2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Peki asilama nasil.bir yontem? Asilamayi bana her iki doktor da hic onermddi. Ikisi de tup bebek olabilir dedi. Asilamanin farkli kosullari mi var acaba

Peki asilama nasil.bir yontem? Asilamayi bana her iki doktor da hic onermddi. Ikisi de tup bebek olabilir dedi. Asilamanin farkli kosullari mi var acaba
Aşılama da sizin vücudunuzu hazırlayıp eşinizden aldıkları spermi uygun zamanda size vermiş oluyorlar . Tüp bebekte ise sizin yumurtaliklari ilaçlar ile büyütüp rahminizi kalınlaştıriyorlar . Sonra opu oluyorsunuz yani anestezi altında gelişen yumurtalarınizi alıp aynı gün esinizden aldıkları sperm ile döllendirmek üzere bir araya getiriyorlar. 2-3-5 bekletiliyor en kaliteli olan sağlıklı embriyo ve ikiz olacaksa embriyolar sizin rahminize transfer ediliyor. Sonrasında 10-12 günde olumlu yada olumsuz sonuç aliyorsunuz.

İki doktor da aynı şekilde yönlendirdi ise ve siz bu doktorlara güveniyorsanız tüp bebek merkezlerini araştırabilirsiniz . Ücretsiz ön görüşme yapılıyor doktorlar ile . Bütün sonuclarinizla gidiyorsunuz. Rahim filmi, sperm testi, kan tahlilleri , ultrason sonuçları vs. Ön görüşme de kafanizda takılan herşeye yanıt almış olur karar verirsiniz

Yani. Emin degilim acikcasi. Neye gore tup bebek dediler de asilama demediler hic bilmiyorum. Asilama daha az zahmetli bi ssurec belli ki. O sekilde olabilse daha iyi olur tabi

Yani. Emin degilim acikcasi. Neye gore tup bebek dediler de asilama demediler hic bilmiyorum. Asilama daha az zahmetli bi ssurec belli ki. O sekilde olabilse daha iyi olur tabi
Aşılama da şans tüp bebeğe göre daha az tabi. Yumurtalık rezervine ve diğer etkenlere göre karar vermiş olabilirler. Allah iyi doktorlarla , iyi bir hastane ile karsilastirsin her zaman. Umarım en doğru kararı verir en kısa sürede hamile kalırsınız hakkinizda hayırlısı olsun inşallah

Merhaba, benim de yaşım 38 ve amh ım 0,47. Şu şekilde açıklamaya çalışayım... 0.47 amh demek artık bizim yumurtalık depolarımız baya azalmış, tencerenin dibini sıyırıyoruz gibi bişey. Yaşın 38 olması ise az sayıda kalan yumurtanın bir de kalitesiz olması demek. Mesela daha normal bir insanda tüp bebek ilaçlarıyla yapılan tedavide 14-20 yumurta toplanıp en az 5-6 sı 5. Güne kadar kaliteli olarak ulaşabilirken , bizlerde (örnek olarak) 6 yumurta toplanıyor, bunun 5 i dolu çıkıyor, 4 ü anca dölleniyor, 3 ü sağlıklı bölünmeye devam ederken, 1 i kaliteli olarak anca 3. Güne ulaşırsa anne karnına transfer oluyor gibi düşün... üstelik bu döllenme tüp bebekte en sağlıklı ve hareketli sperm seçilerek yapılıyor. Embriyonun kaliteli olması ve rahimin gerekli şartlara ulaşması tutunmayı etkiliyor. Rahim de kontrollü olarak istenen şartlara getiriliyor.

Aşılamada ise: eşten alınan spermler o ay oluşan yumurtanın üzerine püskürtülüyor. Yani yumurta 1-2 adet oluyor ama dolumu boş mu, yaşımızdan dolayı acaba kaliteli olan mı tam olarak bilinmeyen bir zamanda, spermlerinde doğal olarak döllemesi bekleniyor. Bu yüzden şans daha az derler, yani bu yarı doğal bir yöntem. Bana da hiç zaman ve para kaybetmeye gerek yok hemen tüp bebek demişlerdi. Ben 3. Tüp bebek denememde tutturdum. Tabi seçim sizin, eğer Allah ol derse ilk aşılamada bile denk gelir olur, tüp bebeğe gerek kalmayabilir

Ya da benim gibi amh 3,92 oluyor, yeterli yumurta da var ama 7 denemede 5. Güne ulaştıkları halde sağlıklı embriyo bulunamıyo.. MASLOW

Allah kolaylık versin canım çok zor yahu, inşallah kısa sürede geçer. Kefir içmeyi denedin mi?
Yasak canim sut urunleri
Aglama nobetlerine maalesef bir care yok. 3 ayi doldurunca bicak gibi kesilir dedi dr.umuz hayirliis bakalim saglikli cok sukur aglamasinida cekiyoruz bir sekilde zorda olsa

:)))) insallah cekmez canim .cunku yasayan bilir psikoloji falan birakmiyor degisik bisey ))
Herkes oyle diyor kolikler icin daha cabuk algiliyorlarmis guclu oluyorlarmis . Bizimkini birazda olsa sakinlestiren tek sey plates topu uzerinde yaylanmak o sekilde gazda cikariyor oyle uyuyor falan

O annenin ellerinden öpüyorum benim yavrunda gazlı devamlı ağlıyor veya inliyor herşeyi denedim yok olmuyor tugken seni öyle iyi anlıyorum ki
Ayy canim benimm kiyamam minik bedenler neler cekiyor hicbir sey care degil vanim. Bitkisel probiyotik kullaniyoruz dr.umuz verdi ama verirken bu sadece anne babayi rahatlatir ilac kullaniyormu evet kullaniyor diyip psikiolojik olarak sizi sakinlestirir dedi. Sindirim sistemi gelismediginden bunun tek caresi zman dedi. Bizde sicak tutuyoruz masaj yaylanma falan derken minicikte olsa rahatlarsa sukurediyoruz . Kiraz cekirdegi birazda olsa uykusuna iyi geldi isitip karnina koyuyoruz. Insallah zman cabucak gecer de rahatlariz

Canım benim rabbim yardımcın olsun inşallah tez zamanda geçer bebeğinde sende rahat edersin rabbim başka sıkıntı vermesin inşallah geçmiş olsun
Sagol canim insallah allah razi olsun
Sende saglikla kavus yavruna cok kolay bir sekilde.

Cok tesekkur ediyorum. Peki tup bebek oncesinde yunurta toplatma,embriyo biriktirme vb birseyler yapilirsa daha iyi olur diyorlar. Ne tavsiye edersiniz bana bun surec icin

Kizlar benim belime iki uc gunde bi kramp giriyor 10 dakika felan sonra geciyor cok agriyor normalmi bu

Cok tesekkur ediyorum. Peki tup bebek oncesinde yunurta toplatma,embriyo biriktirme vb birseyler yapilirsa daha iyi olur diyorlar. Ne tavsiye edersiniz bana bun surec icin
Sana en doğru tavsiyeyi doktorun yapar.
Benim de amh 0,3 idi yaş 35. beş yumurta toplandı döllendi beşi de iyi kalitede idi. Beşinci güne üç tanesi gitti iyi kalite olarak ve pgd için biyopsi alınıp donduruldular. Genetikleri de temiz geldi. Şimdi transfer için bekliyorum.

Yasak canim sut urunleri
Aglama nobetlerine maalesef bir care yok. 3 ayi doldurunca bicak gibi kesilir dedi dr.umuz hayirliis bakalim saglikli cok sukur aglamasinida cekiyoruz bir sekilde zorda olsa

Doğru canım yazmıştın tekrar yazınca hatırladım. Allah kolaylık versin, kısa zamanda geçsin sancıları inşallah.

Maşallah. Allah tamamina erdirsin ve mujdeli haber almayi nasip etsin oyle ise. Nerede tedavi oldunuz ve ne kadara mal oldu

Günaydın. Sırada günü belli değildi ama sanırım haftaya sezaryan olacak kinalikadin var, sonra 1 hafta fark ile Brave and beautiful var, ben aynı zamanlardayım ama normal doğum bekliyorum. Sonramızda Becidina ve begonyas vardı...

Bence en önemlisi tutunmayı engelleyecek herhangi bir şey varsa onu düzeltmek. Tıkalı tüplerden olabilecek bir akıntı veya rahim şekil bozuklukları vb... Ben de T Rahim varmış fakat bunun önemini ben 2. denemem negatif olunca anca anlamıştım. Sonrasında ister yumurta/embriyo biriktirme, ister taze transfer ister donmuş transfer, embriyoda genetik araştırma, uzun veya kısa prosedür bunlara hep Dr unla karar verin bence... Senin bünyene göre belirlenecek bunlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…