2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Yok cnm degil ilk denemem 5 sene bekleyince insan dayanamiyo iste. Sormak istedigm aslinda 5 gune olaclarin etkisi kalir mi yanlis sonuc mu vermistir
Dondurulmuş embriyo transferi mi canım onu sordum eğe öyleyse yanılma payı olmaz. Taze transferse ilaçların etkisi olabiliyor yani çatlatma iğnesinin etkisi. Ama sende hamilesin gibi geliyor bakalım inşallah olumlu sonucu alırsın

Aylardır yazmasamda neredeyse her gün bu sayfayı takıp ediyordum. Tüp bebek tedavisi ile ikiz gebeligim oldu. Hem de sadece 2 yumurta ile 2 embriyo ile. Doktorların %35 tüp bebekle hamile kalma ihtimalin var demesi ile dünya başıma yikilmisti. İlk tedavide pozitif olmasi mucize, karnımda buyumeleri mucize, ben de anne olabileceğim Allah ın ne büyük lütfu derken; bugün kontrolde bir bebegimin gelişiminin yavasladigini öğrendim. Diğerine göre kucuktu ama fark bu kadar çok değildi. Daha 10 gün önce kontrole gittim. Şimdi biri 1800 biri 1200 gram. Bu durum gün geçtikçe daha da kotulesecek. Belki bu hafta sezeryana gireceğim. En iyi ihtimal 2 hafta içinde. Nolur dua edin. Burda benimle aynı durumda olan varsa lutfen yardım edin. Hangi süreçlerden gectiniz? Doktor büyük olan için küçüğü feda edebiliriz dedi. İkisinin birden sağlığını riske atmış da olabiliriz dedi. Perinatolojiye yönlendirip ona göre karar vermemizi isteyecekmis. Bir daha çocuğumun olma ihtimali de çok çok az.
Allah yardımcın olsun canım benim inan kalpten hissediyorum üzüntünü. Bence haftan iyi bebeklerin kilosu da iyi. Kuvöz de kalırlar kilo kontol altına alınır. Akciğer geliştirici iğne yapılır bu aralar sana. Bebeklerim ciğer gelişimini hızlandırmak için. Benim duyduğum ve bildiğim zaten genelde ikizlerden birinin gelişimi daha yavaş kilosu daha az oluyor. Burada bir arkadaşımız da 29. Haftada acil sezaryenle ikizlerini doğurdu ikisi de kuvözdeler. Gelişimi yavaş diye her şey bitmiş değil bence. Daha az kilo ile doğup atlatan bir çok bebek var. Rabbim yeter ki ol desin. Ömürleri varsa kim ne derse desin mani olamaz sen içini ferah tut kendini üzme bebeklerini de üzme. Dua ederim bende inşallah bu sınavı da güzelce atlatırsınız Rabbim güç versin canım benim

Kızlar 1 parmak açılmam var, rahim ağzı bayağı kısalmış, yumuşamış, bebiş iyi, ben iyiyim, kafa o kadar aşağıda ki ölçemiyoruz :) ama tahmini 3400 gr, 51 cm. Artısını eksisini konuştuk.... Alttan muayenede biraz bilerek zorladı. Bu yaptığım tetikler büyük ihtimalle dedi. Başlamazsa perşembe muayene, cuma yatış ve suni olarak planladık. Bu durumda en geç cumartesi kollarımda prenses. :dua::rolleyes::KK73::confused:
En yani sonunda :)) bir zahmet gelsin nazlı deniz hanım yaa. Hadi inşallah kolaylıkla atlatırsınız kuzum. Eltim de koruda yaptı suni sancıyla 1-2 saatte doğurdu hemen şok olmuştuk. Gayet kolay geçmişti doğumu. İnşallah sende öyle olacak. Boylu olanların doğumu daha kolay olurmuş çok duydum bunu bak (bu arada sen de uzun boylu bir hanımdın hatırladığım):KK8:. Heyecanla haber bekliyorum senden:KK73:

İnnnşallah canımmmm. Peki suni sancıyla başlamamız, sonrasında epidural almama engel değil di mi?
Engel degil canim. Ilk basta senin kasilmalarin olur zaten bence artik cunku acilmalar yumusama olmus. 8cm di bnm acilma ama hala duzenli degildi kasilma. Ikinma hissi yoktu falan .
eben gelip kontrol eder surekli acilmaya bakar eli orda iken ikindirir seni . Kendi de dogal seyrinde olur belki hersey. Ayyyy cok heyecanli tekrar yasiyir gibiyim :KK66:))))))

:skandal:ay evet canım :KK55:
Hastane çantasını hazırladım bu akşam. Sırtımda yük gibiydi. Beyfendinin son parti kıyafetlerini attım makineye renkli diye sona bırakmıştım. Eksiklerin hemen hemen hepsini aldık. Bakalım sadece gelmesi kaldı :) Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.
Bitmis hazirliklar aminnnnnnn .evkat kokusundan mahrum birakmasin rabbbim. Tarifsiz bir duygu :KK200::KK200:
Senin dr da koyuyormu instgrma . Bakardik senin beyfendiyede:emir_bebek:

Kizlar sabah bisey farkettim bebek hareket ettikten sonra karnimin sag tarafinda toplandi bebek galiba sola gore daha cikikti sag tarafim bu normalmi esim kafasini felan dayamistir diyo
Çok normal canım şekilden şekile sokacak karnını daha o küçük mucize

Aylardır yazmasamda neredeyse her gün bu sayfayı takıp ediyordum. Tüp bebek tedavisi ile ikiz gebeligim oldu. Hem de sadece 2 yumurta ile 2 embriyo ile. Doktorların %35 tüp bebekle hamile kalma ihtimalin var demesi ile dünya başıma yikilmisti. İlk tedavide pozitif olmasi mucize, karnımda buyumeleri mucize, ben de anne olabileceğim Allah ın ne büyük lütfu derken; bugün kontrolde bir bebegimin gelişiminin yavasladigini öğrendim. Diğerine göre kucuktu ama fark bu kadar çok değildi. Daha 10 gün önce kontrole gittim. Şimdi biri 1800 biri 1200 gram. Bu durum gün geçtikçe daha da kotulesecek. Belki bu hafta sezeryana gireceğim. En iyi ihtimal 2 hafta içinde. Nolur dua edin. Burda benimle aynı durumda olan varsa lutfen yardım edin. Hangi süreçlerden gectiniz? Doktor büyük olan için küçüğü feda edebiliriz dedi. İkisinin birden sağlığını riske atmış da olabiliriz dedi. Perinatolojiye yönlendirip ona göre karar vermemizi isteyecekmis. Bir daha çocuğumun olma ihtimali de çok çok az.

Burda hep seni ve D _Depply_ örnek veriyorum arkadaşlara ikinci gün embriyosu ile gebe kaldılar diye seni merak ediyordum şükür kuzualrin büyümüş sağlıkla merak etme Allah'ın izniyle ikiside seninle olacak arkadaşım
Sen beslenmene dikkat et bize gelişmeleri bildir oldumu Allah'a emanet olun canım

Kızlar 1 parmak açılmam var, rahim ağzı bayağı kısalmış, yumuşamış, bebiş iyi, ben iyiyim, kafa o kadar aşağıda ki ölçemiyoruz :) ama tahmini 3400 gr, 51 cm. Artısını eksisini konuştuk.... Alttan muayenede biraz bilerek zorladı. Bu yaptığım tetikler büyük ihtimalle dedi. Başlamazsa perşembe muayene, cuma yatış ve suni olarak planladık. Bu durumda en geç cumartesi kollarımda prenses. :dua::rolleyes::KK73::confused:

Canım sana bakmaya geldim doğurdun mu diye masallah maşallah prensese sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah rabbim

Burda hep seni ve D _Depply_ örnek veriyorum arkadaşlara ikinci gün embriyosu ile gebe kaldılar diye seni merak ediyordum şükür kuzualrin büyümüş sağlıkla merak etme Allah'ın izniyle ikiside seninle olacak arkadaşım
Sen beslenmene dikkat et bize gelişmeleri bildir oldumu Allah'a emanet olun canım
Ben güzel gelişmesi için muz, kaşar, ve bolca yoğurt yemesini tavsiye ederim. Allah yardımcınız olsun bunarada kilolarıda iyi inşallah sorunsuz doğarlar minikler.

Kizlar belki faydasi olur

Eklentiler

• Screenshot_20190219-142833.jpg
    Screenshot_20190219-142833.jpg
    144,6 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_20190219-142632.jpg
    Screenshot_20190219-142632.jpg
    146,6 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_20190219-142843.jpg
    Screenshot_20190219-142843.jpg
    148,6 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_20190219-142642.jpg
    Screenshot_20190219-142642.jpg
    159,4 KB · Görüntüleme: 47
İyiyiz canım 6 ay bitti. Çok şükür büyüyor oğlusum. Siz nasılsınız kaç aylık oldunuz nasıl gidiyor?
Maşallah sana ve kuzuna canım maşallah zaman nasıl hızla geçiyor

Bizde iyiyiz şükür 54 günlük olduk bizde gaz sancısı ile bogustuk epeyi şimdilerde daha iyi canım

Maşallah sana ve kuzuna canım maşallah zaman nasıl hızla geçiyor

Bizde iyiyiz şükür 54 günlük olduk bizde gaz sancısı ile bogustuk epeyi şimdilerde daha iyi canım
Oyy kıyamam ben ona. Oluyor bir çok bebekte geçer kısa zamanda zaten. O bile büyümüş zamana bak yaa...su gibi akıp gitmiş aylar. Neler konuşuyorduk şimdi neler konuşuyoruz

X