2018 Ağustos Hamileleri ve Mayıs 2019 Bebekleri

Çok geçmiş olsun. Bana cihaz haftaya takılacak. Durumum belli değil. Ara sıra kendim ölçüyorum .ınşallah durumumuz geçici olur arkadaşım..Bilgilendiririz birbirimizi. Moral bozukluğu ve stres daha dengesizlestiriyor. Düşünmemeye çalışmak gerekiyor. Bugünku dr da tansiyonu ihmal etme dedi.Hakkimizda hayırlısı. Geçecek diyelim.
Bu arada dosya açtırmaya bugün devlet hastanesine gittim.Biraz canım sıkıldı. Dr hem 2li test hem de ayrıntılı ultrason istedi. 2li test tamam da ayrıntılı ultrason 20.haftalardaydı.Niye erken istedi bilmiyorum.Ne ense kalınlığı ne de nazal kemik için yorum yapmadı .Sabahtan ultrasona gitmem gerekiyor.Ögrencilerimi de mecburen bir arkadaşa emanet etmek zorundayım .Okul çıkışı kendi doktoruma da randevu aldım. Hepsi birbirine girdi. Hayırlısı demekten başka bir şansımız da yok.Cok uzun oldu kusura bakmayın.
Gelismelerden haberler oluruz insallah .Sağlıklı günler dileklerimle...

Insallah bu dönemi tez zamanda atlatirsin.. Dilerim hersey gönlunce olsun :nazar::anneadayı:

İyi akşamlar. Cuma günkü hem kendi doktorum, hem devletteki doktor nazal kemiğin oluştuğunu, ense kalınlığını 1.7 mm ölçtü. Normal, güzel dedi. Artık biz de haftamızı yakaladık şükür. Bu arada devlette artık jinekolog ense ve kemik tahmini yapmayıp, ultrasondaki radyoloji uzmanına ölçüm yaptırıyormuş.Sizlerden de ayrıntılı ultrason isterse endişelenmeyin. Ben gereksiz yere bayağı huzursuzluk yaşadım. 6 sene öncesiyle bazı durumlar örtüşmüyor
Bu arada 5.ayda tekrar detaylı ultrason isteniyormuş .Hepimize sağlıklı günler dilerim

Cok sükür benim Bebisimin de Ense kalinligi ölcüldü gecen hafta. Sükür bizde de hersey normal cikti supheli durum yok tu ama Burda ki Dr bana santimini soylemedi .. Bu ilk evreyi 12 haftayi atlattik sükür arkadasim. :nazar:

Kızlar merhaba... nasıl gidiyor hamilelik :) ben bu sabah karnımın çıkmaya başladığını fark ettim çok mutluyum:) ama 13. Haftayla birlikte kalça ağrılarımın artması beni mahvediyor.. ve sürekli kanama olacak gibi korkuyorum :KK43:( sizler nasılsınız?

Merhaba Tatsta Tatsta iyilik güzellik seni sormali? Bende 1 ay önce ki resmime bakknca degisikligi gorebiliyorum gercekten.. Ztn kotlarimi artik giyemiyorum... Cok iyi Gidiyor cok sükür - kanama ve baska kötü seyler aklindan bile gecirme ve rahat ol.. Bende 5-6 haftalarda cok Az lekelenme oldu ve kanama alani vardi Ama vajinal Progestan la Gecmisti ve kanama alani kaybolmustu Su an biseyim yok ve tamamen bebise odakliyim.. Sende öyle olmaya calis mutlaka .. Nasil hissetigimizde cok önemli... Yoksa hep bebege yansiyormus.. Güzel bi hamilelik dilerim

Herkese iyi aksamlar.. Dün 14+3 maalesef kanama oldu lavaboda sildiğimde geldi acik renk tazeydi..

Az hareketli yemek yapip bulasik kaldirdigim siradan bir gün..

Hemen hastaneye gittik tabikii ve bebisim cok iyi durumda.. ve sükür devammi gelmedi.. Cok az ufak bi kanama alani var gibi dedi dr ama emin degildi.. Kendi Dr aradim bugün magnezyum iciyorum.. Haftaya sali-carsamba gel bi Ben bakiyim dedi.

Bugün ve yarin raporluyum ofisde calisiyorum normalde ama knedi istegim le hastanede rapor Aldim korktugum icin.. Simdi bol Bol dinlenmece canlar:nazar::nazar::KK200::anneadayı:

Herkese iyi aksamlar.. Dün 14+3 maalesef kanama oldu lavaboda sildiğimde geldi acik renk tazeydi..

Hemen hastaneye gittik tabikii ve bebisim cok iyi durumda.. ve sükür devammi gelmedi.. Cok az ufak bi kanama alani var gibi dedi dr ama emin degildi.. Kendi Dr aradim bugün magnezyum iciyorum.. Haftaya sali-carsamba gel bi Ben bakiyim dedi.

Bugün ve yarin raporluyum ofisde calisiyorum normalde ama knedi istegim le hastanede rapor Aldim korktugum icin.. Simdi bol Bol dinlenmece canlar:nazar::nazar::KK200::anneadayı:
Canım öncelikle geçmiş olsun bebeğinin ve senin sağlık durumunun iyi olmasına çok sevindim. Ben toplamda 3 kez kanama geçirdim. 5: hafta 7. Hafta ve 12. Hafta da. En yoğunu 7. Haftada olandı. Doktorum en iyi ilacın dinlenmek olduğunu ve zaman zaman bu kanamaları mutlaka yaşayacağımı söyledi.şimdi 14+3 teyiz inşallh sağ sağlam doğar bebeklerimiz

Geçmis olsun...

İyi akşamlar sevgili anne ve anne adayları. İkili test yaptırdınız mı yada yaptırmayanınız var mı ?

Merhaba kuzum, ben 12. Haftada yaptırdım çok şükür temiz çıktı, zaten doktor büyük oranda detaylı ultrasonda anlıyor sorun olup olmadığını
Ben yaptırmadım hani kafam karışır falan diye istemedim açıkcası ... detaylı usg ne zaman oluyor canın ve neler belli olabiliyor

Ben yaptırmadım hani kafam karışır falan diye istemedim açıkcası ... detaylı usg ne zaman oluyor canın ve neler belli olabiliyor
11-14. Hafta arasında yapılıyor. Burun köküne ve ense kalınlığına bakılıyor canım. Bende ilk önce istemedim ama doktorum ısrarla önerdi

Merhabalar,öncelikle 2li test ya da diğer testleri yaptırmayacağım. Sadece detaylı ultrasonu yaptıracağım. Daha önce bahsettiğim tansiyon sorunum şimdilik ilaçsız takip edilecek. Bazı arkadaşlar hatırlayacaktır holter takılmıştı en son.Sonucunda olumsuz bir şey çıkmadı şükür. Bu arada hala cinsiyeti bilmiyoruz .Haftaya kontrolüm var,bakalım ne olacak..Sağlıklı günler dileklerimle

canım me
Merhabalar,öncelikle 2li test ya da diğer testleri yaptırmayacağım. Sadece detaylı ultrasonu yaptıracağım. Daha önce bahsettiğim tansiyon sorunum şimdilik ilaçsız takip edilecek. Bazı arkadaşlar hatırlayacaktır holter takılmıştı en son.Sonucunda olumsuz bir şey çıkmadı şükür. Bu arada hala cinsiyeti bilmiyoruz .Haftaya kontrolüm var,bakalım ne olacak..Sağlıklı günler dileklerimle
merhaba kontrollerde kaç çıkıyo tansiyonun canım benim evde 10-6 suan ama kontolde yine yüksek cıkıcak biliyorum cunkü cok stres yapıyorum

canım me

merhaba kontrollerde kaç çıkıyo tansiyonun canım benim evde 10-6 suan ama kontolde yine yüksek cıkıcak biliyorum cunkü cok stres yapıyorum
Merhaba canım . Öncelikle stres yapma ne olur.Kontrolde benim genelde 13 /7 12/6 çıkıyor. Bu değerler normal şükür .Rahat olmaya çalışıyorum. Kendinde farklılık hissettiğim anda inan yükseliyor .Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bu arada yine de takip etmeye devam edelim canım .Geçmiş olsun tekrardan ...

X