2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Aylardır yazmasamda neredeyse her gün bu sayfayı takıp ediyordum. Tüp bebek tedavisi ile ikiz gebeligim oldu. Hem de sadece 2 yumurta ile 2 embriyo ile. Doktorların %35 tüp bebekle hamile kalma ihtimalin var demesi ile dünya başıma yikilmisti. İlk tedavide pozitif olmasi mucize, karnımda buyumeleri mucize, ben de anne olabileceğim Allah ın ne büyük lütfu derken; bugün kontrolde bir bebegimin gelişiminin yavasladigini öğrendim. Diğerine göre kucuktu ama fark bu kadar çok değildi. Daha 10 gün önce kontrole gittim. Şimdi biri 1800 biri 1200 gram. Bu durum gün geçtikçe daha da kotulesecek. Belki bu hafta sezeryana gireceğim. En iyi ihtimal 2 hafta içinde. Nolur dua edin. Burda benimle aynı durumda olan varsa lutfen yardım edin. Hangi süreçlerden gectiniz? Doktor büyük olan için küçüğü feda edebiliriz dedi. İkisinin birden sağlığını riske atmış da olabiliriz dedi. Perinatolojiye yönlendirip ona göre karar vermemizi isteyecekmis. Bir daha çocuğumun olma ihtimali de çok çok az.
Canım ikizlerde bu tür sorunlar çok oluyormuş.
Kan akışı yetersiz geliyor heralde diye düşünüyorum 2 bebek olunca.
Benim tek ama acmiz 16.haftadan beri geriden geliyor.
Buda kiloyu etkiliyor,15te bir kontrole gidiyorum.
Gelişimi durmadığı,kilo aldığı sürece hiçbir sorun yok diyor benim doktor.
Bir ara aradaki fark 17 güne kadar çıkmıştı,bu hafta çok şükür birazda olsun azalmış.
İnşallah tamamen kapatır gününde saatinde gelişimini tamamlamış bir şekilde kucağımıza almak nasip olur.
Kızlar 1 parmak açılmam var, rahim ağzı bayağı kısalmış, yumuşamış, bebiş iyi, ben iyiyim, kafa o kadar aşağıda ki ölçemiyoruz :) ama tahmini 3400 gr, 51 cm. Artısını eksisini konuştuk.... Alttan muayenede biraz bilerek zorladı. Bu yaptığım tetikler büyük ihtimalle dedi. Başlamazsa perşembe muayene, cuma yatış ve suni olarak planladık. Bu durumda en geç cumartesi kollarımda prenses. :dua::rolleyes::KK73::confused:
Açılmam var yazısını okuyumca bebiş geldi dedim :KK45:
Heyecanlı 3-4 gün bekleyiş başladı desene :anne:

Avalon80 Avalon80 canım nasılsın var mı gelişme :KK51:

Akşam hep sancım vardı, regl sancısı gibi ama periyodik olamadı. kahverengi akıntım var. Çatım zaten yok artık benim, varsa da kopup düşecek sanırım. Plates topunda 1 saat geçirdim, suyum falan gelsin diye, ama uyuyunca geçti. Kız yerinden memnun, kıpır kıpır Allahtan da bir de o iyimi diye tereddüt etmiyorum. Biz suni sancıya kalıcaz, çok stres yapmaya başladım. Umarım sezaryana mecbur kalmam. Camı açıp doğuramıyorum diye bağırasım var valla. :rolleyes: Gerçi insanlar 42 de doğuruyor ama benimki 30 civarı döndü, 34 te kafayı yasladı, 36 da kanala girdi hem önceden beridir bekliyoruz hem uzun süredir son hafta sıkıntısını fazlaca çekiyorum... :confused:

Akşam hep sancım vardı, regl sancısı gibi ama periyodik olamadı. kahverengi akıntım var. Çatım zaten yok artık benim, varsa da kopup düşecek sanırım. Plates topunda 1 saat geçirdim, suyum falan gelsin diye, ama uyuyunca geçti. Kız yerinden memnun, kıpır kıpır Allahtan da bir de o iyimi diye tereddüt etmiyorum. Biz suni sancıya kalıcaz, çok stres yapmaya başladım. Umarım sezaryana mecbur kalmam. Camı açıp doğuramıyorum diye bağırasım var valla. :rolleyes: Gerçi insanlar 42 de doğuruyor ama benimki 30 civarı döndü, 34 te kafayı yasladı, 36 da kanala girdi hem önceden beridir bekliyoruz hem uzun süredir son hafta sıkıntısını fazlaca çekiyorum... :confused:
Hayırlısı olsun canm:) Deniz hanım memnun hayatından demek ki :KK200: benimkinin en başından beri kafası aşağıdaydı. Çok da fazla durmadı zaten. Rahat edemedi 34.haftada geldi :KK48:

Kızlar buarada atopik dermatit ve konak için mustelanın stelatopia serisini kesinlikle tavsiye ederim. Şampuan ve nemlendiricisini kullanıyoruz. Hemen etkisini gösterdi. Musteladan şaşmayacağım bundan sonra.

Ben de mustelanın aynı 4 lü bakım setini aldım muhendisinoğlundan bakarak. Bez sleepy aldım bakalım sızıntı yapacak mı.

Ben de mustelanın aynı 4 lü bakım setini aldım muhendisinoğlundan bakarak. Bez sleepy aldım bakalım sızıntı yapacak mı.
Yanlış gruba yazmışım:) neyse burdakilerin de işine yarar:) Prima bizi pişik yaptı sleepy ve minies kullanıyorum çok memnunum.

Kızlar buarada atopik dermatit ve konak için mustelanın stelatopia serisini kesinlikle tavsiye ederim. Şampuan ve nemlendiricisini kullanıyoruz. Hemen etkisini gösterdi. Musteladan şaşmayacağım bundan sonra.
Basindan beri mustela kullaniyirum canim ben. Paketini almistim cok memnunum. Pisik kremide dahil hiic pisik olmadi oglum

Basindan beri mustela kullaniyirum canim ben. Paketini almistim cok memnunum. Pisik kremide dahil hiic pisik olmadi oglum
Pişik kremini bende kullanıyordum canm ama şampuan ve nemlendirici de aldm şimdi çok memnunum. Konak vardı kalmadı hiç bişey. Bir de yanakları pütür pütürdü atopik dermatit dedi doktor. Bol bol nemlendir dedi. Mustelanın bu bahsettiğim serisi geçirdi tamamen.

Evet hicbisey birakmiyor. Bazen haftada 1 yapti4digimda dusu yavastan pullanma oluyor sac derisinde konak .hemen yikayinca geciyor.kesinlikle mukemmmel urunler. Bebe yagida var bend. Tamamen bitkisel oldugu icin ben her zman bu urunu kullanmayi dusunuyorum. Buyuyunce bile sampuani ve nemlendiricisini cunku butun urunler kimyasal dolu.. Hatta ben ellerime bazen suruyorum menlendiricisini:))

Canım ikizlerde bu tür sorunlar çok oluyormuş.
Kan akışı yetersiz geliyor heralde diye düşünüyorum 2 bebek olunca.
Benim tek ama acmiz 16.haftadan beri geriden geliyor.
Buda kiloyu etkiliyor,15te bir kontrole gidiyorum.
Gelişimi durmadığı,kilo aldığı sürece hiçbir sorun yok diyor benim doktor.
Bir ara aradaki fark 17 güne kadar çıkmıştı,bu hafta çok şükür birazda olsun azalmış.
İnşallah tamamen kapatır gününde saatinde gelişimini tamamlamış bir şekilde kucağımıza almak nasip olur.

Şimdiye kadar hep 1 hafta geriden geliyordu. Problem olmaz demişti doktor. Göbek kordonundan kan akışı azalmış. Ben 30 haftalığim bir bebeğim 27 de şuan. Bu durum giderek kötüleşip organları etkileyecek seviyeye gelirmiş. Yani kritik seviyeye 2-3 haftada gelirmiş. Hatta her an bu durumla karşı karşıya kalabilirim

Bursada yaşıyorum. Kendi doktorum çalıştığı hastanenin yoğun bakımınin yeterli olmayacağını söyledi. Şevket Yılmaz Eğitim araştırmaya yönlendirdi. Oradaki perinatoloji doktoruna muayene olduk. Hastanenin yoğun bakiminin iyi olduğunu söyledi. Özel hastanemi bulsam üniversiteye mı gitsem eğitim araştırma mı kafam çok karisti. Sezer yanımı hiç bilmediğim bir doktor yapmış olacak. Bir de diğer bebeğim sağlıklı olabilecekken ona da yazık olacak çok uzuluyorum

Bursada yaşıyorum. Kendi doktorum çalıştığı hastanenin yoğun bakımınin yeterli olmayacağını söyledi. Şevket Yılmaz Eğitim araştırmaya yönlendirdi. Oradaki perinatoloji doktoruna muayene olduk. Hastanenin yoğun bakiminin iyi olduğunu söyledi. Özel hastanemi bulsam üniversiteye mı gitsem eğitim araştırma mı kafam çok karisti. Sezer yanımı hiç bilmediğim bir doktor yapmış olacak. Bir de diğer bebeğim sağlıklı olabilecekken ona da yazık olacak çok uzuluyorum
Çok iyi bir doktora gidin bu konuda özel hastanelerin yoğun bakım ve acilleri devlet gibi ücretsiz diye biliyorum gerekirse Ankara ya da İstanbul’da çok iyi bir doktor olsun

Allah yardımcın olsun canım benim inan kalpten hissediyorum üzüntünü. Bence haftan iyi bebeklerin kilosu da iyi. Kuvöz de kalırlar kilo kontol altına alınır. Akciğer geliştirici iğne yapılır bu aralar sana. Bebeklerim ciğer gelişimini hızlandırmak için. Benim duyduğum ve bildiğim zaten genelde ikizlerden birinin gelişimi daha yavaş kilosu daha az oluyor. Burada bir arkadaşımız da 29. Haftada acil sezaryenle ikizlerini doğurdu ikisi de kuvözdeler. Gelişimi yavaş diye her şey bitmiş değil bence. Daha az kilo ile doğup atlatan bir çok bebek var. Rabbim yeter ki ol desin. Ömürleri varsa kim ne derse desin mani olamaz sen içini ferah tut kendini üzme bebeklerini de üzme. Dua ederim bende inşallah bu sınavı da güzelce atlatırsınız Rabbim güç versin canım benim

Bebeğimin biri 27. Haftada şuan 3 hafta geride. 10 günde bir anda nasıl bu kadar geride kalır anlamadım. Rabbim yardımcımız olsun. Ciğer geliştirici iğne vurdular. İnşallah 2-3 hafta bari kalırlar benimle.
Allah razı olsun.

Burda hep seni ve @_Depply_ örnek veriyorum arkadaşlara ikinci gün embriyosu ile gebe kaldılar diye seni merak ediyordum şükür kuzualrin büyümüş sağlıkla merak etme Allah'ın izniyle ikiside seninle olacak arkadaşım
Sen beslenmene dikkat et bize gelişmeleri bildir oldumu Allah'a emanet olun canım

Allah razı olsun. Şunu anladım ki aslında önemli olan hamile kalabilmek değilmiş. Gebeliğin sağlıklı ilerleyebilmesi önemliymis. Allah her isteyenin kucağını boş birakmasin

Her şer gozukende bir hayır vardır canım, diğeri için de belki erken doğum olursa daha iyi olacak , haftasını tamamlasa belki de başka riskler olacaktı biz bilemiyoruz işte.. o açıdan hiç üzülme 1800 kg demiştin o belki 2 kg olacak doğumda eğer öyle olursa küveze girmesine gerek bile kalmaz kilo açısından

Kızlar sizde de 30. Haftada artık hamilelikten ve agırlıktan sıkılma basladı mı bir an önce zaman geçse de dogsa dediniz mi ? Ben artık agırlastıgımı hissediyorum bir iş yapınca hemen nefes nefese kalıyorum sonra uzanınca oglumun hareketlerini hissedince bir gülümsüyorum aslında bu günleri de özleyecemmm diyorum yani değişik ruh halleri içindeyim

X