2017 Şubat Anneleri

Amin burda bunu yazmak istemezdim herkes hamile sonuçta ama onun başına gelenler çok çok düşük bir ihtimalmiş. olumsuz etkilenmesin kimse. Dua edin de kızlar atlatsın suni sancı alıyormuş şu an.
Allah yardimcisi olsun ...Rabbim kimseyi evlat acisiyla sinamasin

Sagol canim ya valla daha da cok.rahatladim insallah sorunsuz atlatiriz dr dusuk tehlikesi var mi yokmu diye tekrar aradim agri varda sorgulayamayiz tedbir amacli dedi
Sen dahil herkese tesekkur ederim sagolun kizlar
Aynen tedbir amaçlı vermiş demekki korkma kullanan çok insan var burda ben 9. Haftama kadar bisey yoktu kullanmadim ama içerde kanama olunca verdi ve diyorum ya kanama alanı da azaldı baya inş kaybolur ilaç biraz ağır ama napalim mecbur katlaniyoruz dinlen sende

Okadar hizmete artık çenesi de durmayıversin canım.
Negüzel bak anne gibi peşinde koşturuyomuş noolsun.
Benimki şakayla karışık ah bi bana küssen de bi kaç gün kafamı dinlesem bile dedi :))
Bizimki farklı bi metoda bas vurdu ev işlerinden falan anlamadığı icin annesine getirdi :) kayınvalide de kalioz sıkıntılı günler geçene kdr rahatim da açıkçası kendi evimin her yerinde daha fazla bulantm olup tiksnmem de daha fazlaydı. Bir de yalnızken hicbisi yapıp yiyemiodum kalabalıkta en azından biraz yiyebiliorm..

Arkadaşlar biraz mahrem bi soru olcak ama nasılsa birbirimizi tanımıyoruz.
Doktora sormaya çekindim sizden yardım alayım dedim.
Yine de cevap vermeyebilirsiniz.
Ama özellikle 2. Bebeği olanlar bi bilgisi varsa paylaşırsa çok mutlu olurum.
Anneme bile sormaya çekindim:KK23:
Doktor gebeliğmi ilk öğrendiğimde ilişki serbest demişti.
Bi kenara bayılıp kalıyom akşamları zaten aklıma da gelmiyo. Ama işte 2 defasında kanama oldu. Diğerleri normaldi.
Hemen durduğu için dr.a demedim. çok seyrekleştiği için tahriş olmuştur diye düşündüm.
Yine de içime kurt düştü.
Bu konuda bi bilginiz var mı?

Adlarınızı etiketleyim de soru arada kaynamasın :)
@blueest @life__ Loveali Loveali @reyhan91 @banuelis @ruzigarr @Mona Rozaa @nisa_86 @Lazkiziesmaa @mrwmstf
H HedefVeBasari @EslemM001
tereyagli ekmek tereyagli ekmek @keinetraene @yasamakguzel88

İsmini ekleyemediğim arkadaşlardan da cevap vermek isteyen olursa pek bi memnun olurum.
Canım valla doktor bana o konuda hiç bişi demedi bizde oluuor ama arada eskisi gibi değil yani bende korkumdan baya azalttım :)

Bizimki farklı bi metoda bas vurdu ev işlerinden falan anlamadığı icin annesine getirdi :) kayınvalide de kalioz sıkıntılı günler geçene kdr rahatim da açıkçası kendi evimin her yerinde daha fazla bulantm olup tiksnmem de daha fazlaydı. Bir de yalnızken hicbisi yapıp yiyemiodum kalabalıkta en azından biraz yiyebiliorm..
Hahayyy seninki de iyiymis :) ben rahat edemiyorum orda bide kayınpeder den fln cekinip evimdeki gibi yatamam diye evde yalnizim maalesef

Hahayyy seninki de iyiymis :) ben rahat edemiyorum orda bide kayınpeder den fln cekinip evimdeki gibi yatamam diye evde yalnizim maalesef
Kayınpeder çalışıo cnm kadın kadına kalioz aksama gelio kocalar Allah razi olsun kayınvalidem de hicbisi yaptrmio bi beben zayi oldu ztn dio. Tek oğlu ztn torun istiolar :anne:

Kayınpeder çalışıo cnm kadın kadına kalioz aksama gelio kocalar Allah razi olsun kayınvalidem de hicbisi yaptrmio bi beben zayi oldu ztn dio. Tek oğlu ztn torun istiolar :anne:
Benim kayınpeder emekli o yüzden naptigi belli değil bi içerde bi dışarda maalesef :)

Herkes aç hepimiz açız :)
Ay bir ben değilim. Galiba bebeği görmesem hamile değilim diyecem. Mide bulantim hafif var ama yemeknyiyiyorum iştahım iyi yani :) aman ben hep böyleydim hayatım rejim yapmakla geçiyor andan sanırım yemeği seviyorum beni etkilemedi bu hamilelik :KK70:

Aynen tedbir amaçlı vermiş demekki korkma kullanan çok insan var burda ben 9. Haftama kadar bisey yoktu kullanmadim ama içerde kanama olunca verdi ve diyorum ya kanama alanı da azaldı baya inş kaybolur ilaç biraz ağır ama napalim mecbur katlaniyoruz dinlen sende
Insallah dinlenmek biraz zor kizim var oyun istiyor sıkıldim diyor vs ama insallah duzelir

Kızlar aranızda bebeginin cinsiyetini öğrenen var mı ? Diğer gebeligimde 12+4 de söylemişti doktorum :anneadayı: önümüzdeki pazartesi gidicem bakalım ne diycek doktorumuz :KK54: ilk bebegim kız dı bakalım

Canım benim de geçen hafta Kanama alanı göründü içerde ilaca başladı ve dinlenceksin dedi iliski bana başından beri yok diyo şuan kesinlikle dedi dün kontrolüm vardı kanama alanı küçülmüş ama hala gorunuyo ilaca ve dinlenmeye devam evde istirahat etme şansın varsa öyle yap çünkü şahsen benim yorgunluğu sevmiyo az yurusem leke geliyo şuan çok şükür leke bisey yok yatiyorum korkulcak bisey derken Dr um bana kanama görülmesi her zaman risktir dedi bana dinlenip Dr un dediğine uyarsan sorun kalmaz benim baya küçülmüş mesela inş atlatiriz bu süreci

İnşallah Rabbim kucağımıza almayı nasip etsin.
Canım benim de geçen hafta Kanama alanı göründü içerde ilaca başladı ve dinlenceksin dedi iliski bana başından beri yok diyo şuan kesinlikle dedi dün kontrolüm vardı kanama alanı küçülmüş ama hala gorunuyo ilaca ve dinlenmeye devam evde istirahat etme şansın varsa öyle yap çünkü şahsen benim yorgunluğu sevmiyo az yurusem leke geliyo şuan çok şükür leke bisey yok yatiyorum korkulcak bisey derken Dr um bana kanama görülmesi her zaman risktir dedi bana dinlenip Dr un dediğine uyarsan sorun kalmaz benim baya küçülmüş mesela inş atlatiriz bu süreci

Rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah canım ya. Dinlenme şansım yok bu ara izinler de kaldırıldı. Progestan vermedi gerek yok dedi. İnşallah bir şey olmaz . 1 ay sonra randevu :dua:
Bağlantı kesildi durdu birkaç kere cevaplamışım yarım yarım kusura bakma olur mu bu arada.

İnşallah Rabbim kucağımıza almayı nasip etsin.

Rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah canım ya. Dinlenme şansım yok bu ara izinler de kaldırıldı. Progestan vermedi gerek yok dedi. İnşallah bir şey olmaz . 1 ay sonra randevu :dua:
Amin canım hepimizinkini inş dinlenmek önemli bu dönemde Rabbim dinlenme şansı olmayana da kolaylık versin bebisini bagislasin inş 1 ay sonra çok geç değil mi randevu için

12. haftada bebeği görmek için,
20. haftada organ gelişimi vs için ve
32. haftada bebeğin dönüp dönmediğini görmek için bakıyorlar.
aşırı kanama, sancı yada herhangi bir ekstrem durum olmadıkça da bakmıyorlar.Aylık muayene bebdk gelişimini elle karından kontrol ediyorlar.
hatta normal doğum için bebeğin dönme şartını aramıyorlar. eğer cancı gelmiş ve doğum başlamışsa kendisini bir şekilde atar dışarı diye. kordon dolanması vs hiçbirinde sezaryen olmuyormuş. hayati tehlike yoksa, çatı kapalılığı yoksa (ki onun muayenesini de doğum esnasında yapıyorlar) normal doğum yaptırıyorlar.

Ay ne güzelmiş öyle rahat olmak lazım aslında stres falan da yok tabi oralarda insanlar rahat geçim derdi kv görümce derdi de yoktur zaar :KK70:
Öyle rahat olunca da bir sorun çıkmıyor demek ki :ıslık:

Selam kizlar 10+1 deyiz çok şükür herşey normal boyu kacti sizinkilerin o haftada giden oldu mu ??13 hafta da tekrar gitcez 2 ki tarama testi var hemde cinsiyeti belli olur dedi doktor...mide yanmalari kasik agrilari da normal mis...agrin çok olursa en fazla 4 tane parol icilebiliyormus..ve sicak havlu yapip koya bilirsin dedi dizinde bilginiz olsun.. Rabbim hepimizin evladini sagsalim kucagina kavuşturmak nasip etsin

Ben de salı günü gittim 10+1 deydim tam ağırlık için birsey demedi ama uzunluğu 3.30 mm dedi beni de 12. Haftada çağırdı 2li test için yaptırmayacağım dedim ama yine de kontrole gitsem mi? :KK17:

Güzel anneler iyi akşamlar....

Benim karnım iki saattir fena şişti durduk yerde... sanki 6 aylık gibiyim midemde gaz falan da yok midem çok rahat...
Bağırsaklarımda mi gaz var acaba birdenbire nasıl böyle şişti anlamadım :KK57:

X