2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Aslında iğneci de günde 10 lira alıyor, denk geliyor nerdeyse. Bunu bi doktora da sorayım. Teşekkürler :KK200:
10 lira mı alıyor :oha:çok alıyorlar yaaa
Bana iğneleri eniştem yapıyor oda ücretsiz zaten o yüzden ignelere ne kadar alındığı ile bir fikrim yok :KK12:Rabbim tez zamanda bu dertlerden kurtarsın inşallah :dua::dua:sağlıkla kucağımıza alalım rahat nefes alacaz:dua::dua::dua:

Hiç sorma tam bi küçük abla olacak ama iyi gorsem o günleri hayirlisiyla
gorursun canim allahin izni ile. cok sevecek can kan olacak ona ben inaniyorum . hatta daha guzel zaman gecirir mutlu olur. oyuncak bebek gibi algilar kardesini:)))

Kızlar hala , regl tarihlerinde regl ağrısı hisseden var mı? 2-3 gündür geceleri daha fazla olmak üzere, regl sancısı oluyor ama kasılmam yok olsa anlardım. Bir kere rahmimin üst kısmı kasıldı 2 gün öyle kaldı o kasıldığı anda çok acı veren bir durumdu mesela.Bu ise, sanki rahmimin tamamına 4-5 saniye boyunca dayanılabilir fakat rahatsız edici bir sancı giriyor sonca geçiyor. Mesela sabahtan beri yoktu, şimdi biraz iş yaptım gene oldu. Bu arada magnezyuma iki gündür başladım.

Braxton Hicks kasılmaları mı bunlar acaba, akşamları ve yoğun fiziksel aktivite sonrası daha çok olur diyor. Doğum kasılmaları belden karına iner diyor...

Son düzenleme:
Kızlar merhaba, çapa da tüp bebek raporu çıkaran var mı acaba? Doktorların özel muayanesi varmış sanırım, rapor daha çabuk çıkıyormus.bilgisi olan doktor ismi verebilecek olan varsa çok memnun olurum.

Kızlar hala , regl tarihlerinde regl ağrısı hisseden var mı? 2-3 gündür geceleri daha fazla olmak üzere, regl sancısı oluyor ama kasılmam yok olsa anlardım. Bir kere rahmimin üst kısmı kasıldı 2 gün öyle kaldı o kasıldığı anda çok acı veren bir durumdu mesela.Bu ise, sanki rahmimin tamamına 4-5 saniye boyunca dayanılabilir fakat rahatsız edici bir sancı giriyor sonca geçiyor. Mesela sabahtan beri yoktu, şimdi biraz iş yaptım gene oldu. Bu arada magnezyuma iki gündür başladım.

Braxton Hicks kasılmaları mı bunlar acaba, akşamları ve yoğun fiziksel aktivite sonrası daha çok olur diyor. Doğum kasılmaları belden karına iner diyor...
canim gecmis olsun. yalanci kasilmalar duzensiz geliyor birgun hic yok iken,diger bir gun icerisinde ritmik olmamak sarti ile 3 ,5 belkide daha fazla olabiliyor.zamani belli degil ya i kasilmalar genelde toparlanma seklinde oluyor.kasiliyor can acitiyor sonra kendiliginden aciliyor. bol su icmeni ve dinlenmeni tavsiye ederim. erken dogum riskini bol su icmek bile oteliyor bir nebze dinlenmek te oyle.

adet agrilari benim 2 haftadir basladi. hatta ilk hissettigimde cok garipsedim ama sonlara dogru olabiliyormus. gercek kasilma mutlaka ritmik bir sekilde duzenli oluyor. mideden kasiliyor
bele kasiklara tum alt vucudu kapsayan bir agri. bunu ayirt etmemek mumkun degil dedi dr.um cunku giderek siddetleniyormus. yatinca dus alinca vs
gecmiyor. dahada artiyor. oyuzden o olsa anlarsin allah korusun.

Kızlar selam, yumurta toplama iğnelerine başladım ben de. Bu sefer bana 2 iğne verdi doktorum geçen sefer tekti. ilk iğneden yaklaşık kaç gün sonra toplama oluyordu? 7 ay geçmiş unutmuşum yumurta toplama sürecini.

Benimde oluyor canım en son 30 Haziran'da adet olmuştum şimdi her ay sonu bu tarihlerde kasik ağrılarım oluyor. Dediğin gibi çok sert ağrılar değil idare edilecek düzeyde oluyor. Belim de ağrıyor bu iki gündür mesela

Kızlar selam, yumurta toplama iğnelerine başladım ben de. Bu sefer bana 2 iğne verdi doktorum geçen sefer tekti. ilk iğneden yaklaşık kaç gün sonra toplama oluyordu? 7 ay geçmiş unutmuşum yumurta toplama sürecini.
Canım ortalama 10 gün kullanıyorsun mesela ben 11.gun opu oldum

Bugün aylık kontrolumuz vardı hanımlar.. hani geçen gün biri bana hiç göbeğin çıkmamış bebeğin kilosu iyi mi diye sordu demiştim. Bebiş haftasına göre 6 gün önde çıktı gelişim açısından :) yani göbekli olmakla alakası yokmuş tescilledik. İyi geçti şükür 22.haftada detaylı ultrasona çağırdı.

Bu arada sadece 1 kilo almışım. Ve tansiyonumu olctuler düşük çıktı ama doktor birşey demedi. Umarım ileride sorun yaratmaz.
Rabbim inşallah tedavi sürecindeki tüm arkadaşlarıma nasip etsin . Bütün gebelerde sağlıklı haberlerle dönsün muaynelerden

ben iğneleri kullanmaya başladıktan 12 gün sonra opu oldum canm.

Bugün aylık kontrolumuz vardı hanımlar.. hani geçen gün biri bana hiç göbeğin çıkmamış bebeğin kilosu iyi mi diye sordu demiştim. Bebiş haftasına göre 6 gün önde çıktı gelişim açısından :) yani göbekli olmakla alakası yokmuş tescilledik. İyi geçti şükür 22.haftada detaylı ultrasona çağırdı.

Bu arada sadece 1 kilo almışım. Ve tansiyonumu olctuler düşük çıktı ama doktor birşey demedi. Umarım ileride sorun yaratmaz.
Rabbim inşallah tedavi sürecindeki tüm arkadaşlarıma nasip etsin . Bütün gebelerde sağlıklı haberlerle dönsün muaynelerden
canım sevindim herşeyin yolunda olmasına. Kilo almak iyi bişey değil zaten:) ben ilk 6 ay hiç kilo almadım. 6-7 ay arası 5 kilo aldım:) ayrıca gebelerde zaten normal olan düşük tansiyon. Yüksek olursa korkmalısın. Benim mesela 10-6 yada 9-5 çıkıyor doktor çok iyi diyor.

Maşallah çok sevindim

X