*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Hayırlısı olsun canim inşallah bunda hepimizin yüzü güler...canim ngs de genetigine bakılıyor değil mi siz genetik testler yaptirmiamiydiniz trombofili ve kromozom testlerini
Genetık testler kromozom analızı ve trombofılı paneli..ek olarak esımın sperm dna hasar testı ve benım cd 56 testım.. nıtekım sebepsız ınfertılıte denılsede oyle olmadıgı inı sonuclarla gorduk. Tedavılerımızı olduk.
Bızımle alakalı genetık bır sorun tespıt edılmedı ancak bu demek degılkı cocukta olmayacak. Netıcede ılk gebelıgım 8. Haftada kurtajla sonuclandı vr kurtaj materyalınde anomalı gorüldü. Ben ngs bu sebepten bu tedavımde yaptırmayı tercıh ettim

kuzununannesi kuzununannesi olmama sebebi nedir canim? Benimde eylulde tup bebek denemem kalp atisi olmadigi icin sonlandi. Allah hepimizin yardimcisi olsun
Bende erken rezerv yetmezliği var eşimde sıkıntı Yok. 29 yaşındayım şimdiye kadarki tedavilerimde 5 yumurta oluyordu en son adetimde 3 yumurta göründü doktorum az dedi kist olunca Doğum kontrole başladım

Selamlar bu ay bnde son femara ovitrelle tedavisindeyim tüp bebek istedim ama dr m 1 kez daha deneyelim umutluyum dedi..yasım 32 2 yıldır deniyorum hiç gebe kalamadım eşimin testleri ve bnm testlerim iyi sadece biraz yumurta tembelliği var dedi dr..
Zaman geçiyor tahammül kalmıyor sebep yok..daha ilk olacak Rabbim verirse..
Tüp bebek protokolleri hakkında hiçbir fikrim yok biraz bahsedermisiniz nasıl ilerliyor..

Günaydın Arkadaslar,

Bende Dr. Ulun Uluğ Bey' e başlayacagım.
Aralık reglim için planlayacağım.
benimde amh degerim 0,14
1. gebeliğim 8. haftada kürtaj
2. döllenen yumurta olmadı
3 ve 4 denemem ardısık opu ıle oldu ve 1 adet embriyo pgt analizinden trizomi12 sonucu ile dondu ve tedavi iptal oldu.

bu tedavime kullandığım ilaçlar;
q enzim 10 200 mg
biesteron
alpha lipic asid 600 mg
folik asit
inofolic combi
bemiks tablet

Aynı zamanda eşimde progeny - m içiyor

Günaydın Arkadaslar,

Bende Dr. Ulun Uluğ Bey' e başlayacagım.
Aralık reglim için planlayacağım.
benimde amh degerim 0,14
1. gebeliğim 8. haftada kürtaj
2. döllenen yumurta olmadı
3 ve 4 denemem ardısık opu ıle oldu ve 1 adet embriyo pgt analizinden trizomi12 sonucu ile dondu ve tedavi iptal oldu.

bu tedavime kullandığım ilaçlar;
q enzim 10 200 mg
biesteron
alpha lipic asid 600 mg
folik asit
inofolic combi
bemiks tablet

Aynı zamanda eşimde progeny - m içiyor
Merhaba ben de 6. Tedavime başlayacağım
1. Tedavim 6-7 yumurta göründü opu yapıldı 3. Ve 4. Kalitede 2 embriyo 2. Gün transferi oldu sonuç tabiki negatif
2. Tedavim 5 yumurta toplandı 4 tanesinde embriyo oluştu 3 tanesi iyi kalitedeydi 3. Gün 2 tane transfer edildi. Bu tedavimden 5 yaşında bir kızım var ❤️
3. Tedavim 4 yumurta ile başladık 3 embriyo oldu 2 tanesi orta kalitede oldu 2 tanesi transfer edildi sonuç negatif
4. Tedavim 5 yumurta ile başladık 5 i de döllendi 4 tanesi blastosist oluştu 2 tane blastosist transfer edildi diğer ikisi dondurulacak kalite de değil dendi sonuç negatif
5. Tedavim 5 yumurta göründü 3 tane embriyo oluştu bir tanesi 1. Kaliteye yakın 2. Orta 3. Daha kötü kalitede dendi 3 ü de transfer edildi sonuç negatif

29 yaşındayım. 8 senedir evliyim. 4 ay önce amh 0.11 fsh 14 çıktı. Geçen ay tedaviye başlayacaktık sağ yumurtalıkta 3 yumurta solda 1 kist oluşmuş. Kisti Yok etmek için Doğum kontrol hapı verdi.
3 aydır teatrio kapsül kullanıyorum folik asit ve hayıt otu hapı gibi bi bitkisel ilaç kullanıyorum eşimde emodex kullanıyor. İnşallah önümüzdeki ay en az 5 yumurta oluşur ve kist erimiş olur. 3 yumurtaya az dedi doktor başlamak için. Bu arada birde aktardan arı sütü aldım Aksu vitalin 5-6 gündür balla karıştırıp onu yiyorum

Selamlar bu ay bnde son femara ovitrelle tedavisindeyim tüp bebek istedim ama dr m 1 kez daha deneyelim umutluyum dedi..yasım 32 2 yıldır deniyorum hiç gebe kalamadım eşimin testleri ve bnm testlerim iyi sadece biraz yumurta tembelliği var dedi dr..
Zaman geçiyor tahammül kalmıyor sebep yok..daha ilk olacak Rabbim verirse..
Tüp bebek protokolleri hakkında hiçbir fikrim yok biraz bahsedermisiniz nasıl ilerliyor..
Tembellik genelde iğnelerle düzeltilebiliyor Rabbim inş güzel haberler aldırsın femara ovitrelle tedavisi aşılama mı?

Ben 3-4 gün balla karıştırıp yedim ama bitti yeniden almam lazım

Bal türevlerinin etkili oldugunu biliyorum hatta propolis kullanıyorum ama sütü sırf bu tedavi icin çok etkiliymiş bilmiyordum bu kadarını..
bir sürü akademik makale okudum ve ikna oldum direk en kısa sürede alıcam..
Kuran da nahl süresinde geçer arı ya ayet gelişi şifa Allahtan dır ve bu bir vesile umarım bizide nasiplendirir..

Merhaba arkadaşlar size umut olsun diye yazıyorum. 30 yaşımdayım amh drğerim 0.30 çikolata kistim var ve yumurta rezervim çok az. İlk kez tüp bebek yaptırmalısın diyen doktordan nefret etmiş inatla kabullenmemiştim. Ne ilaç tedavisi be de aşılama hiç bir şey yaptırmadan bu işi yapan en iyi denilen merkezlerle görüştüm. Hepside tüp bebek diyince kabullendim ve yapacaksam iyi bir yer oldun dedim o kadar çok araştırdım ki şişli memeoriala karar verdim. Semra kahramanın bu işin ehli olduğunu ve merkezin emrioloğunun çok iyi olduğunu duydum. Tedavim başladı yücel bey doktorumdu. Sadece 2 yumurtam vardı. Yani ihtimal çok düşüktü. Yumurta toplama gününde 2 yumurtadan bir tanesini alabildiler. Yıkıldım. Ve dünyamı başıma yıkan haberi aldım. Döllenme bile olmamıştı. O haftasonu nasıl ağladığımı anlatsam anlarmısınız bilmem çok üzüldüm birdaha anne olamayacağım diye düşündüm yumurtam döllenmeyecek kadar kötü diye ağladım. Doktorla işk görüşmemde yine tutamadım kendimi içten içe suçluyordum 2 yumurtayla neden bu tedaviye başlandı diye. Bir adet geçsin yeniden başlayacağız dedi. 2 adet geçirdim. 1 ay boyunca incir kürü yaptım hergün arısütü bal polen tarçın karanfil keten tohumu karışımı hergün civan perçemi aslan pençesi çoban çantası çayı avakado ananas okuduğum herşeyi yaptım.. O kadar emşndim ki en az 8 yumurtam olur diye gitttim ve sadece tek yumurtam vardı. 1 tane.. Muayenede yine hayal kırıklığı yine ağlamalı bir gün.. Eşimin ısrarıyla başladık tedaviye. Hiç umudum yoktu. Umrumda değildi ilaçlarımı bile eşim hatırlatıyordu bana kızıyordu bu çocuğu istemiyormusun diye olmayacak diyordum bir yumurtayla sen riske attın tüm tedaviyi diyip kavga ediyorsum. Ve yumurta toplandı bir taneciği aldılar ve döllendi şaşırdım. 2 gün sonra aradılar çok iyi dediler ben hala şaşkın. İlk kez transfer olacaktım embriolog yumurta ile ilgili bize yüzuüze bilgi verdi 5aa en iyi kalitede dedi ben şok Güle oynaya transfere girdim. Doktorum ve hemşirelerle bol kahkahalı bir transfer oldu. Ve bekleyiş. İnanılmaz kasık ağrısı kramplar uyku. Hiç yatmadım her gün yürüğüş yaptım. İşe 2 gün gitmedim sonra işe döndüm. Annemle babam geldiler sağolsunlar işimi yemeğimi yaptılar. Anne yemeği yedim. Bol su içtim mutlaka yürüdüm kabak çekirdeği yedim ve test için memoriala gittim sonuş pozitif.. Yine ağladım yine ağladım ama bu sefer şaşkınlık ve mutluluktan. 2 gün sonra 2. Test 3 katına çıkmıştı bebeğim benimleydi . Uzun bir bekleyiş be işk kalp atışını dün duyduk. Hergün dua ediyorum sizler için Allah isteyen herkese nasip etsin. Umudunuzu yitirmeyin. Bol bol dua edin. Banada edin kucağıma almayı Allah nasip etsin. Dizleri çok iyi anlıyorum. Ve biliyorum bir gün hepimiz anne olacağız..

Ben 3-4 gün balla karıştırıp yedim ama bitti yeniden almam lazım
hayırlısıyla inşallah bu sefer mutlu sona ulasursin.maşallah kızında varmış.hiçte pes etmiyorsun tebrik ederim seni.benimde bir kizim var.4 aralıkta 11yilimiz olucak.kizim 6yasinda 2016 da iki defa tup yaptık malesef hiç transfer olamadım.yum desen çok keza spermde ama ne yazık ki kaliteli bir tane bile embiriyomuz olusmuyor.elimizi ayağımızı bu tedavi lerden kestik.zorda olsa sizin oluyor.pes etmeyin hakkınızda hayirlisi olsun...

Merhaba arkadaşlar size umut olsun diye yazıyorum. 30 yaşımdayım amh drğerim 0.30 çikolata kistim var ve yumurta rezervim çok az. İlk kez tüp bebek yaptırmalısın diyen doktordan nefret etmiş inatla kabullenmemiştim. Ne ilaç tedavisi be de aşılama hiç bir şey yaptırmadan bu işi yapan en iyi denilen merkezlerle görüştüm. Hepside tüp bebek diyince kabullendim ve yapacaksam iyi bir yer oldun dedim o kadar çok araştırdım ki şişli memeoriala karar verdim. Semra kahramanın bu işin ehli olduğunu ve merkezin emrioloğunun çok iyi olduğunu duydum. Tedavim başladı yücel bey doktorumdu. Sadece 2 yumurtam vardı. Yani ihtimal çok düşüktü. Yumurta toplama gününde 2 yumurtadan bir tanesini alabildiler. Yıkıldım. Ve dünyamı başıma yıkan haberi aldım. Döllenme bile olmamıştı. O haftasonu nasıl ağladığımı anlatsam anlarmısınız bilmem çok üzüldüm birdaha anne olamayacağım diye düşündüm yumurtam döllenmeyecek kadar kötü diye ağladım. Doktorla işk görüşmemde yine tutamadım kendimi içten içe suçluyordum 2 yumurtayla neden bu tedaviye başlandı diye. Bir adet geçsin yeniden başlayacağız dedi. 2 adet geçirdim. 1 ay boyunca incir kürü yaptım hergün arısütü bal polen tarçın karanfil keten tohumu karışımı hergün civan perçemi aslan pençesi çoban çantası çayı avakado ananas okuduğum herşeyi yaptım.. O kadar emşndim ki en az 8 yumurtam olur diye gitttim ve sadece tek yumurtam vardı. 1 tane.. Muayenede yine hayal kırıklığı yine ağlamalı bir gün.. Eşimin ısrarıyla başladık tedaviye. Hiç umudum yoktu. Umrumda değildi ilaçlarımı bile eşim hatırlatıyordu bana kızıyordu bu çocuğu istemiyormusun diye olmayacak diyordum bir yumurtayla sen riske attın tüm tedaviyi diyip kavga ediyorsum. Ve yumurta toplandı bir taneciği aldılar ve döllendi şaşırdım. 2 gün sonra aradılar çok iyi dediler ben hala şaşkın. İlk kez transfer olacaktım embriolog yumurta ile ilgili bize yüzuüze bilgi verdi 5aa en iyi kalitede dedi ben şok Güle oynaya transfere girdim. Doktorum ve hemşirelerle bol kahkahalı bir transfer oldu. Ve bekleyiş. İnanılmaz kasık ağrısı kramplar uyku. Hiç yatmadım her gün yürüğüş yaptım. İşe 2 gün gitmedim sonra işe döndüm. Annemle babam geldiler sağolsunlar işimi yemeğimi yaptılar. Anne yemeği yedim. Bol su içtim mutlaka yürüdüm kabak çekirdeği yedim ve test için memoriala gittim sonuş pozitif.. Yine ağladım yine ağladım ama bu sefer şaşkınlık ve mutluluktan. 2 gün sonra 2. Test 3 katına çıkmıştı bebeğim benimleydi . Uzun bir bekleyiş be işk kalp atışını dün duyduk. Hergün dua ediyorum sizler için Allah isteyen herkese nasip etsin. Umudunuzu yitirmeyin. Bol bol dua edin. Banada edin kucağıma almayı Allah nasip etsin. Dizleri çok iyi anlıyorum. Ve biliyorum bir gün hepimiz anne olacağız..

hayırlı olsun Allah sağlıklı şekilde kucagınıza almayı nasip etsin ama şunu söyleyeyim yaşınız bence bi avantaj gençsiniz bundan dolayı şanslısınız

Merhaba arkadaşlar bende tüp bebek denedim ve 3. Denememde çok şükür ikizlerim benimleler inşallah dua ediyorum sizlerde bebişlerinize kavuşursunız.
Elimde kalan tüp bebek ilaçlarım var 6 kutu crinone jel %8 birde , 2 tane tabi kutu olarak hibor iğne 3500 lük var , son kullanma tarihleri herşey kutularında mevcut hepsini 500 tl ye vermeyi düşünüyorum eğer almak isteyen arkadaşlar varsa bana özelden ulaşabilirler.. inşallah sizlere de uğur getirir en kısa zamanda bebişlerinize kavuşursunuz kızlar...

X