2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Yaaa evet tuttu tutmadı kese kalp atışı derken doğum konuşuyoruz. Iki çocuklu olmak nasıl olacak bilmiyorum kızım kardeş istemiyorum almayalım diyo :KK43: hala kabul etmedi doğum geldi çattı
Canım ben 5 yaşının içindeydim kız kardeşim doğdu. Evin tek ve ilk çocuğuydum sanki kumam gelecek gibiydi annem hamileyken :) sonra doğdu ablalık öyle bir duygu ki hiç ona zarar vermedim sürekli opuyordum sadece . Merak etme abla olmak ona farklı hissettirecek dünyaya gelince asla istemiyorum demez

İğneyi kim yapıyor?
Ben bi süre yatacağım için hemşire gelip yapıyor.
Ama daha da yatacaksam keşke kendim yapabilsem. Karından yapılan yeni bi iğne çıkmış diye duydum, bilgin var mı?
Canım o göbekten vurulan iğneyi Dr a sordum onu devlet karşılamıyor ve haftada 135 mi 150 mi öyle bir fiyatı var dedi zaten yeterince masraf yaptınız bari bu iğnelere para vermeyin dedi çünkü kalçadan olanları devlet karşılıyor ve ücretsiz alıyoruz

Canım ben 5 yaşının içindeydim kız kardeşim doğdu. Evin tek ve ilk çocuğuydum sanki kumam gelecek gibiydi annem hamileyken :) sonra doğdu ablalık öyle bir duygu ki hiç ona zarar vermedim sürekli opuyordum sadece . Merak etme abla olmak ona farklı hissettirecek dünyaya gelince asla istemiyorum demez
Benim kızım tam 2 yaşında olacak. Normalde çok şefkatli parktaki cocuklara bebeklere karşı. Kardeş kardeş almayalım diyor. Umarım çabuk uyum saglariz

Bu gun opu oldum cnm 9 tane toplandi okadar ilaca ramen az cikti. Gogsen hoca yok bu hafta senin doktorun ilgilendi sagolsun. Cok sevdimm onuda. Narkozu atamadim yanina ciktik konusmaya geri -1 e gonderdi beni yatirdi. Kendime gelemedim bisi yiyemedim gozlerim karardi surekli basim dondu. Agrim cok fazlaydi. Hala da var iki buklum yuruyorumm.
Rabbim bu defa yüzünüzü güldürsün cektiklerinin mükafatını alırsın inşallah canım benim

Geçen hafta hemen kesilen bi kanamam oldu, iğneye başlattılar, zaten yapıyodum 2’ye çıktı. Biraz akıntı oldu sonraki günlerde. Kanama kesildiği için iğneyi (progesteron iğne) 1’e düştüler. Cuma kontrole gideceğim. O güne kadar yat dinlen dediler. Şu an bi sorun yok ama yatıyorum nolur nolmaz diye. İkiz gebelik daha hassas oluyor sanırım. Evde hareket etmeye başladım bi kaç gündür neyse ki :)

Çok geçmiş olsun benimde 8-10 haftalarda kanamalarım oldu hayırlısı ile geçti gitti
sağlıkla gelsin kuzuların inşallah

Canım o göbekten vurulan iğneyi Dr a sordum onu devlet karşılamıyor ve haftada 135 mi 150 mi öyle bir fiyatı var dedi zaten yeterince masraf yaptınız bari bu iğnelere para vermeyin dedi çünkü kalçadan olanları devlet karşılıyor ve ücretsiz alıyoruz
Tamam çok sağol ilgilendiğin için, pahalıymış gerçekten..

İğneyi kim yapıyor?
Ben bi süre yatacağım için hemşire gelip yapıyor.
Ama daha da yatacaksam keşke kendim yapabilsem. Karından yapılan yeni bi iğne çıkmış diye duydum, bilgin var mı?
ben kullanıyorum canım prolutex. içinde 7 tane var ve 128 tl. biz her hafta alıyoruz acıtmıyor kendim yapabiliyorum ama baya masraflı oluyor.

Yaaa evet tuttu tutmadı kese kalp atışı derken doğum konuşuyoruz. Iki çocuklu olmak nasıl olacak bilmiyorum kızım kardeş istemiyorum almayalım diyo :KK43: hala kabul etmedi doğum geldi çattı
: ))) tatli cadi ya bak sen . gorunce sevinir bence aa bebek falan demeye baslar

Yaparım ederim diye konuşuyor ama :) normal doğumda prb olmaz ama sezeryan da emin değilim canım karnımın kesilmiş halini görmek onu nasıl etkiler bilmiyorum. En iyisi kapıda beklemesi galiba o günleri görürsek inşallah :)
goreceksin insallah o gunleri karamsar olma bak nasilda hizli geciyor zaman..

ToprakduruÜyeÜye
Bugün test günüm arkadaslar.kan verdim sonuç akşama çıkacak ama dayanamadım test aldım evde yaptiyaptım.ikinci çizgi pembe olarak ciktisanırım hamileyim
Ayyy her pozitif habere nasıl mutlu oluyorum anlatamam Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
inşallah kandada güzel bir değer çıkar

X