2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Bu gun opu oldum cnm 9 tane toplandi okadar ilaca ramen az cikti. Gogsen hoca yok bu hafta senin doktorun ilgilendi sagolsun. Cok sevdimm onuda. Narkozu atamadim yanina ciktik konusmaya geri -1 e gonderdi beni yatirdi. Kendime gelemedim bisi yiyemedim gozlerim karardi surekli basim dondu. Agrim cok fazlaydi. Hala da var iki buklum yuruyorumm.
Bu arada benim ilaç dozunu en son 500 e çıkarmıştı 5 toz bir su. Ona rağmen 10 tane çıktı ben daha az çıkar bile demiştim ama sevinmiştim de. Yani senin sayı da gayet iyi normalde zaten 5 tane ile 12 arası iyi diyorlar. Sen boş çıkar diye düşünüyorsan her zaman olmuyor boş çıkma durumu. Bende de boş çıktığı olmuştu bir tane iyi kalsa bile inan şükür ediyordum

Bu arada benim ilaç dozunu en son 500 e çıkarmıştı 5 toz bir su. Ona rağmen 10 tane çıktı ben daha az çıkar bile demiştim ama sevinmiştim de. Yani senin sayı da gayet iyi normalde zaten 5 tane ile 12 arası iyi diyorlar. Sen boş çıkar diye düşünüyorsan her zaman olmuyor boş çıkma
durumu. Bende de boş çıktığı olmuştu bir tane iyi kalsa bile inan şükür ediyordum
Cok sukur tabi cnm. Benimkiler 3.gun dondurulcakmis kac tane kalirsa artik

Canım yat dinlen de iyi ol sonra uyku uyumak bile zor olucak senin için ben pek giremiyorum nete bulanti bütün gün gece ictigim suyu bile çıkarıyorum hergün hastane serum sana bulantim kesildi diye dert yandım bide söylemez olaydım yerde miyim gökte mi çok şükür halimize tabiki ama ne zaman geçecek diye merak ediyorum inşallah sen benim gibi değilsindir
Canım Allah yardımcın olsun. Benim 14.haftada geçmişti rahatlamıştım baya. Elma suyu mandalina iyi geliyordu. Bir de zencefil çayı.

Bugün biraz acikmistim pat diye kan şekerim düştü galiba elim ayağım boşaldı ter bastı . Kendimi mutfağa attım hiç sevmediğim kahvaltılık helva elime geçti ekmeğin arasına koyup yedim ondan sonra bir kendime geldim . Ayy ne kötü kızlar bir daha aç kalmam

Bugün biraz acikmistim pat diye kan şekerim düştü galiba elim ayağım boşaldı ter bastı . Kendimi mutfağa attım hiç sevmediğim kahvaltılık helva elime geçti ekmeğin arasına koyup yedim ondan sonra bir kendime geldim . Ayy ne kötü kızlar bir daha aç kalmam
Kalma tabi cnm bebekde senden aliyor aman dim az az ye sik sik yemeye calis

Canım yat dinlen de iyi ol sonra uyku uyumak bile zor olucak senin için ben pek giremiyorum nete bulanti bütün gün gece ictigim suyu bile çıkarıyorum hergün hastane serum sana bulantim kesildi diye dert yandım bide söylemez olaydım yerde miyim gökte mi çok şükür halimize tabiki ama ne zaman geçecek diye merak ediyorum inşallah sen benim gibi değilsindir

Bende kusma hiç olmadı, kusma öncesi anda takılmış bi şekilde yaşıyorum. Sabır sana canım valla çok zor :KK43:

Canım Allah yardımcın olsun. Benim 14.haftada geçmişti rahatlamıştım baya. Elma suyu mandalina iyi geliyordu. Bir de zencefil çayı.
Amin canım benim cümlemizin rabbim yardımcısı olsun bir tek elma yiyebiliyorum onuda yarım saat en fazla tutuyorum oda çıkıyor hayırlısı olsun inşallah 1 ay daha geçerse rahatlarım belki diyorum serum yemeye devam edicem bitene kadar

Canım geçmiş olsun dikkat et şeker falan koy cebine aniden ağzına atarsın

Bende kusma hiç olmadı, kusma öncesi anda takılmış bi şekilde yaşıyorum. Sabır sana canım valla çok zor :KK43:
Olmasında inşallah inan gırtlak ağrısı hergün var kurmaktan tahriş oldu kusma durmadığı için sprey falan bir işe yaramıyor mide miğde kamplarım vardı reflüden dolayı inan çok zor geçiyor sürekli kilo veriyorum sen kusma inşallah daha kötü inan yere yapışıyorum bazen halsizlikten rabbim benim gibi olanlara şifa versin hergün dua ediyorum yine de şikayetçi değilim çekicem inşallah onları kucağıma almayı nasip ederse hepsini unutucam rabbim buradaki bütün kardeşlerime hayırlı doğum nasip etsin inşallah

benim 3.tupte tuttuktan sonra ilk ayda 4aylik hamile gibiydi karnim, anneme esime diyorum yok ikiz gebelik normal bence dediler ama duramıyorum mide bulantısindan. Bigun bi baktim karnim asiri buyuk ve nasil bi agri ölüyorum dedim hemen drmu aradim gittim. Meger ohss olmusum karnimin icinde sivi birikmis,1hafta kaldim hastanede ,hergun ölçüm falan filan.Neyse ciktim yok geçmiyor mide bulantisi su icsem çıkarıyorum bidaha gittim dr haydiii bidaha yatış 1haftada oyke kaldım. ohss tedavim bitti mide bulantilari bittii oleyyy dedigim anda ikiz gebelik erken dogum riski cikinca yataga bagli 6ay,sadece tuvalete ve dr kontrolüne gidebildim. Ama simdi dönüp arkaya bakıyorumda Rabbim sınavımı zor verdi,ama mükafatı cok güzel be.Selam olsun anne adaylarina ve olmak isteyenlere

Merhaba arkadaşlar şuan 2. Aşılamamı yaptırdım ve sonuç bekliyorum.ama ümidim hiç Yok.oyüzden tüp bebek planları yapmaya başladım.aklıma takılan şeyler var.yumurta toplama ve transfer anestezili oluyomu acaba???

Merhaba arkadaşlar şuan 2. Aşılamamı yaptırdım ve sonuç bekliyorum.ama ümidim hiç Yok.oyüzden tüp bebek planları yapmaya başladım.aklıma takılan şeyler var.yumurta toplama ve transfer anestezili oluyomu acaba???
yumurta toplama genel anestezi oluyor hafif anestezi, transfer normal muayene gibi anestezi olmadan acısız bir işlem.

Sadece yumurta toplama anestezili. Transfer anestezili değil. Allah yardımcın olsun inşallah hamile kalırsın

Yumurta toplama anesteziyle oluyor. Transfer anestezi olmadan zaten çok kısa sürüyor ağrılı bir islemde sayılmaz kaldırabilecek birsey

Teşekkür ederim.Transfer aşılama kadar basit bir işlemmi peki? Ben kasıyorum biraz o koltuğa yattığımda oyüzden aklıma takılıyo
o kadar basit bir islemki canım,cok kisa suruyor ekrandan sende izliyorsun hopp icine birakiveriyor.Hic kasma kendini islem bitince bumuymus korktuğum diceksin.

Teşekkür ederim.Transfer aşılama kadar basit bir işlemmi peki? Ben kasıyorum biraz o koltuğa yattığımda oyüzden aklıma takılıyo
Opu yumurta toplama işlemi dısındakiler hemen hemen benzer
Opuda da uyutuyolar bi 20 dk bisey hissetmiyosun
En buyuk fark tup bebekte beklentin yukseliyo bu sebeple gerginliğin artıyor :)

Çok teşekkür ederim hepinize.biraz olsun rahatladım.rahim filmimi de anestezi ile çektirdim.biraz korkağım galiba.bebek stresinin üzerine bide bunlar eklenince tedavi daha bi çekilmez oluyo.Hangi süreçlerdesiniz bilmiyorum ama Allah hepinizin yüzünü güldürsün inşallh:dua:

X