2018 Ağustos Hamileleri ve Mayıs 2019 Bebekleri

En azindan brbisin kendini belli etmis canim. Risk durumunu kaldirmak icin aciliyet uygulamis doktor. Progestn ve igne icin korkmayin en iyisi sizin jcin.
Bu arada progestana ucret odemeyin saglikocagi doktorunuza yazdirin eczaneye gittiginiz ailehekimi yazdi doktorun adi bu diyicne ucretsiz aliyorsunuz. 35 lira fazldn odemeyin..
canım venim eşim uzman çavuş batı görevindeyiz ve hastane yada sağlık ocağı yok sanırım hamile olunca sağlık ocağınca iğne falan vuruluyomuş benim öyle bi imkanım yok malesef ilçeye gidiyoruz ödel hastaneye hakkımızda hayırlısı olsun

Nazal kemigi nedir canim ilk defa duydum. Ilk gebeligimde bakilmadi cunku‍♀️:110:
Merhaba down sendromu tespiti için burun kemiği oluşumu .Ense kalınlığı ve nazal kemik oluşumu down s. tespitinde bakılıyor. Benim de kızımda ense ölçümü ve nazala bakıp teste gerek yok demişti dr.Insallah bunda da öyle olur.Çünkü 2'li testte yaş faktörü ,oranı kötü gösterecek bunu bildiğimden yaptırmak istemiyorum.2'li test kesinlik değil oran hesabı .....

Kızlar size bir sorum olacak... Bnm bebiş hissettiğim kadarıyla hep sağ tarafımda oluyor... Sizce bu cinsiyetini belirler mi ?

Aman erkek solda kiz sagda olur derler kocakarilar ama ilk cocugum erkek soldaydi hep nzmn gormeye gitsem totosunu donerdi

merhaba kızlar, benim Sat’a (26 temmuz) göre haftam 11+2 ama 19 eylüldeki doktor kontrolümde ultrasonda 6+2 çıktı ve kalp atışlarını net şekilde duyduk. yine ultrason tarihine göre hesaplayınca şu an 9+5 iz. arada neden böyle bir fark var bilmiyorum önümüzdeki hafta randevumuz var bakalım ne cıkacak :KK64:

merhaba kızlar, benim Sat’a (26 temmuz) göre haftam 11+2 ama 19 eylüldeki doktor kontrolümde ultrasonda 6+2 çıktı ve kalp atışlarını net şekilde duyduk. yine ultrason tarihine göre hesaplayınca şu an 9+5 iz. arada neden böyle bir fark var bilmiyorum önümüzdeki hafta randevumuz var bakalım ne cıkacak :KK64:
Rabbimnhayirlaea cikartsinn 1 hafta geridemi gorunuyorsun burda okumusdum. 1 ay gecikmedeikden sonra bisi cikmiyor demislerdi. Hayirlar olsun
Bendaha duymadim 5 haftalikkrn gittim keseyi gorduk ay sonu geldedi kalpatisi icin ah zaman gecmiyor sanki

Rabbimnhayirlaea cikartsinn 1 hafta geridemi gorunuyorsun burda okumusdum. 1 ay gecikmedeikden sonra bisi cikmiyor demislerdi. Hayirlar olsun
Bendaha duymadim 5 haftalikkrn gittim keseyi gorduk ay sonu geldedi kalpatisi icin ah zaman gecmiyor sanki
amin inşallah canım, doktorum hic bi sorun olmadığını herseyin yolunda oldugunu söyledi. inşallah hemencik duyarsınız kalp atışlarını

Hayırlısı olsun. Kalp atışını duymuşsunuz önemli olan bu.Benim de en son gidişimde farklı çıkmıştı. Zaten ileride haftasını yakalar diye endiselenmemek gerekiyor.Sağlıkla büyüsünler

Hayırlısı olsun. Kalp atışını duymuşsunuz önemli olan bu.Benim de en son gidişimde farklı çıkmıştı. Zaten ileride haftasını yakalar diye endiselenmemek gerekiyor.Sağlıkla büyüsünler
kesinlikle. Amin. benim icin cok zor geciyor bu dönem, yaklasık 1.5 aydır bitmek bilmeyen bulantılarım ve halsizliğim var evimden, eskiden sevdigim herseyden inanılmaz tiksindim, istemesem de sürekli ağlıyorum, bir daha hic normale dönemeyecekmisim gibi geliyor. sizlerin nasıl geciyor gebelikleriniz? :110:

Merhaba bende bu gün tam 9 haftalık hamileyim. Merak ettim detaylı ultrason nedir benden böyle bir şey hiç istenmedi

Merhaba bende bu gün tam 9 haftalık hamileyim. Merak ettim detaylı ultrason nedir benden böyle bir şey hiç istenmedi bu digerhaftalarda ikili test istiyor doktor ve ense kalinligina bakiyorlar
Dahabvar detayli duruma arkadasim 20 24 haftalikken istiyorlar bebeisi renkli ultrason yada renksiz olarak karar veriyorsun maddinolaraj cocugun her ksmini goruyorsun❣ 10 14 haftalarda ense kalinligini ultrsonda bakiyor doktorun ve ikili test icin kan veriyorsub

Teşekkür ederimmm evet biraz erken oldu ama basbaya belliydiii :) Ben gördüm direkt doktoruma sordum cinsiyeti belli mi diye daha erken diye söylemicektim ama erkek dedi :)

Sadece asiri kokular kötü gelirdi.. 4 bucuuk haftsdir... Yagli yersem Midem bulanirdii..
Ben bugün 8+6 ve ilk defa yataktan kalkamayacak kadar bulantiyla uyandim.. bisey yemeden kalksam kesin ya basim Döner yada Kusardim öyle kötüydüm.. Kuru ekmek tarzi Yedim. Ve sonra tek bir muzla. Kahvalti ettim. Öglen oldu tekrar o Kuru ekmek (zwieback almancasi) yiyerek gecistiriorum.
Kusmadim ama ofisteyim ve zorlaniyorum... Saf Su da iyi gelmiyor.. Midem kayniyor gibi kuru kuru yiyerek kusmayi önlüyorum sankii.. Of ne fenaymis.. Allah kolaylik Versiin

Sadece asiri kokular kötü gelirdi.. 4 bucuuk haftsdir... Yagli yersem Midem bulanirdii..
Ben bugün 8+6 ve ilk defa yataktan kalkamayacak kadar bulantiyla uyandim.. bisey yemeden kalksam kesin ya basim Döner yada Kusardim öyle kötüydüm.. Kuru ekmek tarzi Yedim. Ve sonra tek bir muzla. Kahvalti ettim. Öglen oldu tekrar o Kuru ekmek (zwieback almancasi) yiyerek gecistiriorum.
Kusmadim ama ofisteyim ve zorlaniyorum... Saf Su da iyi gelmiyor.. Midem kayniyor gibi kuru kuru yiyerek kusmayi önlüyorum sankii.. Of ne fenaymis.. Allah kolaylik Versiin
sizinle aynı durumdayız benim bu durumum 5. hafta gibi başladı hic kusmadım ama yataktan dahi kalkamıyordum. uyanıp gözümü actıgım an baslayan bi bulantı uyku haric gecmiyodu. corum leblebisi olarak gecen sarı leblebi atınca agzıma biraz rahatlatıyodu. doktoruma dayanılmaz bulantım oldugunu söyledim folik asitimi değiştirdi nomesis diye bitkisel bi ilaç verdi icersinde zencefil oldugu icin bulantılarım eskisinden iyi durumda cok sükür en azından yataga bağlı kalmıyorum yine de tiksinme, yemek yedikten sonra mide bulantısı, agız tadı değişmesi, halsizlik devam ediyo. bu da bende ruhsal çöküntü yaptı. mide bulantısı icin su icin diyolardı ama ne mümkün su da aşırı bulantı yapıyordu daha yeni yeni su icmeye basladım ben. umarım bi an önce gecer bu hallerimiz :110:

X