2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Sendende Allah razı olsun canım ❤
Amin inşallah inşallah cümlemiz sağ salim kavuşalım evladımıza

Bir an karşımda ikizim var sandım :KK48:
Bende hiç uyumazmışım canım aynı sen gibi annem saatlerce sallarmış ama bir gram uyku yokmuş,babam aynı seninki gibi vardiyalı çalışıyormuş.
İşten gelince sallama işini babam devralırmış,işte o zaman tek 2 saat anca uyurmuşum :KK51:
Şimdide uykuya doymuyom :KK48:
Ay bende yataktan zor çıkıyorum :) demek ki değişiyor insan canım. Bebeklikle çocukluk yetişkinlik bir olmuyor

Bendim canım :) valla annem hep söylüyor zaten sen bana neler çektirdin diye. Sulalede yedi kat yabancı tanımadığım insanlar beni tanıyınca aaa bu o küçükken çok ağlayan yaramaz olan kız değil mi diyorlar :olamaz: babam vardiyalı çalışırmış o zamanlar gündüz uyusun diye annem akşama kadar ayağında sallarmis beni .
Ama çok erken konuşmuş ve yurumuşum , yasitlarimdan hep ondeymişim..
Zor geçecek ama inşallah sağlığı yerinde olsun canım gerisi zaman akıp gidiyor annesini biraz yoracak artık :)

Bu arada bende çok ah almışım annemden benim ki ne olacak bakalım inşallah bana çekmez :deli:
O annenin ellerinden öpüyorum benim yavrunda gazlı devamlı ağlıyor veya inliyor herşeyi denedim yok olmuyor tugken tugken seni öyle iyi anlıyorum ki

Merhaba, sırt bel vs ağrılarınız için yakı yapıştırdınız mı hiç yani hamilelere izin var mı biliyor musunuz?
Hayır canım yakı yapma hamilelikte uygun değil diye biliyorum. Yani en azından dr a danış kesin emin ol gerekirse öyle yap. Hamilelikte sırt bel ağrısı fazlaca oluyor sol tarafına yatıp dinlenerek geçirmek gerek zamanı.

O annenin ellerinden öpüyorum benim yavrunda gazlı devamlı ağlıyor veya inliyor herşeyi denedim yok olmuyor tugken tugken seni öyle iyi anlıyorum ki
Evet beni de özel muayenesi olan bir doktora gotururlermis o da gazi var diyip yollarmis hep. Bu kiraz çekirdeği falan diyorlar canım denediniz mı onu ise yariyor mu acaba

Merhaba, sırt bel vs ağrılarınız için yakı yapıştırdınız mı hiç yani hamilelere izin var mı biliyor musunuz?
Yakıyi bilmiyorum ama bel ağrısı standart hamilelerin çoğunda oluyor canım bende de var. Hatta dün sol bacağıma vuruyordu sızı şeklinde..

Ben de koçum. İlk denemede 6. gün başladım idrar testlerine önce bir çıkıyor gibi oldu (çatlatma iğnesinden) sonra tertemiz beyaz. Ne ağladım ne üzüldüm. Dedim bir daha idrar testi asla yapmıcam. 2. denemede 6. gün başladım aynı hikaye ne ağladım ne üzüldüm. 3. denemede gene idrar testi ama tuttu Allahtan... Şimdi de hem korkuyorum, hem azcık daha dursun kuzucuk diye kuveze falan girer diye vicdan yapıyorum, hem de çok uzunmuş yahu yeter artık gelsin diyorum. İşimiz zor canım... :KK48:
Ahhh biz koçlar,işimiz çok zor. bizi biz anlarız:KK48: valla sabırla beklemeye çalışıyorum çünkü korkuyorum tek çizgi görürsem diye bi de bugün adet sancıları gibi garip kasılmalar oluyor inan ödüm kopuyor ama bakalım bekliyorum işte:KK16:
Hayırlı olsun canım bebişin şimdiden Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah :anneadayı:darısıda hepimizin başına

3.tedavimde negatif oldu (6 kez ilaç tedavisi 1 aşilama 3 tüp tedavisi)..
Icinde bulundugum halin tarifi yok..devameden başarısızliklar yaşayanlar bana birséyler yazın naptiniz :KK43:(
Bende 4 ilaç tedavisi bir aşılama 4. Tüp tedavisi 3.kürtaj 4. De pozitif oldu çok şükür. Rabbim güç kuvvet versin umudunu kaybetme Rabbim hepimize annelik duygusunu sağlıkla tattırsın İnşâAllah

arkadaşlar tüp bebekten önce birkaç kez aşılama yaptırıp ona da ilaçlarda rapor çıkartıp sonra tüp bebekte de rapor çıkartabiliyor mu onunla onun rapor çıkarma hakları başka başka mı

Ahhh biz koçlar,işimiz çok zor. bizi biz anlarız:KK48: valla sabırla beklemeye çalışıyorum çünkü korkuyorum tek çizgi görürsem diye bi de bugün adet sancıları gibi garip kasılmalar oluyor inan ödüm kopuyor ama bakalım bekliyorum işte:KK16:
Hayırlı olsun canım bebişin şimdiden Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah :anneadayı:darısıda hepimizin başına
Adet sancısından korkma canim ben resmen regl oluyorum zannetmiştim. Hatta sonucu öğrendikten bir hafta sonra falan kesildi ağrılar.

begonyas begonyas canim sendin degil mi kolik olan. Kiz yat kalk annenin elini op sonra tekrar yat kalk tekrar op annenede selam soyle :))) kolik bebek cooooooooook zor allahim hicbisey fayda etmiyor allah yardim etsin 3 ayi doldursaydik bir gun sayiyorum resmen en guz3l gunlerini laciriyorum kucagima alip daha doyasiya foto cekemedim 2 yada 3 fotomuz var sadece :KK43:((((
Canım benim rabbim yardımcın olsun inşallah tez zamanda geçer bebeğinde sende rahat edersin rabbim başka sıkıntı vermesin inşallah geçmiş olsun

Canım ben kullanmadım benimde bel ağrım ve çatı ağrım çok oluyor dr ağrı kesici verdi ama onuda içmiyorum korkudan bakalım ilerleyen zamanda ne yapicam geçmiş olsun çok mu ağrın var

arkadaşlar tüp bebekten önce birkaç kez aşılama yaptırıp ona da ilaçlarda rapor çıkartıp sonra tüp bebekte de rapor çıkartabiliyor mu onunla onun rapor çıkarma hakları başka başka mı
ayri cnm asilama da 3 hak kullandim tup bebekte de ilaclar icin rapor cikardilar

Adet sancısından korkma canim ben resmen regl oluyorum zannetmiştim. Hatta sonucu öğrendikten bir hafta sonra falan kesildi ağrılar.
Cocugunuz da koc olacak sanirim :) bdn de koçum. Normal yoldan hamile kalamadim, yasim da ileri olunca forumlari arastirriken buldum bu topigi. Tup bebek icin de garanti degil diyorlar. Benimse tup bebekten baska sansim yok gibi. Nasil oluyor bu surec? Tefavi ucreti ne kadar?

Cocugunuz da koc olacak sanirim :) bdn de koçum. Normal yoldan hamile kalamadim, yasim da ileri olunca forumlari arastirriken buldum bu topigi. Tup bebek icin de garanti degil diyorlar. Benimse tup bebekten baska sansim yok gibi. Nasil oluyor bu surec? Tefavi ucreti ne kadar?
Merhaba evet koç olacak kısmetse :) zorlu bir burç diyorlar özgüven tavan oluyormuş. Eşimle bende fazla girişken tipler değiliz o bizi geçecek galiba...

Allah yardımcınız olsun inşallah en kısa zamanda başarılı bir tedavi ile gebe kalırsın. Ben temmuz ayında tedavi oldum aşağı yukarı 1 ayda tedavi bitmiş sonucu öğrenmiş oluyorsunuz tabi doktor rahim dinlendirme sürecine girmezse yada ekstra bir durum oluşmazsa. Tabi biz dolar yükselmeden geçen sene tedavi olduk o zaman embriyo dondurmak ilaclar tedavi hepsi totalde 11.000₺ tuttu.

Size bir tani konuldu mu? Olmaması ile ilgili sebep nedir acaba

Merhaba evet koç olacak kısmetse :) zorlu bir burç diyorlar özgüven tavan oluyormuş. Eşimle bende fazla girişken tipler değiliz o bizi geçecek galiba...

Allah yardımcınız olsun inşallah en kısa zamanda başarılı bir tedavi ile gebe kalırsın. Ben temmuz ayında tedavi oldum aşağı yukarı 1 ayda tedavi bitmiş sonucu öğrenmiş oluyorsunuz tabi doktor rahim dinlendirme sürecine girmezse yada ekstra bir durum oluşmazsa. Tabi biz dolar yükselmeden geçen sene tedavi olduk o zaman embriyo dondurmak ilaclar tedavi hepsi totalde 11.000₺ tuttu.

Yasim ileri benim. 37 yasindayim. 4 aylik evliyim ama hic korunmadik,buna ragmen olmadi. Hsg sonucunda sag tupte cok ileri derece olmamakla birlikte yapisiklik var. Amh 0.57. Esimde hic bir problem yok. Iki farkli doktora gittim bu surecte. Biri 6. Ayda olmazsa tupteki tikaniklik ve amh deger dusuklugu nedeni ile tup bebsk onerdi. Dun bir baska doktor ise bu yasta amh degerinizin dusuk oldugunu bilmek icin teste bile gerek yok. Amh degeriniz zaten dusuk olue bu yas itibari ile ve dogurganlik azalir. Neden normal yoldan hamile kalmaya calisip vakit kaybettiginizi anlayamadim filan dedi.

Allah hayirli saglikli evlat nasip etsin insallah. Koclar zordur amma anne babaya cok duskun olurlar,merhametli olurlar. Cok sorumluluk sahibi bir cocuk olucak burcunun ozelliklerini tasirsa. Allah hayirlisi ile kucaginiza almayi nasip etsin minigi

Yasim ileri benim. 37 yasindayim. 4 aylik evliyim ama hic korunmadik,buna ragmen olmadi. Hsg sonucunda sag tupte cok ileri derece olmamakla birlikte yapisiklik var. Amh 0.57. Esimde hic bir problem yok. Iki farkli doktora gittim bu surecte. Biri 6. Ayda olmazsa tupteki tikaniklik ve amh deger dusuklugu nedeni ile tup bebsk onerdi. Dun bir baska doktor ise bu yasta amh degerinizin dusuk oldugunu bilmek icin teste bile gerek yok. Amh degeriniz zaten dusuk olue bu yas itibari ile ve dogurganlik azalir. Neden normal yoldan hamile kalmaya calisip vakit kaybettiginizi anlayamadim filan dedi.
Benim sol tupum tamamen kapalı hsg de uğraştılar açılmadı . Ama diğer tüp açık. Zaten biri açıksa doktor gebe kalabilirsin diyor. Yaş tabiki önemli bir faktör ama 4 aylık evlilik kısa bir süreç , her konuda sağlıklı bireylerde bile bir ayda doğal yoldan gebelik oluşma şansı %20 diye okumuştum . Aslında doktor boş yere ümit kırmış saçma konuşmuş gibi geldi.
Birkac ay daha ovülasyon testleri ile doğal yoldan gebelik için ugrasabilirsiniz. Aşılama denenebilir. 37 yaş çok büyük bir yaş değil bence

X