2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

Otri bebe alacağım canım. Piyasada en iyisi o. Bu el pompası şeklinde olanlar pek işe yaramıyormuş okuduğum kadarıyla.

Canım o el pompası gibi tombikler hani parca sümük falan kalıyo ya bebişin burnunda ya da katı ufak bisey kaçıyo onları almak icin digerleri de tıkanıklık icin benim bildigim :)

Kızlar daha önce dediğim gibi bebek arabamızı aldık bu rengini aldık tabi cahillik işte bütün üstündeki kılıfları çıkardım bir güzel yıkadım kuruttum tam takicam aman Allahım o kadar karışık geldi ki eşimle 2 günde ancak kılıfları yerli yerine takabildik onda da düzgün yapamadigimizi düşünüyorum bir garip oldu sanki:halay:
Screenshot_20170926-122437.png

Bu da anakucagimiz onun da fotosunu yüklüyorum .
20170926_154750.png

Ateş ölçer olarakta omron kullanıyorum gayet memnunum alından ölçüyor 2 gündür ateşim çıkıyor onu kullanıyorum.

Son düzenleme:
Bebek çantası arayışı içind e olan arkadaşlar bana su çanta hediye geldi satışını göremedim arkadaşım nerden aldı bilmiyorum ama çok hoşuma gitti bulabilirseniz almanızı tavsiye ederim. biberon için soğuk sıcak tutma gözü var onunde arkasıda sırta takılabilecek şekilde

örnek fotoğraf buldum yüklüyorum
20170926_160855.png

Otri bebe alacağım canım. Piyasada en iyisi o. Bu el pompası şeklinde olanlar pek işe yaramıyormuş okuduğum kadarıyla.

Ebebekten bebedor marka aldım canım daha doğrusu yedek uclari alabildm ana malzemesi kaldı yorumları iyi inceleyebilirsm benim aklima yattı sonra otribebede tercih edebilirm ilk etapta indirimli ve yorumları iyi olunca onu aldım

Ben de onu alcam canım :)
Cok tesekkur ederim kizlar.
Biseyleri alirken ne alinacagina karar vermek zor is valla.
Ben galiba bir de ates olcer de bunu yasiycam. Zaten besikten baska bisey almaya da karar verdim ya kafam rahat

Sirada benim icin en zorlu imtihan basliyor. Evde ki esyalari fazlaliklari vs eleme yoluyla evden cikarip sadelesmeye gitmek ve ev badanasi.
Dusundukce oturup aglayasim geliyo valla.
O isler bu olsa psikolojik olarak cook rahatliycam.
Bu arada kendime nazar degdirdim hahah
Bugun yine acaip sinirliyim anlatamam. Esime onceden de sinir oldugum biseyle ilgili actim agzimi yumdum gozumu.
Sinir edecegimi bile bile. Demin de sinirden agladim iyice ama hala sinirliyim. Hayatimda heralde bu donem kadar sinirli hissettigim cok az donemim olmustur .
Ilk defa bebege zarari dokuncak diye korkuyorum :110:

Hepsiburadadan aldık bu arabayı güzelde indirim oldu. Şimdi şeytan dürtüyo park yatağıda mı alsak diye. Kadın psikolojisi işte indirim görünce dayanamıyorum :KK53:
Güle güle kullan canım

Kaç kilo canım bu :)
Ay hıc bılmıyorumkı bulamadım acep kac kılokı bak bu normal yerı varya oturma yerı orada genıs bunda bazılarında dar oluyo o kafamda soru ısaretı travellerde

Cok tesekkur ederim kizlar.
Biseyleri alirken ne alinacagina karar vermek zor is valla.
Ben galiba bir de ates olcer de bunu yasiycam. Zaten besikten baska bisey almaya da karar verdim ya kafam rahat

Sirada benim icin en zorlu imtihan basliyor. Evde ki esyalari fazlaliklari vs eleme yoluyla evden cikarip sadelesmeye gitmek ve ev badanasi.
Dusundukce oturup aglayasim geliyo valla.
O isler bu olsa psikolojik olarak cook rahatliycam.
Bu arada kendime nazar degdirdim hahah
Bugun yine acaip sinirliyim anlatamam. Esime onceden de sinir oldugum biseyle ilgili actim agzimi yumdum gozumu.
Sinir edecegimi bile bile. Demin de sinirden agladim iyice ama hala sinirliyim. Hayatimda heralde bu donem kadar sinirli hissettigim cok az donemim olmustur .
Ilk defa bebege zarari dokuncak diye korkuyorum :110:
Arada çığrından çıkabiliyoruz canım. Olan olmuş bir kere, şimdi bu olanı düşünüp kendini daha fazla üzme. Zamanı geri alamıyoruz sonuçta. Bebeğine dokun onu üzmek istemediğini söyle. Ben öyle yapıyorum ve rahatlıyorum. İşler bir şekilde hallolacak bunun için endişe etme. Birikim yaşamışsın anladığım kadarıyla onu boşaltmak iyidir. Ama bu konu üzerinde daha fazla düşünmemelisin. Bana öyle olur genelde. Düşündükçe sinirlenirim ya da ağladıysam sakinleşme aşamasında ağladığım aklıma gelir bir daha ağlarım :) o yüzden oldu bitti ve geçti düşünme canım.

Arada çığrından çıkabiliyoruz canım. Olan olmuş bir kere, şimdi bu olanı düşünüp kendini daha fazla üzme. Zamanı geri alamıyoruz sonuçta. Bebeğine dokun onu üzmek istemediğini söyle. Ben öyle yapıyorum ve rahatlıyorum. İşler bir şekilde hallolacak bunun için endişe etme. Birikim yaşamışsın anladığım kadarıyla onu boşaltmak iyidir. Ama bu konu üzerinde daha fazla düşünmemelisin. Bana öyle olur genelde. Düşündükçe sinirlenirim ya da ağladıysam sakinleşme aşamasında ağladığım aklıma gelir bir daha ağlarım :) o yüzden oldu bitti ve geçti düşünme canım.
2 hafta durumu gozlemliycem canim cidden kontrolumden ciktigini hissediyorum ki kendimi taniyip bu gibi durumlari iyi yonettigimle ilgili hep gurur duymusumdur kendimle halbu ki. Bu durumun sadece hamilelige has normal bir durum oldugunu da dusunmuyorum isin kotusu.
Eger hala ustesinden gelemiyorsam bir psikologa gitmek galiba en iyisi olacak.
Su an tek ama tek istedigim bebegimin saglikli bir sekilde dogmasi ona zarar vermekten korkuyorum duygu durumumdan oturu.
Isin kotusu direkt su durum beni asiri sinirlendirdi diyebilecegim bir durum da yok o anda sinirlendigim sey olmasa baska biseye zaten sinirlenmis olucam gecmiste ki alakasiz seyleri kazip cikaricam vs. Umarim kendi basima ustesinden gelebilirim canim. Onerdigin kitaba baslamis sonra tatil rehavetiyle birakmistim simdi kendime is edinip okusam iyi olacak. Cok tesekkur ederim tavsiyelerin icin.

2 hafta durumu gozlemliycem canim cidden kontrolumden ciktigini hissediyorum ki kendimi taniyip bu gibi durumlari iyi yonettigimle ilgili hep gurur duymusumdur kendimle halbu ki. Bu durumun sadece hamilelige has normal bir durum oldugunu da dusunmuyorum isin kotusu.
Su an tek ama tek istedigim bebegimin saglikli bir sekilde dogmasi ona zarar vermekten korkuyorum duygu durumumdan oturu.
Isin kotusu direkt su durum beni asiri sinirlendirdi diyebilecegim bir durum da yok o anda sinirlendigim sey olmasa baska biseye zaten sinirlenmis olucam gecmiste ki alakasiz seyleri kazip cikaricam vs. Umarim kendi basima ustesinden gelebilirim canim. Onerdigin kitaba baslamis sonra tatil rehavetiyle birakmistim simdi kendime is edinip okusam iyi olacak. Cok tesekkur ederim tavsiyelerin icin.
:KK200: Hep birlikte mutlu, huzurlu olalım canım. Kitaptan çok memnunum sindirerek, alıştırmaları yaparak okuyorum. Az kaldı bitecek bu süreçler canım.​

Doktor bana istediği kadar yıkama desin1 hafta 10 gün çocuğu öyle hayatta tutmam.
ama siz yine danışın tabi ben kendi fikirlerimi söyleyim :emir_bebek:bide bazı hastane çıkarken yıkayıp çıkartıyormuş öyle duymuştum
Aynen bizde ilk gün ya da diğer gün mutlaka yikariz sonra göbek düşünce tekrar canım

o kadar iyi anlıyorum ki seni. Sinirlendiğim zaman resmen orta yerimden çatlayacak gibi hissediyorum o kadar yoğun yaşıyorum sinirimi :) sorsan o kadar önemli bi mevzuda olmuyo ama zor sakinleşiyorum. Normalde bu kadar sinirli biri değilim ama resmen hakim olamıyorum kendime. Böyle anlarda mutlaka başka bişeyle kafamı dağıtmaya çalışıyorum. Çünkü geçmiyo başka türlü. Sonrada pişman oluyorum bu bebeğime zarar verir mi diye. Ama son zamanlarda biraz daha sakinim galiba gittikçe azalıyo

X