2017 Şubat Anneleri

Arada bisey pıt yapiyo gibi sanki ama Dr um bana daha hissedemezsin dedi

Aynen benimki de öyle dedi

Kızlar ya bugune kadar hiç bulantım olmamıştı ama bi haftadır yumurtadan bugunden itibarende sütten tiskiniyorum yerine takviye ne yiyebilirim sizce

Ben de senin gibiyim canım ne süt ne yumurta yiyebiliyorum. Onun için iki kase yoğurt yiyorum. Icıne tuz pul biber nane vs atıp tatlandırabilirsin. Peynir yiyebilirsin farklı çeşitlerini dene mesela ben beyaz peyniri de yiyemiyorum ama zaten decavit kullanıyorum onda bütün vitaminler var.

Bugün gittiğim doktorum da şunu ye bunu ye demek saçma dedi bebek zaten gerekeni senin vücudundan alır dert etme dedi. Bu yediklerin senin için dedi.

Canım bizim burda bir mobilyacı var normal mağaza ama onların ustası varmış kendi mobilyalarını yaptirdiklari. Istege gore mobilya da yapiyormuş. Arkadaşım onlara yaptiracak. Sen de magazalara bir sor istersen böyle birşey mümkündür belki

Kızlar merhaba ara ara gırıp yazabılıyorum ama sizleri takipteyım...gecen gun 12+1 de ıkılı tarama testıne gıttık cok şükür risk düşük ve bebeğim saglıklı...sizlere bişey sormak istiyorum doktor cinsiyetı belırleyen bi açı varmıs heralde o 45 dereceden fazlaysa erkek olur dedı ve bebegıme %90 erkek dedı...bu kadar kuçukken bı tahmin yapılmasını beklemıyodum...sonradan degısebılırmı....Bu arada bı oğlum var ıkı tane olursa guzel olur....

doktor normal dediyse stres yapma bence.
benim ilk haftalarda bir hafta geriden gitti, sonra tekrar tam haftasını yakaladı, en son gittiğimde aynı gün bir doktor 12+4 biri 12 falan ölçtü.

Hissediyoz iste Dr bizden iyi mi bilecek

doktor normal dediyse stres yapma bence.
benim ilk haftalarda bir hafta geriden gitti, sonra tekrar tam haftasını yakaladı, en son gittiğimde aynı gün bir doktor 12+4 biri 12 falan ölçtü.
Aynen benim de ilk haftalarda bi hafta gerideydi adete göre sonra yakaladı aynı oldu bu hafta da 3 gün öne geçmiş

Iyi geceler kıZlar.Oku oku anca bitirebildim ne kadar çok kaynatmissiniz.Topigimizin bebislerinin cinsiyetleri belli olmaya başlamış.Genelde kız.Perihan en sanslimiz sensin canim 1 kız 1 erkekBende haftaya gideceğim bakalım sağlıklıdır insallah.Bugün rüyamda kontrole gidiyormusum ve bebegin sağlıklı olmadığını ve acil alınması gerektiğini söylüyor dr. bu kabusla saat 3 ten bu yana uyumadim.Baş agrisi ,halsizlik ve sabah bulantilari devam ediyor.Mutfağa hala giremiyorum.
Tecrübeli annelerimizin beşik ve puset önerileri için teşekkür ederiz.
Kızlar kokoreç yiyenlere afiyet olsun.Midesi bulunmayanlar çok çok şanslılar.Loveali canim çok sevindim kanama alanının geçmesine.
Benimde karnimda bir çizgi belirdi ve epey tuylendi.Killarda çok çabuk uzuyor.
Hamileliğin çalışınca çok zor olduğunu bugün çok çok daha iyi anladım.Çok zor geldi çalışmak gün bitmedi.
Bende haftaya hamile pantalonu bakarım artık.Ayakkabı almam lazım ayaklarimda çok çok şişiyor.
Pit pit diye sağ tarafimda bende atim hissediyorum ara sıra.

İkiz bekleyen kim vardi arkadaslar? Ben bugn ikiz gebeliği olanlara ikili test yapılmadığını öğrendim dr lari ne dedi acaba? Merak ettim de..

aaa sen de 2014 agustos anneler i diye bir gruba üye miydin?
Benim kızım 22 ağustos doğumlu bana mı dedin canım[/QUOTE]
bu mesaj sana ait değil miydi? yanlış mı yazdım acaba... sana da sorabilirim tabi :) üye miydin?
benim oğlum da 22 temmuz doğumlu ancak ağustos hesapladığımız için ağustos anaları ile görüşüyorduk ki hala görüşüyoruz :)

Üşenmemiş hepsini okumuş sağol canım çok şükür geçmiş kanama alanı ama progestan a devam napim buna da şükür artık

Aynen benim de ilk haftalarda bi hafta gerideydi adete göre sonra yakaladı aynı oldu bu hafta da 3 gün öne geçmiş
benimki de tam yakaladı diye sevinmiştim aynı gün ikili testte üç dört gün geride çıktı.
hayatım boyunca bir 50 kiloyu görmüş değilim zaten, iştah da yok benimki ufak tefek doğar herhalde.

aaa sen söyleyince baktım göbeğime o çizgi bende belirginleşmiş.
bir pimpirikli arkadaşım 6 haftalıkken aldırdı bana pantolonu ben üstüne bir de giydim, iki gün çekiştire çekiştire bir hal olmuştum. bir iki haftaya olmaya başlar artık.

ben sadece imom içiyorum. 16,haftada yazacak decavit ve kan ilacını.
Aynen bende cnm tam diyodum allah allah bi tek ben mi kullanmıyorum bu ilaçları diye bi rahatladım şimdi imom zaten baya vitaminden zengin bi ilaç

Hakkaten bir de özel yani biz işimiz kolaylaşsın diye özele gidiyoruz daha da zorlaştırıyorlar

Eğer şehrin küçükse bütün doktorları dene canım bir tane bulursun inşallah
Yok ozrldeki degil kuzum devletteko zorlastirdi ya ozel baris kolay bi islem aslinda gec kalmisim ne demek ya saka hibi tabakaneye sey mi yetistiriuolsr anlamadim valla

Genital tuberkule gore cinsiyet tahmini yuzde 75 dogru cikar.eger tuberkul popoya paralelse kiz 30 derecelik aciliysa erkek diye tahmin yurutur doktorlar. Iyi bi ultrason cihazi 14.haftada net sonuc verir. Benim de genital tuberkule gore kiz cikti. Gayet net popoya paraleldi:)

Aynen bende de öyle işte sanki bi anda seğirme gibi anlık oluyo Dr hissedemezsin dedi amaaannn anayiz biz hissediyoz işte
Ayni sey arada bende de oluyor. Dr uma soyledim. Olabilir hissedebilirsin herkesin bünyesi bir degil dedi. Hissettiginizin gaz olmadigina eminseniz bebeginizin hareketleri:))

Maşallah bir çok bebis hakkında cinsiyet tahminleri yapılmış Allah gönlünüze gore nasip etsin Şubat anneleri

Bende yarın Dr gidicem benim gibi kuru bulantısı olan var mı yediğim çıkmıyor ama gaz oguruyorum ilaç vs varsa yardım alicam. İctigim su bile gaz yapıyor.

Ne şanslısın ya bi kerede iki çocuk biri kız biri erkek. İkisi de sağlıkla doğsun büyüsün.

Fullialein tsh düşük Can'ım. Bakalım kan verdim sonuçlarına göre ya ilaca başlıcam yada sadece takip yapılacak

Tsh çok çalışınca düşük çıkıyor hormon, hipertiroidi olur normalde ama hamilelikte ilk 3 ay normal.

Kızlar bu hamilelik takvimi bugün bende nadir de olsa Bebeğinizin hareketlerini hissetmeye başlamış olmalısınız diyorr...

Ben bişey hissetmiyorum. Hisseden var mi?

Başlamamış diyor canm, yanlış okumuşsun :) zaten çok küçükler daha hissetmek zor özellikle ilk bebekse.

Çok mesleki bir dil olmuş :) neyse ultrasondan sonra foto yükleriz bakalım

İyi geceler kızlar. Hamileliğin boyunca ilk kez bu gece uyuyamadım onun da sebebi belli aylar sonra o kadar çok yemek yedim ki elime ayağıma vurdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…