2017 Şubat Anneleri

Tum yazismalarinizi okudum ama benim derdim buyuk gittikce de icimde buyuyor kabizim cok fena ya bana bi yol gosterin 5 gun oldu patlayacagim karnim da sis 4 aylik gibiyim, oruc tutmak da fayda vermiyor sisligimin inmesine maalesef ama goguslerim de hafif sizi disinda hic bi slklntlm yok orucu da cok rahat tutuyorum hamd olsun.
Bu arada benim randevum sali gunu ogleden sonra keske bi süpriz olsa da hepimiz bu hafta kalp atislarini gorsek dimi? :KK45:
Adetimiz gectiği için şişlik var benımde oyle ama zaten kılomda var tabi bende oruc tutuyorum cok rahatım cok sukur

Kizlar süreci giremiyorum masallah bayagi kisi de katilmis aramiza. Allah hepimize cocuklarimizi kucagimiza almayi nasip etsin.
Ben de dün ilk kez doktora gittim. sadece idrar testi yapti ve vajinal muayene yapti. Kan almadi. Siz burda Beta degerlerinizi yaziyorsunuz Ben Malesef bisey anlamiyorum.
Dün Kontrolde keseyi gördük Ama Cok kücük oldugunu ancak bebegim haftaya görebilecegimizi söyledi. Ben haftaya türkiyeye gelecegim icin orda detayli muayene olmak istiyorum. Doktorumdan Memnun degil im zaten dönünce degistirmeyi düsünüyorum.

Kizlar süreci giremiyorum masallah bayagi kisi de katilmis aramiza. Allah hepimize cocuklarimizi kucagimiza almayi nasip etsin.
Ben de dün ilk kez doktora gittim. sadece idrar testi yapti ve vajinal muayene yapti. Kan almadi. Siz burda Beta degerlerinizi yaziyorsunuz Ben Malesef bisey anlamiyorum.
Dün Kontrolde keseyi gördük Ama Cok kücük oldugunu ancak bebegim haftaya görebilecegimizi söyledi. Ben haftaya türkiyeye gelecegim icin orda detayli muayene olmak istiyorum. Doktorumdan Memnun degil im zaten dönünce degistirmeyi düsünüyorum.
Canım keseyi görmeseydi kan isterdi keseyi gördükten sonra gerek yok ki. Burada iyi bir doktora muayene olursun inşallah. Hem o zamana kadar kalp atışlarını da duymuş olursun.

kizlar iyi aksamlar. Siskinlik yasiyan varmi. Karnim davul gibi oldu hic bir pantalonum olmuyo sikiyo. 4+4 deyim. Kabizlik yok ama
Siskinlik cok fazla. Bisey yapan varmi bunun icin?

Tum yazismalarinizi okudum ama benim derdim buyuk gittikce de icimde buyuyor kabizim cok fena ya bana bi yol gosterin 5 gun oldu patlayacagim karnim da sis 4 aylik gibiyim, oruc tutmak da fayda vermiyor sisligimin inmesine maalesef ama goguslerim de hafif sizi disinda hic bi slklntlm yok orucu da cok rahat tutuyorum hamd olsun.
Bu arada benim randevum sali gunu ogleden sonra keske bi süpriz olsa da hepimiz bu hafta kalp atislarini gorsek dimi? :KK45:

Bende aynı durumda yım normalde de kabızlık sorunu yaşıyorum zaten çayla falan gideriyorum şimdi onuda içmeyince karnım benden önde gidiyor ama hem doktor hemde etrafımda kiler bütün herkesin kabızlık sorunu yaşadığını söylüyor yengem hamileliğin de Aktivya yoğurt yedim iyi geldi dedi ben yemedim henüz ama ise yarıyormuş aklında olsun seninde yarın alıcam bende

kizlar iyi aksamlar. Siskinlik yasiyan varmi. Karnim davul gibi oldu hic bir pantalonum olmuyo sikiyo. 4+4 deyim. Kabizlik yok ama
benim de karnım taş gibi oluyor. görümcem doktor, onun tavsiyesiyle çok su içmeye çalışıyorum. yaklaşık bir litre suyun içine bir dilim limon, bir dilim salatalık ve bir de nane yaprağı atıyorum. ve inanılmaz rahatlatıyor :KK66:

Ben de yemekten sonra bayılıyorum direk ama sabah çok erkenciyiz:işsiz:ben öğretmenim okulda bazen çocuklar cok bunaltıyor o kadar neyseki tatil yakın

Ben deee derste oturduğum yerde gözlerim gidiyor resmen :KK70:

Vallahi soda cok iyi gunde bi tane mutlaka lazim ama ben su kafeinsiz kahve isini sorcam ne diyecek doktorum. Ic derse Allaaah benden tatlisi yok hahaha :)

Ay inşallah kahvesiz 9 ay düşünemiyorum :KK70: zaten sürekli uyuyorum kahve biraz ayiltir belki beni

Bende de oyle canim gaz siskinlik var soda içiyorum midemi rahatlatiyor

Kızlar oruc konusunda cok kararsızım aslında dün tuttum rahattım bugun tutmadım yarın inşaallah tutmak istiyorum.. Ben zorlanmıyorum ama yinede kötü oluyorum bebeğe zararı zaten yokmuş.. Dua konusundada her gün bir iki sayfa okumaya çalışıyorum kuranı.. Birde günde bir sayfa Meryem suresi okuorm inşikakı da yazmışlar nette onuda okuyorm bazen.. Ya musavvir, Lailaheillah, ya mubdi çekmeye çalıyorm.. Rabbim sağlıklı sıhhatli imanlı evlatlar nasip eylesin..

Canim benimde iki dusugum var hep bir korku var rabbim hepimize yavrularimizi kucagimiza almayi nasip etsin insallah

Amin canım inşallah.

Ben diyetisyenede gidiyorum. Bende de bu şikayet var. Sabah aç karnına 2-3 kaysı yedikten sonra üzerine bir bardak sıcak su içmemi söyledi. Veya gün içerinde kefirde içebilirsin dedi. Mayalayabiliyorsan kendin mayala mayalamıyorsanda marketlerden en doğalı altınkılıç alabilirsin dedi. Umarım işine yarar. Ben faydasını gördüm. Afedersiniz ishal bile oldum.

Bildigim kadariyla dr magnezyum veriyor. Bol su tuketip sahurda ac olarak iki tane kaysi yiyebilirsin.

mavikelime mavikelime

İçini ferah tut arkadaşım bende aynı korkuları yaşıyorum ama sabredicez. Allah kalbimize ferahlık versin tez zamanda bebişlerimizi bize hayırlı eylesin tamamına erdirsin inşallah :KK200:

Amin inşallah. Çok sağol. Ben hala inannamıyorum. Sabaha kadar uyuyamadım. Herşey olacağına varıyor. Allah hayırlısı neyse onu yaşatsın. İnşallah sağlıkla doğarlar.

Tm
Kan testi yaptınızmı kaç çıktı acaba?
Cnm ben ilk ogrendigimde 606 çıktı sonra iki gün sonra yaptırdım 1181 çıktı şuan 10000 lerdeyim. Ama benim aklima bisey takıldı biz keseyi ve bebeği gorduk çok şükur ama yolk sac denilen bisey varmış doktorda bisey demedi bende öyle bisey yok sanırım ne demek oluyor anlamadım ya:-(

Kizlar bu zmana kadar yaptirdiginiz betahcg sonuclarinizu ve doktorunuzun dedigi hafta gun uyumunu yazarmisiniz...ben 17 martta en son adet oldun sonra 28 nisanda kanda negatif cikinca tarlusal kullandim bittiktan 10 gun sonra adet olmay u nca idrar testiyle hamile oldugumu ogrendim...ilk kan sonucum 476 idi 2 gun sonra 1601 olsu ama hala kese gozlemlenemedi
Cnm daha çok küçük ondan gorunmemistir benimde ilkte goremedi doktor biraz daha yükselince gorunce 1 hafta sonra gittiğimde bebek ve keseyi gormuatu

merhabalar bende kismetse şubat annesiyim 1 kızım var 4 yaşını bitirecek benim mide bulantim başladı çok erken değilmi daha ya kizimda 9 ay bulantı çektim bu böyle olmaz inşallah

benim de karnım taş gibi oluyor. görümcem doktor, onun tavsiyesiyle çok su içmeye çalışıyorum. yaklaşık bir litre suyun içine bir dilim limon, bir dilim salatalık ve bir de nane yaprağı atıyorum. ve inanılmaz rahatlatıyor :KK66:
Bende cok fazla su iciyorum aslinda ama hic gecmedi. Slaatalik limonu da deniyim ozman. Birde cok agri giriyo rahmime korkuyorum bisey olucak diye. Doktor normal dedi ama hic bu sekilde agri yasamadigim icin smdiye kadar insan tedirgin oluyo. Bir bebegimi gorsem rahatlicam da :KK43:

Günaydın kızlar..
Hayırlı ve güzel bir pazar diliyorum.. Oruç tutanların sayısını görünce heveslendim doğrusu...
Ben de çok tutmak istiyorum ama doktorum izin vermedi. Eşim bunu duyunca işin dini boyutunuda araştırıp tutmamam gerektiğini söyledi.
Bir gün deneyeyim diyorum ama aç kalınca fena midem bulanıyor.
Var mı benim gibi açlıktan midesi bulananlar?

İnsilün direnci ve tsh yüksek olan hamiş varmı aramızda. İnsilün direncim yüksek. Tsh sınırın altında ama gebelikte alt sınıra yakın olmalıymış. İki düşüğüm var umarım bu sefer sağlıkla görmek nasip olur.

Pko'luyum ve insulin direncim var.
Çok yüksek değil ama değerim sınırda.
Zaten fazla kilo ile hamile kaldığım için doktorum maksimum 7 kilo almama izin verdi. İlk 6 ay kesinlikle kilo almamam lazım.
Sağlıklı ve düzenli beslenmeye çalışıyorum.
Kan şekerimi yükseltecek besinlerden uzak durmalıyım..

Sahurda ilik su ve kayısı tüketmeyi denesen?
Bol bol lifli gıdaları tercih et. Kuru gıdalardan uzak dur. En az 2.5 lt su tüketmeye çalış.
Faydası olacaktır inşallah.

Canım ben oruç tutmuyorum ama Karnım şiş benim de. Bebek çok küçük. Karnım neden büyüyor şimdiden anlamadım.

Benimde karnım şiş canım. Hamileliğin ilk dönemi fazlaca gaz sıkıntısı yaşanıyor. Onun şişliği bu :KK66:

X