2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

A anneveoglusu tugken tugken @ruhum_mavi deneyimlisiniz size sorayım dedim. Normalde bebeğin kakasının hardal sarısı olması gerek diyor nette. Benim bebeğimin hardal sarısı geliyordu ancak arada yeşil sarı renkte gelmeye başladı dikkat ediyorum üşütmemesine ama neden böyle oldu çok takıyorum dr a götürsem mi bilemedim bir kaç gündür böyle yeşil gibi geliyor. Başka bir belirti yok ateş vs gibi. Sizlerde de oldu mu böyle bir durum
Normaldir canim arada yesilimsi gelebilir usutme yada ates yok. Anne suti alan bebekler sari hardal sarisi yesilimsi yapiyor

İncitmezsin merak etme rabbim o gücü bizlere veriyor sanki evvelden beri anneymissin gibi davranmaya başlıyorsun sende eminim ki zaten dr a demiş çok güzel bakıyorsun pasama maşallah kilo alımı iyi annesi masallah
Sizler yazınca bu kadar zor olduğunu tahmin etmemistim gazı çok canım, çocuk uykusunda ikide bir gaz sancısı vurdukça kızarıp ağlıyor. Dün doktora soyledim çok normal büyüdüğüne işaret , hiç aglamasa bez bebekten farkı kalmaz dedi. Ama bu normal ağlama değil ki ..

A anneveoglusu tugken tugken @ruhum_mavi deneyimlisiniz size sorayım dedim. Normalde bebeğin kakasının hardal sarısı olması gerek diyor nette. Benim bebeğimin hardal sarısı geliyordu ancak arada yeşil sarı renkte gelmeye başladı dikkat ediyorum üşütmemesine ama neden böyle oldu çok takıyorum dr a götürsem mi bilemedim bir kaç gündür böyle yeşil gibi geliyor. Başka bir belirti yok ateş vs gibi. Sizlerde de oldu mu böyle bir durum
İlla hep hardal sarısı olacak diye bir şey yok bizimde yeşil kakamiz oluyor arada canim

Sizler yazınca bu kadar zor olduğunu tahmin etmemistim gazı çok canım, çocuk uykusunda ikide bir gaz sancısı vurdukça kızarıp ağlıyor. Dün doktora soyledim çok normal büyüdüğüne işaret , hiç aglamasa bez bebekten farkı kalmaz dedi. Ama bu normal ağlama değil ki ..

Yaşamayan bilmez o bebek ağlıyor ve sen bir şey yapamıyorsun ilk çocukta ben çok ağladım oğlumla
Sana tavsiyem sakin ol panikleme güven veren hafii ses tonuyla onunla konus pış pışla masaj yap gazını atana kadar o ağlayacak sen bunu bil sabrını kaybetme
sen hiç gaz sancısı yaşadın mı bilmem insan iki büklüm olur acisndan onlar küçük bedenleri ile bununla baş etmeyi öğreniyorlar

Canım merhaba bu ara ruhen pek iyi değilim durumlar değişti bende yumurtalarım kalitesiz embriyo ilerlemiyor genetik testler yapıldı temiz çıktı çok şükür doktor yumurtalıklara prp önerdi ama bunun da kanıtlanmış başarısı yok yaza kadar beklemedeyim yazın 3. Tedaviye başkayacağım.sen nasılsın bebiş nasıl maşallah kuzucuk büyüyordur :)
Canım benim Allah kolaylık versin inşallah. Bana dr um gonamax ve teatrio kullandırmıştı kalite için. Bende de kalite sorunu vardı.
Bu arada acaba ilerlememelerinin nedeni lab. ortamının yetersiz olması olabilir mi. Merkezini değiştirmedin mi aynı yerde mi yaptırdın yine. Bebek iyi şükür kuzum benim. Rabbim herkese nasip etsin inş

Canım ablam ıspanak, sarma gibi yeşil besinler tüketince yiğenimin kakası da yeşil oluyordu 🤣 yeşil ve sümüksüyse , çok sık yapıyorsa falan ne yediğini bi gözden geçir alerji belirtisi olabiliyor.
Haklısın canım hiç öyle düşünmemiştim yediklerimden de olabilir. Gerçi son zamanlarda yemedim yeşil yapraklı yiyecekler ama belli de olmaz belki başka bir yediğimden olmuştur. Sende maşallah baya bir deneyimlisin bebek olunca altından iyi kalkacaksın inşallah:)😁

Canım benim Allah kolaylık versin inşallah. Bana dr um gonamax ve teatrio kullandırmıştı kalite için. Bende de kalite sorunu vardı.
Bu arada acaba ilerlememelerinin nedeni lab. ortamının yetersiz olması olabilir mi. Merkezini değiştirmedin mi aynı yerde mi yaptırdın yine. Bebek iyi şükür kuzum benim. Rabbim herkese nasip etsin inş
Amin canım inşallah farklı merkez canım aynı merkez değil yumurtalarımda enerji eksikliği varmış nasıl bir şey bilmiyorum ben de takviye kullanıyorum ama bunlardan değil amh değerim yüksek hafif pko teşhisi kondu ama hormonlar ve adet düzenin çok şükür normal durumda anlamadım ama nasip diyorum kısacası zamanını bekliyorum Rabbimden

Canım merhaba bu ara ruhen pek iyi değilim durumlar değişti bende yumurtalarım kalitesiz embriyo ilerlemiyor genetik testler yapıldı temiz çıktı çok şükür doktor yumurtalıklara prp önerdi ama bunun da kanıtlanmış başarısı yok yaza kadar beklemedeyim yazın 3. Tedaviye başkayacağım.sen nasılsın bebiş nasıl maşallah kuzucuk büyüyordur :)
Yumurta kalitesizliği için takviye kullanın bence. İnositol, Omega 3 önemli, resveratrol koenzim q10, D vitamini önemli yeni tedaviye başlamadan en az üç ay vücudunuzu hazırlayın bence

Amin canım inşallah farklı merkez canım aynı merkez değil yumurtalarımda enerji eksikliği varmış nasıl bir şey bilmiyorum ben de takviye kullanıyorum ama bunlardan değil amh değerim yüksek hafif pko teşhisi kondu ama hormonlar ve adet düzenin çok şükür normal durumda anlamadım ama nasip diyorum kısacası zamanını bekliyorum Rabbimden
Burdan bir arkadaşta da aynı problem vardı konuştuk baya kendisiyle ankaraya hulusi hocaya geldi daha önce transfer aşamasına gelememiş o da. Ancak şimdi hamile:) doğru tedavi ve doğru ilaç çok önemli. Belki de uygulanan ilaç seçimi yanlıştır. Bazı ilaçlar her yumurtalıkta aynı etkiyi göstermiyor bende de mesela ilk başta uygulanan ilaç yaramadı yumurtalar oluştu ama ilerlemedi. Bilemedim ki biraz bakınayım bende şu soruna kuzum bir çaresi elbet vardır. Düzenli adet gördüğün sürece pko tüp bebekte tam tersi iyi bile sayılıyor. Amh yüksekse zaten belli. Bu süre zarfında çok iyi beslenmen spor yapman çok büyük etki gösterir tedaviye katkı sağlar canım

Benimki gibi olamaz inan ama bak gecti. Bir kac kez yazm8stim gazi cooook oldugunu hep agladigini morarip kafayi ve kalcayi geriye dogru kasardi kendine hic dokundurmazdi her dokunmada o sekilde morarirdi uyku yok emme yok susmuyor agliyor nefesi kesilir oyle susardi bizde tabi stres sinir allah yardmcnz olsun . Her beslenmede gazini cikar omzuna alunca cikmazsa koluna yatr ayakta
Kolunu bebegin bacak aralarindan gecir o sekilde yatsin koluna yuzu yatay pozisyonda avcun poposuna gelecek . Olede sirtina vur susuyir o sekilde. Maalesef kimi bebek agir geciryr tek sey sakin sende strese girme dahada sallama sussun diye. Baba sesinede susabilir reklamsiz beyaz gurultu sesi ac.

İlk zamanlar kıskançlık daha belirgin idi şimdilerde kardeşi abiye gülücük atınca azaldı epeyi devamlı büyük ile konuşup ona sevgi ve ilginizin azalmayacagini hissettirmeye çalışıyoruz
Ben yorgun ama mutlu bir anneyim sukrediyorum her anima rabbim herkese nasip etsin inşallah kimsenin içinde kalmasin muradı

saglikla al sende meleğini inşallah güzel haberlerini alırız inşallah drdan
Amin canım inşallah inşallah hayırlı güzel doğum haberimizi vermek nasip olur :dua::KK200:

Maşallah canım ufaklık gülücük atmaya başlamış,abide ondan enerji alıyordur 💙
Rabbim yüzlerindeki mutluluğu bir ömür daim etsin
Aynen cnm 10 kilo vermişim total de 13 kg almistim zaten. İnan yemek yemeyi değilde bebek uyusada o arada bende uyuyabilsem azıcık diye bakıyorum. Bazen ona da fırsat kalmıyor. Camasir bulasik yemek yapmak gerekiyor. Hepsi çok guzel duygular ne kadar zor olsada. Onu kucağına alınca herseyi unutuyor sun. Birde bana ilk kez güldü o anı anlatamam. Rabbim hepimize sağlıklı güzel günlerini gösterir inşallah. Olmayanlara da nasip eder . Giremedigim için karıştırdım sanırım cnm begonyas doğum yapmış . Onun erken oldu galiba bu sorun mu çıktı inşallah sağlıkla ri yerindedir . Yazılan herseyi okumaya fırsatım olmadığı için böyle bihaber im herseyden kusura bakmayın ne olur. İnş sancimiz uyku düzeni mız oturunca bizde tekrar aranızda olucaz kizimla teyzelerı. 😍
40nız çıkmadan geriye hiç birşey kalmamış canım maşallah :nazar:
Burdan doğum yapmış arkadaşlardan edindiğim bilgiler hep çok faydalı yararlı oldu :) yaşadığın süreçi çok iyi tahmin edebiliyorum o yüzden. Senin dediği gibi begonyastı canım doğum yapan,çok şükür oğluda kendi sağlığıda yerinde 💙

Merhaba canım yumurtanın kalitesizliği nasıl bir durum pek bilgim yok ama bende pko ve eşimde hareket ve hız sorunu vardı. Döllenme aşamasında asıl sorunun ney olduğunu öğrendik. Döllenmede sıkıntı vardı,döllenen sayısı az oluyordu,döllenende ilerlemiyordu.
1.denemem istanbulda oldu. Daha sonra 3 denemeyi izmirde gördüm.
İzmirdeki merkez ilk tedavimde ilaç dozunun yüksek gelmesinden,kalitesiz yumurta elde edildiği kanısına varıldı. Dozu düşürüp az yumurta elde ettiler,laboratuvar aşamasında sorunun döllenmeden kaynaklandığı anlaşıldı. Bu tedavimde transfer aşamasına geçemedik.
Döllenen embriyolarım ilerlememişti.
2.tedavimde eşime ve bana doktor 3 farklı vitamin verdi. Tedaviden yaklaşık 6 ay önce kilolu olmamama rağmen 10 kilo verdim. Labarotuvar aşamasında mikrocip ve kalsiyum yöntemi uygulandı çok şükür başarı elde ettik.4 tane yumurtam donduruldu.
İlk 2si çözülüp 1si transfer edildi tutmadı.
Diğer transferde donmuş naturel transferi ile 2 tanesi çözülüp transfer edildi çok şükür kızıma hamileyim,darısı isteyen dileyen herkesin başına olsun inşallah :dua:
Karışık yazdıysam kusura bakma :)

Burdan bir arkadaşta da aynı problem vardı konuştuk baya kendisiyle ankaraya hulusi hocaya geldi daha önce transfer aşamasına gelememiş o da. Ancak şimdi hamile:) doğru tedavi ve doğru ilaç çok önemli. Belki de uygulanan ilaç seçimi yanlıştır. Bazı ilaçlar her yumurtalıkta aynı etkiyi göstermiyor bende de mesela ilk başta uygulanan ilaç yaramadı yumurtalar oluştu ama ilerlemedi. Bilemedim ki biraz bakınayım bende şu soruna kuzum bir çaresi elbet vardır. Düzenli adet gördüğün sürece pko tüp bebekte tam tersi iyi bile sayılıyor. Amh yüksekse zaten belli. Bu süre zarfında çok iyi beslenmen spor yapman çok büyük etki gösterir tedaviye katkı sağlar canım
Üç aydır spor yapıp beslenme şeklimi tamamen değiştirdim canım kilo da verdim gerçi kilon iyi demişti doktor ama bakalım hazırlıyorum vücudumu elimden geleni yaparak yazın en olmadı Ankara'ya gelmeyi düşünüyorum zaten canım bakarsın çare bulunur bana da ilgin için de çok teşekkür ederim :)

Yumurta kalitesizliği için takviye kullanın bence. İnositol, Omega 3 önemli, resveratrol koenzim q10, D vitamini önemli yeni tedaviye başlamadan en az üç ay vücudunuzu hazırlayın bence
İnofoli kullandım içinde inositol var bunun dışında iki aydır omepa Q10 ve imprly kullanıyorum canım arada da d vitamini

Merhaba canım yumurtanın kalitesizliği nasıl bir durum pek bilgim yok ama bende pko ve eşimde hareket ve hız sorunu vardı. Döllenme aşamasında asıl sorunun ney olduğunu öğrendik. Döllenmede sıkıntı vardı,döllenen sayısı az oluyordu,döllenende ilerlemiyordu.
İzmirdeki merkez ilk tedavimde ilaç dozunun yüksek gelmesinden,kalitesiz yumurta elde edildiği kanısına varıldı. Dozu düşürüp az yumurta elde ettiler,laboratuvar aşamasında sorunun döllenmeden kaynaklandığı anlaşıldı. Bu tedavimde transfer aşamasına geçemedik.
2.tedavimde eşime ve bana doktor 3 farklı vitamin verdi. Tedaviden yaklaşık 6 ay önce kilolu olmamama rağmen 10 kilo verdim. Labarotuvar aşamasında mikrocip ve kalsiyum yöntemi uygulandı çok şükür başarı elde ettik.4 tane yumurtam donduruldu.
Diğer transferde donmuş naturel transferi ile 2 tanesi çözülüp transfer edildi çok şükür kızıma hamileyim,darısı isteyen dileyen herkesin başına olsun inşallah :dua:
Ayy canım maşallah rabbim kucağına almayı nasip etsin.durumum çok benzer eşimde de hareket problemi var benim embriyolarım 3. Günden sonra ilerlemiyor.ilk tedavide doktor pko olduğumu kabul etmeyerek yüksek dozda ilaç verdi 2. De merkez değiştirdim ve düşük dozda ilaç verip kaliteli yumurta elde edelim amacımız bu dedi doktorum kalsiyum bize de uygulanmış ama fayda etmemiş.şimdi yumurtalık prp si uygulamayı düşünüyor doktor benden kan alıp ayrıştırılması yararlı hücreleri bulup yumurtalıklara enjekte edilecekmiş her seferinde sil baştan başlamak ve aynı şeyler olacak diye korkmak beni yoruyor inşallah ben de buraya avazım çıktığı kadar bağırarak hamileyim yazarım :)

Ku
Kullandığınız vitaminler neydi acaba canım

X