2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Süleymaniyenin tüm tüp bebek aletleri yenilendi labaratuvar kısmıda dahil
Fetoden dolayı kapatılan özel tüp bebek merkezinin tüm aletlerine(buna labaratuvar kısmıda dahil) devlet el koydu
Hepsini süleymaniyeye getirdiler şuan kullandiklari aletler çoğu başka özellerde yok

Mutfağın kaliteli olmadığini nasıl anlıyorsuniz siz gercekten çok merak ettim

Herkes devleti kötülüyor sadece
biz ogun 7kişi transfer olduk
6 kişide pozitif olduk hepimizin yüzü güldü
Çok şükür

İki kere özelde tüp bebek tedavisi oldum
Ve şunu anladım bize sadece para gözüyle bakıyolar ilgi alaka sıfır doktor doğru düzgun benimle muhattap bile olmuyor hemsire gelip anlatiyor bişiler

Özeldeki doktor daha. Transferin olduğu gün geldi odama negatif olursa gel bidaha transfer olursun dedi( çunku dondurulmuş emriyolarım vardı orda )
benimle dalga gecer gibi konuştu

2.tedavi gördugum ozelde ordan farksiz değildi

Valla ben devlette hamile kaldım diye
Savunmuyorum ama sizde durup durup devleti kötülemeyin yani Öyle böyle diye
Kimsenin devleti falan kötülediği yok herkes kendi tecrübesini yazıyor zor vakalar boşuna orada kürek çekmesin diyorum iki tüpümde de hidrosalpenks varmış anlamamışlar ilk hsgde gözüktüğü halde hidrosalpenks olunca rahme akan sıvı embriyonun tutmasına engel oluyormuş ikinci hsg ile gittim Şener bey böyle böyle bişey varmış bende dedim adam cevap veremedi haklısın dedi. Çok şükür siz pozitif almışsınız.şanslıymışsınız MâşâAllah nasip bu işler Rabbim gösterecek doktorlara ben buna inanıyorum herşeyin vakti zamanı var

Cnm geçmiş olsun. Sakın is falan yapma yat dinlen bol bol. İlaçlarını kullan fitil de iyi gelir ama sana igne vermedi mi dr un? Düşük önleyici haftada bir yada 3 gunde bir vurulan çok olmuştu bende dahil ilk zamanlar kullandım.
cnm ignede var hergun vurula bilirim ama doktor ayni dedi fark etmez dedi bende evden cikmim diye fitil yapim diyorum

Kimsenin devleti falan kötülediği yok herkes kendi tecrübesini yazıyor zor vakalar boşuna orada kürek çekmesin diyorum iki tüpümde de hidrosalpenks varmış anlamamışlar ilk hsgde gözüktüğü halde hidrosalpenks olunca rahme akan sıvı embriyonun tutmasına engel oluyormuş ikinci hsg ile gittim Şener bey böyle böyle bişey varmış bende dedim adam cevap veremedi haklısın dedi. Çok şükür siz pozitif almışsınız.şanslıymışsınız MâşâAllah nasip bu işler Rabbim gösterecek doktorlara ben buna inanıyorum herşeyin vakti zamanı var

Allah razı olsun anlayan biri :) bende ilk çok beğendim ta ki bende sıkıntıyı yanlış tedaviyi öğrenene kadar devlete güvenmesem ilk tedavimi orda yapmazdım bende .sorunu çözemiyor benim de bu anlamada orda edindiğim arkadaşlar var , sorun yoksa herkes yapar zaten tüp bebeği ehil olmak böyle bişey, hepimiz istiyor fayda gördüğümüz şeyi anlatıyoruz istiyoruz herkes olumlu sonuç olsun imkanı varsa hakkı yanmasın devlet hak tanımış çok şükür

Allah razı olsun anlayan biri :) bende ilk çok beğendim ta ki bende sıkıntıyı yanlış tedaviyi öğrenene kadar devlete güvenmesem ilk tedavimi orda yapmazdım bende .sorunu çözemiyor benim de bu anlamada orda edindiğim arkadaşlar var , sorun yoksa herkes yapar zaten tüp bebeği ehil olmak böyle bişey, hepimiz istiyor fayda gördüğümüz şeyi anlatıyoruz istiyoruz herkes olumlu sonuç olsun imkanı varsa hakkı yanmasın devlet hak tanımış çok şükür
Valla benim 4 senem Çapa'da heba oldu maddi inkansızlık yüzünden oraya gittim bi rapor çıkarmadılar neymiş doğal yolla gebe kalabilirmişim şimdi hastane bana o raporu verdiği için istesem dava açabilirim ama uğraşacak gücüm yok oradan bi sonuç çıkmayınca Süleymaniye'ye gittim ilgi güzel ama yetersiz orada da yanlış tedavi gördüm tabi ki pozitif alanda var özelde de Rabbim nasip etti çok şükür olmasa orada da olmazdı ama Rabbim önce tedavi olun diyor hastalıkta biz tevekkül ettik tedbirimizi aldık takdir Allah'ın. Mesela devlette hiç genetik ve pıhtılaşma testleri yapılmadı benden istedi memorial ve şimdi iğne kullanıyorum

Kızlar belim çok ağrıyor midem yine eskisinden de kötü yanmalar başladı :KK43: sanırım agirlasiyoruz artık bebek büyüdüğü için baskı oluşuyor tabi. Bugunumuze şükür. Hepimiz hayirlisiyla sağlıkla kavusalim Miniklerimize :anne:artık eksikleri tamamlamak lazım. Sonra hiç gezip Bakamiycaz :KK48:
Evet canım sende ufaktan doğum potasına girenlerdensin :) Allah bir avazda kucağına almayı nasip etsin inşallah. Doğru soyluyorsun eksikleri tamamla bu haftalar dan sonra zor olur.

Evet canım bence de hazırla biraz daha zaman geçince bebek hızlı büyüyecek hareket etmek zorlaşır . Hazırla kenarda dursun.

Çanta demisken geçen gün A anneveoglusu hazırladım diyordu, içerisine neler koydun canım sen tecrübelisin ilk gebeliginden zaten ne gerekli ne gereksiz bilirsin. Yazsan bizde aydınlanırdik:KK51:
Canım bebek için
4 takım ikisi 5li ikisi 10lu takım
Bebek havlusu
5 adet ağız mendili
Uni baby yeni doğan ıslak mendil
20 adet bez
Bebeğin yatağı için çarşaf
1 adet yün yelek
4 adet çorap
Taşıma koltuğu
Yün battaniyesi
Biberon çay bardağı çay kaşığı.
Emzik

Anne için

Bir adet pijama
Bir adet gecelik
4 adet kilot
4 adet atlet
Emzirme sütyeni
Havlu
Kağıt havlu
Islak mendil
Ruj tarak el kremi
Ben Orkid koydum ama lohusa kilodu varmış onu koyun isterseniz
Terlik çorap

Süsleme için mavi beyaz balonlar ve çikolata dağıtmak için

Canım bebek için
Bebek havlusu
5 adet ağız mendili
20 adet bez
1 adet yün yelek
4 adet çorap
Taşıma koltuğu
Yün battaniyesi
Emzik

Anne için

Bir adet pijama
Bir adet gecelik
4 adet kilot
4 adet atlet
Emzirme sütyeni
Havlu
Kağıt havlu
Islak mendil
Ruj tarak el kremi
Terlik çorap

Sağol canım:KK200: ekran görüntüsü aldım kenarda dursun sıramiz yaklaşınca başlayacağız artık hazırlamaya.. 4 takım lazım oluyor mu bebise ? Gerçi kusar falan illaki gerekir dogru

Benimde ilk negatiften sonra ,ikinciye baştan yapmak karar verdi microçip yöntemi uyguladı ama gene negatif aldım ama dondurulmuşlarım var ,sonra atıştırmaya başladık genetik testi yapıldı temiz çıktı,sonra rahim filimi çektırdi hidrosalpinks çıktı yani tüpün üstende sıvı birikmiş ,o üzden negatifleri gördüm,neyse dr.um hemen ameliyat dedi ameliyatta 2 tüpümü bağlattım neden dersen çünkü 1 tanesi eğer bağlatsaydım 1 sene sonra ikinciye de geçerdi bu sıvı ve gene ameliyat korktum o üzden ve 2 tane bağlattım ve 1.5 ay dinledim ve hemen sonra 3 cü dondurmuşlarla transfer yapıldı ve çok şükür hamileyim ,darısı tüm istiyenlere de Allah yüzüne güldürsün inşallah canım,o üzden güzel bi arıştırma yapın lütfen
Baya ugrasmissin sen de zor süreç bizim tek yapılmayan genetik testler kaldı sanırım Bundan sonra ki ilk tedavide once genetik testler yapilacak ondan sonra transfer yapacak. Dondurulmus olanları gondermek istemedik elimizde olanları kullanmak istedik. Ben 2. Negatifi aldiktan sonra 3. De olmazsa benim icin hayal kırıklıgı olmayacaktı ki oyle oldu. Bakalım artık yeni tedaviye kadar dinlenmek toparlanmak istiyorum.

Evet yorulunca farkettim fazla ayakta kaldığım gün az hareket ediyor :KK43: işte durumumu tedaviyi bildiği halde yatılı gelen misafir ne diyeceksin anlayış nasip etsin herkese Rabbim
Yatılı gelen misafir sana yardimci olmuyormu
Kalkıp yemek yapsınlar sen mi yapıyorsun Cay koydun mesala onlar dağıtsin hamile kadından iş beklenmesine sinir oluyorum

Kızlar belim çok ağrıyor midem yine eskisinden de kötü yanmalar başladı :KK43: sanırım agirlasiyoruz artık bebek büyüdüğü için baskı oluşuyor tabi. Bugunumuze şükür. Hepimiz hayirlisiyla sağlıkla kavusalim Miniklerimize :anne:artık eksikleri tamamlamak lazım. Sonra hiç gezip Bakamiycaz :KK48:

Sende 30lu haftalara adım atıyorsun 2 haftaya kadar tamamla canım

Ben hep söylerim gerçek hamilelik 30 lu haftalar ile başlar 35 ile tavan yapar 38 ile doğurmak istiyorum diye ortada dolanirsin

Sağol canım:KK200: ekran görüntüsü aldım kenarda dursun sıramiz yaklaşınca başlayacağız artık hazırlamaya.. 4 takım lazım oluyor mu bebise ? Gerçi kusar falan illaki gerekir dogru
Bir nebze yararim olursa ne mutlu :KK200:
Benim büyük oğlan bir keresinde pipiyi dikti bir çiş yaptı bez bağlama aşamasında üstü başı battı :KK70::KK70: kusuyorlar birde aslında 3 yeter ama tedbirli olmakta yarar var

Yatılı gelen misafir sana yardimci olmuyormu
Kalkıp yemek yapsınlar sen mi yapıyorsun Cay koydun mesala onlar dağıtsin hamile kadından iş beklenmesine sinir oluyorum
Erkekler canım , yardım edebilecek kimse yok maalesef. Böyle tuhaf bir durum. Eşim çok yardımcı olur aslında ama bu hafta yoğun çalıştı o da şans işte

Benim büyük oğlan bir keresinde pipiyi dikti bir çiş yaptı bez bağlama aşamasında üstü başı battı :KK70::KK70: kusuyorlar birde aslında 3 yeter ama tedbirli olmakta yarar var
:KK70: erkeklerde birde o var dimi .. bizimki de erkek teyzesi . Aynısı başımıza gelebilir tedbir alalım o zaman

Cnim bebisin kıyafetleri sanki bana az gibi geldi.Yanlis mi düşünüyorum bilmiyirum.
begonyas begonyas cnim kimse kusura bakmasın ama ben şahsen yatılı misafir agirlayamam..Hele ki zor elde edilmiş bi gebelik söz konusuysa

Merhaba arkadaşlar. Ben hamile olduğumu öğreneli 2 hafta oldu ama ara ara kırmızı ve kahverengi leke geliyor. Çok endişeleniyorum. Bu tarz bi sorun yaşayan oldu mu aramızda.

Canım bebek için
Bebek havlusu
5 adet ağız mendili
20 adet bez
1 adet yün yelek
4 adet çorap
Taşıma koltuğu
Yün battaniyesi
Emzik

Anne için

Bir adet pijama
Bir adet gecelik
4 adet kilot
4 adet atlet
Emzirme sütyeni
Havlu
Kağıt havlu
Islak mendil
Ruj tarak el kremi
Terlik çorap

:skandal::KK57::mad::rolleyes:
Canım ben şok 4 takım iki beşli iki önlü çok değil mi yeaaaa batarimm ben iki bebekle

Cnim bebisin kıyafetleri sanki bana az gibi geldi.Yanlis mi düşünüyorum bilmiyirum.
begonyas begonyas cnim kimse kusura bakmasın ama ben şahsen yatılı misafir agirlayamam..Hele ki zor elde edilmiş bi gebelik söz konusuysa
Canım bir gün yatacağız bence yeterli
Gerekirse eşime yerini gösterdim alıp gelir hastaneye

X