2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

Ben ilk odam icin sepet aldim elimden geldikce bebisde uyarsa buna heryerde uyutmaya calisacam odasinada buyuyen besik aldim sallanmio ucunda sifonyeri var ve kocaman eger yerin musaitse iyi ama ileride zaten baza alacam dersen kullanisli olculerde onemli 80×180 bizimki yatagi bulmak zor oluyor bide yukseklik fasli var 1 cm bile acik kalmasa daha saglikli malum merakli bebisler nette araya araya idastan bulduk bi magazadan yaptirdik

Kiz sen l alma sen l giyersen ben naparim xxl ahahab

Enee noldu kizz niye ceza aldi bende korktum uzgun falan diyince profilde olsun az kalmis bakalim

Whatsapp grup kurup çağırmak yasamis Speedy de whatsapp grubu var isteyen bana yazsın demiş o yüzden

Yok yok kıyafet değil

Çanta 3 boy

S m l

Çantada l almayim dedim :)
Hee bende sey sandim ahahah
Enemm onlar yasak burda zaar olsun bakalim.
Lilyumm guldurdun kiz. Gecmis olsun sendemi hasta oldun. Dikkat edelim dicem ama olmuyo ya kotu havalar. Bu arada sizin mide yannmalariniz nasil sabaha kadar asiti yakiyor bogazimi

Hee bende sey sandim ahahah
Enemm onlar yasak burda zaar olsun bakalim.
Lilyumm guldurdun kiz. Gecmis olsun sendemi hasta oldun. Dikkat edelim dicem ama olmuyo ya kotu havalar. Bu arada sizin mide yannmalariniz nasil sabaha kadar asiti yakiyor bogazimi
Sağol canım benim gribim ağır da geçiyo biraz genelde faranjitle bir olup canıma okuyorlar ama öksürük çok sürmedi çok şükür. Mide yanması bende de var ejderha gibi oluyorum geceleri :)

Henüz bakamadık bile canım bu haftalarda hallederiz diye umuyorum eşimin işleri çok yoğun bu ara, bakalım inşallah ben de foto atarım beşiğimiz diye :) Zaten işin önemli kısmı beşik ve dolap diğerleri bir iki günlük iş :)
Beşiğin alt kısmı da kademeli mi canım? Sabit mi?
Alt kisim sabit canim korkulugu asansorlu. Sallanma olayi da var ama iptal edilebiliyor umarim su an aklimda ki gibi davranabilir ve sallamaya alistirmam :dua:
Yani umdugum gibi dayanikli cikarsa insallah bi 4-5 yasina kadar goturur diye tahmin ediyorum :KK49:

Alt kisim sabit canim korkulugu asansorlu. Sallanma olayi da var ama iptal edilebiliyor umarim su an aklimda ki gibi davranabilir ve sallamaya alistirmam :dua:
Yani umdugum gibi dayanikli cikarsa insallah bi 4-5 yasina kadar goturur diye tahmin ediyorum :KK49:
Alıştırmayınca alışmıyor canım. Hep diyorum yeğenim küvözde kaldı bir ay kadar. Sallanmayı hiç bilmedi çocuk. Eve geldiğinde de beşiğin sallanma özelliğini iptal ettiler. Sabırlı olmamız gerekiyor umarım yapabiliriz. Kuzenim çocuk ağlayınca battaniye ile sallamaya alıştırdı yani bir iki kere yapması bile yetti bebek için. Çok çok zorlandılar karı koca sonradan.
Şıp diye uyuyan çocuklarımız olsun inşallah :) beşik baya kaliteli görünüyor bence uzun süre kullanırsınız :KK66:

Alıştırmayınca alışmıyor canım. Hep diyorum yeğenim küvözde kaldı bir ay kadar. Sallanmayı hiç bilmedi çocuk. Eve geldiğinde de beşiğin sallanma özelliğini iptal ettiler. Sabırlı olmamız gerekiyor umarım yapabiliriz. Kuzenim çocuk ağlayınca battaniye ile sallamaya alıştırdı yani bir iki kere yapması bile yetti bebek için. Çok çok zorlandılar karı koca sonradan.
Şıp diye uyuyan çocuklarımız olsun inşallah :) beşik baya kaliteli görünüyor bence uzun süre kullanırsınız :KK66:
Evet evet insallah upuslu cocuklarimiz olsun da hic kirk takla atmayalim uyutmada yedirmede insallah

Ben ilk odam icin sepet aldim elimden geldikce bebisde uyarsa buna heryerde uyutmaya calisacam odasinada buyuyen besik aldim sallanmio ucunda sifonyeri var ve kocaman eger yerin musaitse iyi ama ileride zaten baza alacam dersen kullanisli olculerde onemli 80×180 bizimki yatagi bulmak zor oluyor bide yukseklik fasli var 1 cm bile acik kalmasa daha saglikli malum merakli bebisler nette araya araya idastan bulduk bi magazadan yaptirdik

Enee noldu kizz niye ceza aldi bende korktum uzgun falan diyince profilde olsun az kalmis bakalim
Şuan yerim var ama canım yakında taşımıcam yerim olur mu bilmiyorum bir arkadaşta söyledi burdan standart yataklara göre ölçüyle yaptırmayı düşünüyorum çok teşekkürler

Şuan yerim var ama canım yakında taşımıcam yerim olur mu bilmiyorum bir arkadaşta söyledi burdan standart yataklara göre ölçüyle yaptırmayı düşünüyorum çok teşekkürler

Kizlar selamlar iyi aksamlar.hamilelikte gobek ve gogus catlamalari icin neler kullandiniz yada kullaniyorsunuz??nezaman baslamak lazim önlem almaya??birde meme basi yarasi hakkinda bilginiz varmi???onceden surulmesi gereken kremler falan warmis?????

Kizlar selamlar iyi aksamlar.hamilelikte gobek ve gogus catlamalari icin neler kullandiniz yada kullaniyorsunuz??nezaman baslamak lazim önlem almaya??birde meme basi yarasi hakkinda bilginiz varmi???onceden surulmesi gereken kremler falan warmis?????

Çatlaklar için

1..Lierac

2. Palmers

3. Bebe yağı

Bu 3unu ben kullanıyorum

Piyasaya bakacak olursak

4. Badem yağı kakao yağı

5. Zeytinyağı

6. Hindistan cevizi yağı

7. Bio oil

One çıkan ürünler

Göğüs ucu yarasi için

lansinoh göğüs ucu kremi çok önerilir

Ancak doğumdan 10 15 gün önce kullanılması gerekiyor daha önce değil göğüs ucunu uyarmak çok tavsiye edilmiyor

Çatlaklar için

1..Lierac

2. Palmers

3. Bebe yağı

Bu 3unu ben kullanıyorum

Piyasaya bakacak olursak

4. Badem yağı kakao yağı

5. Zeytinyağı

6. Hindistan cevizi yağı

7. Bio oil

One çıkan ürünler

Göğüs ucu yarasi için

lansinoh göğüs ucu kremi çok önerilir

Ancak doğumdan 10 15 gün önce kullanılması gerekiyor daha önce değil göğüs ucunu uyarmak çok tavsiye edilmiyor

Catlaklar icin 3unu karistirip oulemi suruyosun cnm?sadece gobeginemi hergun mu?

Catlaklar icin 3unu karistirip oulemi suruyosun cnm?sadece gobeginemi hergun mu?

Yok yok karıştırma yok

Favorim lierac onu günlük sürmeye çalışıyorum ama aksatttigim oluyor

Palmers nemlendiiriyor bayaa kaşıntı varsa onu kuruyorum bebe yağı da aynı

Kafama göre yani

Gönül ister her gün düzenli kullanSam keşke

Göbek popo bel tarafina doğru üst arka bacaklar göğüs kenarları

Her yere suruyorum:)

Hanimlar bir konuda danismak istiyorum.
Kiyafet konusunda sizce eksik midir gelecek hediyeleri de duaunursem cok almamak istedim ve bazi kiyafetleri oade edip yerine cek almayi dusunuyorum ebebekten.

Ben sayayim siz yorum yapin size zahmet
1)2 adet yenidogan (1 tane 10lu hastane cikisi, 1 adet yenidogan ayakli tulum)
2)4 adet yenidogan yarim kol citcitli body
3)4 adet 3 aylik kiyafet (1 ayakli 1 ayaksiz tulum, 2 tane alt ust zibin [altlari ayakli])
4)4 tane 6 aylik alt ust takim

Cok mu az emin olamadim. Geri kalanlari iade edecegim hediye gelen kiyafetlere bakar gerekirse alirim diye dusundum ama? Niyeyse cok kiyafet olup etiketi uzerinde giydirememekten imtina ediyorum yaziktir diyerek.
Tabi annem ilk 3 ay ben de olacagi icin o kirlendikce elinde yikar biraz da ona guveniyorum.

Bu arada ates olcer konusu konusulmus(her ne kadar tum sayfalari okuyamasam da)
Benim de o konuda kafam karisikti dr uma danistim en guzelinin klasik cubuk ates olcerler oldugunu digerlerinin bir muddet sonra bozuldugunu soyledi, bir arkadasimdan da ayni seyi duydum. Ben de braun dijital cubuk ates olcer aldim. Zaten 10 sn de olcuyor, oyle paylasayim istedim

Selam canim ben hindistan cevizi yağı kullanıyorum. göbek için de doğal çatlak kremi aldım onu kullanıyorum. Eğer kokusunu seversen kakao yağı da harika ama ben kullanamıyorum

Kiyafet konusunda sizce eksik midir gelecek hediyeleri de duaunursem cok almamak istedim ve bazi kiyafetleri oade edip yerine cek almayi dusunuyorum ebebekten.

3)4 adet 3 aylik kiyafet (1 ayakli 1 ayaksiz tulum, 2 tane alt ust zibin [altlari ayakli])

Cok mu az emin olamadim. Geri kalanlari iade edecegim hediye gelen kiyafetlere bakar gerekirse alirim diye dusundum ama? Niyeyse cok kiyafet olup etiketi uzerinde giydirememekten imtina ediyorum yaziktir diyerek.
Tabi annem ilk 3 ay ben de olacagi icin o kirlendikce elinde yikar biraz da ona guveniyorum.

Benim de o konuda kafam karisikti dr uma danistim en guzelinin klasik cubuk ates olcerler oldugunu digerlerinin bir muddet sonra bozuldugunu soyledi, bir arkadasimdan da ayni seyi duydum. Ben de braun dijital cubuk ates olcer aldim. Zaten 10 sn de olcuyor, oyle paylasayim istedim

Nedense gözüm alt üst takım aradi bi tane ya 0 3 ay ya da yenidogan

O iç zıbın var ya onu giydirirsin. Sonra da alt üst ( alt ayakli da olur ayaksiz da)

Canım yeni doğan kıyafetleri yeterli geldi listende bana ama 6 aylık kıyafetleri az gibi geldi birde 6 aylık kıyafetler daha uzun süre giydiriliyormus

Yok yok karıştırma yok

Favorim lierac onu günlük sürmeye çalışıyorum ama aksatttigim oluyor

Palmers nemlendiiriyor bayaa kaşıntı varsa onu kuruyorum bebe yağı da aynı

Kafama göre yani

Gönül ister her gün düzenli kullanSam keşke

Göbek popo bel tarafina doğru üst arka bacaklar göğüs kenarları

Her yere suruyorum:)

Peki vucudunda catlak warmiydi kendinden?benim war simdiden goguste gobekte.cok catlicam diye korkuyom wala:)simdiden arastirmaya girdim..yani mesela 3unu nasi suruyosun gun icinde???

X