*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Bol bol dua ediyorum.bu topicde kim varsa Rabbim hepimizin kucağına bebeklerimizi almayi nasip eylesin inşallah. Beklemekten ,kendimi dinlemekten vakit geçmiyor. Yani gaz sancısı bile belirti mi diye düşünecek haldeyim valla. :))) kafayı yemezşek iyi. Kızlar dünden beri aklıma bi rsey takıldı. Transferden sonra yatış pozisyonu da önemli değil mi. Mesela benim 3.gün embriyoşu. Doktor bu embriyoyu tupe bırakıyor .5.günü tupde tamamlayıp Rahime gidiyor . Sürekli yatarşak ya tüp de kalırsa diye korku ve endişelerim oluyor. 6. Günüm sizde belirti var mı. Bende birsey yok

3, gun embriyosu tuplere mi birakiliyor? Hic duymamistim bunu da, bitmiyor ogrenmelerim :)

merhaba arkadaşlar. aralık ayında başladım tedaviye yarın transferim var dualarınızı bekliyorum :)

Ayy benim de transferim yarin insallah :KK17::dua: doktorum aksam arayip bilgileri vericem dedi. Hic heyecanim yoktu hep bastiriyordum ama bugun asiri bir heyecan geldi.

Yeni transfer olmus arkadaslarim, bize onemli puf nokta ve tavsiyeler verebilir misiniz doktorunuzun size onerdiklerinden? Transfer oncesi ve sonrasi icin. Heyecandan perisanim :spor::21:

3, gun embriyosu tuplere mi birakiliyor? Hic duymamistim bunu da, bitmiyor ogrenmelerim :)

Ayy benim de transferim yarin insallah :KK17::dua: doktorum aksam arayip bilgileri vericem dedi. Hic heyecanim yoktu hep bastiriyordum ama bugun asiri bir heyecan geldi.

Yeni transfer olmus arkadaslarim, bize onemli puf nokta ve tavsiyeler verebilir misiniz doktorunuzun size onerdiklerinden? Transfer oncesi ve sonrasi icin. Heyecandan perisanim :spor::21:
Inşallah hayırlısıyla transferini ol ve bebeklerine kavus inşallah arkadaşım transferden sonrada çok ağır işler yapma kendini koru yeter

transfer isin en guzel anı bence cok rahat olacaksin kendini rahat birak ve bebislerin sana gelmesini izlee

Canim hic stres yapma derim hersey 10 dk icinde bitiyor .aslinda cok heyecanli birsey:) pozitif ol en onemlisi buymus ben onu anladim

Rahime bırakılıyor aynı şekilde .. tüplere bırakılma olayı olmuyor ..tavsiyeler :
kahvaltını yapıp git
Öncesinde öyle deli gibi tavsiyem Yok idrara sıkıştın mı onlar için bu önemli .
3 gün özellikle yat dinlen hatta ayağımın altına büyük yastıklarımdan koyuyorum çünkü klinikte yatağın pozisyonunu öyle ayarladılar
çıkışta eve dönerken de lambır lumbur getirmesin arabayı kullanan kişi..
Transferden snr merdiven kullanmak zorunda kalıcaksan bile yavaş yavaş in mümkünse asansör ..
Bol C vitamini , özellikle kivi
Dalgınlıkla Uzanma, eğilme, gerinme hareketlerini unut transferden sonra
Maydanoz dereotu tüketme
hatta balıkların bile tüketebileceğin çeşitlerini al çünkü bu ağır metal içerebilecek ya da çiftlik balıklarını tavsiye etmiyorlar
insanların sorularını çok umursama çünkü bilen nasılsın naptın vs soruyo ve sen yatarken bunu soranları boğasın gelebilir sen sakin kalmaya çalış :))
Normalde günlük hayat fln diyolar yormadan günlük işlerinize dönün ama tutunma evresine kadar sabit hareketsiz de kalmadan uzanıp dinlenmek en iyisi

Kızlar ayaklarım dün geceden beri ısınmıyor çift çorap var etki etmiyor progestan iğne yapıyorum acaba damara gelmiş olup dolaşımı bozmuş olabilir mi :) çünkü reçetesinde yağlı olduğu için damara denk gelirse tıkanma yapabileceği yazıyor hayati tehlikesi filan sanırım psikolojim bozuldu :)

mmssll mmssll ben zaten sirf anlatma isine girmemek icin hic kimseyle paylasmadim :)

Bebekimsin Bebekimsin ECEdeniz8107 ECEdeniz8107 pastelmom pastelmom mmssll mmssll

Cok sagolun kizlar :KK200:Anlayan birileriyle konusabilmek oyle guzel ki. Sıkışıkken nasil rahat birakicam kendimi bilmiyorum, ister ostemez kasiyor insan. Allah'im kolaylastirsin insallah:dua: 5'taneden kaca dustuk acaba. Hakkimizda hayirlisi olsun.

X