2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Valla öyle :) hiç unutmam kuzenim doğum yapmıştı ben bekarım tabi o zaman yanında refakatçi olarak kaldım. Tabi sezeryan doğum yapmıştı üzerine kum torbası koymuşlardi baya ağrısı vardı. Bende bebeğe bakıyorum biraz mizmizlandi pış pış yapar gibi hafif hafif salladım. Devlet hastanesi ydi hemşire bir geldi beni azarladi küçük bebek sallanmaz dedi ben şok.
Şimdi ki aklım olsa bizi de salladılar birşey mi oldu yani der bana bagirmasini burnundan getirirdim

Gunaydin arkadaslar bu sabah acaba dunki test yanlis olabilirmi diye farkli bir markayla yaptim cizgi daha koyu cikti yani dunkino cok zor goruyordum bugunki cok net :)
Çok sevindim :) bütün pozitifleri ben almışım gibi mutlu oluyorum. Bütün negatiflere de bir o kadar üzülüyorum. Rabbim kimsenin emeğini boşa cikarmasin herkese nasip etsin inşallah. Umarım sağlıklı güzel bir gebelik gecirirsin

Canım belki inanmassın bizde 7 kişiydik ogün hepimizinki çok şükür pozitif oldu
Sadece 1 kişininki negatif oldu
Nasip kısmet bu işler
Tabi ki nasip kısmet ama ben yanlış teşhis ve tedavi olmuşum oradan çıkıp başka bi yerde sonuçlarımı gösterince demekki fazla problemi olmayanlar için iyi bi merkez beni Şener bey kendisi gönderdi burası senin için yeterli şartlara sahip değil dedi tüp bebek merkezlerine git dedi e burası da merkez dedim :) yok sen en iyisi gelme dedi :) dürüst adam gerçekten Harika bi insan çok severim Şener beyi çok insancıl

Amin canim benim inanki tum osteyenlere kendimle beraber dua ediyorum zor bir surec Rabbim kimseye aratmasin inşallah

Süleymaniyenin tüm tüp bebek aletleri yenilendi labaratuvar kısmıda dahil
Fetoden dolayı kapatılan özel tüp bebek merkezinin tüm aletlerine(buna labaratuvar kısmıda dahil) devlet el koydu
Hepsini süleymaniyeye getirdiler şuan kullandiklari aletler çoğu başka özellerde yok

Mutfağın kaliteli olmadığini nasıl anlıyorsuniz siz gercekten çok merak ettim

Herkes devleti kötülüyor sadece
biz ogun 7kişi transfer olduk
6 kişide pozitif olduk hepimizin yüzü güldü
Çok şükür

İki kere özelde tüp bebek tedavisi oldum
Ve şunu anladım bize sadece para gözüyle bakıyolar ilgi alaka sıfır doktor doğru düzgun benimle muhattap bile olmuyor hemsire gelip anlatiyor bişiler

Özeldeki doktor daha. Transferin olduğu gün geldi odama negatif olursa gel bidaha transfer olursun dedi( çunku dondurulmuş emriyolarım vardı orda )
benimle dalga gecer gibi konuştu

2.tedavi gördugum ozelde ordan farksiz değildi

Valla ben devlette hamile kaldım diye
Savunmuyorum ama sizde durup durup devleti kötülemeyin yani Öyle böyle diye

Benimde ilk negatiften sonra ,ikinciye baştan yapmak karar verdi microçip yöntemi uyguladı ama gene negatif aldım ama dondurulmuşlarım var ,sonra atıştırmaya başladık genetik testi yapıldı temiz çıktı,sonra rahim filimi çektırdi hidrosalpinks çıktı yani tüpün üstende sıvı birikmiş ,o üzden negatifleri gördüm,neyse dr.um hemen ameliyat dedi ameliyatta 2 tüpümü bağlattım neden dersen çünkü 1 tanesi eğer bağlatsaydım 1 sene sonra ikinciye de geçerdi bu sıvı ve gene ameliyat korktum o üzden ve 2 tane bağlattım ve 1.5 ay dinledim ve hemen sonra 3 cü dondurmuşlarla transfer yapıldı ve çok şükür hamileyim ,darısı tüm istiyenlere de Allah yüzüne güldürsün inşallah canım,o üzden güzel bi arıştırma yapın lütfen

Kötülemek amaçlı yazmadım farkındaysanız iyi olduğunu ekibin de yaklaşımını hizmetten memnuniyetimi ifade ettim bahsettiğin özel bahçeci ise evet orası tam bi para tuzağı , Süleymaniye’de dondurma işlemi yapmıyor ve kaliteli yumurta çok çok az kalıyor bu da işin mutfak kısmı malesef orda grubumuz vardı ve sonraki tedavileri başka Merkezlerde oldu embriyoların kalitesi ve sayıca kaliteli olan embriyonun fazla olması bunu gösteriyor . Şener beyin tedavisinde en beğendiğim testten sonra estofem progestan prednol gibi teratojenik ilaçları devam ettirmemesi

kizlar kac gun surdu kanamaniz ben ciktim hastaneden az az geliyor progestan fitil verdi gecirirmi

Dondurma işlemi olmadigi icin mi
benim kalan 5 emriyomu dondurdular 14 yumurtam toplandı
2 transfer oldu kalan 5 tane kaliteli emriyoyuda dondurdular

Kaliteli embriyosu kalanları 500 tl karşiliğinda dondurmayi teklif ediyorlar

kizlar kac gun surdu kanamaniz ben ciktim hastaneden az az geliyor progestan fitil verdi gecirirmi
Kanaması olan arkadaşlar leke şeklinde devam ediyor diyorlardı bir süre. Dinlen canım , fazla ayağa kalkma iş güç sakin yapma. Geçmiş olsun

Gebeliğimin 12 ve 13.haftalarında 2 kere kanamam oldu. 2.si çok yoğundu ve kanamadan sonra lekelenme 1 ay kadar sürdü. Bebeğin sağlıklıysa sorun yok canım. Endişe etme, ilaçlarını kullan.

Dondurma işlemi olmadigi icin mi
benim kalan 5 emriyomu dondurdular 14 yumurtam toplandı
2 transfer oldu kalan 5 tane kaliteli emriyoyuda dondurdular

Kaliteli embriyosu kalanları 500 tl karşiliğinda dondurmayi teklif ediyorlar

Değiştirmişler demek ki çok iyi olmuş bu

Yumurta azlığı ve daha çok kadın kaynaklı sorunlarda malesef başarısı çok az CAnım kastettiğim tedavi yaklaşımı bu biraz genel tedavi uyguluyor diyor zaten arkadaşın olmayınca da dediği gibi başka yere gidin diye

Gebeliğimin 12 ve 13.haftalarında 2 kere kanamam oldu. 2.si çok yoğundu ve kanamadan sonra lekelenme 1 ay kadar sürdü. Bebeğin sağlıklıysa sorun yok canım. Endişe etme, ilaçlarını kullan.
yok cnm bebek iyi camur gibi geliyor kanama ama cik degil fitil iyi gelirmi

yok cnm bebek iyi camur gibi geliyor kanama ama cik degil fitil iyi gelirmi
Cnm geçmiş olsun. Sakın is falan yapma yat dinlen bol bol. İlaçlarını kullan fitil de iyi gelir ama sana igne vermedi mi dr un? Düşük önleyici haftada bir yada 3 gunde bir vurulan çok olmuştu bende dahil ilk zamanlar kullandım.

Canim gunaydin kacinci gunun bugun transferinin. Benim 6.gun ama hic cesaretim yok idrar testi yapmaya
7. Gunum canim 4. Gunde yaptim negatifti
Dun umutsuzca yaptim bi baktim hayalet gibi 2. Cizgi
Bu sabah farkli markayla yaptim test yaniltiyormu diye 2. Cizgi hemen belirdi daha belirgin koyu renkte

7. Gunum canim 4. Gunde yaptim negatifti
Dun umutsuzca yaptim bi baktim hayalet gibi 2. Cizgi
Bu sabah farkli markayla yaptim test yaniltiyormu diye 2. Cizgi hemen belirdi daha belirgin koyu renkte

Benim de öyle olmuştu. 6. gün çok silik çizgiydi, çatlatma iğnesi etkisidir dedim. 8. gün iyice koyulaşmaya devam edince dayanamayıp kan vermiştim, 45 çıkmıştı. İnşallah senin de öyle olur, tebrik ederim canım, sağlıkla kucağına al inşallah

Ben dondurulmus embriyo transferi oldum canim o yuzden catlatma ignesi kullanmadim ohss oldum opudan sonra agir gecirdim biraz ertelenmisti transferim :) insallah kan sonucumda guzel cikar cok tesekkur ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…