2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Sende 30lu haftalara adım atıyorsun 2 haftaya kadar tamamla canım

Ben hep söylerim gerçek hamilelik 30 lu haftalar ile başlar 35 ile tavan yapar 38 ile doğurmak istiyorum diye ortada dolanirsin
Cnm bnm güldürdun beni çok güzel yazmışsın tsk ederim. Haklisin daha da agirlasmadan bitirmek lazım. Sen deneyimlisin bebek çamaşırları için yumuşatıcı kullandin mi acaba ? Herşeyi yıkayıp ütüleme ye basliycam artık. Üni baby nin yumusaticisini ve omo nun hassas ciltler için bebek sıvı deterjanı ni aldım bugün. Bir de 1 numara bez aldım molfiks

Ben Dalan granül sabun aldım onla yıkadım ama hacı sakiri ilk oğlumda kullanmıştım o daha iyiymiş almış olunca Dalan ile yikadim
Ben yumuşatıcı kullanmadım bebekte hiç canım

Gül sen gül tabi 1000 liraya yakın eder sekiz takım ayyy dayanamicigimmm
Ben daha az götürürüm evde olanlardan kombin yaparım artık napim gelen giden olmaz zaten fotoğraf işi de yok rengarenk Giyerler
Cnm valla haklisin hersey çok pahali odasını ucuza getirelim dedik dolap ve sifonyeri ni eşimin mobilya satımı yapan arkadaşına yaptırdık 850 tuttu onlar. Ayrıca 1200 liraya da büyüyen beşik aldım odasına içinde uyku seti, yatağı ve cibinlik de dahildi. Bide ayrıca sepet besik vardı arkadaşın onu verdi sağolsun ama içine set aldım n 11 den çünkü yipranmis ti seti. Sepet besigi yatak odama yanıma koymayı düşünüyorum diğeride odasında durur. Halısı perdesi kıyafeti ivir zıvır bi sürü şey var daha. Senin bide ikiz maşallah hersey den iki tane alicak sin . Rabbim yardimcin olsun. Ama bnm bunlar gözüme gelmiyor iki senede 20 bini geçti tup bebek için harcadığım. Sağlıkla kucaklayalim da gerisi önemli değil...

Takdir sizin kızlar ama çocuğun yediği helal giyindigi haram derler çok markalı pahalı ürünler almanıza gerek yok benim şahsi fikrim pamuklu olmasına dikkat ederek alışveriş yaptım
Aziz bebenin kıyafetlerini tavsiye ederim.

Çocuklar kıyafeti eskitmeden büyüyecek zaten yeni Doğan'dan fazla almayın derim size

Cnm bn iki tane onlu hastane çıkışı 4 yada 5 tane tulum aldım. 4 takım da alt üst aldım ama onlar 3 aya kadar olanlardan. Sadece hastane çıkışı ni 1 ay kadar giyer sanırım çünkü çok ufaklar. O yüzden diğerlerini 0.3 ay olarak aldım bn. Başka da almiycam çünkü Dediğin gibi eskitemiycekler bile...

Aynen cnim sana sonuna kadar katılıyorum,kizimda annem neler neler almıştı bir ay giydirmeden hepsini topladım.kizim sağolsun bütün hatıra diye sakladigim üstleri hast.çıkışlarını hepsini bebeklerinde kesip bicip oynadı.
Cnim gaye bebek çok güzel markası,Dedigin gibi 2ay tek giyerler anca okadar para dökmeye gerek yok.

Aynen canım Aziz bebeyi bende ablamdan duydum gördüm çok kaliteli gerçekten

Kızlar bende 4 adet yeni doğan, 8 adet 0-3 ay kısa kollu bady, 1 adet 10 lu hastane çıkışı, 1 adet 5 li süslü hastane çıkışı, 2 adet yeni doğan penye tulum, 3 adet 0-3 ay penye tulum, 2 adet 3 ay kışlık tulum, 5 tane 3 ay alt üst ayrı yelekli takım, 1 polar, 1 örme, 1 kalın battaniye oldu.

Bady leri 3 aylık mı arttırayım? penye tulum daha 3 aylık alayım değil mi? Gece kısa kollu bady, üzerine penye tulum, üzerine uyku tulumu yaparım diye düşünüyorum ne dersiniz? Penye veya müslin battaniye kaç adet alayım?

Ay çok soru oldu ama tecrübe önemli :)

Canim 4 olmasada 3 şart bence
10lu takimi yazmaktaki maksat battaniyesini diğer takımlarda da kullanma şansın olması
Ayrı aldım battaniyeyi ben öruyorum ikişer tane kumaş dikilecek içlerine. Kumaş alıp sdikceğim ben battaniyeleri evde kullanılacak olanları pazen ve muslin iki çeşit düşünüyorum.
Alabiliraem uygun bulunca alırım o zaman yine ama gerçekten çok masraf ve kısa kullanacaklar bunları. Allah yardım eder inşallah.
Çok masraf valla neredeyse 10.000de biz harcadık tedaviye bir seferde o parayı biriktirmek içinde kaç yıl uğraştım ki hala tup Bebek taksidi ödüyorum martta bitecek. Orda yapmayacagiz şimdilik ne yer var ne para ileride bakacağız. Park yatak verecek arkadaş kardeş kardeş yanımda yatak odasında yaza kadar yatarlar sonra bakarım çaresine. Rabbim sağlık versin geri kalan her şey olur bir şekilde Rabbim onları bizi sağlıkla kavuştursun inşallah.
Evet bende marka değilde içerik bakıyorum pamuk olsun diye illa uğraşıyorum soobeden aldım cuma indiriminde epey uygun geldi ama bulduğum kadar beden kalmamıştı her şeyde 0-3ay alıyorum otekileri lazım olunca alacağız uygun bulunca tek tük aldım sadece büyük olanlardan. Sağlık versin Rabbim canım gerisi boş.

Bazen elde olmuyor işte canım şimdi ayrıntı veripte ifşa olmayayım. Diyorum ya Allah anlayışlı insanlara rast getirsin

Cnm bn 2 penye 2 kalın bir örme battaniye aldım penye olan hastane çıkışında mevcut olanlar. Uyku Tulumu almadım normal tulum aldım birkactane bnm ev çok sıcak oluyor terler hasta olur diye ona gerek duymadim. Ama dışarda aşı dr vs için giderken giydireyim diye kalın tulum aldım. Kırklareli nin ayazı çok fena

Bende çok şansa bırakmak istemiyorum zaten canım daha güvendiğim bir yeri tercih edicem. İlki bahçelievler Medicana da oldu cuma negatifi aldım şimdi ikinciyi düşünücem

Canım aret hoca da tedavi olmuşsun? Nasıl bir doktor ve hangi hastanede? Bi arkadaşta onu söyledi iyiymiş diye bi araştırmak istiyorum bir de fiyatı ne kadar tedavinin? İlki Medicana da oldu 2. Yi henüz karar vermedim

Merhaba arkadaşlar. Ben hamile olduğumu öğreneli 2 hafta oldu ama ara ara kırmızı ve kahverengi leke geliyor. Çok endişeleniyorum. Bu tarz bi sorun yaşayan oldu mu aramızda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…