2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Bebeğimin biri 27. Haftada şuan 3 hafta geride. 10 günde bir anda nasıl bu kadar geride kalır anlamadım. Rabbim yardımcımız olsun. Ciğer geliştirici iğne vurdular. İnşallah 2-3 hafta bari kalırlar benimle.
Allah razı olsun.

CAnım 3 haftadan uzun gerilikler ciddiye alınır diye biliyorum devlette ne dediler ben istanbuldayım benim arkadaşım tek gebelikti 4 hafta geriden gelmesine rağmen eğitim araştırma bu durunu sezeryan endikasyonu olarak görmedi ve 37-38 de normal Doğum zamanında dünyaya geldi içini ferah tut ikisi de yaşam haftası u atlatmış çok şükür , bi kaç dr un fikrini almak sezeryan zamanlaması için daha iyi olur onun özeldeki dr da sezeryan planlayalım dılarda çabuk gelişir demişti ama devlet dediğim gibi planlamaya gerçek görmedi.

Rabbimiz ömür verdikten sonra 500 gr da Yaşar , vermeyince 3500 da yaşamaz biz rahat olalım bebeklerimiz de üzülmesin sağ Salim kavuşmak nasip olsun cümlemize

Kızlar hayırlı cumalar.. Aklıma geldi (eğlencesine) topiğimizin “en”leri yazmak istedim:)) yazdıklarınızla bana hissettirdiklerinizden yola çıktım
Topiğin;
En deneyimlisi A anneveoglusu
En güçlüsü @becidina
En özlenen @Dlk2606
En kibar tugken tugken
En cool @Turkuazvesari
En meraklı @Egehanezra
En araştırmacı @tuana05
En dirayetli S sinemis25
En sevimli @Brave and beautiful
En bilinçli @ruhum_mavi
En sevecen melike222 melike222
En yardımcı begonyas begonyas
En konuşkan @Mucizemm1234
En hoşsohbet Avalon80 Avalon80
En düşünceli @Brunettex
En hassas @natalia01
En şüpheci @Cinar1453
En sabırlı @anidefteri
En kaçak @Deepblue_6
En sağlam @morestrong
En duygusal @kanaryamm
En iyi kalpli @456578
En iyimser @Adanagelini
Ah cnm benim yaa mesajlara bakamadım daha doğurmak üzeresin heralde ya da doğurdun Rabbim yardımcın olsun inşallah.Ben aralıktan beri uğraşıyorum sonunda 2 embiriyo genetikten sağlam çıktı.2 tane oluşmuştu zaten çok şaşırdık Mart ın 3. Haftası gibi transfer olacak inşallah. Bu sefer 2 embiriyoyu da koyacaklar.Hayırlısı olur inşallah❤️

Ah cnm benim yaa mesajlara bakamadım daha doğurmak üzeresin heralde ya da doğurdun Rabbim yardımcın olsun inşallah.Ben aralıktan beri uğraşıyorum sonunda 2 embiriyo genetikten sağlam çıktı.2 tane oluşmuştu zaten çok şaşırdık Mart ın 3. Haftası gibi transfer olacak inşallah. Bu sefer 2 embiriyoyu da koyacaklar.Hayırlısı olur inşallah❤️
Canımmm çok sevindim hadi hayırlı olsun hayırlısıyla tutunurlar inşAllah

Kızlar sizde de 30. Haftada artık hamilelikten ve agırlıktan sıkılma basladı mı bir an önce zaman geçse de dogsa dediniz mi ? Ben artık agırlastıgımı hissediyorum bir iş yapınca hemen nefes nefese kalıyorum sonra uzanınca oglumun hareketlerini hissedince bir gülümsüyorum aslında bu günleri de özleyecemmm diyorum yani değişik ruh halleri içindeyim
Tadını çıkar hamilelik inan çok ozleniyor

Çok sevindim seninde güzel haberlerini alacağız Allah'ın izniyle

Yaa çok güzel haber bu inşallah ikisi de tutunur kuzum çok sevindim inan ki. O kadar emek verdin inş mükafatını verir Rabbim. İkisi de genetikten sağlam geldiyse yine Allah bilir ama tutma ihtimali çok yüksek. Ben doğurdum çok şükür canım darısı isteyen uğraşan tüm kardeşlerime olsun inşallah:dua::KK200:

Kan akışının azalmasından dolayı aradaki fark açılmış canım.
Gün içinde limonku su tüket kan akışı dahada bozulmasın.
İkizlerde bu durum daha çok oluyormuş canım Allah yardımcın olsun.
Bazen bebeklerin anne karnında durmasındansa ameliyatla alınması beslenip büyümeleri için daha iyi diyor doktorlar

Aylardır yazmasamda neredeyse her gün bu sayfayı takıp ediyordum. Tüp bebek tedavisi ile ikiz gebeligim oldu. Hem de sadece 2 yumurta ile 2 embriyo ile. Doktorların %35 tüp bebekle hamile kalma ihtimalin var demesi ile dünya başıma yikilmisti. İlk tedavide pozitif olmasi mucize, karnımda buyumeleri mucize, ben de anne olabileceğim Allah ın ne büyük lütfu derken; bugün kontrolde bir bebegimin gelişiminin yavasladigini öğrendim. Diğerine göre kucuktu ama fark bu kadar çok değildi. Daha 10 gün önce kontrole gittim. Şimdi biri 1800 biri 1200 gram. Bu durum gün geçtikçe daha da kotulesecek. Belki bu hafta sezeryana gireceğim. En iyi ihtimal 2 hafta içinde. Nolur dua edin. Burda benimle aynı durumda olan varsa lutfen yardım edin. Hangi süreçlerden gectiniz? Doktor büyük olan için küçüğü feda edebiliriz dedi. İkisinin birden sağlığını riske atmış da olabiliriz dedi. Perinatolojiye yönlendirip ona göre karar vermemizi isteyecekmis. Bir daha çocuğumun olma ihtimali de çok çok az.

Canim hic korkma. Benim arkadasimda tup bebek yaptirdi. Ucuz oldu. Doktor birini almamiz lazim dedi ama o aldirmadi. Ucuyle 27 haftaya geldi ama biri karninda oldu. Dr acil sezeryanla digerlerinin de alinmasi lazim gelisimini engelliyor dedi ve arkadasim 27 haftada iki tane bebegini dogurdu. Biri 700 gr digeri 1000 gr di. Kuvezde kaldilar. Su an bir yasindalar. O iki minicik bebegin su an ki halini gorsen sasirir kalirsin ikisi de o kadar tombik ve saglikli ki :) İnsallah sende sikintisiz atlatirsin ve bebeklerini saglikla kucagina alirsin ki senin bebeklerinin kilosu cok iyi masallah. Ben 31 haftaligim bebegimin kilosu 1400 ve erken dogum riskim var. Allah buyuk bu yuzden icini ferah tut

Bende onu merak ediyordum inşallah güzel haberlerini alacağız yakında Avalon80 Avalon80
Avalon80 Avalon80 yazmadı dimi :KK51: doğurdu inşallah .. bebisle ilgileniyordur.. merakla doğum hikayesini bekliyorum
Avalon80 Avalon80 naptın canım merak ediyorum seni

Yok kızlar, kahve akıntımı aradım söyledim Dr sabah muayeneye çağırdı, dedim yatıracak beni her halde gece heyecandan hiç uyuyamadım. Dr baktı,, çok kısalmış, artık bugün veya gece gelir olmadı sabah 7,5 doğumhaneye yatıyorsun dedi. Eve geldik uyumuşum baya. Şu an güzel sancım var bakalım gece nolucak, ama en geç yarın 7,30 da suniyi alıyorum. Dualarınızı bekliyorum canlar olur mu?

Yok kızlar, kahve akıntımı aradım söyledim Dr sabah muayeneye çağırdı, dedim yatıracak beni her halde gece heyecandan hiç uyuyamadım. Dr baktı,, çok kısalmış, artık bugün veya gece gelir olmadı sabah 7,5 doğumhaneye yatıyorsun dedi. Eve geldik uyumuşum baya. Şu an güzel sancım var bakalım gece nolucak, ama en geç yarın 7,30 da suniyi alıyorum. Dualarınızı bekliyorum canlar olur mu?
Allah yardımcın olsun canım :KK200: inatçı kız sevdi annesinin gobusunu gelmek istemedi bugünde demekki.. sağ salim kucağına al evinize dönün inşallah :anne:

Cok heycanlandik canim sen yazmayinca hadi hayirlisi guzelce uyu dinlen ..hafif ama enerji veren biseyler yemeyi unutma doguma giderken son yalniz gecen yarin kollarinda olacak nazli kiz . Saglikla kavusun insallah allah yardimcin olsun. Sen de uykusuz anneler kervanina katiliyorsun :)))))

Sende insallah canim pasayi saglikla kolaylikla al. Kontrolun ne zman
Amin canım :KK200: yarın öğleden sonra heyecanlıyım bende, dönüp donmedigini çok merak ediyorum. Dönmediyse doktor ne diyecek vs. kafamda deli sorular.. eskisi kadar harekette etmiyor buda kafamı bu aralar kurcaladi gidersem içim rahat edecek

Amin canım :KK200: yarın öğleden sonra heyecanlıyım bende, dönüp donmedigini çok merak ediyorum. Dönmediyse doktor ne diyecek vs. kafamda deli sorular.. eskisi kadar harekette etmiyor buda kafamı bu aralar kurcaladi gidersem içim rahat edecek
Insallah donmustir canim. Guzel haberlerle don yaz bizede mutlaka senide cok merak ediyorum ben. Saglikla kavusunda dogum sekli onemli degil . Bazen arada bakiyorum benm dr.sayfasinada allahim nasil bir mucize yasiyoruz
yasayinca daha iyi anlayacaksin. Sorunsuz gecsin saglikla kavusun yeter.

Insallah donmustir canim. Guzel haberlerle don yaz bizede mutlaka senide cok merak ediyorum ben. Saglikla kavusunda dogum sekli onemli degil . Bazen arada bakiyorum benm dr.sayfasinada allahim nasil bir mucize yasiyoruz
yasayinca daha iyi anlayacaksin. Sorunsuz gecsin saglikla kavusun yeter.
Amin canım, yazicam inşallah :anne:
Rabbim herkesin evladına sağlık sıhhat nasip etsin, isteyen herkese de nasip etsin inşallah

X