::dua:

Kızlar 4. haftada büyüme atağı yaşayan var mı? kaka çiş iyi bol miktarda yapıyor şükür, ama sürekli yani en fazla 30 dk arayla emmek istiyor... Gazdan değil eminim, büyüme atağı olup doyamadıkları 1-2 hafta olabiliyormuş diye okudum nette. Cuma 1 aylık dr kontrolümüz var.
Ayyy maşAllah ilk defa duydum büyüme atağı diye birşey inşAllah öyledir . Yesin yesin büyüsün kuzucuk 🧿😘

Yok canim hic kolay degil bende pko yum ama kolay olmadi

Canim sonuna kadar haklisin ben de cok sasirdim yazmamasina sonucdan bizden daha cok yaziyordu hatta herkese yazardi biz de oyuzden merak ettik ama sen soyleyegini soyledin gerisi kendine kalmis eminim yazdiklarini da okumustur. Rabbim cumlesine iyilikler versin biz burda kimsenin kotulugunu istemeyiz
Amin canım herkesin hakkında hayırlısı olsun ne diyelim artık.

23 günlük olduk biz. :nazar::KK200: Ben hep değiştirerek yan yatırıyorum kusarsa diye canım. yan yatırma yastığı aldım ne arkaya ne öne düşemiyor. Yeni yeni gündüz gözüm üzerindeyken sırt üzeri yatırmaya başladım. Bugün yüz üstü yatırıp boyun egzersizlerine başladık ama çok kısa süre.
Maşallah canım yarı kırkınız çıkmış bile 💗
Yan yatırırken canım tam olarak vücudumu yan yatorıyorsun, yoksa sadece kafasını mı yan çeviriyorsun?

Bunu sanki ablamdan duymuştum canım. Yeğenim doğduğunda 1 hafta küvezde kalmıştı,çıktıktan sonra toparlanmaya başlayınca memede daha fazla vakit geçirmeye başlamıştı.ilk 6 ay çok çabuk gelişiyorlar,hareket arttıkça kilo olarak çok fazla almıyor boya gidiyor demişti :)
Canım bu arada bebiş nasıl, haftada bir gidiyorsun değil mi kontrole? Kilosu, pozisyonu nasıl olmuş?
10 gün önce gittim canım 35+0da keyfi yerindeydi çok şükür 🤗 iki büklüm duruyodu canım 2300 üstü bir kilodaydı💗
En başından 35.haftaya kadar baş aşşa pozisyondaydı,makat gelişe geçmiş 😁
Bu haftaki kontrolde dönmezse sezeryan olup olmucağı belli olucak
Merhaba hanımlar
melike222 melike222 sağ ve sola yan yatırıyorum çok gazlı olduğundan yanından ayrılmamak koşulu ile karın üstü yatırdım cok güzel gaz çıkarıyor o zaman
Canım sanada sorayım aynı yan yatırma tarifini. Tüm vücudu mu yan yatırıyorsun yoksa sadece kusmalara karşı başını mı yan çeviriyorsun

Canim her emzirmede degistir. Sag yan sol yan seklinde arkasiba yastik koy desteklensin yan yatr
Şimdi anladım canım tüm vücudu yan çevirip arkasına yastık koymayı :)
Çok sağol canım teşekkür ederiz 💗
Yastık sadece bel kısmını denk gelçek şekilde olucak demi

Yan yatırırken canım tam olarak vücudumu yan yatorıyorsun, yoksa sadece kafasını mı yan çeviriyorsun?

Bunu sanki ablamdan duymuştum canım. Yeğenim doğduğunda 1 hafta küvezde kalmıştı,çıktıktan sonra toparlanmaya başlayınca memede daha fazla vakit geçirmeye başlamıştı.ilk 6 ay çok çabuk gelişiyorlar,hareket arttıkça kilo olarak çok fazla almıyor boya gidiyor demişti :)

10 gün önce gittim canım 35+0da keyfi yerindeydi çok şükür 🤗 iki büklüm duruyodu canım 2300 üstü bir kilodaydı💗

Canım sanada sorayım aynı yan yatırma tarifini. Tüm vücudu mu yan yatırıyorsun yoksa sadece kusmalara karşı başını mı yan çeviriyorsun
Canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Ben tüm vücuduyla yan yatırıyorum her emzirmede sağ sol değiştiriyorum yan yatış yastığıyla

Tüm vücudunu yan yatırıyorum

Şimdi anladım canım tüm vücudu yan çevirip arkasına yastık koymayı :)
Çok sağol canım teşekkür ederiz 💗
Yastık sadece bel kısmını denk gelçek şekilde olucak demi

IMG_0899.JPG

Canım tüm vücudu yan yatırıyorsun, yan yatırma yastığı al çok kullanışlı, hatta iki tane al çünkü mutlaka çiş falan çıkıyor arada. Arkadaki yastık büyük, öndeki yastık yüzüne denk gelmesin diye küçük oluyor. Benimki böyle arada sıkıştırdığım halde uğraşıyo kendini sırt üstü çeviriyor. Bi de ayaklarla ittire ittire aradan çıkarıyo kendini yukarı doğru. Uyku tulumu giydirdim o da kocaman oldu. :KK48:

Canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Ben tüm vücuduyla yan yatırıyorum her emzirmede sağ sol değiştiriyorum yan yatış yastığıyla
Amin canım inşallah inşallah çok sağol 💗
Yastık almamıştım havlu falan aynı işlevi görür mü? Alsam daha mı iyi olur
Tüm vücudunu yan yatırıyorum
Çok sağol canım gerçekten bilmemek insanın kafasını karıştırıyor :)
Ben hep kafasını yan çevircez sanıyordum
Eki Görüntüle 2247006

Canım tüm vücudu yan yatırıyorsun, yan yatırma yastığı al çok kullanışlı, hatta iki tane al çünkü mutlaka çiş falan çıkıyor arada. Arkadaki yastık büyük, öndeki yastık yüzüne denk gelmesin diye küçük oluyor. Benimki böyle arada sıkıştırdığım halde uğraşıyo kendini sırt üstü çeviriyor. Bi de ayaklarla ittire ittire aradan çıkarıyo kendini yukarı doğru. Uyku tulumu giydirdim o da kocaman oldu. :KK48:
Maşallah güce kuvvete bak sen 🤗
Havlu falan koysam diye düşündüm canım demek ki bücürükler havlunun üstesinden de gelecek :))

Merhaba tecrübeli hanımlar
Benim doğuma yaklasık bir ay kaldı ama son bir kaç gündür kuyruk sokumu agrı yapıyor ve alt kasıklarımda da agrı basladı özellikle yürürken.
Doktor bol yürüyüs yap normal dogum için dedi ama bu bendekiler dogum belirtisi mi acaba yoksa normal mı bir ay kala baskı olması

X