*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Amin insallah sizin yas kaç 2 tane kondu bizim doktor 35 yaş altına koymuyor 2 tane
Bizim doktor bakmıyor yaşa. Bence duruma göre değerlendirilmeli yaşa göre değil. Ama tabi maalesef yasalar böyle değil.Yani bizim raporumuz çıktı sonuçta normal yollarla hamile kalmam çok zor. O yüzden 2 koydular sanırım

Ya.kızlar bişi.sorcam dr bana gonal f 900 yazmış.pazartesi 1*300 yazmış bu kutuda kaç ilaç var bu ilaç bana 3 gün mü yetcek sonra gene mi ilaç alcam bi de menegon.yazmış o da 1*75 bu ilaçlar nasıl içinde ne var hiç bilgm yok

Benim 5 denemenin 2 si kimyasal biri boş kese oldu.Aslında hepsinde kanda pozitifi gördüm. Belirtilerde benzerdi.Simdikinde belirgin şekilde 3.4. Gunden sonra goguslerde dolgunluk ve hassasiyet oldu.Ama hic belirti olmayıp hamile olanlarida okudum.Bu kadar denememe rağmen bende her seferinde o 10 günlük süreçte belirti aramadan edemedim.
Canim hangi gun transfer olucagini embriyolar mi belirliyor seninkidemi 5. Gunde olmadi bende hic anlamiyorum

T

Tatlım transfer 5 dklık bir işlem ağrın olmuyor sadece aparatın girdiğini hissediyorsun.Anestezi damar yolu açma falan hiç bişey yok.Sonrasında yarım saat kadar dinlendiriyorlar. Ben progestron iğnelerinden müzdaribim yürümekte bile zorlanıyorum. Bana doktorum bak bebişlerin diye gösterdi. Allah tamamını erdirsin inşallah.
Tesekkur ederim canim cevabin icin. Benim ilk denemem olacagi icin merak ediyrm gerci ben anestezili istedim stresli olurum kesin die.ins guzel haberlerini aliriz canim

Canim hangi gun transfer olucagini embriyolar mi belirliyor seninkidemi 5. Gunde olmadi bende hic anlamiyorum
Embriyolarinin sayısına bağlı çok embriyon olur gelişimleri güzelse 5.günü bekleyebilirler.İkinci güne ornegin 2 embriyon kaldıysa bekleyip riske atmayabilir daha erken transfer yapabilirler. Rabaratuar ortamida önemli çok azda olsa kaliteli bir embriyo rahimde gelişebilecek ken labaratuvar ortamında ayni gelişimi göstermeyebilir. Benim en az 8_10 yumurta döllenmesi ne rağmen gelişimleri duruyordu. 4.gün bile benim için çok iyi.Ogluma 3. Denememde 3.gün embriyosuyla kavustum.Gününe çok takilmayin derim.4.denememde blastokist embriyo koyuldu ama tutmadı. Bilemiyorsun birazda şans

Ya.kızlar bişi.sorcam dr bana gonal f 900 yazmış.pazartesi 1*300 yazmış bu kutuda kaç ilaç var bu ilaç bana 3 gün mü yetcek sonra gene mi ilaç alcam bi de menegon.yazmış o da 1*75 bu ilaçlar nasıl içinde ne var hiç bilgm yok
Su anki duruma gore gunde 300 le devam ederse 3 gün sonra tekrar ilaç alman gerekecek.Tek kutu ganal f le tedavi bitmiyor ne yazıkki.Hemsireniz size yazılı şekilde anlaticak ilaçları nasıl kullanacaginizi.Tedaviniz hayırlı olsun simdiden

Bende regl oldum bugün çok şükür gecikmişti ilaç kullanmıştım. Ohss riskinden dolayı ekimde embriyolarım dondurulmuştu . 5 tane 5. gün embriyom var. Yarın Bursa'ya gidip muayene olucam başlarız inşallah.. Yazın başka merkezde tedavimden kimyasal gebeliğim var. Mübarek cuma günü Allah isteyen bekleyen herkese nasip etsin

Kızlar hastaneden aradılar yarın 3. Gün transferi yapılacakmış 4 embriyoda uyumlu canlılığını sürdürüyorlar bölünmeleri güzel temiz açık emriyolar çok az fragmantasyonları var kalitelerini ancak 3. Gün belirleyebiliriz dedi
Gozun aydin canim ins transferin de guzel gecer.bende smdi toplama isleminden ciktim 7 yumus toplanmis ins kalitelilerdir ya meraktayim cok.toplama islemide tahmin ettigimden kolay gecti cok sukur.

Kızlar hastaneden aradılar yarın 3. Gün transferi yapılacakmış 4 embriyoda uyumlu canlılığını sürdürüyorlar bölünmeleri güzel temiz açık emriyolar çok az fragmantasyonları var kalitelerini ancak 3. Gün belirleyebiliriz dedi

Hayırlı olsun , sağlıcakla tutunsunlar inşallah , Allah kucağında görmeyi de nasip etsin cümlemizin inşaAllah AMİN

Embriyolarinin sayısına bağlı çok embriyon olur gelişimleri güzelse 5.günü bekleyebilirler.İkinci güne ornegin 2 embriyon kaldıysa bekleyip riske atmayabilir daha erken transfer yapabilirler. Rabaratuar ortamida önemli çok azda olsa kaliteli bir embriyo rahimde gelişebilecek ken labaratuvar ortamında ayni gelişimi göstermeyebilir. Benim en az 8_10 yumurta döllenmesi ne rağmen gelişimleri duruyordu. 4.gün bile benim için çok iyi.Ogluma 3. Denememde 3.gün embriyosuyla kavustum.Gününe çok takilmayin derim.4.denememde blastokist embriyo koyuldu ama tutmadı. Bilemiyorsun birazda şans
Anladim doktor once beklicem rahim dinlendirecem demisti sonra 4. Gun trasnfer edildi bakalim hayirlisi canim sen kacinci gun tahlil yaptirdin

Su anki duruma gore gunde 300 le devam ederse 3 gün sonra tekrar ilaç alman gerekecek.Tek kutu ganal f le tedavi bitmiyor ne yazıkki.Hemsireniz size yazılı şekilde anlaticak ilaçları nasıl kullanacaginizi.Tedaviniz hayırlı olsun simdiden
Teşekkür ederim canım hayırlısı o zaman ilaçlar o zaman daha çok tutabilir yani benim raporum yok bana sekreter 2.5 tl gider ilaçlara demişti

Teşekkür ederim canım hayırlısı o zaman ilaçlar o zaman daha çok tutabilir yani benim raporum yok bana sekreter 2.5 tl gider ilaçlara demişti
Bende 3 denemeyi raporsuz yaptırdım.İlaçları varsa tanıdık eczaneden al ya da pazarlık yap fiyat baya düşüyor. Tedavin hayırlı olsun

Ayyy çok sevindim inşallah hayırlısıyla kucağına almak da nasip olur
Tesekkur ederim canim cevabin icin. Benim ilk denemem olacagi icin merak ediyrm gerci ben anestezili istedim stresli olurum kesin die.ins guzel haberlerini aliriz canim
İnan sinekden bile korkan bi insanım. Yumurta toplamanın yarısı kadar bile sürmüyor. Ve dedipim gibi sadece ultrason aleti gibi hissediyorsun. Biraz daha ileriye ittiklerini düşün o şekilde. O yüzden anesteziye gerek yok derim ben.

Hanımlar benim ağrı eşiğim çok düşüktür en ufak ağrıdan fazla etkilenirim ama rahim filmi ve aşılamaya dayandım. transferde de asilamadaki gibi bir işlem var dayanılmayacak ağrı değil. Tavsiyem opu dışında anestezi almayın vücudunuzu yormayın.

X