2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Merhaba canım yumurtanın kalitesizliği nasıl bir durum pek bilgim yok ama bende pko ve eşimde hareket ve hız sorunu vardı. Döllenme aşamasında asıl sorunun ney olduğunu öğrendik. Döllenmede sıkıntı vardı,döllenen sayısı az oluyordu,döllenende ilerlemiyordu.
1.denemem istanbulda oldu. Daha sonra 3 denemeyi izmirde gördüm.
İzmirdeki merkez ilk tedavimde ilaç dozunun yüksek gelmesinden,kalitesiz yumurta elde edildiği kanısına varıldı. Dozu düşürüp az yumurta elde ettiler,laboratuvar aşamasında sorunun döllenmeden kaynaklandığı anlaşıldı. Bu tedavimde transfer aşamasına geçemedik.
Döllenen embriyolarım ilerlememişti.
2.tedavimde eşime ve bana doktor 3 farklı vitamin verdi. Tedaviden yaklaşık 6 ay önce kilolu olmamama rağmen 10 kilo verdim. Labarotuvar aşamasında mikrocip ve kalsiyum yöntemi uygulandı çok şükür başarı elde ettik.4 tane yumurtam donduruldu.
İlk 2si çözülüp 1si transfer edildi tutmadı.
Diğer transferde donmuş naturel transferi ile 2 tanesi çözülüp transfer edildi çok şükür kızıma hamileyim,darısı isteyen dileyen herkesin başına olsun inşallah :dua:
Karışık yazdıysam kusura bakma :)
İzmirde doktorunuz kim acaba

Benimki gibi olamaz inan ama bak gecti. Bir kac kez yazm8stim gazi cooook oldugunu hep agladigini morarip kafayi ve kalcayi geriye dogru kasardi kendine hic dokundurmazdi her dokunmada o sekilde morarirdi uyku yok emme yok susmuyor agliyor nefesi kesilir oyle susardi bizde tabi stres sinir allah yardmcnz olsun . Her beslenmede gazini cikar omzuna alunca cikmazsa koluna yatr ayakta
Kolunu bebegin bacak aralarindan gecir o sekilde yatsin koluna yuzu yatay pozisyonda avcun poposuna gelecek . Olede sirtina vur susuyir o sekilde. Maalesef kimi bebek agir geciryr tek sey sakin sende strese girme dahada sallama sussun diye. Baba sesinede susabilir reklamsiz beyaz gurultu sesi ac.
Aynen tarif ettiğin gibi oluyor canım, zaten o yüzden uyku yok geceleri yatağa kafamı indirip kaldırıyorum sürekli sabaha kadar. Umarım çok uzun sürmez çabuk atlatiriz. Altını açınca biraz rahatliyor ama havalar soğuk açıp bırakamıyoruz maalesef

Ayy canım maşallah rabbim kucağına almayı nasip etsin.durumum çok benzer eşimde de hareket problemi var benim embriyolarım 3. Günden sonra ilerlemiyor.ilk tedavide doktor pko olduğumu kabul etmeyerek yüksek dozda ilaç verdi 2. De merkez değiştirdim ve düşük dozda ilaç verip kaliteli yumurta elde edelim amacımız bu dedi doktorum kalsiyum bize de uygulanmış ama fayda etmemiş.şimdi yumurtalık prp si uygulamayı düşünüyor doktor benden kan alıp ayrıştırılması yararlı hücreleri bulup yumurtalıklara enjekte edilecekmiş her seferinde sil baştan başlamak ve aynı şeyler olacak diye korkmak beni yoruyor inşallah ben de buraya avazım çıktığı kadar bağırarak hamileyim yazarım :)
Amin canım inşallah inşallah Allah razı olsun 💗
Canım bir çok yönden benzer durumdaymışız.
İnşallah seninde hayırlısıyla güzel haberlerini almak nadip olur :dua:
Benim döllenen embriyo sayısı hem az oluyordu,hemde aynı seninki gibi 3.günden sonra ilerlemiyordu. Son transferim 3.gün transferi biliyomusun,çok şükür anne rahmi hiç bir labarotuvardan üstün değil😊 prp nasıl bir işlem bilgim yok canım ama doktorun bize söylediği şuydu. Mikro enjeksiyone rağmen yumurta ve sperm etkileşime geçmiyor,yumurtayı döllemiyor demişti. Eşinde hareket sorunu varmış onun için ne diyolar belki sizede mikrocip fayda sağlar.
Benim kullandığım vitaminler
İnofolic combi
New life koenzim qh(eşimde kullandı)
Efa mom
Eşimin kullandığı emodex
İzmirde doktorunuz kim acaba
Medical park Ahmet Zeki Işık canım

Aynen tarif ettiğin gibi oluyor canım, zaten o yüzden uyku yok geceleri yatağa kafamı indirip kaldırıyorum sürekli sabaha kadar. Umarım çok uzun sürmez çabuk atlatiriz. Altını açınca biraz rahatliyor ama havalar soğuk açıp bırakamıyoruz maalesef
Ahh kuzum minicik bedenleryle n3 acilar yasiyorlar iste gececek insallah en hafif sekliyle atlatir. Altini actiginda ayaginda corabi olsun ustunede kalin battaniye ort bacaklarina usumesin. Kundak plates topu uzerinde yukari asagi jareket etmekte iyi geliyor. Her kucagina aldiginda elinle citciti istunden yuvarlak masajini yap.nekadar pirtlasada hep ikinma hal8nde oluyirlar oda ayri iste

Amin canım inşallah inşallah Allah razı olsun 💗
Canım bir çok yönden benzer durumdaymışız.
İnşallah seninde hayırlısıyla güzel haberlerini almak nadip olur :dua:
Benim döllenen embriyo sayısı hem az oluyordu,hemde aynı seninki gibi 3.günden sonra ilerlemiyordu. Son transferim 3.gün transferi biliyomusun,çok şükür anne rahmi hiç bir labarotuvardan üstün değil😊 prp nasıl bir işlem bilgim yok canım ama doktorun bize söylediği şuydu. Mikro enjeksiyone rağmen yumurta ve sperm etkileşime geçmiyor,yumurtayı döllemiyor demişti. Eşinde hareket sorunu varmış onun için ne diyolar belki sizede mikrocip fayda sağlar.
Benim kullandığım vitaminler
İnofolic combi
New life koenzim qh(eşimde kullandı)
Efa mom
Eşimin kullandığı emodex

Medical park Ahmet Zeki Işık canım
Doktor eşimin sorunu için tüp bebekte gayet yeterli diyor doğal gebelik bile oluşabilir diyor ama nerdeee :) dediğin vitaminlere elimdekilere bitince bir bakayım canım sen bana ümit oldun çok teşekkür ederim :)

2245307

Evet dileği yakaladım bizim topiğe bakıyor ama yazmıyor defalarca etiketlendi hiç birine cevap yazmadı görüyor ama yazmıyor. Nasıl bir inattır..
Keşke böyle yapmasaydın. O kadar şey yaşadık bir mesaj beklerdim. Bende daha senin profiline bakmam artık son. Sende yazdıklarımıza bak bak ama cevap yazma aynen devam👏🏻:işsiz:

Eki Görüntüle 2245307
Evet dileği yakaladım bizim topiğe bakıyor ama yazmıyor defalarca etiketlendi hiç birine cevap yazmadı görüyor ama yazmıyor. Nasıl bir inattır..
Keşke böyle yapmasaydın. O kadar şey yaşadık bir mesaj beklerdim. Bende daha senin profiline bakmam artık son. Sende yazdıklarımıza bak bak ama cevap yazma aynen devam👏🏻:işsiz:
Sonuçta burda acı tatlı şeyler paylaşıldı keşke bir şey yazsaydı da biz de iyi olup olmadığını bilseydik ve eğer hamileyse biz de onunla birlikte sevşnseydik ben artık şunu düşünüyorum bizim nazar değdireceğimizden korkuyor herhalde çünkü çevremde böyle davrananlar hep bu sebeptendi ki biz ona daha da dua ederdik yoksa ki burda onu kimse kırmadı üzmedi bir ara hesabı kapatılmıştı herkes onun geri döndürülmesi için yazmıştı burdan ne bileyim tuhaf nasıl yazmadan durabiliyor

Sonuçta burda acı tatlı şeyler paylaşıldı keşke bir şey yazsaydı da biz de iyi olup olmadığını bilseydik ve eğer hamileyse biz de onunla birlikte sevşnseydik ben artık şunu düşünüyorum bizim nazar değdireceğimizden korkuyor herhalde çünkü çevremde böyle davrananlar hep bu sebeptendi ki biz ona daha da dua ederdik yoksa ki burda onu kimse kırmadı üzmedi bir ara hesabı kapatılmıştı herkes onun geri döndürülmesi için yazmıştı burdan ne bileyim tuhaf nasıl yazmadan durabiliyor
Eğer öyleyse gerçekten ilginç. Herkes neler yaşadı ve yaşıyor. Birbirimize destek olmak için yazıyoruz. O dönemde de gitmesin hesabı açılsın diye neler yaptık. Hamileliği sağlıkla devam etsin sağlıkla kucağına alsın inşallah ne diyelim. Ama şu bir gerçek bu kadar insanın hatrı yokmuş yolu açık olsun. Yazmayacaksa da topiğe bakmasının anlamı yok. Bizde yüzsüz yüzsüz yazsın diye beklemeyiz artık. Neyse..

Eğer öyleyse gerçekten ilginç. Herkes neler yaşadı ve yaşıyor. Birbirimize destek olmak için yazıyoruz. O dönemde de gitmesin hesabı açılsın diye neler yaptık. Hamileliği sağlıkla devam etsin sağlıkla kucağına alsın inşallah ne diyelim. Ama şu bir gerçek bu kadar insanın hatrı yokmuş yolu açık olsun. Yazmayacaksa da topiğe bakmasının anlamı yok. Bizde yüzsüz yüzsüz yazsın diye beklemeyiz artık. Neyse..
Çok haklısın canım ne diyelim ki artık kendi bilir keyfi bilir...

Eki Görüntüle 2245307
Canim ben hep girmiyor gozuyle bakiyordum ama gecen gun kizlar yakin zmanda girdiginden bahsetti hatta cogu kisi ozel maesaj atmis bende atmistim bir cok kez etiketkendi ama inatla yazmiyor hayir bir sorunda olmadiki sonucta .kimse kimseyi tanimiyir aman der gecer ama bizler farkli baglandik birnirimize
2 gun yazmasa biri hemen nasil oldugu soruluyor. Ister yazar ister yazmaz cokta onemli degil artik topige giripte bakip yazmamak nedir.
Hamile yada degil bilemiyoruz allah gonlune gore herseyin iyisini nasip etsin ona.

Doktor eşimin sorunu için tüp bebekte gayet yeterli diyor doğal gebelik bile oluşabilir diyor ama nerdeee :) dediğin vitaminlere elimdekilere bitince bir bakayım canım sen bana ümit oldun çok teşekkür ederim :)
Keşke elimden daha fazlası gelse canım ❤
Burda çoğu arkadaş bildiği bilgiyi bir şekilde paylaşıyor,benimde sürecim seninki gibi ilerledi. Çok şükür pozitif görmeyi Rabbim nasip etti inşallah isteyen dileyen herkese nasip olur:dua:
Eşin konusundada hem üroloji doktorumuz hemde tüp doktorumuz bizede yeterli,normal yoldan olur dediler :) son denememizde yinede mikrocip uyguladılar. Bende ayrıyetten keçi boynuzu suyu falan içirdim :))

Ay cok geçmiş olsun ya😳 benim ilk gebelıgım dıs gebelıktı.1. Tüp bebeği yaparken ben genetık test yaptırmak ıstedım.Babamda dolasım bozuklugu vardı ılerleyınce damar tukanıklıgı oldu amelıyat olmak zorunda kaldı.Ondan dolayı ıcıme kurt dustu, genetık sonucunda mhtfr heterezıgot dıye bır sonıc cıktı (tam dogru yazamamıs olabılırım) doktor bana tasıyıcı oldugumu soyledı cok cok onemlı bır sey degıl dedı.Şimdi tüp bebeği yaptırdıgım yerde bacagımı gosterdım doktora ve genetık sonucuma baktı.Transferden sonra kan sulandırıcıya baslayacagız dedı(corasprın) onun dısında 1 tane daha kan sulandırıcı ısmı soyledı tam hatırlamıyorum adını aldıgımda soyledım onu da kullanmam gerekebılırmıs.Folık asıt ve b 12 vıtamınlerıne ayrıca baktırdı.Eksıklık cıkmadı ama gene de kullanacakmısım ılac.Folık asit ve b 12 eksıklıklerı de senın gıbı dolasım bozulugu olanları etkılıyor dedi.Yarın gebelık asısı yapacaklar.19 unda transfer var ınsallah ne ılac verırlerse haber verırım sana🥰❤️

Burdan bir arkadaşta da aynı problem vardı konuştuk baya kendisiyle ankaraya hulusi hocaya geldi daha önce transfer aşamasına gelememiş o da. Ancak şimdi hamile:) doğru tedavi ve doğru ilaç çok önemli. Belki de uygulanan ilaç seçimi yanlıştır. Bazı ilaçlar her yumurtalıkta aynı etkiyi göstermiyor bende de mesela ilk başta uygulanan ilaç yaramadı yumurtalar oluştu ama ilerlemedi. Bilemedim ki biraz bakınayım bende şu soruna kuzum bir çaresi elbet vardır. Düzenli adet gördüğün sürece pko tüp bebekte tam tersi iyi bile sayılıyor. Amh yüksekse zaten belli. Bu süre zarfında çok iyi beslenmen spor yapman çok büyük etki gösterir tedaviye katkı sağlar canım
@Yenilikiyigelirbelki bende pkoyumm biraz ugrastik ama sonunda geldi minikk

Ay cok geçmiş olsun ya😳 benim ilk gebelıgım dıs gebelıktı.1. Tüp bebeği yaparken ben genetık test yaptırmak ıstedım.Babamda dolasım bozuklugu vardı ılerleyınce damar tukanıklıgı oldu amelıyat olmak zorunda kaldı.Ondan dolayı ıcıme kurt dustu, genetık sonucunda mhtfr heterezıgot dıye bır sonıc cıktı (tam dogru yazamamıs olabılırım) doktor bana tasıyıcı oldugumu soyledı cok cok onemlı bır sey degıl dedı.Şimdi tüp bebeği yaptırdıgım yerde bacagımı gosterdım doktora ve genetık sonucuma baktı.Transferden sonra kan sulandırıcıya baslayacagız dedı(corasprın) onun dısında 1 tane daha kan sulandırıcı ısmı soyledı tam hatırlamıyorum adını aldıgımda soyledım onu da kullanmam gerekebılırmıs.Folık asıt ve b 12 vıtamınlerıne ayrıca baktırdı.Eksıklık cıkmadı ama gene de kullanacakmısım ılac.Folık asit ve b 12 eksıklıklerı de senın gıbı dolasım bozulugu olanları etkılıyor dedi.Yarın gebelık asısı yapacaklar.19 unda transfer var ınsallah ne ılac verırlerse haber verırım sana🥰
mrb canım geçmişler olsun hepimize,,kan sulandiricilari ihmal etme sakın ben ihmale geldim bana başından vermediler problem yaşadım,,pztesi dr kronik venöz teşhisi koydu aynı zamanda şeker hastası olduğumu öğrendim buda yeni çıktı,,,herşey diyetisyene basvurmamla ortaya çıktı,,tüp bebek iğneleri beni yıpratmış,, çok stresli de bi insanım,,inşallah pozitif sonuçlanır tedavin,,aynı pihtilwsma problemimiz var sanırım ii bi dr a denk gelmişsin demek ki hemen sulandiriciya başlamış,,süper canım,,iyi haberlerini bekliyorim,,

Canim ben hep girmiyor gozuyle bakiyordum ama gecen gun kizlar yakin zmanda girdiginden bahsetti hatta cogu kisi ozel maesaj atmis bende atmistim bir cok kez etiketkendi ama inatla yazmiyor hayir bir sorunda olmadiki sonucta .kimse kimseyi tanimiyir aman der gecer ama bizler farkli baglandik birnirimize
2 gun yazmasa biri hemen nasil oldugu soruluyor. Ister yazar ister yazmaz cokta onemli degil artik topige giripte bakip yazmamn.ak nedir.
Hamile yada degil bilemiyoruz allah gonlune gore herseyin iyisini nasip etsin ona.
bende anlamadım ya şimdi okuyunca şaşırdım bende online giriyor görmüştüm ama aylar oldu cvp vermedi msjima şimdi kinalikadin kinalikadin la yazismalarinizi görünce üzüldüm neden konuşmak istemiyor acaba burda nazar olacak çekinecek bi yanımız yok,,yeri gelio caresizligimizi yeri gelio sevincimizi paylaşıyoruz konumuz belli,,üzüldüm

Haklısın canım hiç öyle düşünmemiştim yediklerimden de olabilir. Gerçi son zamanlarda yemedim yeşil yapraklı yiyecekler ama belli de olmaz belki başka bir yediğimden olmuştur. Sende maşallah baya bir deneyimlisin bebek olunca altından iyi kalkacaksın inşallah:)😁
4 tane birbirinden tatlı ve zor yiğenim var ALLAH ömürlerini versin, hepsiyle de ayrı ayrı aşk hayatım azımsanmayacak kadar bakmışlığım var , genelde kritik kararları anaları alıyor kendimin ki olursa bi orda acemiliğim olur sanki 🤣

2 gun yazmasa biri hemen nasil oldugu soruluyor. Ister yazar ister yazmaz cokta onemli degil artik topige giripte bakip yazmamak nedir.
Aynen katılıyorum burada aramızda farklı bir bağ oluştu hatta ben bir gün görüşürüz diye bile düşünüyordum. Onca dert paylaştık dostluk kurmaya çalıştık. Neyse kendisi bilir. Hayatı yolunda gider umarım. Geçti artık zaten ben kendi adıma söyleyeceğimi söyledim.

mrb canım geçmişler olsun hepimize,,kan sulandiricilari ihmal etme sakın ben ihmale geldim bana başından vermediler problem yaşadım,,pztesi dr kronik venöz teşhisi koydu aynı zamanda şeker hastası olduğumu öğrendim buda yeni çıktı,,,herşey diyetisyene basvurmamla ortaya çıktı,,tüp bebek iğneleri beni yıpratmış,, çok stresli de bi insanım,,inşallah pozitif sonuçlanır tedavin,,aynı pihtilwsma problemimiz var sanırım ii bi dr a denk gelmişsin demek ki hemen sulandiriciya başlamış,,süper canım,,iyi haberlerini bekliyorim,,
Canım çok geçmiş olsun. Sende çok problem yaşadın gerçekten hamilelikte de şimdi de bu. Rabbim şifa versin inşallah. Diyetisyene gitmen iyi olmuş en azından sorun ortaya konmuş.

X