2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

canım sevindim herşeyin yolunda olmasına. Kilo almak iyi bişey değil zaten:) ben ilk 6 ay hiç kilo almadım. 6-7 ay arası 5 kilo aldım:) ayrıca gebelerde zaten normal olan düşük tansiyon. Yüksek olursa korkmalısın. Benim mesela 10-6 yada 9-5 çıkıyor doktor çok iyi diyor.
Sağol canım zaten doktorda tansiyon için birşey demedi . Benim 8-6 çıktı , biraz yoruldum giderken ondan da olmuş olabilir. Herşey Yolunda diyince bende mutlu oldum :) kendime pantolon vs alacaktım kafa rahatlığıyla gittim aldim

canim gecmis olsun. yalanci kasilmalar duzensiz geliyor birgun hic yok iken,diger bir gun icerisinde ritmik olmamak sarti ile 3 ,5 belkide daha fazla olabiliyor.zamani belli degil ya i kasilmalar genelde toparlanma seklinde oluyor.kasiliyor can acitiyor sonra kendiliginden aciliyor. bol su icmeni ve dinlenmeni tavsiye ederim. erken dogum riskini bol su icmek bile oteliyor bir nebze dinlenmek te oyle.

adet agrilari benim 2 haftadir basladi. hatta ilk hissettigimde cok garipsedim ama sonlara dogru olabiliyormus. gercek kasilma mutlaka ritmik bir sekilde duzenli oluyor. mideden kasiliyor
bele kasiklara tum alt vucudu kapsayan bir agri. bunu ayirt etmemek mumkun degil dedi dr.um cunku giderek siddetleniyormus. yatinca dus alinca vs
gecmiyor. dahada artiyor. oyuzden o olsa anlarsin allah korusun.

Benimde oluyor canım en son 30 Haziran'da adet olmuştum şimdi her ay sonu bu tarihlerde kasik ağrılarım oluyor. Dediğin gibi çok sert ağrılar değil idare edilecek düzeyde oluyor. Belim de ağrıyor bu iki gündür mesela

Teşekkür ederim kızlar. Bu şiddetlenmiyor, gece araları ne kadar diye ölçeyim dedim, biri 20sn sürüyor, biri 2-3 sn saçma sapan periodik olmayan sancılardı. Uyumuşum ama hissettim sabaha kadar sürdü. Şimdi de ara ara oluyor. Normalde zaten hep evdeyim, iş yapsam da dinleniyorum, bir lt lik su şişem var sürekli, onunla ölçerek 3-4 lt su içiyorum. Hatta bazen 5 bile olabiliyor. Bebişim oynadıkça ona odaklanıp, bunlar önemli değildir diye kendimi telkin etmeye çalışıyorum. Bakın şunu buldum, güzel bilgiler şurada bulunsun...

Günümüzde zaman zaman yalanci kasılmalar olarak da adlandırılan Braxton Hicks kontraksiyonları genelde gebeliğin son trimesterında başlamakla birlikte zaman zaman ikinci trimesterda da gözlenebilir. Rahiminizi oluşturan kaslar 30-60 saniye kadar kasılarak daha sonra gevşer. Bu kasılmaların süresi zaman zaman iki dakikaya kadar uzayabilir. Braxton Hicks kontraksionları sizi ve rahiminizi gerçek doğuma hazırladığından alıştırma kasılmaları olarak da adlandırılmaktadır.

Braxton Hicks kasılmalarının bazı özellikleri vardır:

• Şiddeti sabit olmayıp değişkendir.
  • İki kasılma arasındaki süre çok kısa değildir.
  • Olup olmayacağı ya da ne zaman geleceği önceden tahmin edilemez.
  • Ritmik yani düzenli değildir.
  • Ağrı vermekten çok rahatsızlık yaratıcıdır.
  • Sıklığı ve şiddeti giderek artmaz
Braxton Hicks kontraksiyonlarını tetikleyebilen durumlar?

• Bebeğiniz ya da siz çok hareketli ve aktifseniz
  • Birisi karnınıza sertçe dokunursa
  • Mesaneniz çok dolu ise
  • Cinsel ilişki sonrasında
  • Uzun süre susuz kalmışsanız
Braxton hicks kontraksiyonları tetiklenebilir.

Nasıl baş edilebilir?
Braxton Hicks kasılmaları genelde zararsız ve ağrısız kasılmalardır ancak yine de bu durum sizi rahatsız ediyorsa önüne geçmek için bazı basit öneriler işe yarayabilir.

• Pozisyon değiştirin. Eğer uzun süredir ayakta ve dolaşıyorsanız uzanın ya da eğer kasılmalar siz oturur ya da uzanırken başlamışsa kısa bir yürüyüşe çıkın.
  • Ilık bir duş yapın
  • 4-5 bardak su için. Eğerkasılmaları başlatan durum dehidratasyon ise su içmek çok işe yarayacaktır.

İyi akşamlar kızlar,ben size bişey sormak istiyorum ben şuan 15 haftalık oldum ve her zaman çok az miktarda sarı akıntım oluyordu,ama şimdi yoğun miktarda oldu ilk defa ve biraz koyu geldi sanki açık yeşil renkte çok korktum ,acaba benim gibi yaşayan var mı?

İyi akşamlar kızlar,ben size bişey sormak istiyorum ben şuan 15 haftalık oldum ve her zaman çok az miktarda sarı akıntım oluyordu,ama şimdi yoğun miktarda oldu ilk defa ve biraz koyu geldi sanki açık yeşil renkte çok korktum ,acaba benim gibi yaşayan var mı?
Canım idrar yolu enfeksiyonu olabilir. Kendi doktoruna danisabilirsin yada sağlık ocağında şikayetlerini söyleyip idrar tahlili yaptirabilirsin

A
Bugün aylık kontrolumuz vardı hanımlar.. hani geçen gün biri bana hiç göbeğin çıkmamış bebeğin kilosu iyi mi diye sordu demiştim. Bebiş haftasına göre 6 gün önde çıktı gelişim açısından :) yani göbekli olmakla alakası yokmuş tescilledik. İyi geçti şükür 22.haftada detaylı ultrasona çağırdı.

Bu arada sadece 1 kilo almışım. Ve tansiyonumu olctuler düşük çıktı ama doktor birşey demedi. Umarım ileride sorun yaratmaz.
Rabbim inşallah tedavi sürecindeki tüm arkadaşlarıma nasip etsin . Bütün gebelerde sağlıklı haberlerle dönsün muaynelerden
demisdik cnm masallah kuzuya. Ay suan idolumsun sadece 1 kiloylaaa :KK36:

gorursun canim allahin izni ile. cok sevecek can kan olacak ona ben inaniyorum . hatta daha guzel zaman gecirir mutlu olur. oyuncak bebek gibi algilar kardesini:)))
Oyuncak edeceği kesin :))) ilk 1 sene zor olacak..
Bugün aylık kontrolumuz vardı hanımlar.. hani geçen gün biri bana hiç göbeğin çıkmamış bebeğin kilosu iyi mi diye sordu demiştim. Bebiş haftasına göre 6 gün önde çıktı gelişim açısından :) yani göbekli olmakla alakası yokmuş tescilledik. İyi geçti şükür 22.haftada detaylı ultrasona çağırdı.

Bu arada sadece 1 kilo almışım. Ve tansiyonumu olctuler düşük çıktı ama doktor birşey demedi. Umarım ileride sorun yaratmaz.
Rabbim inşallah tedavi sürecindeki tüm arkadaşlarıma nasip etsin . Bütün gebelerde sağlıklı haberlerle dönsün muaynelerden
Gözün aydın canım allah tamamina erdirsin. Benim kontrol de yarın

cok sevindim canim. masallah bebisine:))
gobegim son aya gelmeme ragmen kucuk, hic catlagim yok ,goguslerim hic buyumedi ama bebisim 2 hafta ileri masallah. sen kimseye takilma. simdidende konusturma hatta yarin birgun bebisinlede bu yorumlara maruz kalirsin canin yanar.
kilo almaman cok guzel ilk 4 ay 1 kilo aldim ama 5 ay dan sonra bol bol aldim zaten ozman aliniyor. suan 13 kg aldim.

A
demisdik cnm masallah kuzuya. Ay suan idolumsun sadece 1 kiloylaaa :KK36:
cok sevindim canim. masallah bebisine:))
gobegim son aya gelmeme ragmen kucuk, hic catlagim yok ,goguslerim hic buyumedi ama bebisim 2 hafta ileri masallah. sen kimseye takilma. simdidende konusturma hatta yarin birgun bebisinlede bu yorumlara maruz kalirsin canin yanar.
kilo almaman cok guzel ilk 4 ay 1 kilo aldim ama 5 ay dan sonra bol bol aldim zaten ozman aliniyor. suan 13 kg aldim.
Zaten tedavi aşamasında da almıştım kilo canım o yüzden şimdiden fazla almadığıma bende sevindim :) Allah hepimizin yardımcısı olsun insallah

Arkadaşlar merhaba,
Pazartesi günü dondurulmuş embriyo transferim oldu.2yaşında o da tüp bebek tedavisiyle olan bir kızım var.sorum şu ki artık yavaş yavaş kucağıma alabilir miyim?Bugüne kadar dikkat ettim ama artık en azından tuvalete oturtsam bir şey olur mu?
Tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum:KK15:
Şimdiden teşekkür ederim.hepimize kolaylıklar ve pozitif sonuçlar diliyorum :KK54:

Arkadaşlar merhaba,
Pazartesi günü dondurulmuş embriyo transferim oldu.2yaşında o da tüp bebek tedavisiyle olan bir kızım var.sorum şu ki artık yavaş yavaş kucağıma alabilir miyim?Bugüne kadar dikkat ettim ama artık en azından tuvalete oturtsam bir şey olur mu?
Şimdiden teşekkür ederim.hepimize kolaylıklar ve pozitif sonuçlar diliyorum :KK54:
Canim kac kilo baya agirdir o simdi bence alma agirlik sonucda zorlamis olcaksin kndino kaldirirken diye dusunuyorum nacizane kendi fikrim.

Arkadaşlar merhaba,
Eğer yardım edecek birileri varsa kaldırmaman gerek diye düşünüyorum canım. İlk haftalar çok önemli riske atmamak lazım.

Arkadaşlar aranızda progestanı vajinal fitil olarak kullan oldu mu, sabah akşam 2’şer tane kullanıyorum ve zorlanıyorum açıkcası, bir de azda olsa biraz akıyor bu normal mi yoksa hiç akmaması gerekiyor, bu arada transferim salı günü

X