2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Bende olmadi ama hamilelikte kramp olabilir diye okumuştum sanki canım. Kan dolaşımı çok oluyor onunla alakalıdır belki
Evet cnm daha öncede oldu ama geçmişti bunda ağrı devam edince şaşırdım. Oysaki magnezyum da kullanıyorum. Hayirlisiyla kavusalim bebislerimize de herseye katlanılıyor onlar için.

Evet hareketleri benziyor bisiklete biniyor mesela benimki. Tekmeler seri peşpeşe göğüs ucuna bi çözüm bulmalı yalnız. Çok canım yanıyor emzirmek işkence olsun istemiyorum
Cnm ayva çekirdeği ve gül suyu nu karıştırıp beklet. Jel kıvamına gelince suruyormussun. Faydası ni gördüm diyenler var ama bnde tam bilmiyorum yani gerçekten etkili mi? Denemekte yarar var diye düşünüyorum.

Evet hareketleri benziyor bisiklete biniyor mesela benimki. Tekmeler seri peşpeşe göğüs ucuna bi çözüm bulmalı yalnız. Çok canım yanıyor emzirmek işkence olsun istemiyorum

Şu gümüş göğüs kapaklarını alsam mı diye düşünüyorum ben de. Az para değil ama yorumlar da çok iyi eğer anlaşmalı yorumlar değilse...

Bende bu gümüş kapak mevzusunu epey araştırdım aklıma yattı deneyenler çok memnun kalmış denerseniz haber verin kızlar

Merhabalr arkadaslar. Herkese hayirli gunler. Ben 14+4gunluk hamileyim. 2. Tup bebek denememle hamile kaldim. Transfer oncesi embriyoya genetik tarama yaptirmadim. Bu hafta keske yaptirmasaydim dediğim ikili testim yapildi ve kanda 1/127 oranında down sendromu riski cikti. Doktorum yurt dışında bir test daha yapildigini soyledi. Lakin sonuc pozitif cikarsa elbette tedavisinin olmadigini ve bebegi istersem alabilecegini soyledi. Asla boyle birseeyi duusnmuyorum. O testi de yaptirmayacagim.ultrason tetkikleri ve ense olcumu gayet guzledi. Ama basina boyle bir test sonucu gelip normal dogum yapan herhangi bir tanidiginiz var mi?

Hayırlı günler arkadaşım. Usg de bebek görüntüsü normal ise bence kan sonuçlarına çok takılma. Sonuçta 127 de bir risk.
Evet riskli çıkmış serum tarama ama usg de görüntü önemli. Ense kalınlığı burun kemiği görüntüsü yani. İçin rahat etmezse amniyosentez yaptırabilirsin kesin sonuç için. Bir de yaş unsuru sonucu etkiliyor yaşın kaçtı? Yaş 35 üstü olunca risk yüksek çıkıyor yani yaştan dolayı yüksek risk hesaplamış olabilir.

Yasim 33 canim. Ultrasonografi de ense kaliinligi 1.6 cikti ve burun kemigi de goruldu. Dun doktorum tekrar inceledi ultrason görüntüsü normal. Amniyosentez yaptirmaya da korkuyorum açıkçası. Onda da bebegi kaybetme riskim var Allah korusun. Dun iki arkadasimin yuzde yuz down sendromlu doğacak dedikleri bebeklerin saglikli dogdugunu da ogrendim. Gecen haftaya kadar kayinimin normal yolla olan bebeklerine de riskli debmisti ve yurt idisndan tetsleri temiz geldi lakin olayi takiben 3 gun sonra bebegi kalbi durdugu icin kaybettiler. 5 aylikti.Olayin sokunda oldugum icin degisik yorumlar ariyorum.

valla bende nasil durulur diyordum
Ama 3 gundur allahim hastaligim gecsin oyle diye dua ediyrm nasil birsey sen dusun halbuki okdr ozlendiki okdr sabirsizlaniyorumki kucagima almak icin ama yine onu dusunup bir kac gun daha lutfen diyorum
Bugun ilk defa ruyamda dogum yaptigimi gordum bebegimi gordum hemen emzirmeye basliyordum. Cok enteresan garip duyguydu.daha once yasanmamislardan. Bulutlarin ustunde gibi hafif ...sanki icinde kocaman bosluk varmis ve o an dolmus ama full mutluluk ile kelimeler yetersiz kaldi anlatamadim allah yardimcimiz olsun hepimizin.

Başınız sağ olsun Allah onlara sabır versin. Dr ona riskli derken belki de kalple alakalı falan bir durumu vardı. Aslında hiç kıyas yapmamak lazım. Bu iş nasip işi. Sağlıksız dedikleri nice bebek sağlılı bir şekilde dünyaya geldi. Dr lar çok katı. Bence her şey yolunda sen kendine boşuna dert etme. Zaten hiç bir şeyi değiştiremezsin. Amniyosenteze gelince artık günümüzde korkulacak bir test değil bebeğini kaybetme riski yok denecek kadar az. Eskiden dikkatsiz yapılan işlemlerden dolayı kayıplar yaşanıyormuş. Burda da Avalon80 arkadışımız yaptırmıştı her şey yolunda şükür. Ankaradaysan aydan biri bu konuda başarılı. Bir de ayrıntılı usg de zaten daha net sonucu alırsın. Allah sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin..

Tedirginligini anliyorum canim ama bu testker olasilik uzerine yorunlaniyor. Ultrason olcumu normal hatta risk analizi dusuk cikmis bebislerde bile 1 de olsa ihtimal var ve o sekilde dogabiliyor.
Ayrica hamilelik sirasinda muayenelerde gozukmeyen bir cok anamoli ile bile dogan bebisler var. Kendini rahatlat. Sununki boyle dendi soyle cikti ile hamillelik gecmez. Rahat ol takdir ilahi.zaten doktorlarda 1 ihtimalde olsa onu hep tasiyorsunuz diyorlar. Internet doktorlugu yapanlari okuma nacizane tavsiye. Duani et bebisinle konus o senin parcan keyifli gecirmeye bak

Canım arkadaşım inşallah rüyanda gördüğün gibi güzel bir doğum yaşarsınız. Güzel yüreğine malum oldu belki de. Kolay bir doğumla bol sütle gelsin oğluşun. Ben senin doğumunun çok çok güzel geçeceğini hissediyorum. İnşallah şifa verir Allah bir an önce iyileşirsin sonra da gelsin bebiş

Amiiiinnnn canim arkadasim benim Allah razi olsun . Insallah seninde hersey yolunda gidip saglikla kolaylikla kavus. Guzel yureklim benim
Rabbim dualarini kabul etsin. Aklindan dilinden gonlunden gecenleri

Kızlar yorumlayabilir misiniz eşimin spermogramını

Eklentiler

• Screenshot_20181122-085220.jpg
    94,9 KB · Görüntüleme: 86
Günaydın arkadaşlar, benim özellikle sabahları olmak üzere gün içinde çok fazla bulantı yaşıyorum, balona çıkıp hava almazsam çok daha fena oluyorum ve hiçbir şey yiyemiyorum, bu defa içim rahat etmiyor az biraz sağlıklı diye yemeye çalıştıklarımın sonuda hüsran napıcam böyle nasıl geçer bu hafta içi randevum var doktor bunun için ilaç veriyor mu ya da tavsiyeniz olan bir şey var mı? Bu arada iki kese görmüştük bu yüzden mi zor geçiyor

Turşu ve tuzlu cubuk kraker iyi gelebilir cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…