2017 Şubat Anneleri

normal Folik asit benimki küçücük zaten bölemem sanırım. Solgar 400 mg lik yazıyor üstünde.

normal Folik asit benimki küçücük zaten bölemem sanırım. Solgar 400 mg lik yazıyor üstünde.

400 mg mı ??? 0.4 mg yeterli demişti doktorum da ben 5 mg bile 4 e böldüm. 400 çok değil mi ya ?? Mikrogram mı miligram mı? Benimki de küçük hap bölünce iyice minicik oluyodu. Bak resimde de yazıyor Bi oku istersen.

Eklentiler

• image.jpeg
    96,6 KB · Görüntüleme: 44

Folik asit gebelik öncesi çok önemli imiş.
Gebeliğin 3 ayından sonra devam edilen folik hiç bir işe yaramıyormuş. Ben 12.ci haftada bıraktım. Bence sen de boşa para verip ikinci kutuyu alma

Ben de 1 ay sabrettim belki yardım eder diye ama yok. Ona ev çok temiz görünüyor. Dün izinli olduğu için artık dayanamadım yardım istedim. Yapması gereken şeyleri de tek tek söyledim,yoksa aklına gelipte yapmaz yani.
Ben şunu anladım. Erkeklere iş buyurmazsan kendilerinden kalkıp yapmıyorlar. İlk çocuğumda fazlasıyla tecrübe ettim bunu. O yüzden kendi yapmasını beklemeden ben isteyeceğim.
Siz de öyle yapın derim :)

Acil yardim kizlarr gecen ayda lekelenmem olmustu tam adet donemimdi dr gttim hemen dikkat edeceksin dedi bn adet donemiyle alakali olablrmi dedim hayr dedi ama simdi yine adet gunum yine geldiiii leke ( bu neden oluyokiiii butum adet belirtileri var sinir sivilce agri herseyyy ((

Tatlım hamilelikte en çok kullanılması gereken ilaç demir ilacıdır. Vitamin, balık yağı filan teferruat kalıyor onun yanında. O yüzden kaçarı yok yani ama şuan kanın iyi ise 20.ci haftadan sonra başlar doktorun. O güne kadar da bulantın geçmiş olur ve rahat içersin

Bazı kişiler her ay adet görmeye devam edebilir diye duymuştum. Sen yinede dinlenmeye çalış

En son 8. Haftada ölçüldu kan değerim 13 çıkmıştı doktor gayet güzel dedi. 12. Haftada gittiğimizde de bakılıyor mu kan değerlerine yoksa sadece bana ikili tarama testleri mi var o zaman ? Şimdi baktım o zaman demire de bakılmış o da 85 çıkmış.

En son 8. Haftada ölçüldu kan değerim 13 çıkmıştı doktor gayet güzel dedi. 12. Haftada gittiğimizde de bakılıyor mu kan değerlerine yoksa sadece bana ikili tarama testleri mi var o zaman ?

Hiç bilmiyorum canım. Ben gereksiz yere stres yapmamak için sonucum çıkmasına rağmen aramadım daha doktoru :)
Çarşamba gittiğimde belli olur kan'a bakıp bakmadıkları.

adet döneminde bende de oldu lekelenme 3 ay boyunca.
dr gözünü korkutmuş, bişey olmaz canım korkma.
benimki sıkıntı yok dedi.
bazı dr.lar çok panik oluyo, hiç gerek yok anne adayını germeye bence.

adet döneminde bende de oldu lekelenme 3 ay boyunca.
dr gözünü korkutmuş, bişey olmaz canım korkma.
benimki sıkıntı yok dedi.
bazı dr.lar çok panik oluyo, hiç gerek yok anne adayını germeye bence.
Bazi dr insani hayattan sogutuyo ya resmennn leke demek dusuk riski demek dinlen diyo ginderiyo ben adetle bagdastryor o alakadi yok diyo ama yine adet gunum yine leke bu kadar tesadufmu olur .kalp atislari var demi dedim gecen ay leke gelip gittimgmde var ama bi saat sonra duyulcak demek degil dio bende bi saat snra kimsenin garantisi yok ama biraz insanin pskiljisini dusunrk konusun dedim bidaha gtmedim o salaga

bende merak ediyorum 12. veya 13. haftada gidenler ve ikili test yaptırmayanlardan kan değerleri için örnek alındı mı? neye göre yazıyorlar vitanmin, kan ilacı vs?

bende merak ediyorum 12. veya 13. haftada gidenler ve ikili test yaptırmayanlardan kan değerleri için örnek alındı mı? neye göre yazıyorlar vitanmin, kan ilacı vs?
Aynen bende merak ediyorum. Ona göre hem devlete hem özele randevu alacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…