2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

Biz millet olarak biraz daha duygusal yaklasiyoruz. Yabancilar ise o avrupai disiplini bebeklikten itibaren kati bir sekilde uyguluyorlar v bu da bizim kulturumuze pek uymuyor. Bebeginizin ilk yili kitabi bende de var hercekten guzel bir kitap benim de hosuma gitti
Hic unutmuyorum bebek bakiminda mucize cozumler kitabinda bi oneri vardi uyku egitiminde bi iki gece beraber yatiosun cocukla sonra yer yatagi yapiosun odasina adim adim disari cikiosun bir kac gecede bende o kadar sabir yok ki sabah kalkip ise gidiyorum boyle bir seyi nasil uygulayabilirim aldim koynuma baktim aglio sarila ope koklaya uyuttum buyuyuncede hadi odana dedim bi kac agladi zirladi uyuyosun yoksa ogretmeninle konusmam gerekecek dedim bir guzel ayirdim odasini

Hic unutmuyorum bebek bakiminda mucize cozumler kitabinda bi oneri vardi uyku egitiminde bi iki gece beraber yatiosun cocukla sonra yer yatagi yapiosun odasina adim adim disari cikiosun bir kac gecede bende o kadar sabir yok ki sabah kalkip ise gidiyorum boyle bir seyi nasil uygulayabilirim aldim koynuma baktim aglio sarila ope koklaya uyuttum buyuyuncede hadi odana dedim bi kac agladi zirladi uyuyosun yoksa ogretmeninle konusmam gerekecek dedim bir guzel ayirdim odasini
senin yöntemde güzelmiş canım travma yaratmadan olayı cozmussun:)

Gayet cocugun kafasini karistirmadan guzel bi yontemle cozmussun canim. Iste kilit nokta da burasi kendi cocugunu gozlemleyip tanimak galiba

Valla aman cocukla yatmayin falan diolar ben yattim gayet tatli bi kizim var ...sevgiyle buyuttum bosverin kizlar kitaplarin opun koklayin cocuga gore davranin arkadasim kitaba gore buyuttu gayet sorunlu bir cocuk piskolog piskolog geziolar olse o cocuk sabaha kadar aglasa yanina almadi kural kural kural

Valla aman cocukla yatmayin falan diolar ben yattim gayet tatli bi kizim var ...sevgiyle buyuttum bosverin kizlar kitaplarin opun koklayin cocuga gore davranin arkadasim kitaba gore buyuttu gayet sorunlu bir cocuk piskolog piskolog geziolar olse o cocuk sabaha kadar aglasa yanina almadi kural kural kural
Ne guzel demişsin sevgiyle buyutmek:KK36:Onlar canimiz bizim ya proje gibi davranilmamali bencede çocuğa cok ince bi cizgi bu ne fazla disiplin ne fazla serbestlik insallah basarabiliriz

Selifor cum dikkatimi çekti genelde mor seviyorsun ve çok alıyorsun. Benim annemde mor sever ve benim çoğu şeyimi mor aldı o seçerken hatta şu an bile kıyafet vs almaya gitsek ona göre mor en güzeli. ama ben içsel olarak moru sevmiyorum çok nadir mor alıyorum kızında nefret edebilir tek renge odaklanırsan aklında olsun.
cogunluk pembe oldu canım araya mor serpistirdm hevesimi almak icin kucukken zaten anlamicak buyuyncede kendi secicek nasılsa:KK49:

kızlar bebegi olan arkadaşlarım dönenceyi çok öneriyorlar bende kararsız kaldım. Biraz araştırma yaptım ama dönencelerin sağlıksız olduğunu anlatan güvenilir bir araştırmaya rastlamadım. Yani alma taraftariyim. Sizin yaptığınız araştırmalar ve kaynaklarınız var mı bununla ilgili

Dönence çok fazla önerilmiyor biz aldık ama döndürmüyoruz dönmeyence oldu uzun süre bakınca otizmi tetikliyor yada göz kaymasına neden olıyormış kadar komple pembe bir şey oğlumda kullanacak artık/

Kitap konusu da deli tibi okudum bazıları aklımda kaldı bazısına kulak asmadım önemsemedim
Uyku en büyük sıkıntıydı bizim için 3 aylıkken aldım yanıma emerken uyudu uyandı emdi uyudu işe başladım iyice bağlandık hiç yatağına yatmadı bende özlüyordum mis kokusu ile uyumak Harika...
Kardeş olunda 3-4 aylıkken hayde Yatağa artık dedim. O ana kadar he yattığında ağlaya ağlaya geldi yanıma ama hiç sefer bu taktik tuttu artık yatağında uyuyor.

Elma sirkesi kurmakla aynı mantık canım :) limonun kabuklarını içme suyu içinde cam kavanozda biriktiriyorum yarısına geldikten sonra sirke anası ekleyip ince tülbentle loş bir yerde bekletiyorum her gün bir kere karıştırıyorum. Yaklaşık iki ayda olmuş oluyor :)
Sirke anası ilk duydum nerden alınıyor ki?

pierre-cardin-bubba-park-yatak-70-x-120-pm-HB000002RTZ7
http://www.hepsiburada.com/pierre-cardin-bubba-park-yatak-70-x-120-pm-HB000002RTZ7
Yatakta kraftın calipso elitine karar vermemize rağmen yaşadığımız yerde istediğimiz rengi bulamadık
daha sonra bu modeli beğendim çokta içime sindi aldık çok şükür

Son düzenleme:
genelde izlenimim özellikle sağlıkçıların kulaktan ölçen önerdikleri braun da benim aklımda olan bir model. ama kullanımı nasıl bilmiyorum sadece alından ölçere göre daha doğru derece verdiği söyleniyor.
evet canım
ben alından ölçülenden almayacağım
ortamdan felan etkileniyor diye duymuştum ama bir türlü karar veremedim halen

portakaldan sirke nasıl oluyor?
portakalları yedikçe kabuklarını cam bir kavanoza dolduruyorsun sonra yarısına geldiğinde ağzına kadar su ekliyorsun. üzerine bir avuç nohut bir tutam tuz yeterli olur eğer fermanteyi hızlandırmak istersen bir parça ekmek veya bir tatlı kaşığı bal atabilirsin. ben tercih etmiyorum. ağzını tülbentle bağlıyorsun. sonra o başlıyor fermante olmaya sirke sinekleri geliyor sinekler gittiğinde sirke anasıda dibe çökmeye başladıysa sirke olmuştur. üzerinde sirke anası oluşuyor. o sirke anasını alıyorsun daha sonra sirke yapacakken su ve sirke anası katman sirke yapman için yetecek. bir dahaki sefere sirke anasıyla sirkeyi yapiyorsun.

Son düzenleme:
portakalları yedikçe kabuklarını cam bir kavanoza dolduruyorsun sonra yarısına geldiğinde ağzına kadar su ekliyorsun. üzerine bir avuç nohut bir tutam tuz yeterli olur eğer fermanteyi hızlandırmak istersen bir parça ekmek veya bir tatlı kaşığı bal atabilirsin. ben tercih etmiyorum. ağzını tülbentle bağlıyorsun. sonra o başlıyor fermante olmaya sirke sinekleri geliyor sinekler gittiğinde sirke olmuştur. üzerinde sirke anası oluşuyor. o sirke anasını alıyorsun daha sonra sirke yapacakken su ve sirke anası katman sirke yapman için yetecek. bir dahaki sefere sirke anasıyla sirkeyi yapiyorsun.
sirkenin de anası varmış yaaaa:KK70:ilkkez duydum

X