2017 Şubat Anneleri

C
O kadar kotuysen git canım serum takiyolar en azından rahatlatir biraz bende geçen hafta serum yedim bi iki gün idare etti beni
canım burda serum verip yollasalar iyi iki gün yatırıyor en ki haftasonuna denk geliyo pazartesiye kadar salmazlar ondan kararsız kaldım gidip gitmemekte

Çıkarınca biraz hafifledi hala geçmiş değil sanırım balık yapıyor ikinci kez oldu ilk balık yediğimde de olmuştu ama bu kadar değildi inşallah geçicek gibi
anladım canım. biz midesi birkaç haftadır bulanan ve çıkartanlar için sıradan bir durum maalesef. nane limon, elma suyu vs iyi gelen şeyi bulmak gerek..ben çorba içince bile durmuyor midemde normalde et hastası biriyim ama şuan değil yemeye, görmeye bile tahammülüm yok. Allahtan 2-3 gündür mideme bişeyler gidiyor. 12. haftadan ümitliyim

Ben bu akşam neler yedim neler. Sanıyorum iştahım açılıyor ama hala kokulardan rahatsız oluyorum. kusmadan geçen bir hamilelik ne kadar güzelmiş( dedim ya nazar değer şimdi )

Kızsa anneye erkekse babaya benzesin istiyorum.
Yada en iyisi direkt birine benzemesin ortaya karışık olsun.
Babasına benzeyen kızlar ya da annesine benzeyen erkekler komik görünüyo nedense gözüme :)
Benim kızım babasına benziyor ama çok güzel:) oğlum da babasına benzesin yakışıklı olsun.

C

canım burda serum verip yollasalar iyi iki gün yatırıyor en ki haftasonuna denk geliyo pazartesiye kadar salmazlar ondan kararsız kaldım gidip gitmemekte
Niye ki oyle iki gün yatırıyorlar geçti mi şuan

Sabah 6 gece 11 temposuna dayanabiliyorsun sen her şeyi yaparsın canm. Bakıcı ve kreşe patlar dediğin gibi

İşe gelmektense evde sıkılayım daha iyi şu an izinler de iptal moral sıfır

Her gün bi umut izinler geri gelir mi diyorum yok yazın izin kullanmadıktan sonra ne yapayım izni zaten hamileyiz. Ağırlaşınca ne olucak avmye gideriz artık tatil gezmesine

folik asit , progestan., proluton depot iğne, decavit , osteocare, cuca, magosit kullandıgım ilaçlar bunlar dusuk rıskım var

aksam banada oldu baya tadım tuzum kactı sonra gecti olabiliyormus bu haftalarda

Bana artık folik bırak sadece decavit dedi sağlık ocağı ama ben Foliği bırakmadım kuruda 12 tane kaldı hiç değilse bitsin. Decavit de almadım üşendim.
Canım geçmiş olsun nasıl oldun?
Daha iyiyim canm gaz çözüldü ama kabızlık devam ediyor. Gluten yeme dedi ama yiyorum elimde değil teşekkür ederim

Ben bu akşam neler yedim neler. Sanıyorum iştahım açılıyor ama hala kokulardan rahatsız oluyorum. kusmadan geçen bir hamilelik ne kadar güzelmiş( dedim ya nazar değer şimdi )
Yaaaaa bende neler neler yemek istiyorum yaaaaaa butun gün yediğim bi kase yoğurt çorbası ve her mide kazintisinda petibor bisküvi bi geçsin bende yicem işte

merhaba kızlar Allah bulantılardan kurtarıp sag salim kucagımıza almayı nasip etsin inşallah.bu bizim bugünkü ultrasonumuz doktor %90 kız dedi ama ısrarla erkek hissediyorum hayırlısı hakkımızda inşallah.tecrübeli annelerin bi fikri varsa ve benimle paylaşırsa cok sevinirim

Kızlar ağzımda iğrenc bir tat var ne yapsam geçmiyor. Şeker, tuzlu su ile gargara hepsini denedim yok geçmiyor. Şu saat olmuş hala geçmedi sinirlerim alt üst oldum su içerken bile ağzım acı.

Günaydın kızlar. Ya çok sıkıntılıyım ne olur dua edin. Idrar yolu enfeksiyonundan sonra antibiyotik kullanmıştım ve geçmişti ama sonra da mantar başladığı için fitil kullanmıştım, iki hafta önce bitti . Son bir haftadır yine kaşıntım çok fena. Flora düzenleyici fitil kullanmaya başladım ama aşırı derecede sarı akıntım var ve dün akşam bu sarı akıntıyla beraber çamaşırımı islatacak kadar su gibi bir şey geldi. Geceden beri kafayı yemek üzereyim acaba suyum mu geldi diye, sabahı sabah ettim. Şimdi doktora gitcem bakalım. Dua edin ne olur.

İzin mevzusunu gerçekten üzüldüm. İnşallah geri verilir.bu zor süreçlerde Allah bu Zahmet inizin karşılığını versin inşallah bu da bir emektir sonuçta. Kızlar bi de naçizane bi tavsiye Kilo almamaya bakın sonradan çok zor oluyor vermesi ve de benim canım çok sıkılmış ti bu sene 11 Kilo verdim yine de fazla var iki gebelikte de yedim bişi olmaz diye diye.hani derler ya ben yandım eller yanmasın diye işte öyle. Allah sağlık versin cumlemize

Günaydın kızlar.

9+4 olduk bugün Allah'ın izniyle. 3 gündür bulantılarım oldukça hafifledi. Maşallah diyeyim kendime ara sıra yokluyor sadece.
Yine de çok yiyemiyorum tabi.
Karnım şiş. Neden olduğunu bilemiyorum. Gaz olabilir belki.

gunaydın kızlar alıntılara gecmeden önce sizlerle paylaşmak istediğim daha doğrusu danışmak istediğim şeyler var. konu benim eski drumla alakalı bu kadın bize neden böyle yaptı anlayamıyorum
1- ilk şiddetli kanamamda hemen gel demek yerine saat 17.00 a randevu verdi buna hadi tamam işi vardır dedik geçtik
2-17.00 da gittik usg ile baktı bebek iyi kanama seninle alakalıdır dedi özellikle sordum dr hanım yatmam gerekiomu progestan almam falan gerek yok normal hayatına devam et dedi
3-kabızlık sorununu söylediğimizde bana form kayısılı cay önerdi.2-3 kez kullandım sonra zaten yine kanamam oldu bıraktım daha dogrusu evde kaldı cay ben anneme gectim. dun hamilelere hangi baharatlar zararlı diye araştırırken sinameki ve böyle cayların rahöi gevsetip erken dogumu baslattıgını okudum. o an sok oldum bu kadının dedıgı cay zaten sınamekı. hatta bana sınameki iç ama o karın agrısı yapar form cay al dedı
4-ikinci şiddetli kanamamda gittik alttan baktı rahim agzı acık bebegınde yarısı dısarıda dedi düsecek canım bu dedı ve benı o odada yanlız bırakıp cıktı giyin gel usg de gösterim dedi. usg odasına gecctik bi baktı bebek yerinde kalbide atıo o zaman benim gördüğüm pıhtı dedi. bi iğne yapalım ama düşer buyuk ıhtımal dedı ve yolladı bizi hap falan vermedi
5- annemlere geldim kanamadan sonra sureklı yattım lekelenmem oldu aradım bişey yapamam düşecekse düşecek dedi ben zaten o an soğudum başka dr aramaya karar verdim druda eşimin dr kuzeni önerdi arkadaşıymıs

sonra şeker mi şeker bi dr bulduk kızlar progestan baslattı haftada bir iğne verdi kabızlıgım için bitkisel incirli şurup ve bebek olması gereken yerde ben olumlu goruyorum dedi her gittiğimizde g
yüzümüz gülerek çıkıyoruz odasında Allah razı olsun ondan

şimdi kafamdaki soru şu kızlar ilk dr bize bunu neden yaptı aklım almıyor uyuyamadım
bana 6. haftada düşecek demişti suan 11. haftaya geldik kızlar

Aynen canım bisey saplaniyo cikiyo gibi vajinaya boyle bi ayy dedirtiyor geciyo benim de çok şiddetli değil şükür azaldı gibi biraz
benimde o gunde sonra olmadı cok sukur belkide sadece rahim genişliyordur programa göre küçük bi greyfurt kadar olmus rahim

inşallah bu donemi atlatırız senin risk sebebin ne

riski bi atlatalım bende hiç ilaç içmicem

Selam herkese Hayırlısıyla bende şubat annesi olucam inşaallah. İkinci bebeğimi bekliyorum. 1 oğlum var 18 aylık. Bebegim doğduğunda 2 yaşını dolduracak inşallah. Bu gebeliğim plansız oldu. Daha erkendi 2. Bi cocuk için ama Rabbim nasip etti bu arada 21 yaşımdayım

Ben de erkek hissediyordum ilkinde ama tersi çıktı kızım oldu:)

Hamilelikte en önemli şey moral, olumlu düşün hep. Bize de haber ver doktordan çıkınca

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…