2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

bende anlamadım ya şimdi okuyunca şaşırdım bende online giriyor görmüştüm ama aylar oldu cvp vermedi msjima şimdi kinalikadin kinalikadin la yazismalarinizi görünce üzüldüm neden konuşmak istemiyor acaba burda nazar olacak çekinecek bi yanımız yok,,yeri gelio caresizligimizi yeri gelio sevincimizi paylaşıyoruz konumuz belli,,üzüldüm
Ben arada bakıyordum sık sık giriyor ama bizim topiğe girdiğini ve yazmadığını görünce çok şaşırdım kızdım açıkçası. Bir de en çok ondan böyle bir şey görmek şaşırttı çünkü en aktifimiz en cana yakınımız oydu sonunda kadar iletişimimiz devam eder diyordum. Burda böyle uzatmak rencide etmek de değil aslında amacım herkesin kendi keyfi, hayatı ama o kadar kişi yazdı merak etti..şaşırttı beni anlayacağın neyse artık

4 tane birbirinden tatlı ve zor yiğenim var ALLAH ömürlerini versin, hepsiyle de ayrı ayrı aşk hayatım azımsanmayacak kadar bakmışlığım var , genelde kritik kararları anaları alıyor kendimin ki olursa bi orda acemiliğim olur sanki 🤣
Senin muhabbet de sağlam hee:)) maşallah Allah bağışlasın ayırmasın ne güzel sana da deneyim kazandırmışlar merak etme sen altından kalkarsın🥰

Ben arada bakıyordum sık sık giriyor ama bizim topiğe girdiğini ve yazmadığını görünce çok şaşırdım kızdım açıkçası. Bir de en çok ondan böyle bir şey görmek şaşırttı çünkü en aktifimiz en cana yakınımız oydu sonunda kadar iletişimimiz devam eder diyordum. Burda böyle uzatmak rencide etmek de değil aslında amacım herkesin kendi keyfi, hayatı ama o kadar kişi yazdı merak etti..şaşırttı beni anlayacağın neyse artık
sağlık.olsun çok cana.yakin yazıyordu ilgiliydi herkesle,,umarım yolundadır herşey,,,

Kizlar ben 26 haftalik oldum ama gunde iki kere belim agriyor kasigimada agri giriyor yarim saatte felan geciyor bisey olurmu normalmi bu

Kizlar ben 26 haftalik oldum ama gunde iki kere belim agriyor kasigimada agri giriyor yarim saatte felan geciyor bisey olurmu normalmi bu
Canım çok normal tabi. Bebek büyüyor baskı artıyor korkma hatta olmaması tuhaf olurdu kolay değil rahim büyüyor vücut değişiyor. Ara ara kasılmalar ağrılar olabilir ancak düzenli şekilde belden kasıklara doğru inen sancılar önemli onu da anlarsın zaten.

Canım çok normal tabi. Bebek büyüyor baskı artıyor korkma hatta olmaması tuhaf olurdu kolay değil rahim büyüyor vücut değişiyor. Ara ara kasılmalar ağrılar olabilir ancak düzenli şekilde belden kasıklara doğru inen sancılar önemli onu da anlarsın zaten.
Sagol cnm cvp verdigin icin rahatladi icim herseyden korkuyoruz

Sagol cnm cvp verdigin icin rahatladi icim herseyden korkuyoruz
Korkma canım benim stres yapma bebeğini de üzme. Ara ara rahimde kasılmalar oluyordu bebek bir tarafa toplanıyordu sonra uzanınca falan geçiyordu. Braxton hicks kasılmaları diye geçiyor yalancı kasılmalar yani. Vücut doğuma hazırlıyor kendini yavaş yavaş. Sen sol tarafına yat dinlen bol bol. İnan sonra uyku uyku diye dolanıp duracaksın.

merhaba arkadaslar bugun ilk ultrasona gittim ama sonuclari attim resim olarak . yolk sac var bebek var rahim genislemis ama bebegin kalp atislarini alamadik. ben yurtdisinda yasiyorum 30 ocakta dondurulmus embriyo konuldu 13 subatta kan tahlilinde pozitif sonuc verdi.bugun kalp atisini almak icin alttan bakti doktor fakat gorulmedi. bunlarin anlamini bilen var mi lutfen yardimci olun esim ve ben cok kotu durumdayiz

Eklentiler

• 53754253_1583381755127788_5956788437443936256_n.jpg
    53754253_1583381755127788_5956788437443936256_n.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 46
Korkma canım benim stres yapma bebeğini de üzme. Ara ara rahimde kasılmalar oluyordu bebek bir tarafa toplanıyordu sonra uzanınca falan geçiyordu. Braxton hicks kasılmaları diye geçiyor yalancı kasılmalar yani. Vücut doğuma hazırlıyor kendini yavaş yavaş. Sen sol tarafına yat dinlen bol bol. İnan sonra uyku uyku diye dolanıp duracaksın.
Tm cnm zaten agrim olunca oyle yapiyorum hafifliyor

Pko kolay grup derler bir de :KK43:
Evet tatlim kolay gurup ama guvenilir ellerde isen. Doktor cok onemli. Benim ufak bi sorunum daha varmis ve ilk 4 denememde goz ardi edilmis. 5. Denememde gogsen hoca farketti. Progesteron degerim yuksek cikiyormus ve taze transfer olmamam gerekiyormus. 6. Denemede gogsen hoca dondurulmus transfer yapti ve minigim benimle. Asla umutsuz olmamak lazim ben bi donem cok umutsuz mutsuzdum hic sorun yok dedikleri halde olmuyordu tup bebekler tutmuyordu. Cok sukur kavustuk 💕

merhaba arkadaslar bugun ilk ultrasona gittim ama sonuclari attim resim olarak . yolk sac var bebek var rahim genislemis ama bebegin kalp atislarini alamadik. ben yurtdisinda yasiyorum 30 ocakta dondurulmus embriyo konuldu 13 subatta kan tahlilinde pozitif sonuc verdi.bugun kalp atisini almak icin alttan bakti doktor fakat gorulmedi. bunlarin anlamini bilen var mi lutfen yardimci olun esim ve ben cok kotu durumdayiz

Yabanci dilim cok yoktur ama eminim anlayan arkadaslar olacaktir. Uzulmeyin nolur olmadi baska doktora gidin. Bana da bir dr yol sac var, kalp atisi var demisti diger gun baska bir dr yolk var kalp atisi yok demisti. Yurt disini bilmiyorum ama burada durum ultrason cihazlarindan bile farkediyor. İnsallah saglikli hayirli haberler alirsiniz

Pko kolay grup derler bir de :KK43:
Yok canim hic kolay degil bende pko yum ama kolay olmadi
Aynen katılıyorum burada aramızda farklı bir bağ oluştu hatta ben bir gün görüşürüz diye bile düşünüyordum. Onca dert paylaştık dostluk kurmaya çalıştık. Neyse kendisi bilir. Hayatı yolunda gider umarım. Geçti artık zaten ben kendi adıma söyleyeceğimi söyledim.
Canim sonuna kadar haklisin ben de cok sasirdim yazmamasina sonucdan bizden daha cok yaziyordu hatta herkese yazardi biz de oyuzden merak ettik ama sen soyleyegini soyledin gerisi kendine kalmis eminim yazdiklarini da okumustur. Rabbim cumlesine iyilikler versin biz burda kimsenin kotulugunu istemeyiz

Dlk2606 Dlk2606 ' e bende cok yazdim kizlar. Hatta tup bebek tedavi asamalarinda hep yanimizdaydi ve destek oldu simdi neden boyle yapti anlamadim. İlk zamanlar isi vardir, kafasini topluyordur girer diye dusundum ama hala ses yok. Girip, bakip yazmamasi biraz kotu oldu neden boyle yapiyor anlamadim insallah onemli bir sebebi yoktur

Yabanci dilim cok yoktur ama eminim anlayan arkadaslar olacaktir. Uzulmeyin nolur olmadi baska doktora gidin. Bana da bir dr yol sac var, kalp atisi var demisti diger gun baska bir dr yolk var kalp atisi yok demisti. Yurt disini bilmiyorum ama burada durum ultrason cihazlarindan bile farkediyor. İnsallah saglikli hayirli haberler alirsiniz
tesekkur ederim cevap verdiginiz icin insallah hayirli haber aliriz birazda olsa icim ferahladi
insallah sizde saglikli olarak kucaginiza almanizi bi avazda dogurursunuz insallah dua edin ne olur

mrb canım geçmişler olsun hepimize,,kan sulandiricilari ihmal etme sakın ben ihmale geldim bana başından vermediler problem yaşadım,,pztesi dr kronik venöz teşhisi koydu aynı zamanda şeker hastası olduğumu öğrendim buda yeni çıktı,,,herşey diyetisyene basvurmamla ortaya çıktı,,tüp bebek iğneleri beni yıpratmış,, çok stresli de bi insanım,,inşallah pozitif sonuçlanır tedavin,,aynı pihtilwsma problemimiz var sanırım ii bi dr a denk gelmişsin demek ki hemen sulandiriciya başlamış,,süper canım,,iyi haberlerini bekliyorim,,
Neye niyet neye kısmet olmuş resmen ya😔çok çok gecmıs olsun iğneler yıpratmaz mı yıpratır tabi beziyor ınsan artık bi saatten sonra.Bu kdr streste kendıne zarar ama çocuk yapıcam diye sen harap oluyorsun sen hasta olduktan sınra cocuk olsa ne olur. Canım damar tıkanıkları cok ılerlemedıyse cozulebılıyor babamdan bılıyorum.Sıgara ıcıyorsan bırak ve yedıgıne ıctıgıne dıkkat et doktorun der ztn.Seker onemlı ama stresten kaynaklı olmustur bence bıraz sakınleyınce o da duser dıye dusunuyorum. Kan sulandırıcıya 19 unda baslıyorum kısmetse doktordan geldım sımdı. Bu sefer progesteron ıgnesıne, crinone jele baslattılar daha bebek konmadan bı acayıp geldı bana. Katıl hucreler var demıstın ya bende de rahımde kasılmalar varmıs ultrasonda pıtır pıtır asagı yukarı hareket edıyordu rahımdekı zar gıbı bişeyler. Prograf dıye bır ılac verdıler bagısıklık baskılayıcıymıs bu da.Aklında bulunsun.Koca bır poset ılacla eve dondum yanı salı gununu beklıyorum artık😊

Neye niyet neye kısmet olmuş resmen ya😔çok çok gecmıs olsun iğneler yıpratmaz mı yıpratır tabi beziyor ınsan artık bi saatten sonra.Bu kdr streste kendıne zarar ama çocuk yapıcam diye sen harap oluyorsun sen hasta olduktan sınra cocuk olsa ne olur. Canım damar tıkanıkları cok ılerlemedıyse cozulebılıyor babamdan bılıyorum.Sıgara ıcıyorsan bırak ve yedıgıne ıctıgıne dıkkat et doktorun der ztn.Seker onemlı ama stresten kaynaklı olmustur bence bıraz sakınleyınce o da duser dıye dusunuyorum. Kan sulandırıcıya 19 unda baslıyorum kısmetse doktordan geldım sımdı. Bu sefer progesteron ıgnesıne, crinone jele baslattılar daha bebek konmadan bı acayıp geldı bana. Katıl hucreler var demıstın ya bende de rahımde kasılmalar varmıs ultrasonda pıtır pıtır asagı yukarı hareket edıyordu rahımdekı zar gıbı bişeyler. Prograf dıye bır ılac verdıler bagısıklık baskılayıcıymıs bu da.Aklında bulunsun.Koca bır poset ılacla eve dondum yanı salı gununu beklıyorum artık😊
hiç endişelenme önlem almışlar şimdiden,,prog iğne ve jele başlaman normal,bebegimin gulusu hergun farkli bir sey ogrenmesi tepkilerinin artmasi ağrılarımı dindiriyor,,annem yanımda çok şükür beni dinlendiriyor,,damar kalp.sikintisi varsa bi insanda hareket şart yürüyüş,,bu problemlerle hamilelikte kilo.almamak gerekiomus sürekli kontrol şart,,çok.dikkar et kendine canım,,inşalla h güzel neticelenir herşeyin

X