2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

maşallah canım maşallah. Bana ilk zamanlar herkes prematüre bebeklerin daha hızlı kilo aldığını söylemişti de inanmamıştım öyleymiş gerçekten :)
Aglamasa bile iki saate bir doyuruyorum canım , gece de aynı şekilde . Böyle devam edeceğiz , bende duydum premature bebekler daha hızlı kilo alır diyorlar inşallah boyle gider

Aglamasa bile iki saate bir doyuruyorum canım , gece de aynı şekilde . Böyle devam edeceğiz , bende duydum premature bebekler daha hızlı kilo alır diyorlar inşallah boyle gider
Evet canm 2 sAAtte bir uyandır ki sarılık olmasın. Sağlıkla hızlıca büyüsün küçük prens

Allah senden de razı olsun lafı bile olmaz
İki küçük kalp atışı haberini verdin ya bundan güzel haber olamazdı Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kuzularini inşallah
Amin kuzum benim insallah ❤
Umreci58 Umreci58 kuzumm Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah:dua:
Amin canim benim❤ insallah biraz tehlikemiz vardi ama azaldi insallah tamamen gecer🙏
Umreci58 Umreci58 hamilemi cok sevindim masallah allah kucagina almayi nasip etsin
Evet kuzum hamileyim cok sukur bu kez kalp atislarini duyduk Rabbim herkese nasip etsin cok guzel bir duyguymus😍
Ben öyle anladım kuzum:))yazmadı ama
Kizlar arada giriyorum yazdiklarinizi yeni gordum ☺😊
Hamile canım maşallah ona ve bebislerine
Canimsin😍😘

Bende ev işlerini bazen yarıda bırakıyorum sonu gelmiyor tam başlıyorum bebek durmuyor. Yinede çamaşır bulaşık hızlıca hallediyorum artık alıştım. Ben yere eğilme psikolojsini atlatamamışım hala eğilince kanama olacak bebeğe bir şey olacak diye beyin şartlamış kendini. Hala tam olarak adapte olamadım. Benim minik iyi şükür. Senin ki nasıl kuzum benim ya:KK200:
Ah cnm zor donemlerden geçtik hepimiz senin daha da zor oldu ama şükür ki yavrularimiz bizimle sağlıkla aldık kucagimiza. İnşallah sağlıkla büyütmeyi güzel günlerini görmeyi de nasip eder Rabbim. Bnm minikde iyi teyzesi çok şükür. Bu ara burun tıkanıklığımiz var . Onuda serum fizyolojik ve burun aspiratoruyle hallediyoruz. Bebeklerde oluyormuş.

Amin kuzum benim insallah ❤

Amin canim benim❤ insallah biraz tehlikemiz vardi ama azaldi insallah tamamen gecer🙏

Evet kuzum hamileyim cok sukur bu kez kalp atislarini duyduk Rabbim herkese nasip etsin cok guzel bir duyguymus😍

Kizlar arada giriyorum yazdiklarinizi yeni gordum ☺😊

Canimsin😍😘
Harika bir haber daha cok sukur saglikla devam etsin insalllah

Ah cnm zor donemlerden geçtik hepimiz senin daha da zor oldu ama şükür ki yavrularimiz bizimle sağlıkla aldık kucagimiza. İnşallah sağlıkla büyütmeyi güzel günlerini görmeyi de nasip eder Rabbim. Bnm minikde iyi teyzesi çok şükür. Bu ara burun tıkanıklığımiz var . Onuda serum fizyolojik ve burun aspiratoruyle hallediyoruz. Bebeklerde oluyormuş.
Canim cok sik pluyor burun tikanikligi 3n kicuk toz zerrecigi bile tikiyor minik burunlarini😁 aman ihmal etme temizle. Beslenmesini ve uykusunu cok kotu etkiler sadece burun solunumu yapiorlar cunku.

Yok canım doğurmadım daha :)
Haftamız küçük daha teyzesi 35.içindeyiz 🤗
Güzel dileklerin için şimdiden çok teşekkür ederiz❤ amin inşallah inşallah Rabbim o güzel günleri görmeyi cümle isteyene nasip eder :dua:
Sen şuan tam alışma süreci acemilik derken uyumaya yemek yemeye bile fırsat bulamıyorsundur canım.
Girememekte çok haklısın o yüzden ikinizde iyi olun gerisinin hiç önemi yok canım ❤

Çok teşekkür ederim canım amin inşallah cümlenin evladı adıyla mutlulukla yaşasın 💗

Çok sağol canım teşekkür ederim ❤
Utku isminin anlamını bilmiyordum beğeniyordum,şimdi anlamınıda öğrenmiş oldum çok daha beğendim 🤗
Rabbim cümlenin evladını ismiyle mutlulukla yaşamayı nasip etsin inşallah :KK68:
Şükür canım kızımda bende iyiyiz,sen nasılsın kardeşlerin uyumu alışma süreci nasıl gidiyor.
Cuma günü gittik kontrole,önümüzdeki hafta içine çağırdı tekrardan.
Haftalığa bu kontrolde geçicez heralde canım

İlk zamanlar kıskançlık daha belirgin idi şimdilerde kardeşi abiye gülücük atınca azaldı epeyi devamlı büyük ile konuşup ona sevgi ve ilginizin azalmayacagini hissettirmeye çalışıyoruz
Ben yorgun ama mutlu bir anneyim sukrediyorum her anima rabbim herkese nasip etsin inşallah kimsenin içinde kalmasin muradı

saglikla al sende meleğini inşallah güzel haberlerini alırız inşallah drdan

Çok küçük incitmemeye çalışıyorum, bir yandan da herşeyi yeni yeni öğreniyorum ama bugün kontrole götürdüm doktor evde kuvez ortamından daha iyi baktığımı söyledi canım. İki üç gündür epey uykusuz kaldım , dagildim alışınca inşallah düzeni oturtacagiz

İncitmezsin merak etme rabbim o gücü bizlere veriyor sanki evvelden beri anneymissin gibi davranmaya başlıyorsun sende eminim ki zaten dr a demiş çok güzel bakıyorsun pasama maşallah kilo alımı iyi annesi masallah

Nasılsınız taze anne 40 nankadar biraz meşakkatli geçiyor günler ilk zamanlar
Yorgun ve uykusuz cnm ama annelik herseyiyle çok güzel. Sen nasılsın minik paşa nasıl ? Bu pazar 40 imiz çıkacak cnm inşallah. İlk 3 ay sıkıntı olur sonra düzelir gibi geliyor. Onlar iyi olsunda biz de iyi oluruz inan ağlayınca dayanamiyorum çok içli ağlıyor bnm minik kızım 😓

Yok canım doğurmadım daha :)
Haftamız küçük daha teyzesi 35.içindeyiz 🤗
Güzel dileklerin için şimdiden çok teşekkür ederiz❤ amin inşallah inşallah Rabbim o güzel günleri görmeyi cümle isteyene nasip eder :dua:
Sen şuan tam alışma süreci acemilik derken uyumaya yemek yemeye bile fırsat bulamıyorsundur canım.
Girememekte çok haklısın o yüzden ikinizde iyi olun gerisinin hiç önemi yok canım ❤

Çok teşekkür ederim canım amin inşallah cümlenin evladı adıyla mutlulukla yaşasın 💗

Çok sağol canım teşekkür ederim ❤
Utku isminin anlamını bilmiyordum beğeniyordum,şimdi anlamınıda öğrenmiş oldum çok daha beğendim 🤗
Rabbim cümlenin evladını ismiyle mutlulukla yaşamayı nasip etsin inşallah :KK68:
Şükür canım kızımda bende iyiyiz,sen nasılsın kardeşlerin uyumu alışma süreci nasıl gidiyor.
Cuma günü gittik kontrole,önümüzdeki hafta içine çağırdı tekrardan.
Haftalığa bu kontrolde geçicez heralde canım
Aynen cnm 10 kilo vermişim total de 13 kg almistim zaten. İnan yemek yemeyi değilde bebek uyusada o arada bende uyuyabilsem azıcık diye bakıyorum. Bazen ona da fırsat kalmıyor. Camasir bulasik yemek yapmak gerekiyor. Hepsi çok guzel duygular ne kadar zor olsada. Onu kucağına alınca herseyi unutuyor sun. Birde bana ilk kez güldü o anı anlatamam. Rabbim hepimize sağlıklı güzel günlerini gösterir inşallah. Olmayanlara da nasip eder . Giremedigim için karıştırdım sanırım cnm begonyas doğum yapmış . Onun erken oldu galiba bu sorun mu çıktı inşallah sağlıkla ri yerindedir . Yazılan herseyi okumaya fırsatım olmadığı için böyle bihaber im herseyden kusura bakmayın ne olur. İnş sancimiz uyku düzeni mız oturunca bizde tekrar aranızda olucaz kizimla teyzelerı. 😍

Canim cok sik pluyor burun tikanikligi 3n kicuk toz zerrecigi bile tikiyor minik burunlarini😁 aman ihmal etme temizle. Beslenmesini ve uykusunu cok kotu etkiler sadece burun solunumu yapiorlar cunku.
Babasıyla birlikte temizliyoruz 😄 dediğin gibi minicik olduğu için etkileniyorlar. İlk 6 ay sadece burundan solunum yapıyorlarmış. 2 gündür kabizlik vardı bu gece rahatladık çok şükür. Mama kabizlik yapıyor dr günde 3 defa mamasina zyagi damlatabilirsin dedi birde masaj yapıyorum iyi geliyor. Geçen gün kuaföre gittim besledim altını değiştirdim uyudu ama orda saçim boyanirken kesilirken nasıl bekledim gel bana sor 😂😂 evde bebeğim var diye diye koşarak çıktım geldim neyseki bnm kız hala uyuyor du.

Kızlar iyi geceler
Bu topik görmüş geçirmiş zorlu süreçleri atlatmış kişilerle dolu gördüğüm kadarıyla
O yüzden size sormak istedim
5martta dondurulmuş 5.gün tel embriyo transferi oldum
Bugün 7.günüm ve dayanamayıp kan verdim
185 çıktı
Nolur sonuç bekleyenler daha ne istiyorsun demesin
Gününe göre fazla yüksek geldi bana
Bi anormallik olabilir mi
Siz ne düşünüyorsunuz

Kızlar iyi geceler
Bu topik görmüş geçirmiş zorlu süreçleri atlatmış kişilerle dolu gördüğüm kadarıyla
O yüzden size sormak istedim
5martta dondurulmuş 5.gün tel embriyo transferi oldum
Bugün 7.günüm ve dayanamayıp kan verdim
185 çıktı
Nolur sonuç bekleyenler daha ne istiyorsun demesin
Gününe göre fazla yüksek geldi bana
Bi anormallik olabilir mi
Siz ne düşünüyorsunuz
Bhcg değeri değişkendir her bünyede aynı oranda artış ya da yüksek-düşük artış beklenemez.
Senin bünyendeki artış yüksek seyredebilir bir başkasında çok daha düşük seyredebilir. Bu kötü bir durum olduğunu göstermez. Önemli olan 2 gün sonra düzenli artış olması (2 katı yükseliş ya da en az %60 artış olmalı). Aslında bhcg de bir yere kadar fikir verebilir. Bir süre sonra kese görünmesi ve kalp atışı duyulması ya da görünmesi gebelik oluşmuş demektir. Bence sen hiç stres yapma testi 2 gün sonra tekrarla ve sonra da kese oluşumu için bekle. İnşallah sağlıklı bir gebeliktir canım benim. Bu forumda çok çok düşük değerle sağlıklı gebelik geçiren de var. Hatta dr un değer düşük diye sürekli olumsuz konuşmalarına rağmen.
Değere takılmamak gerek biraz sabır bir kaç gün daha bekle kesin sonuç için. Bize de haber et durumunu lütfen. :KK200:

Bhcg değeri değişkendir her bünyede aynı oranda artış ya da yüksek-düşük artış beklenemez.
Senin bünyendeki artış yüksek seyredebilir bir başkasında çok daha düşük seyredebilir. Bu kötü bir durum olduğunu göstermez. Önemli olan 2 gün sonra düzenli artış olması (2 katı yükseliş ya da en az %60 artış olmalı). Aslında bhcg de bir yere kadar fikir verebilir. Bir süre sonra kese görünmesi ve kalp atışı duyulması ya da görünmesi gebelik oluşmuş demektir. Bence sen hiç stres yapma testi 2 gün sonra tekrarla ve sonra da kese oluşumu için bekle. İnşallah sağlıklı bir gebeliktir canım benim. Bu forumda çok çok düşük değerle sağlıklı gebelik geçiren de var. Hatta dr un değer düşük diye sürekli olumsuz konuşmalarına rağmen.
Değere takılmamak gerek biraz sabır bir kaç gün daha bekle kesin sonuç için. Bize de haber et durumunu lütfen. :KK200:

Teşekkür ederim
Bu anın hayalini o kadar çok kurdumki
O kadar çok isteyip dua ettim ki
Tedirginliğim hep bunlardan
İnş rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip eder
Dua edin nolurr

Teşekkür ederim
Bu anın hayalini o kadar çok kurdumki
O kadar çok isteyip dua ettim ki
Tedirginliğim hep bunlardan
İnş rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip eder
Dua edin nolurr
Ah canım benim öyle iyi anlıyorum ki seni. Tüm kalbimle diliyorum inşallah sağlıklı bir gebeliktir inşallah kucağına alırsın hasretin son bulur. Tedirginliğini soru işaretlerini çok iyi anlıyorum haklısın ama olumlu düşün çok şükür değerin iyi. İnşallah da güzelce devam etsin

A anneveoglusu tugken tugken ruhum_mavi ruhum_mavi deneyimlisiniz size sorayım dedim. Normalde bebeğin kakasının hardal sarısı olması gerek diyor nette. Benim bebeğimin hardal sarısı geliyordu ancak arada yeşil sarı renkte gelmeye başladı dikkat ediyorum üşütmemesine ama neden böyle oldu çok takıyorum dr a götürsem mi bilemedim bir kaç gündür böyle yeşil gibi geliyor. Başka bir belirti yok ateş vs gibi. Sizlerde de oldu mu böyle bir durum

@Yenilikiyigelirbelki canım nasılsın ne yaptın tedaviye tekrar başlayacak mısın.
Canım merhaba bu ara ruhen pek iyi değilim durumlar değişti bende yumurtalarım kalitesiz embriyo ilerlemiyor genetik testler yapıldı temiz çıktı çok şükür doktor yumurtalıklara prp önerdi ama bunun da kanıtlanmış başarısı yok yaza kadar beklemedeyim yazın 3. Tedaviye başkayacağım.sen nasılsın bebiş nasıl maşallah kuzucuk büyüyordur :)

X