2018 Ağustos Hamileleri ve Mayıs 2019 Bebekleri

sizinle aynı durumdayız benim bu durumum 5. hafta gibi başladı hic kusmadım ama yataktan dahi kalkamıyordum. uyanıp gözümü actıgım an baslayan bi bulantı uyku haric gecmiyodu. corum leblebisi olarak gecen sarı leblebi atınca agzıma biraz rahatlatıyodu. doktoruma dayanılmaz bulantım oldugunu söyledim folik asitimi değiştirdi nomesis diye bitkisel bi ilaç verdi icersinde zencefil oldugu icin bulantılarım eskisinden iyi durumda cok sükür en azından yataga bağlı kalmıyorum yine de tiksinme, yemek yedikten sonra mide bulantısı, agız tadı değişmesi, halsizlik devam ediyo. bu da bende ruhsal çöküntü yaptı. mide bulantısı icin su icin diyolardı ama ne mümkün su da aşırı bulantı yapıyordu daha yeni yeni su icmeye basladım ben. umarım bi an önce gecer bu hallerimiz :110:

25. Ekim de tekrar bi randevum var Eger 10 gün Boyunca bi degisiklik olmazsa bende isterim insallah Burda da veriyorlardir zencefilli folik asitten.. Ins cabucak gecer canim benim ilk kez olmasina ragmen tüm gün sürdü ve cok zor gercekten... Güzel haberler vermek dilegiyle :anneadayı::KK200::nazar:

Merhaba arkadaşlar ben de 10+5 günlük hamileyim. Çalışıyorum ve yoruldugumda kahveye dönük akıntım gelmeye başlıyor. Doktor normal olabileceğini söyledi ve ikili tarama istedi. Taramaya girmek konusunda kararsızim. Bir de folik asit muhabbeti duyuyorum, bana vitamin ve asit takviyesi yapılmadı. Ben folik asidi kendim almıştım. Aklıma geldikçe arada kullaniyorum bi sknti olusturur mu bilmiyorum.
Insallah yavrularimizi sağlıcakla kucagimiza alırız. Rabbim yardimcimiz olsun ♡

Benim de daha yeni başladı bulantı ve kusmalar.Allah herkese kolaylık versin .Süt içemiyorum,cevizden tiksindim,balık da kokuyor..
Bakalım süreç değişecek mi?
Bu arada ayva benim için kurtarıcı oldu.Bulantıma da iyi geldi .
Hepimize Allah kolaylık versin...

Benim de daha yeni başladı bulantı ve kusmalar.Allah herkese kolaylık versin .Süt içemiyorum,cevizden tiksindim,balık da kokuyor..
Aynı şeylerden tiksinmişiz ve bende ayva ve kraker yiyorum iyi geliyor sürekli boş mideyle geziyorum :KK43:

Benimde bulantılarım 11. haftada başladı ara ara çok bulantım oluyor. Günlük kullanmam gereken ilaçları da kullanamıyorum öyle olduğu zamanlar...

Bugün 9+6 oldum..
Damak tadi degisiyor... Cikolatayi sevmez oldum...
Kokulara karsi cok hassas oluyoruz maalesef
Ve yillar sonra alnimda sivilceler cikmaya basladi.. Sivilce demiyorum sivilcelerr yalniz...hemde kasinti li elimi sürmem gerekiyor....sürekli :KK12:

Hosgeldiin ergenliik :rapci:pardon hamilelik hormonlarii:KK45:Neyse bu da gececek :halay: Sabrin sonu selametdir allahin izniyle..

bugün doktor kontrolümüz vardı.. geçen kontrolde 1.5 hafta geriden geliyorduk bu sefer günümüzü yakalamısız tam 12+5 ..:KK54:
parmaklarını, ellerini ayaklarını cok net gördük ilk kez, cok duygulandım :KK61:
doktorumuz ikili test isteyip istemediğimi sordu, yaptırmayacağımı söyledim, kendisi de yaptırmam konusunda öneride bulunmadı..
ikili yaptırmayacağım icin ayrıntılı ultrasona yönlendirdi bebeğimin ense kalınlığına ve burun kemiği oluşumuna bakıldı, hersey yolunda cıktı cok şükür :KK36:

bugün doktor kontrolümüz vardı.. geçen kontrolde 1.5 hafta geriden geliyorduk bu sefer günümüzü yakalamısız tam 12+5 ..:KK54:
parmaklarını, ellerini ayaklarını cok net gördük ilk kez, cok duygulandım :KK61:
doktorumuz ikili test isteyip istemediğimi sordu, yaptırmayacağımı söyledim, kendisi de yaptırmam konusunda öneride bulunmadı..
ikili yaptırmayacağım icin ayrıntılı ultrasona yönlendirdi bebeğimin ense kalınlığına ve burun kemiği oluşumuna bakıldı, hersey yolunda cıktı cok şükür :KK36:

çok şükürrrr :KK200::KK200::KK200: sağlıkla kucağına al inşallah canım, çok sevindimmm... darısı bize:anneadayı::KK200:

aşşah yardımcın olsun canım benim 7.haftaya kadar çok aşırıydı bulantılarım mutfağa hiç giremiyodum şimdi 10 hafya 2 günlüğüz sabahları kusmam ve bulantım dışında pek bişeyim yok yarın sabah kontrolüm var bakalım hayırlısı benim düşük tehlikem var kahverengi lekem vardi progestan kullandım

Bugün 9+6 oldum..
Damak tadi degisiyor... Cikolatayi sevmez oldum...
Kokulara karsi cok hassas oluyoruz maalesef
Ve yillar sonra alnimda sivilceler cikmaya basladi.. Sivilce demiyorum sivilcelerr yalniz...hemde kasinti li elimi sürmem gerekiyor....sürekli :KK12:

Hosgeldiin ergenliik :rapci:pardon hamilelik hormonlarii:KK45:Neyse bu da gececek :halay: Sabrin sonu selametdir allahin izniyle..

insallah gecer bi an önce canım bulantıların seni cok iyi anlıyorum, anlatmıstım önceden bende öyleydim gerci 13. haftaya girdik hala bulantılarım gecmis değil benim tiksinti devam ediyo yumurta, et, balık asla yiyemiyorum :bicak:ama ilk zamanlardaki kadar yoğun değil, bazen hic eski halime dönmeyecekmisim gibi geliyo, bazen de gececek diyorum bakalım ne olcak :KK16: sivilceler bende de gecen hafta cıktı alnımda kocamann ve sancılılar :olamaz: bebişlerimiz saglıklı olsun da ne yapalım :anneadayı:

Benimde cuma günü kontrolüm var. Ense kalınlığı ve gerekli taramalar yapılacak. Allah'ım hepimizin bebeklerine sağlık sıhhatle doğmayı nasip etsin inşallah.

Benimde cuma günü kontrolüm var. Ense kalınlığı ve gerekli taramalar yapılacak. Allah'ım hepimizin bebeklerine sağlık sıhhatle doğmayı nasip etsin inşallah.

Aminn İnşallah canım :nazar:
ikili test yaptırmayı düsünüyor musun? yoksa sadece ayrıntılı ultrasonla mı baktıracaksın?

Aminn İnşallah canım :nazar:
ikili test yaptırmayı düsünüyor musun? yoksa sadece ayrıntılı ultrasonla mı baktıracaksın?

İkili tarama testini yaptırmayı düşünüyorum. Allah'ım inşallah güzel hayırlı sonuçlar çıkar hepimizin bebekleri için.
Ayrıntılı ultrasonda nelere bakılıyor onunla ilgili bilgim yok.

İkili tarama testini yaptırmayı düşünüyorum. Allah'ım inşallah güzel hayırlı sonuçlar çıkar hepimizin bebekleri için.
Ayrıntılı ultrasonda nelere bakılıyor onunla ilgili bilgim yok.

hayırlı haberler inşallah canım :KK200:
ben ikili test yaptırmak istemedim doktoruma sordum, yaptırmak şart değil bu sizin tutumunuzla alakalı bisey ben hamileyken bebegim beş kollu da olsa doguracaktım, sende öyle düsünüyorsan yaptırmana gerek yok dedi. ayrıntılı ultrasonla ense kalınlığına ve burun kemiğinin oluşup oluşmadığına bakıldı, down sendromlu bebeklerde bu kemik oluşmuyormus. bizde bir sorun cıkmadı cok şükür :nazar: hepimiz güzel haberler alalım inşallah :anneadayı:

hayırlı haberler inşallah canım :KK200:
ben ikili test yaptırmak istemedim doktoruma sordum, yaptırmak şart değil bu sizin tutumunuzla alakalı bisey ben hamileyken bebegim beş kollu da olsa doguracaktım, sende öyle düsünüyorsan yaptırmana gerek yok dedi. ayrıntılı ultrasonla ense kalınlığına ve burun kemiğinin oluşup oluşmadığına bakıldı, down sendromlu bebeklerde bu kemik oluşmuyormus. bizde bir sorun cıkmadı cok şükür :nazar: hepimiz güzel haberler alalım inşallah :anneadayı:

Benim yarın hem ikili test hem ayrıntılı ultrason yapılacak. Bir de benim doktorumun söylediği hafta gün sayıları her gittiğimde değişiyor. Hangi söylediğine göre hafta gün takip edeceğim kafam karıştı. Bebeğin gelişimine göre mi değişiyor bu hafta gün bilginiz var mı?
Cinsiyetle ilgili 2 hafta önce gittiğimizde birşeyler söyledi. Ama çok erken olduğu için ben o konuda da hala beklemedeyim.
Allah'ım hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize inşallah :KK200:

X