2017 Şubat Anneleri

Günaydın kızlar.
Dün yoğunluk ve yorgunluktan uğrayamadım buraya..
Önce kendi evimi temizledip dip köşe ,sonra da annem yardıma çağırdığı için ona gittim. Tabi annem hamile olduğumu henüz bilmiyor. Sadece eşim biliyor.
Ben de şimdilik söylemeyi düşünmüyorum bakalım :).
Akşam 11 de pilim bitik bi vaziyette uyumuşum ama benim oğlan gece dizlerim ağrıyır diye uyanıp durdu. Son çare ona bi ağrı kesici verip uyuduk ama ben yine çok uyumuş gibi sabahın köründe ayaklandım..

Bugün dr.kontrolüm var. Belkide onun heyecanındandır diyorum :))

Hadi bakalım herkez için hayırlı ve güzel bir gün olması dileği ile...

Herkese gunaydin fistik anneleeer :) Eger gaz ve siskinlik sorunu cekiyorsaniz vallahi cozum buldum :) Dunyalar tatlisi bi kiz evladi olan arkadasim rezene cayini demlememi onerdi. Rezene hamilelikte zarari olmayan sayili iceceklerden galiba :) dun aktardan tohum gibi olanindan aldim demledim ,kaynatmadim. Sicak suyun icinde 5-6 dk durdu. 2 fincan ictim. Sabah uyandigimda karnima ben bile inanamadim ve tabii nasil gaz ciktigina :oops: Eger boyle bi sorununuz varsa oneririm,nasil dua ettim anlatamam:) kabizlik henuz yoktu sukur ama o gazi siskinligi baya baya aldi. Karnim 4 aylik gibiydi :)

Herkese gunaydin fistik anneleeer :) Eger gaz ve siskinlik sorunu cekiyorsaniz vallahi cozum buldum :) Dunyalar tatlisi bi kiz evladi olan arkadasim rezene cayini demlememi onerdi. Rezene hamilelikte zarari olmayan sayili iceceklerden galiba :) dun aktardan tohum gibi olanindan aldim demledim ,kaynatmadim. Sicak suyun icinde 5-6 dk durdu. 2 fincan ictim. Sabah uyandigimda karnima ben bile inanamadim ve tabii nasil gaz ciktigina :oops: Eger boyle bi sorununuz varsa oneririm,nasil dua ettim anlatamam:) kabizlik henuz yoktu sukur ama o gazi siskinligi baya baya aldi. Karnim 4 aylik gibiydi :)
Doğumdan sonrada içmeye başlayın çünkü hem gaz giderici hemde süt artırıcı birde bebegede cok zor durumda kalırsanın kiloya göre çay kaşıgıyla verebilirsiniz denemiş biri olarak çok faydasını gördüm.ben humananınkini kullandım tadıda çok güzeldi .oğlumada verince pıtır pıtır gaz cıkarırdı.

Günaydın kızlar ilk doktor muayenesinden sonra hangi takviyelere başladınız. Bana dekavit ile ferrum fort verdi.
Folik asit kullanman gerekli daha önce başşamadıysan hemen başlamalısın.vitamini falan aslında biraz daha geç verirler ama sana baya erken vermişler . Olsun daha iyi demekki senin doktor folik vermeyecek vitamin verdiğine göre ama folikde önemli sor istersen doktoruna belki unutmuştur yada kullanıyorsun diye düşünmür. Ha birde balık yagı kullanıyorum .ben daha önceki hamileliğimdede kullandım.unutkanlığa iyi geliyor .dogumdan sonrada kullandım hatta

Aynısı bende de var. Ben 6da kalkıp okula gidiyorum. 12de gelip akşama kadar uyuyorum

çift olması kötü değil arkadaşımın tekti 2,5 kilo doğum yaptı bebeğe yer kalmadı daha fazla. Ama şuan iyi
günaydın kızlar canım arkadaşımın ki tekti derken o nasıl oluyo anlamadım

Biryerde okumustum ilk gebelik olusurken hicbir bitki cayi icilmemesini soyluyordu.. rezenede dahil doktor kontrolunde icilmeli bence...

merhaba kızlar dün 4+4'de beta sonucum 3,482 çıkmıştı. P.tesiydi ilk kontrolüm normalde ama bugün işyerinde kasıklarım ağrıdı sorun mu var acaba diye dayanamadım sonuçta yüksek diye biraz önce özel bir hastanenin nöbetçi doktoruna gittim üstten ultrasonla bakarak keseyi gördü 5 haftalık keseyi gördük dedi çok şükür kalp atışı için haftaya c.tesi çağırdı tabi ben haftaya kendi doktoruma gidicem betanın yüksek olmasını sordum 4+0'da 433 4 gün sonra 3,482 neden çıkar dedim hesap yaptı evet biraz yüksek ama anca haftaya anlarız onu dedi.Sanırım ikiz gebelikse diye dedi hayrılısı olsun inşallah:KK36:
Canim benimde 4 kat 4 kat artiyor daha kese gozukmedi ama hadi hayirlisi diyelim insallah ikizdir....

Doğumdan sonrada içmeye başlayın çünkü hem gaz giderici hemde süt artırıcı birde bebegede cok zor durumda kalırsanın kiloya göre çay kaşıgıyla verebilirsiniz denemiş biri olarak çok faydasını gördüm.ben humananınkini kullandım tadıda çok güzeldi .oğlumada verince pıtır pıtır gaz cıkarırdı.
Vallahi cok iyiymis yaa devam ederim cok tesekkurler :)

Günaydınlar :) Bulantısı başlayan var mı... güzel koku bile mahvediyor beni:KK43:
Çubuk kraker zeytin ekmek ya da peynir ekmek ye ben öyle yapıyorum Bi de meyve veya yoğurt yiyebiliyorum hersey kokuyuuuuro_O:KK70:bulantım var ama kusma yok içim çalkalanıyor doktorum hap verdi cok kötü olursam kullanayım diye :KK35:

Günaydınlar bir ev işi yaparken zorlanıyor musunuz kızlar ben yapıyorum ama çabuk yoruluyorum eşimden yardım istiyorum ama söylemediğimde hiç bişe yapmıyor ve bu dağınıklık beni geriyor Bi de oruç gündüz hiçbişeey diyemiyorum :ukala:

Ben biraz teredduyluyum gecen ilk defa gittim doktorum erkekti internette de olumlu yorumlar okudum hakkinda ama ileriki zamanlarda alttan muayeneden utanicam gibi geliyor kararsizim

Merhaba kızlar
Dün telefonumda bi problem vardı buraya hiç giremedim o yüzden. Çok özledim ama burayi
Kızlar bende hiç bir hamilelik belirtisi yok hiç hamile gibi hissetmiyorum kendimi benim gibi olan var mı acaba

Günaydınlar bir ev işi yaparken zorlanıyor musunuz kızlar ben yapıyorum ama çabuk yoruluyorum eşimden yardım istiyorum ama söylemediğimde hiç bişe yapmıyor ve bu dağınıklık beni geriyor Bi de oruç gündüz hiçbişeey diyemiyorum :ukala:

Ben çalışıyorum masa basi.ama aksam anca yemek yapmaya halim oluyor aslinda yorulmuyorum ama uzerimde bi halsizlik var devamli. Esim sagolsun herseyimi yapiyor topluyor yerlestiriyor bisey yaptirmiyor yemekten sonra da hemen uyuyakaliyorum zaten cok uyuyorum ben yaa :KK43:

X